Aura: pochmurnie

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz – Ostrowski, Wójcik, Pokorny, Socha – M.Gancarczyk, Sztylka, Górski, Klofik – Łudziński, Imeh. Trener Ryszard Tarasiewicz. Trener:
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: ) Merda - Szmatiuk, Mouzie, Odrzywolski, Dancik - Sacha, Gorszkow, Jarosz, Żmudziński – Pater, Matus.Trener Marcin Brosz. Trener:

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

90+3 min. - Koniec meczu!!! Piłkarzom Śląska udaje się po 26. latach znów nie przegrać przez cały rok kalendarzowy na własnym boisku. Kibice skandują imię i nazwisko trenera wrocławian. Olimpijski niesie echo nazwiska legendy wrocławskiego Śląska.
45+2 min. - Wrzutka Ostrorwskiego do Szewczuka, strzał tego ostatniego tuż przy słupku zbiera Merda.
90 min. - Za zagranie piłki ręką żółtą kartką ukarany zostaje Łudziński.
89 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Kołodziej, strzał głowa Pajączkowskiego przelatuje nad poprzeczką bramki Janukiewicza.
88 min. - Kontra Śląska, Łudziński na prawo do Szewczuka, ten uderza technicznie lecz zbyt przewidywalnie by pokonać Merdę.
87 min. - Szarża lewą stroną Kołodzieja, zbyt dalekie wypuszczenie piłki i od bramki Janukiewicz.
86 min. - Rzut wolny z 35 metrów dla gości. Strzał Kołodzieja zablokowany przez mur piłkarzy Śląska.
85 min. - Łudziński na lewo do Klofika ten w pole karne do Ulatowskiego. Brak precyzji powoduje przejęcie piłki przez gości.
84 min. - Szarża Chrapka w polu karnym Śląska, dobitka Jarosza przelatuje obok słupka bramki Janukiewicza.
83 min. - Lewą stroną przedzierał się Szewczuk, jego dośrodkowanie minimalnie mija Łudzińskiego.
81 min. - Ostatnia zmiana w meczu - Szewczuk zmienia Gancarczyka
80 min. - Proba zaskoczenia wysunietego Janukiewicza -Matus uderza z 40 metrów, ale bramkarz łapie piłkę
80 min. - Prawą strona popedził Gancarczyk, który wbiegł w pole karne i uderzyl minimalnie obok słupka.
79 min. - Adrian Pajączkowski zmienia Grzegorza Patera, limit zmian trenera Brosza został wyczerpany.
78 min. - Golllllllllllllllllllllllllllll 2:0 - z rzutu wolnego dośrodkował Górski, a pięknym wolejem popisał się Sztylka
77 min. - Żółta kartka tym razem dla gracza Podbeskidzia - Kołodziej ukarany za przeszkadzanie przy wznowieniu rzutu wolnego.
77 min. - Druga zmiana w zespole Śląska: Ulatowski zmienia Sochę
74 min. - Wołczek groźnie dosrodkował w pole karne, a kolejno Łudziński i Klofik nie zdołali sięgnac piłki.
74 min. - Asystent sedziego wezwał głownego, który po konsultacji pokazał druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Dancikowi
71 min. - Imeh nie wraca juz na murawę, a jego miejsce na boisku zajmuje Wołczek.
70 min. - Tym razem żółtko obejrzał Janukiewicz, ktory zdaniem sedziego zbyt długo zwleka z wznowieniem gry.
69 min. - Na murawie lezy Imeh. Zawodnik Śląska na noszach opuszcza boisko.
67 min. - Próba prostopadłego zagrania do Klofika, ale piłkarz Śląska na spalonym.
67 min. - Rajd Gancarczyka, odgrywa do Górskiego, ten na skrzydło do Klofika, ktory silnie uderza i piłke z trudem łapie Merda.
66 min. - Socha odkopnął piłkę po gwizdku i otzrymuje żółtą kartkę.
66 min. - Imeh pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy.
62 min. - Pater silnie uderza z naroznika pola karnego, ale na szczęście dla Śląska uderza niecelnie.Było groźnie!
62 min. - Bardzo niebezpieczne dośrodkowanie z głębi pola do Matusa, jednak Janukiewicz wyjasnia sytucję,
61 min. - Strzał z 15 metrów Sztylki wprost w Merdę.
58 min. - Żółta kartka dla Ostrowskieo, który przy probie dośrodkowania piłki z narożnika boiska wyrwal choragiewkę.
54 min. - Dwie zmiany w zespole gości - zeszli Gorszkow i Odrzywolski, a w ich miejsce Kołodziej i Chrapek.
52 min. - Klofik zdaniem sedziego na spalonym, ale zawodnik głośno protestował za co obejrzał żółtą kartkę.
51 min. - Rajd lewą stroną Imeha, powtrzymany przez Mouziego i rzut rożny dla Śląska. Po dośrodkowaniu z kornera, w polu karnym powtrzymywany ostro Sztylka, ale gwizdek arbitra milczy jak zaklęty,
50 min. - Jarosz dogrywa do żmudzińskiego, ten ogrywa Ostrowskiego i dosrodkowuje, ale wrocławscy obrońcy wyjaśniaja sytuację, a w polu karnym pada Jarosz, ale arbiter nie dyktuje jedenastki.

Trener Tarasiewicz wysłał Ulatowskiego i Dudka za bramkę strzeżoną przaez Janukiewicza, gdzie zawodnicy będą się rozgrzewać.

49 min. - Próba sprytnego rozegrania rzutu wolnego, ale Dancik wybija piłkę poza boisko i aut dla WKS-u.
48 min. - Faul Imeha na Jaroszu i piłka w posiadaniu gości.
47 min. - Rajd Gancarczyka zostal powtstzrymany przez czujnego Mouziego.
46 min. - Ostrowski zagrywa do Łudzińskiego, a ten minimalnie przegrywa pojedynek biegowy z Mouzim i piłka w rękach Merdy.
46 min. - Łudziński do Imeha i zaczyna się druga połowa

Piłkarze obu zespołów sa już na murawie. Żaden z trenerów nie zdecydował się na dokonanie zmian.

Kibice Śląska głośno dopingują zawodników, którzy odwdzięczyli się strzeleniem bramki. <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Koniec pierwszj części gry.
Spotkanie nie jest wielkim widowiskiem. Oba zespoły mają duże problemy ze skonstruowaniem składnej akcji, czego z pewnością nie ułatwia fatalny stan murawy na Stadionie Olimpijskim. Oba zespoły miały szanse na objęcie prowadzenia, jednak więcej precyzji pod bramką od Matusa zachował Imeh i to Śląsk po 45 minutach prowadzi 1:0.

Sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45 min. - Strata piłki w środku pola, Pater probuje zskoczyć wysunietego Janukiewicza, ale uderza niecelnie.
45 min. - Sacha z pierwszej pilki probuje zagrac do Szmatiuka, ale ten na pozycji spalonej i piłka w posiadaniu Śląska.
43 min. - Imeh probuje ograć dwóch obrońców, ale zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę i Merda nie ma problemów z jej przechwyceniem.
42 min. - Proba prostopadłego podania do Sachy, ale zbyt silne i wybiegający poza pole karne Janukiewicz wybija piłkę.
41 min. - Ostrowski probuje dośrodkować z głębi pola, ale czujni defensorzy Podbeskidzia wybijają piłkę i na chwilę oddalają zagrożenie
40 min. - Na pozycji spalonej przez wrocławską defensywe złapany Żmudziński.
38 min. - Golllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1:0- składna akcja Śląska, lewą strona pognał Klofik, dośrodkował do Sztylki, który wypatrzył wychodzacego na czystą pozycję Imeha, który nie zmarnował takiej okazji i z 8 metrów posłal piłkę do siatki obok bezradnego Merdy!

Dużo przypadkowości w grze, piłka wybijana na oślep przez graczy gości trafia spowrotem do piłkarzy Śląska, ktorzy za chwilę znów ją tracą. Na murawie jest dużo walki, ale mało pomysłu na grę.

35 min. - Kontra gości,Jarosz ogrywa Wójcika, ale szarzującego gracza Podbeskidzia powstrzymał Socha, który wybił piłkę poza boisko.
34 min. - Podczas walki w polu karnym urazu doznał Matus, któremu pomocy udzielają masażyści, ale po chwili jest już zdolny do gry.
33 min. - z rzutu rożnego dosrodkowuje Klofik, a Merda z najwyższym trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką. Po kolejnym rzucie rożnym głową z 5 metrów strzela Imeh, ale na drodze do bramki staje jeden z obrońców gości.
32 min. - tym razem faulowany Imeh, z 35 metrów dośrodkowuje Górski, piłke trąca głową jeden z graczy gości i rzut rożny dla Śląska.
31 min. - Gancarczyk ostro atakuje rywala i arbiter po raz kolejny wyciąga z kieszeni żółtą kartkę. Po chwili ostry faul Jarosza na Łudzińskim, ale tym razem bez konsekwencji.
30 min. - Z rzutu wolnego Szmatiuk zagrywa w kierunku Matusa, ale zbyt mocno i wrocławscy defensowrzy wyjąsniają sytuację.
29 min. - Ostry faul Sochy na Paterze, ale tym razem arbiter zastosoał tylko upomnienie słowne.
29 min. - Na pozycji spalonej złapany został Żmudziński
28 min. - Rzut rożny dla Śląska, dośrodkowuje Ostrowski, glową strzela Łudziński, a piłka odbija się od rywala i wychodzi poza boisko.
26 min. - Kolejny bląd Pokornego, Matus staje oko w oko z Janukiewiczem, ale na szczęscie dla Śląska napastnik Podbeskidzia nie tarfia do bramki! Doskonała sytuacja dla gości na objęcie prowadzenia
24 min. - Błąd Pokornego, ktory głową piłkę zagrał wprost pod nogi Matusa, ale ten po chwili pada w polu karnym, a gwizdek arbitra milczy.
24 min. - Tymrazem to Dancik jest faulowany i arbiter pokazuje żółty kartonik Imehowi
23 min. - Dancik fauluje w srodku pola Gancarczyka i arbiter upomina gracza Podbeskidzia żółtą kartką.

Mecz toczony jest w wolnym tempie, obie drużyny mają problemy ze skonstruowaniem skąłdnej akcji i przedarciem sie pod bramkę rywala. Typowe "piłkarskie szachy" na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

22 min. - Sacha pada przed polem karnym, ale arbiter uznał, że Socha nie faulował rywala i piłka w posiadaniu Śląska.
20 min. - Uderzenie z dystansu Żmudzińskiego, ale piłka szybuje obok bramki strzeżonej przez Janukiewicza.
19 min. - Lekki strzał z narożnika pola karnego Patera, a Janukiewicz nie ma problemów ze złapaniem futbolówki.
18 min. - Zbyt silne podanie Łudzińskiego do Klofika i piłka ląduje pod nogami Merdy.
17 min. - Patryk Klofik ogrywa Sachę i decyduje się na zaskakujący stzrał z bocznej linii pola karnego, ale uderza nieczysto i grę wznawia Merda.
15 min. - Dwa rzuty rożne z rzedu dla Podbeskidzia. Dośrodkowuje Pater , ale Górski wybija piłkę i oddala zagrożenie spod bramki.
14 min. - Próba prostopadlego podania, ale Klofik i Imeh zostali złapani na pozycji spalonej.
13 min. - Z 35 metrów szcześcia probuje Gorszkow, ale uderza niecelnie, a Janukiewicz odprowadza tylko piłkę wzrokiem.
12 min. - Po dośrodkowaniu z lewej strony Imeha Łudziński z 11 metrów uderzył bardzo niecelnie. Chwilę wcześniej na bramke Śląska stzrelał Matus.
11 min. - Podnaie do Imeha, goście sygnalizowali spalonego, ale arbiter nie podniósł choragiewki, napastnik wbiegł w pole karne i odegrał pilkę do Łudzińskiego, który uderzając z 6 metrów zsotal zablokowany. Ogromne zamieszanie w polu karnym, ale goście wybijają w końcu piłke.
9 min. - Na 30 metrze faulowany Imeh. Z rzutu wolnego dośrodkował Górski, Pokorny główkuje, ale nieprecyzyjnie i Merda wznawia grę od bramki.
8 min. - Dalekie podanie w kierunku Patera, ale czujny Janukiewicz wybiega z bramki i wybija piłkę przed polem karnym.

Kibice obu drużyn wspierają swoich pupili gorącym i głośnym dopingiem.

5 min. - Dalekie podanie do Klofika, którego uprzedza Mouzie i wybija piłke na kolejny rzut rozny.
5 min. - Po rzucie roznym zamieszanie pod bramka gości zakonczone uderzeniem Klofika z dystansu, ale bardzo niecelnym.
4 min. - Rajd prawą stroną Imeha, proba zagrania wzdłuż bramki, ale czujni defensorzy gości wybijają piłke poza boisko.
4 min. - Zagranie na skrzydło do Mouziego, ale na szczescie dla Śląska gracz gości nie dochodzi do piłki.
2 min. - Stzrał Sztylki z około 30 metrów wysoko nad poprzeczką.
1 min. - Matus do Patera i gra rozpoczęta

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, mecz rozpoczna goście, którzy będa atakowac na bramke Janukiewicza (koło tablicy świetlnej).

Być może będzie to ostatni występ przed wrocławską publicznością Przemysława Łudzińskiego i Patryka Klofika, którzy być może zimą powrócą do klubów z ktorych są wypozyczeni do Śląska. Obaj zawodnicy są czołowymi postaciami drużyny - zdobyli prawie połowę z wszystkich bramek WKS-u!

Rozległ się gwizdek Piotra Siedleckiego i piłkarze wychodzą z szatni, a za chwilę pojawią się na murawie.

Zespół Śląska rozpocznie mecz w takim samym składzie, jak tydzień temu przeciwko Warcie Poznań. Czy tym razem wrocławianie zdołaja wygrać na Stadionie Olimpijskim?

Sektor pod zegarem powoli wypełnia się kibicami Śląska <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Na mecz ze Śląskiem z pewnością specjalnie mobilizuje się Adrian Pajączkowski, dla którego w drużynie WKS-u miejsca nie widział trener Tarasiewicz i zawodnik w trakcie rundy przeniósł się do Podbeskidzia.
Śląsk w roli gospodarza nie przegrał od ponad roku, nie dając się pokonać w kolejnych 17 ligowych meczach, bielszczanie natomiast nie schodzili murawy pokonani w ostatnich 7 potyczkach w II lidze.

Wrocławianie wystąpią w strojach zielonych, goście na niebiesko.
Trener Tarasiewicz, nie może w dzisiejszym meczu skorzystać z kontuzjowanych Vladimira Ćapa i Roberta Rosińskiego, a tylko na ławce rezerwowych usiadł Krzysztof Wołczek. Zaś trener Brosz nie będzie mógł skorzystać z usług Tomasza Górkiewicza, który musi pauzować za żółte kartki oraz kontuzjowanego Marcina Kocura, zaś kapitan Sławomir Cienciała usiadł tylko na ławce rezerwowych.

Meczem ze Śląskiem w lipcu w roli trenera Podbeskidzia debiutował Marcin Brosz, a jego podopieczni zwyciężyli 3:0 i jest to jak na razie najwyższa porażka WKS-u w tym sezonie.
Na korzyść gospodarzy dzisiejszego meczy przemawia statystyka – w dotychczasowych spotkaniach rozegranych we Wrocławiu zawsze wygrywał zespół Śląska.

Trybuny Stadionu Olimpijskiego powoli się zapelniają, na trybunie krytej zasiedło także kilkudziesięciu fanów Podbeskidzia.

Znamy już wyjściowe składy obu ekip, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczną:
Śląsk: W. Kaczmarek, Ignasiak, Wołczek, Dudek, K. Kaczmarek, Szewczuk, Ulatowski.
Warta: Burandt, Hirsz, Kołodziej, Chrapek, Cienciała, Pajączkowski, Butryn.

W sobotę o godzinie 17:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra w meczu Śląska Wrocław z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pojedynek ten będzie ostatnim występem futbolistów WKS-u przed wrocławską publicznością.
Będzie to mecz zespołów z najlepszą defensywą w II lidze - Podbeskidzie w 17 meczach straciło tylko 9 bramek, a Śląsk 13.
Wrocławianie, którzy zajmują 3. pozycję w tabeli w poprzedniej kolejce zremisowali 1:1 z Wartą Poznań (gol Patryka Klofika), zaś bielszczanie bezbramkowo zremisowali w Pruszkowie ze Zniczem.