Strzelcy: Wiśniewski 15', Rogalski 72', 87' - Szewczuk 90'

Lechia Gdańsk:(stroje: ) Kapsa - Pęczak, Wołąkiewicz, Manuszewski, Fechner - Wiśniewski, Miklosik, Kasperkiewicz, Rogalski (90' Hirsz)- Rybski (83' Speichler), Cetnarowicz (68' Buzała). Trener Trener Dariusz Kubicki. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz – Socha, Wójcik, Pokorny, Wołczek – Ulatowski, Sztylka, Górski, Klofik (88' Szewczuk)– Łudziński, Imeh (77' M.Gancarczyk). Trener Ryszard Tarasiewicz. Trener:

Lechia Gdańsk:

Koniec meczu. Śląsk stracił pozycję lidera.

90+3 min. - Z 16 metrów uderza Sztylka, ale zablokowany
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90 min. - Hirsz zmienia Rogalskiego
90 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 3:1 - Gancarczyk zagrya do Szewczukla a ten zdobywa honorową bramke dla WKS-u
89 min. - Łudziński strzela z dystansu, ale piłka szybuje nad poprzeczką.
88 min. - Szewczuk zmienia Klofika
87 min. - 3:0 - prostopadłe podanie, nie było spalonego, Rogalski ze spokojem mija Janukiewicza i zdobywa 6 bramkę w barach Lechii w tym sezonie. Porazka Śląska jest już nieunikniona.
86 min. - Ładna akcja Gancarczyka, który dośrodkowuje do Łudzińskiego ,a ten głową z kilku metrów strzela i piłka trafia w poprzeczke. Zabrakło centymetrów, by Śląsk zdobył kontaktowa bramke
85 min. - Przy linii bocznej gotowy do wejścia stoi Szewczuk
84 min. - Speichler probuje prostopadle zagrać do Rogalskiego, ale czujny Janukiewicz przechwytuje piłkę.
83 min. - Speichler zmienia Rybskiego

W zespole Śląska nastąpi kolejna zmiana, na plac gry wejdzie Szewczuk.

Korzystając z chwili przerwy Klofik uzupełnia płyny przy linii bocznej. Do wejścia szykuje się Speichler.

81 min. - Faul Gancarczyka na Wołakiewiczu, który pada na murawe kradnąc cenne sekundy.

Piłkarze Śląska atakują, ale wydają sie być bezsilni wobec dobzre grającej defensywy gospodarzy

79 min. - Za faul na gancarczyku żółta kartka dla Miklosika
78 min. - Po rzucie rożnym Gancarczyk strzela tuż obok słupka. Pokorny ukarany żółtą kartką za domaganie się kolejnego rzutu rożnego.
77 min. - Gancarczyk za Imeha
76 min. - Kontra Śląska Łudziński dośrodkował, ale obroncy Lechii wybili piłkę poza boisko
75 min. - Do zmiany szykuje sie Marek Gancarczyk.

Kibice Lechii skandują: Mamy lidera!

72 min. - 2:0 - Miklosik z wolnego płasko zagrał w pole bramkowe, obrońcy Śląska nie zdołali wybić piłki, a Rogalski z kilku metrów ulokował ją w siatce. Trudna sytuacja Śląska.
72 min. - żółta kartka dla Górskiego za faul tuż przed linią pola karnego.
72 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Miklosika, ale niedokładne

Głośne Lechia Gdańsk na trybunach

71 min. - Żółta kartka dla Wójcika za faul na aktywnym Wiśniewskim
70 min. - Próba dalekiego podania do Buzały, ale Janukiewicz ze spokojem zwodem oszukał rywala.
69 min. - W znakomitej sytuacji Rybski przerzucza Janukiewicza, ale także bramkę
68 min. - Zaodnik Lechii żegnany jest przez kibiców brawami
68 min. - Pierwsza zmiana w meczu Buzała zmienia Cetnarowicza
68 min. - Do zmiany przygotowany Paweł Buzała.
68 min. - Dośrodkowanie Wiśniewskiego, ale wprost na głowę Wójcika.
67 min. - Rzut wolny na wysokości pola karnego, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie wrocławianie wyjasniają sytaucję.
66 min. - Janukiewicz wybija piłkę przd polem karnym uprzedzając Cetnarowicza.
65 min. - Wołąkiewicz uprzedził Imeha i przchwycił piłke. Mogło być groźnie.
65 min. - Faul Wołczka na Wiśniewskim ,ale arbiter dziś jest oszczedny w rozdaniu żółtych kartek
64 min. - Sztylka zagrywa z głebi pola, ale Imeh znów na spalonym.
64 min. - Wiśnieski zagrywa do Rogalskiego, a dalekim wyjściem Janukiewicz ratuje sytuację.
63 min. - Po błedzie obrońców Lechii Łudziński otrzymał piłke w polu karnym Lechii, ale zbyt mocno próbował dośrodkować
62 min. - Po podaniu Ulatowskiego, Imeh znalzł się sam na sam z Kapsą, ale po raz kolejny przegrał pojdynek z bramkarzem Lechii. Druga sznsa Imeha na zdobycie gola w meczu.
61 min. - Patryk Klofik zagrał ręką próbując wypracowac sobie dobrą pozycję do ataku na bramkę Kapsy i został ukarany żółtą kartką.
60 min. - Faul Klofika i piłka w posidaniu gospodarzy.

Na trybunach gromkie: Śląsk, Śląsk, WKS

59 min. - Próba prostopadłego podania Górskiego do Imeha, ale napstnik Śląska był na pozycji spalonej.
59 min. - Wiśniewski próbował strzelać z 25 metrów, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.
58 min. - Po dośrodkowaniu Wołczka z prawejstrony strzelac przewrotką próbował Łudziński, ale nie trafił w piłkę
58 min. - Pęczak agresywnie atakuje Sztylkę, ale kapitan Śląska ze spokojem zagrywa do Pokornego
57 min. - Groźny strzał Ulatowskiego z 25 metrów, ale Kapsa jest czujny i chwyta piłkę
56 min. - Faul w srodku pola - Rybski nieprzepisowo powstzrymał Górskiego i grę wznawiają wrocławianie.

Lechia drugą połowę rozpczęła bardziej ofensywnie i oddaliła grę od włsnego pola karnego. Wrocławianie nie mogą przedrzeć się pod bramke Kapsy.

54 min. - Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowuje Miklosik, Rybski nie potrafi jednak opanować piłki
53 min. - groźna akcja Lechii, z prawej strony dośrodkował Rysbki, Cetnarowicz uderzył z 16 metrów, ale pośliznął się i piłka poszybowała nad poprzeczką. Było groźnie
52 min. - Wrocławianie mają problem z konstruowaniem akcji ofensywnych, piłka trafiła nawet do Janukiewicza.
51 min. - Faulowany Łudziński, szybkie rozegranie piłki przez wrocławian, ale Ulatowski niecelnie podaje i piłka w posiadaniu gospodarzy
50 min. - Płaski strzał Sztylki z 25 metrów i piłka przelatuje obok słupka bramki stzreżonej przez Kapsę
49 min. - Bilard w polu karnym Śląska, piłka odbija się w gaszczu nog, ostatecznie pada jednak łupem Janukiewicza
47 min. - Imeh fauluje Wołąkiewicza i piłka w posiadaniu gospodarzy
46 min. - Pęczak fauluje Klofika i rzut wolny dla Śląska w okolicy środka boiska
46 min. - Upomnienie slowne arbitra udzielone Wiśnieskiemu za faul na Wołczku

Szewczuk, Gancarczyk i Rosiński rozgrzeają się za bramką.

46 min. - Łudziński zagrywa do Imeha i rozpoczyna się druga połowa.

Piłkarze obu zespołów sa juz na murawie. Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

Trybuny stadionu są biało-zielone i zielno-biało-czerwone <<---- KLIKNIJ

Mecz jest ciekawym widowiskiem, mimo trudnych warunków gry. Spotkanie godne miana meczu na szczycie.
Wrocławianie mają zdecydowaną przewage, nie mogą jednak udokumentować jej bramką. Gospodarze po zdobyciu gola oddali inicjatywę Śląskowi i wyczekują na kontry.

Koniec pierwszej połowy meczu.

Sędzia dolicza minutę do pierszej połowy

45 min. - Kapsa pewnie chwyta piłkę po wrzutce z rogu Górskiego
44 min. - Kapsa próbuje zatrzymac piłkę podaną przez jednego z kolegow, jednak posliznał sie i drugi w meczu rzut rozny dla Śląska
43 min. - Próba prostopadłego podania Imeha do Łudzinskiego ,ale zbyt mocne i futbolówke przechwytuje Kapsa
42 min. - Janukiewicz bez problemów złapał piłkę po lekkim strzale Cetnarowicza
42 min. - Rzut wolny z okolic naroznika boiska, dośrodkował Miklosik, wrocławianie wybijają piłkę poza boisko
41 min. - Wójcik powtrzymuje szarżującego prawym skrzydłem Peczaka

Niezłe mtempo gry w pierwszych 40 minutach, co na takim grzaskim terenie musi kosztować zawodników wiele sił

40 min. - Obronca Śląska już z powrotem na murawie, a wrocławianie probuja skonstruować kolejną akcję ofensywną.
39 min. - Socha w jednym ze starć został trafiony w twarz. Zbulwersowany trener Tarasiewicz prawie wbiegł na murawę. Piłkarz Śląska opatrywany przez lekara i maszystę schodzi z boiska.
39 min. - Łudziński zagrywa na skrzydło do Ulatowskiego, który dośrodkowuje, a piłkę wybił Pęczak
38 min. - Sędzia odgwizdał rękę Imeha,gdy wydawało się, że to rywal nieprzepisowo zagrał
37 min. - Janukiewicz dalekim wybiegiem ratuje sytucję i wybija piłkę poza boisko
35 min. - Wiśniewski ograł trzech zawodników Śląska, ale w decydującym momencie odskoczyła mu piłka
35 min. - Cetnarowicz ograł Sochę, ale niecelnie zagrał w pole karne.

Po stracie bramki Lechia cofnęła się, inicjatywa należy do wrocławian, którzy dążą do wyrównania.

33 min. - Na boisku lezy dwóch piłkarzy Lechii Cetnarowicz i Rogalski, ale pochwili obaj wstają i gra trwa dalej.
32 min. - Ulatowski agrywa przed pole karne do Łudzińskiego, ten uderza z 16 metrów, ale trafia w... Imeha i Kapsa wznawia grę.
31 min. - Na boisku leży Cetnarowicz, noszowi już na murawie, ale piłkarz po chwili wstaje o własnych siłach
30 min. - Imeh za próbę wymuszenia rzutu karnego zobaczył żółtą kartkę
29 min. - Doskonale prostopadłe podanie Sztylki do Imeha, ten mając przed sobą pustą bramkę i wybiegajcego bramkarza próbował wymusić rzut karny!
29 min. - Wołczek włączył sie do akcji ofensywnej, ale dośrodkował niecelnie w pole karne i piłka w posiadaniu gospodarzy
28 min. - Strzał Patryka Klofika z dystansu został zablokowany
27 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska, dośrodkował Górski, ale Lechiści nie dali szans wocławianom na dojście do piłki
26 min. - Kolejny aut z prawej strony, znów piłke wrzuca Socha, ale zbyt lekko podaje do Imeha.
25 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Wisniewskiego, ale Wójcik najlepiej ustawiony wybija głową piłkę.
24 min. - Rogalski próbuje zwodem minać Pokornego, ale Czech nie dał sie nabrać i przechwycił piłkę.
23 min. - Piekna akcja Wisniewskiego, ktory przebiegł z piłka kilkadziesiąt metrow mijajac wroclawian niczym slalomowe tyczki, wbiegl w pole karne ale na szczescie dla Śląska uderzył nad poprzeczką. Mogło być 2:0.
22 min. - Sztylka fauluje w srodku pola Wiśnieskiego, ktory zwija sie z bolu,ale po chwili wstaje i gra toczy sie dalej.
20 min. - Groźna akcja Lechii, Cetnarowicz wstrzeliwuje piłke w pole karne, a futbolowka pada łupem Janukiewicza.
19 min. - Kolejny aut dla Śląska na wysokości pola karnego. Znów Socha, piłka trafiła do Imeha, a ten uderzył bardzo silnie, ale też bardzo niecelnie.
18 min. - Dośrodkowuje Górski, a najlepiej ustawiony Kasperkiewicz wyjasnia sytuację. Wszyscy gracze Lechii byli w tej sytuacji zgromadzeni we wlsnym polu karnym
17 min. - faulowany Imeh i szansa dla Śląska. Piłka ustawiona w odleglosci 25 metrow od bramki

Z rzutu rożnego dośrodkował Miklosik, głową strzelił Wiśniewski i gospodarze objeli prowadzenie. Bardzo ładny gol.

15 min. - 1:0 prowadzi Lechia
14 min. - Fechner popędził lewym skrzydłem i próbował zaskoczyć wysunietego Janukiewicza, ale wrocławianin zdołał wybic pilke na rog.
13 min. - Proba prostopadłego podania Wójcika do Łudzinskiego, ale piłke przechwytuje obronca.
12 min. - Wójcik przechwytuje piłkę zagrywaną do Cetnarowicza przerywając groźnie zapowidająca sie akcję Lechii.

Obu drużynom trudno przeprowadzić szybką i składna akcję na śliskiej murwie.

11 min. - Rajd Imeha lewą stroną, mija obrońcę, ale powstrzymuje go... kałuża.
10 min. - Już 4 rzut rożny dla Lechii, Socha wybija piłkę, przejmuje ją Rybski i dośrodkowuje, a Janukiewicz dobzre uprzedza Cetnarowicza.
10 min. - Brzydki faul Klofika na Wiśniewskim, ale sędzia na razie nie wyciąga zółtego kartonika
9 min. - Niecelny strzał Rybskiego, a w odpowiedzi zablokowany strzał Ulatowskiego z 18 metrów.
8 min. - Ulatowski zagrał piłkę ręką, a pobłazliwy arbiter nie ukarał go na szczęście żółtą kartką.
7 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego, piłkę wrzucał Socha, ale Imeh nie zdołał opanować piłki.

Cały stadion robi "Szkocję" !

6 min. - Jeden z zawodników Lechii na pozycji spalonej i Radosław Janukiewicz wznawia grę dalekim wykopem.
5 min. - Zamieszanie w polu karnym, Wołczek wyjaśnia sytuację.
4 min. - Grożny strzał Rybskiego z 12 metrów , Janukiewicz z największym trudem wybija piłkę na rzut rożny.
4 min. - Po dośrodkowaniu Rybskiego , Petr Pokorny wybija piłkę na rzut rożny.
3 min. - Rajd prawą stroną piłkarza Lechii, ale zatrzymany przez czujnego Klofika

Cały stadion śpiewa: Twierdzaaaa Wrocławww, Gdańskaaaaaaa Lechiaaaaa, Wisłaaa Kraków - Białaaa Gwiazda

2 min. - Piłkę z autu wyrzuca Socha, Imeh główką podaje do Górskiego, a ten nie zdołał opanować sliskiej piłki.
1 min. - Pierwsza akcja Śląska i.... piłka staneła w kałuży.
1 min. - Pierwszy gwizdek arbitra, Centarowicz zagrywa do Rybskiego.

Kapitan Śląska Dariusz Sztylka wygrał losowanie i zdecydował, że drużyny zmienią się połowami i Radosław Janukiewicz stanie w bramce przy sektorze zajmowanym przez najzagorzalszych kibiców Lechii.

Piłkarze prowadzeni przez trójkę sędziowską wychodzą na murawę - Śląsk na biało-zielono, Lechia na zielono-biało.

Lechia ma szansę po raz pierwszy od 16 lat zostać liderem II ligi. Gdańszczanie muszą pokonać Śląsk i liczyć, że Piast Gliwice nie wygra wyjazdowego spotkania z Jastrzębiem.

Zapowiada się ciekawy mecz, bowiem podopieczni trenera Dariusza Kubickiego są w wyśmienitej formie i pod wodzą nowego szkoleniowca nie przegrali jeszcze meczu! Lechia nie przegrała 11 kolejnych meczów (9 ligowych i 2 pucharowych), a wrocławianie nie znaleźli pogromcy w 14 drugoligowych spotkaniach.

W Lechii z powodu kontuzji nie będą mogli zagrać Artur Andruszczak i Dariusz Łożyński. W Śląsku zabraknie natomiast kontuzjowanego Czecha Vladimira Capa.

Trybuny powoli wypełniają się kibicami obu drużyn <<---- KLIKNIJ

Znamy już składy obu drużyn. Trener Tarasiewicz zdecydował się na ustawienie z Patrykiem Klofikiem i Krzysztofem Ulatoskim na skrzydłach.
W rezerwie pozostają:
Lechia: Kubiński, Brede, Pietrowski, Buzała, Hisz, Szałęga, Speichler.
Śląsk: W. Kaczmarek, K. Kaczmarek, Ostrowski, Gancarczyk, Rosiński, Dudek, Szewczuk.

A tak wyglądają trybuny stadionu przy ul. Traugutta o godz. 14:15
Fotka 1 trybun stadionu Lechii <<---- KLIKNIJ
Fotka 2 trybun stadionu Lechii <<---- KLIKNIJ

O godzinie 15:00 w Gdańsku rozpocznie się mecz pomiędzy Lechią a Śląskiem. Wrocławianie po 15 meczach są liderem drugiej ligi, jednak gdańszczanie mają tylko 2 punkty straty i w przypadku wygranej to oni mogą przewodzić stawce.
Na 45 minut przed meczem trybuny stadionu prazy ul. Traugutta świecą jeszcze pustkamki. Zapowiadają się trudne warunki gry, bowiem dzisiaj w Gdańsku panuje iście zimowa atomsfera - na ulicach zalega warstwa roztopionego śniegu, niedawno z nieba spadł obfity grad. Murawa jest więc grząska i nasiąknięta.