Sędziuje: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)
Aura: ciepło, pochmurno

Odra Opole:(stroje: ) Feć – Ganowicz, Tracz (Paciorek 82'), Ugo (Bajera 87'), Feliksiak - Kubik, Janicki, Błażejewski, Surowiak - Zalewski (Marcinkiewicz 77'), Piegzik Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Śląsk: Janukiewicz - Wołczek, Wójcik, Pokorny, Socha(ż) (Ruolf 72') - Klofik (Dudek 62'), Górski, Sztylka, Ostrowski - Szeczuk, Ulatowski (M. Ganczarczyk 81') Trener:

Odra Opole:

Remisujemy z Odrą Opole 0:0. Szkoda, gdyż mając w pamięci ostatnie mecze wszyscy liczyliśmy na zwycięsko. Powtórzyła się historia z ŁKSem czy Stalą. Śląsk remisuje z teoretycznie słabszym rywalem, a wygrywa z tymi, którzy znajdują się na szczycie tabeli. Nasza drużyna była dzisiaj osłabiona, zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że po kolejnym meczu będzie się cieszyć zdobyciem 3pkt.

90+3 min. - Koniec meczu.
90 min. - Sedzia dolicza 3 min. do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Dudek podaje do M. Ganczarczyka, jednak ten niecelnie w stronię bramki Odry.

Odra w końcówce meczu broni się całą drużyną. Śląsk ciągle atakuje.

88 min. - Po strzałach Górskiego i Ostrowskiego piłka wychodzi na rzut rożny.
87 min. - Ostatnia zmiana w meczu. Za Ugo wchodzi Bajera.
86 min. - Górski pięknie podaje w stronę Rudolfa, jednak ten zostaje uprzedzony brzez bramkarza Odry.
83 min. - Akcja Ostrowski-Rudolf-Górski-Dudek. Ten ostatni strzela wysoko nad poprzeczką.
82 min. - Zmiana również w Odrze. Za Tracza wchodzi Paciorek.
81 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. M. Ganczarczyk wchodzi za Ulatowskiego.
77 min. - Zmiana w Odrze. Za Zaleskiego wchodzi Marcinkiewicz.
75 min. - Rzut wolny dla Odry. Sędzia długo ustawia mur Śląska. Powstaje zamieszanie w wyniku, którego Wójcik schodzi z boiska i zostaje opatrywany. Rzut rożny wykonuje Piegzik. Piłkę na rzut rożny wybija Szewczuk.

Zostały odpalone zimne ognie przez kibiców Śląska Wrocław.

73 min. - Ładna akcja Śląska zakończona strzałem Dudka. Piłka niestety uderzana zza liniii pola karnego przelatuje nad poprzeczką.
72 min. - Za kontuzjowanego Sochę na boisko wszedł Rudolf.
69 min. - Na boisku leży kontuzjowany Socha.
68 min. - Piegzik lewą stronę dobiega do linii końcowej boiska. Wycofuje piłkę do Tracza, który źle uderza w piłkę.
67 min. - Kontra Odry. Błażejewski strzela na bramkę Śląska, piłka odbija się od Sochy, trafia pod nogi Piegzika, który niecelnie uderza na bramkę Janukiewicza.
63 min. - Strzał Sztylki zablokowany. Zaraz po nim strzał Szewczuka, który jest niecelny.
62 min. - Pierwsza zmiana tego meczu. Dudek wchodzi w miejsce Klofika.

Minął pierwszy kwadrans drugiej połowy. Śląsk rozgrywa piłkę na połowie Odry. Bardzo niepewnie gra Janukiewicz, który wychodzi często poza własne pole karne prowokując piłkarzy Odry do strzałów z dystansu.

55 min. - Górski świetnie wyprowadza w ulicznę Ostrowskiego, który podaje za plecy obrońców Odry do Klofika. Ten ma problemy z jej przejęciem, jednak udaje mu się oddać strzał, który jest niestety bardzo słaby. Piłkę przejmuje Odra.
53 min. - Szewczuk przebiega z piłką kilkanaście minut chcąc wyprowadzić kontrę Śląska, jednak akcję zakańcza Feliksiak.
52 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska. Jedne z zawodników gospodarzy strzela w boczną siatkę bramki.
51 min. - Akcja Piegzika, która zostaje przerwana przez Sochę tuż przed linią pola karnego Śląska. Nasz zawodnik dostaje żółą kartkę i nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu.
48 min. - Ugo podaje do Tracza, który oddaje bardzo silny strzał. Jednak piłka przelatuje wysoko nad bramką.
45 min. - Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Mamy dzisiaj niespodzianki w postaci świeżo zrobionych zdjęć podczas dzisiejszego meczu. Oto one:

Chaotyczna pierwsza połowa meczu. Odra Opole miała kilka groźnych akcji przez błędy Janukiewicza. Śląsk wielokrotnie próbował strzelać z dystansu, jednak nieskutecznie. Miejmy nadzieję, że poziom gry poprawi się w następnej odsłonie.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia dolicza 1min. do końca pierwszej części spotkania.
44 min. - Dośrodkowuje z rzutu rożnego Górski, bliski uderzenia jej Szewczuk - jednak nie udaje się.
43 min. - Szewczuk strzela w stronę bramki Odry. Feć wybija ją na rzut rożny.
42 min. - Szewczuk podaje piłkę do Sztylki przed polem karnym. Ten uderza ją po ziemi po czym gospodarze znów mają piłkę.
39 min. - Sztylka celnie kieruje piłkę w stronę bramki Odry, jednak strzał jest bardzo słaby i pewnie chwyta ją Feć.
36 min. - Groźnie przy bramce Śląska. Piłka trafia do zupełnie nie pilnowanego Ugo przy 12m. Zawodnik niecelnie uderza głową piłkę.

Piłka rozgrywana jest nieco chaotycznie. Są rozpoczynane groźne akcje, jednak wszystkie kończą się na linii pola karnego.

34 min. - Ostrowski oddaje strzał z ok. 20m. Piłka ląduje kilka metrów obok bramki.
33 min. - Górski przebiega z piłką ok. 30m i decyduje się nieco zbyt pochobnie na strzał z 25m. Piłka trafia prosto w bramkarza po słabym uderzeniu.
32 min. - Górski oddaje mocny strzał na bramkę Odry. Niestety - piłka ląduje ponad poprzeczką.
31 min. - Ostre starcie pomiędzy Klofikiem a Surowiakiem. Piłkarze odepchnęli się, jednak sędzia jedynie ich upomina i nie wyciąga żółtego kartonika.
29 min. - Podczas wykonywania rzutu rożnego zakotłowało się pod polem karnym Odry, jednak piłkę po dośrodkowaniu łapie Feć.
28 min. - Po centrze Wołczka do piłki próbował dojść wybiegający Ulatowski. Jednak zostaje uprzedzony przez obrońców Odry, którzy wybijają piłkę na rzut rożny.
25 min. - Ugo próbował zaskoczyć bramkarza Śląska. Jednak ten pewnie ją łapie.
22 min. - Rzut rożny wykonuje Piegzik, jednak Janukiewicz pewnie chwyta piłkę.
21 min. - Ugo próbuje przelobować Janukiewicza, który zbyt daleko wychodzi od swojej bramki. Bramkarz Śląska z trudem wybija piłkę. Dobiega do niej Feliksiak. Janukiewicz ledwo wybija piłkę na rzut rożny.
20 min. - Ostrowski z dystansu strzela z boczną siatkę bramki rywala.
19 min. - Dalej trwa wyrównana walka w środku pola. Śląsk ma jakby optyczną przewagę, jednak atak naszej drużyny jest zbyt statyczny.
15 min. - Piegizk próbuje dośrodkowywać, ale Socha wybija piłkę na rzut rożny.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Dopisuje spora frekwencja. Na trybunach zasiadł m.in. były prezes, dyrektor i trener Śląska - Grzegorz Kowalski.

13 min. - Strzał Ostrowskiego z rzutu wolnego z 20m. Jendak wysoko na poprzeczką.
12 min. - Wyrównana walka w środku pola. Śląsk planuje wygrać 1:0. Wskazuje na to historia.
8 min. - Piegzik dwukrotnie ogrywa Sochę, ale jego dośrodkowania są niecelne. Górski wyjaśnia sytuację.

Na stadionie panuje przepiękna atmosfera. Piłkarze wzajemnie rozpoznają rywala. Trwa spokojne rozgrywanie piłki.

2 min. - Górski fauluje Piegzika.
1 min. - Gwizdek arbitra oznajmia początek spotkania. Odra w jednolitych czerwonych strojach, Śląsk - na zielono.

Delegat PZPN miał zastrzeżenia do flagi Wisły z hasłem: White Star Power doszukując się w tym podtekstów rasistowskich. Do Opola przyjechało ok. 500 naszych kibiców. Poniżej prezentujemy zdjęcie sektoru gości:

Śląsk bardzo dobrze zdał serię meczów zatytułowaną "5 kroków do Ekstraklasy". Forma zespołu ciągle rośnie. Miejmy nadzieję, że podtrzymamy zwycieską serię i nasi piłkarze wywiozą dzisiaj cenne 3pkt. Jeśli Śląsk wygra dzisiejsze spotkanie zostanie liderem II ligi!

W rezerwie pozostają: Odra: Bella, Marcinkiewicz, Narkiewicz, Paciorek, Nakielski, Tarasiak, Bajera; Śląsk: W. Kaczmarek, Rudolf, Wan, K. Kaczmarek, J. Gancarczyk, Dudek, M. Gancarczyk