Aura: wieczór w ramach polskiej złotej jesieni

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Socha, Wójcik(ż), Pokorny, Cap (Wółczek 54') - Ostrowski , Sztylka(ż), Górski, Klofik (Wan 78') - Łudziński(ż), Imeh(ż) (Ulatowski 90') Trener:
Polonia Warszawa:(stroje: ) Majdan - Kulpaka, Konieczny(ż), Moryc, Michalski - Pawlak, Zasada(ż), Sedlacek(ż) (Bąk 60'), Piątek - Mąka (Tataj 71'), Kosmalski (Gilewicz 45') Trener:

Polonia Warszawa:

Kolejne bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Śląska. Nasze zespół przeważał przez większość meczu i zasłużenie zdobył 3pkt na własnym boisku. Sprawdzian pięciu meczy z zespołami z góry tabeli został zdany bardzo dobrze. Śląsk w tych spotkaniach zdobył 13 pkt , wygrywając 4 spotkania i remisując 1. Jesteśmy wiceliderami II ligi!

90+4 min. - Koniec meczu. Wygrywamy 2:0!
90+2 min. - Sędzia chcąc pokazać żółtą kartkę Wołczkowi ostatecznie wręczył ją Wójcikowi.
90 min. - Sędzia dolicza 4 min. do regulaminowego czasu gry.
89 min. - Kulejącego Imeha zmienia Ulatowski. Ostatnia zmiana w tym meczu.

Kibice świetnie się bawią. CIągle odśpiewywane są kolejne pieśni Śląska. Kapitalna atmosfera.

86 min. - Żółtym kartonikiem ukarany został Zasada za próbę wymuszenia rzutu karnego.
84 min. - Bąk z dystansu uderza bardzo niecelnie nad bramką Śląska.
83 min. - Śląsk ciągle w natarciu. Kibice krzyczą: "Polonia nie masz kibiców!". Sektor gości pozostaje pusty.
82 min. - Bardzo lekki strzał (podanie) Gilewicza w kierunku Janukiewicza.
80 min. - Bąk próbówał podać do Tataja, jednak bramkasz Śląska przytomnie przerywa akcję Polonii.
79 min. - Silny strzał z 10m oddaje Łudziński. Niestety niecelnie i wysoko ponad bramką.

Ciekawostką jest to, że obecny zawodnik Śląska: Benjamin Imeh prezentował dawniej barwy Polonii Warszawa. Był to jego pierwszy polski klub nigeryjskiego napastnika.

78 min. - Zmiana w Śląsku. Długo przygotowujący się do wejścia na murawę Wan zmienia Klofika.
75 min. - Ostrowski strzela z 25m. Piłka uderza w słupek bramki.
72 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Wygrywamy 2:0! Sztylka uderzył w słupek bramki, jednak piłka po odbiciu trafia do Klofika, który z 11m umieszcza piłkę w bramce.
71 min. - Ostatnia zmiana w Polonii. Mąkę zmienia Tataj.
68 min. - Łudziński podaje do Imeha. Ten przerwca się z Kolpaką w polu karnym. Sędzia zamiast podyktować rzut karny odgwizduje rzut wolny dla Polonii. Imeh został ukarany żółtą kartką.
67 min. - Klofik podaje do Imeha. Ten oddaje bardzo silny strzał. Majdan z trudem łapie piłkę.
66 min. - Napastnicy Śląska nie potrafią wykorzystać pięknych, prostopadłych podań Sztylki.
65 min. - Łudziński miał okazję na oddanie strzału, jednak poślizgnął się i stracił piłkę.
64 min. - Czarne Koszule wydają się zagubione. Mają problemy z rozegraniem piłki. Trudno zauważyć pomysł na grę.
63 min. - Niecelny strzał Moryca z ponad 20m.
62 min. - Po kapitalnym dośrodkowaniu Sztylki kolejno: Górski, Imeh i Ostrowski nie zdecydowali się na strzał na bramkę.
60 min. - Kolejna zmiana w Polonii. Bąk wchodzi za Sedlacka.
59 min. - Żółta kartka dla Łudzińskiego za odkopnięcie piłki po gwizdku.
56 min. - Groźna akcja Śląska. Ostrowski uderza na bramkę gości, Majdan wybija piłkę pod nogi Klofika, któy uderza prosto w nogi obrońcy Polonii.
55 min. - Żółta kartka dla Sedlacka po faulu na Klofiku.
54 min. - Zmiana w Śląsku. Wołczek zmienia Capa, który prawdopodobnie nabawił się jakieś kontuzji.

Kibice na trybunach odpalają zimne ognie.

51 min. - Powinno być 2:0. Fenomalnie dośrdkowanie Górskiego do Imeha. Napastnik Śląska wyszedł sam na sam z bramkarzem Polonii, który wybija piłkę pod nogi Klofika. Ten nie strzela na pustą bramkę.

Bohater meczu z Wisłą - Wołczek szykuje się do wejścia na boisko.

49 min. - Optyczna przewaga Śląska. Zasada niecelnie uderza na bramkę Janukiewicza.
47 min. - Łudziński przedziera się środkiem boiska. Obrońcy Polonii wybijają piłkę, która jednak nieoczekiwanie pada pod nogi Sztylki. Ten uderza minnimalnie obok słupka.
45 min. - Zmiana w zespole gości. Gilewicz wchodzi za Kosmalskiego.
45 min. - Sędzia rozpoczął drugą połowę.

Po pierwszej części meczu nasz zespół wygrywa 1:0. Śląsk gra lepiej, po strzelonym golu kontroluje przebieg gry. Konsekwentnie tworzy kolejne ataki próbując strzelić kolejną bramkę. Życzmy sobie, aby tak się stało.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
44 min. - Żółta kartka dla Koniecznego, który przetrzymuje Imeha tak mocno, że się aż przewrócił.
43 min. - Niemoc "Czarnych Koszuul". Seclaek próbował zaskoczył Janukiewicza piłką z połowy boiska, jednak piłka przelatuje 8 m obok słupka.
42 min. - Faul Sochy na Mące.
41 min. - Majdan wypuszcza z rąk piłkę, małe zamieszane pod polem karnym Poloni. Na koniec Pawlak wybija przed siebue daleko piłkę.
40 min. - Górski przebiegł z piłkę przez pół boiska, podaje na lewe skrzydło do Ostrowskiego, któy groźnie dośrodkował do Klofika. Akcję przerywają obrońcy Polonii i wybijają piłkę na rzut rożny.
38 min. - Klofik strzela z 17m. Piłkę wyłapuje Majdan. Z lewej strony zupełnie niepilnowany czekał Ostrowski.
34 min. - Klofik z 20m oddaje strzał prosto w Majdana. Niepotrzebnie, gdyż Śląsk wyprowadzał kontrę i było 4x4.

Wygrywamy 1:0. Kibice skandują: "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" oraz "Bójcie się chamy do pierwszej ligi wracamy!" Trwa piękny doping na trybunach.

30 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Z lewego skrzydła dośrodkowuje Ostrowski do nadbiegającego Górskiego, który z 11m oddaje celny strzał na bramkę. Majdan bezsilny.
29 min. - Po wykonaniu rzutu rożnego Janukiewicz piąstkuje do tyłu na kolejny korner.
28 min. - Ostrowski minął czterech rywali na swoim polu karnym. Piłkę przechwyca Pawlak, który oddaje strzał. Janukiewicz z najwyższym trudem wyrzuca piłkę na rzut rożny.
27 min. - Moryc sfaulował Klofika. Wezwano nosze, jednak zawodnik zdecydował się o własnych siłach opuścić murawę.
26 min. - Po jego wykonaniu Majdan pewnie wyłapuje piłkę.
25 min. - Cap wywalczył kolejny rzut rożny dla Śląska.
24 min. - Dośrodkowania Sedlacka, jednak żaden zawodnik "Czarnych Koszul" nie dochodzi do piłki.
23 min. - Żółtka kartka dla Sztylki za faul na Mące w okolicach 15m od bramki Śląska.
20 min. - Ostrowski pada na boisko po faulu Kulpaki lecz sędzia nie dopatrzył się faulu.
18 min. - Imeh podaje do Sztyli, który decyduje się oddać strzał z 18m, jednak uderza bardzo niecelnie.
17 min. - Kosmalski przedzierał się w okolicach pola karnego, jednak zostaje powstrzymany przez naszą linię defensywną.
16 min. - Piłkę w środku boiska rozgrywał Łudziński, jednak zostanie powstrzymany przez obrońców gości.

Minął pierwszy kwadrans meczu. Śląska posiada lekką przewagę. Trwa zacięty pojedynek, jednak żadna drużyna nie forsuje.

15 min. - Moryc podaje do Kosmalskiego, jednak ten nie opanowuje piłki. Mogło być groźnie.
13 min. - Imeh wywalczył dla Śląska rzut rożny. Po jego wykonaniu Konieczny wybija piłkę.
11 min. - Kontra Polonii. Na szczęście wszystko kończy się pomyślnie - Kosmalski na spalonym.
9 min. - Piękna akcja Śląska. Socha podaje do Imeha, który z pierwszej piłki podaje do Łudzińskiego. Ten decyduje się na strzał z pola karnego. Niestety niecelnie.
8 min. - Na boisku leży Mąka.Wojskowi w duchu gry fair play wybijają piłkę za linię boczną.

Trwa wyrównana walka w środku pola. Dopisuje dzisiaj duża frekwencja. Ma miejsce głośny doping ze strony kibiców, atmosfera przypomina ubiegły mecz z Wisłą Kraków. Sektor gości nadal jest pusty.

6 min. - Pierwszy celny strzał Śląska. Imeh uderza głową, ale pewnie piłkę łapie Majdan.
1 min. - Rozpoczął się mecz. Mąka podał do Kosmalskiego.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Śląsk po ostatnich bardzo dobrych wynikach na pewno będzie starał się zdobyć dzisiaj cenne 3pkt. Polonia Warszawa jednak ma również, jak nasza drużyna, aspiracje pierwszoligowe, dlatego zapowiada się bardzo ciekawy i zacięty pojedynek. Miejmy nadzieję, że to Śląsk wyjdzie z niego zwycięsko.

W rezerwie pozostają: Śląsk: W. Kaczmarek, Dudek, Wołczek, Szewczuk, Wan, Ulatowski; Polonia: Simunic, Wędzyński, Kosiorowski, Gilewicz, Broniewicz, Tataj i Bąk