Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek – Celeban, Pokorny, Wójcik, Cap – Ostrowski(k), Mila, Górski(Ulatowski 68), J. Gancarczyk – Sobociński(Łudziński 63), Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kapsa – Piątek(k), Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik - Trałka, M. Kaczmarek(Andruszczak 70), Kowalczyk(Cetnarowicz 65), Rogalski - Cacić(Kasperkiewicz 46), Buzała Trener: Jacek Zieliński

Śląsk Wrocław: Banaszyński, Pawelec, Wołczek, K. Kaczmarek, Łudziński, Szewczuk, Ulatowski
Lechia Gdańsk: Sobański, Kalkowski, Rybski, Anduszczak, Cetnarowicz, Manuszewski, Kasperkiewicz

90+3 min. - Sedzia kończy mecz. Śląsk remisuje z Lechią 1:1.
90+2 min. - Po centrze Ostrowskiego Midzierski blokuje Łudzińskiego.
90+2 min. - Strzał Buzały w boczną siatkę bramki Śląska.
90+1 min. - Wejście w pole karne Gancarczyka, centra i Midzierski wybija piłkę.
90 min. - Sędzia główny dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty.
90 min. - Niecelne uderzenie Rogalskiego - pierwsze od dłuższczego czasu.
88 min. - Po rzucie rożnym Gancarczyka - Celeban główkował prosto w Kapsę.
88 min. - Janusz Gancarczyk wywalczył rzut rożny.
87 min. - Lechia już tylko broni się na własnym przedpolu.
86 min. - Zawodnicy Śląska resztkami sił próbują się przedrzeć w okolice bramki Lechii. Tym razem powstrzymywany Sotirović.
85 min. - Silny strzał z dystansu Łudzińskiego, ale Kapsa po raz kolejny jest na posterunku.
84 min. - Strzał Ulatowskiego z ponad 20m ale wprost ręce Kapsy.
83 min. - Coraz mnie czasu do zakończenia spotkania. Śląsk ciągle próbuje przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
80 min. - Śląsk przejał inicjatywę. Ma jednak problemy ze skonstruowaniem tak groźnych akcji jak w I połowie. Strzał Capa z bocznych sektorów boiska ląduje w rękach Kapsy.
75 min. - Lechia jest zdecydowanie lepsza w II połowie. Ale goście w polu karnym Śląska zbyt często pomagają sobie w nieprzepisowy sposób. Sędzia po raz kolejny dyktuje faul dla wrocławian.
74 min. - Bardzo niecelny strzał Mili z 25m.
74 min. - Cetnarowicz przedzierał się środkiem boiska, ale tuż przed linią karnego pomógł sobie ręką co wychwycił sędzia.
72 min. - Po podaniu Ostrowskiego, Łudziński w groźnej sytuacji wywalczył rzut rożny.
71 min. - Indywidualny rajd Buzały zakończony wybiciem Ulatowskiego na aut.
70 min. - Kolejna zmiana w Lechii. Andruszczak zmienia M. Kaczmarka.
69 min. - Pierwsza akcja z udziałem Ulatowskiego. Sotirović wywalczył rzut rożny.
68 min. - Ulatowski zmienia zmęczonego Górskiego.
68 min. - Żółta kartka dla Trałki za złapanie koszulkę Ostrowskiego.
66 min. - Trener Tarasiewicz zdecydowanie stawia na atak. Na boisko wejdzie Krzysztof Ulatowski - król strzelców III ligi sprzed 3 lat, zdobywca 49 bramek w barwach Śląska.
65 min. - Zmiana w Lechii. Cetnarowicz za Macieja Kowalczyka.
64 min. - Łudziński to najlepszy strzelec Śląska w poprzednim sezonie. Aż 14 razy pokonał bramkarza rywali.
63 min. - Zmiana w Śląsku. Łudziński wchodzi za Sobocińskiego.
62 min. - Śląsk powrócił do równowagi. Kolejna groźna akcja zakończona strzałem z dystansu Ostrowskiego niewiele ponad poprzeczką.
61 min. - Niespodziewany kontratak Śląska. Mila pudłuje w idealnej sytuacji niewykorzystując znakomitego podania J. Gancarczyka.
59 min. - Lechiści strzelają na bramkę Śląska. W. Kaczmarek co chwila jest w opałach.
58 min. - Do wejścia na boisko przygotowany jest już Przemysław Łudziński.
58 min. - Groźny strzał Kowalczyka z ponad 20m. Kaczmarek wybija na rzut rożny.
57 min. - W. Kaczmarek naprawia swój błąd sprzed kilku minut instyktownie broniąc strzał Buzały z narożnika pola bramkowego!
57 min. - Lechia wciąż w ataku. M. Kaczmarek wywalczył rzut rożny.
56 min. - 1:1. Lechia po niewykorzystaniu rzutu karnego przez Śląska doprowadziła do wyrównania. Kaczmarek fatalnie zachował się w polu karnym, który wybijając piłkę przed siebie. Doszedł do niej Trałka, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.
54 min. - Sotirović nie wykorzystał rzutu karnego! Uderzył w poprzeczkę, po czym piłka wyleciała w pole karne. Defensorzy Lechii zakończyli sytuację.
53 min. - Rzut karny dla Śląska! W polu karnym faulowany Janusz Gancarczyk.
51 min. - Piątek wybija głową dośrodkowanie Ostrowskiego - rzut rożny dla Śląska.
50 min. - Niecelny strzał Kosznika.
49 min. - Pierwsze minuty II połowy przypominają piłkarskie szachy.
46 min. - Stuprocentowa sytuacja dla Lechii, ale Buzała przelobował nie tylko bramkarza Śląska - W. Kaczmarka - ale również poprzeczkę.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.
46 min. - W Lechii Gdańsk następuje zmiana. Za Cacicia wchodzi Kasperkiewicz.

Zawodnicy pojawiają się znów na murawie. Za chwilę rozpocznie się II połowa meczu.

Dzisiejszy mecz ma podniesioną stawkę. W obu miastach mówi się o zainwestowaniu w dany klub piłkarski właściciela Polsatu - Zygmunta Solorza-Żaka. Zwycięzca spotkania będzie miał dodatkowy argument, aby właśnie w ten klub zainwestować wielkie pieniądze.

Dzisiaj kibice na trybunie krytej po raz pierwszy mają szansę usiąść na wcześniej wykupionym miejscu. Wszystkie krzesełka na tej trybunie są ponumerowane.

Już za chwilę w przerwie meczu rozpocznie się konkurs dla kibiców. Fani Śląska, którzy złapią wyrzucone w trybuny piłeczki mają szanse wygrać cenne nagrody odpowiadając dobrze na pytania dotyczące Śląska.

45+1 min. - Sędzia kończy I połowę. Śląsk prowadzi 1:0.
45+1 min. - Wrzutka z rogu Mili i strzał głową Sotirovicia tuż nad poprzeczką.
45+1 min. - Po centrze Mili uderzenie Ostrowskiego po rykoszecie przelatuje tuż nad poprzeczką. Rzut rożny dla Śląska.
45 min. - Piątek przerywa szybka akcję J. Gancarczyka, a sędzia musi uspokajać obu zawodników.
43 min. - W. Kaczmarek złapał piłkę po rzucie rożnym. Wyrzucił ją na połowę Lechii do Górskiego, ale pomocnik Śląska został uprzedzony przez Rogalskiego.
42 min. - Kolejna efektowna akcja Sotirovicia, który minąwszy swojego opiekuna wyłożył piłkę Sobocińskiemu, ale ten jej nie sięgnął.
39 min. - Mila stracił piłkę na połowie gości, ale ambitnie wrócił i ją odzyskał. Lechia od dłuższego czasu nie potrafi skonstruować ataku.
38 min. - Nieustępliwy Cap, który wyłuskał piłkę od atakującego Piątka.
37 min. - Okres szarpanej gry z obu stron.
36 min. - Po akcji Ostrowskiego - Midzierski uprzedza Sobocińskiego. Pierwszy rzut rożny dla Śląska.
35 min. - Dwa błędy Lechistów na przedpolu bramkowym zapoczątkowały groźne akcje Śląska ale skończyło się tylko na strachu gdańszczan.
34 min. - Wojciech Kaczmarek dostał serię braw po złapaniu trudnej piłki, którą główkował wcześniej Wójcik.
34 min. - W odpowiedzi akcja Buzały w ostatniej chwili powstrzymana przez Wójcika.
33 min. - Próba umiejętności Sebastiana Mili - kolejne uderzenie z dystansu - niestety nad poprzeczką.
32 min. - Na trybunach rozlega - precz z komuną!
31 min. - Idealne zagranie Sotirovicia do Gancarczyka, który jednak nie zrozumiał intencji kolegi.
31 min. - Celeban wybija piłkę po dośrodkowaniu Buzały.
30 min. - Pół godziny gry za nami. Nie ma wielkich fajerwerków. Dość przeciętne tempo spotkania. Śląska zdaje się kontrolować sytuację na boisku.
27 min. - Po rzucie rożnym uderzenie zza pola karnego Kowalczyka zatrzymuje sie na gąszczu nóg zawodników stojących w polu karnym.
26 min. - Sotirović po raz kolejny zwija się w polu karnym Lechii. Tym razem Wołąkiewicz przeszkodził mu w oddaniu strzału.
25 min. - Po znakomitym podaniu Capa do Janusza Gancarczyka pomocnik Śląska pobiegł z piłką wzdłuż linii końcowej i próbował podać do Sotirovicia. Piłka nie dotarła do Serba, który domagał się rzutu karnego.
23 min. - 60-metrowy wykop W. Kaczmarka - o mało co nie przejął Sotirović.
21 min. - Pokorny wybija głową piłkę na rzut rożny ubiegając Buzałę.

Poprzednio w meczu na własnym stadionie w ekstraklasie Śląsk prowadził 1:0 w meczu z Ruchem Chorzów - 27.10.2001r. po golu Remigiusza Jezierskiego.

19 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska. Wyjaśnia sędzia odgwizdując rękę któregoś z zawodników Lechii.
18 min. - Żółta kartka dla Wójcika za ostre wejście w Macieja Kowalczyka.
16 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLPrzepiękne uderzenie Sotirovicia z 12m, po których Kapsa nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję!
16 min. - Również bramkarz Śląska popisał się pewną interwencją uprzedzając wychowanka Włókniarza Wrocław - Macieja Kowalczyka.
15 min. - Sprytna akcja prawa stroną Sotirovicia, ale jego wrzutkę pewnie wychwytuje Kapsa.
14 min. - W odpowiedzi kontra Śląska - niestety Sotirović traci piłkę.
13 min. - Pewny chwyt Kaczmarka po dośrodkowaniu z rogu.
13 min. - Pokorny zablokował próbę dośrodkowania Buzały. Rzut rożny dla Lechii.
11 min. - Dośrodkowanie Ostrowskiego do Sobocińskiego, przechwycił Kapsa, ale i tak napastnik Śląska był na spalonym.
10 min. - Rajd prawą stroną Kaczmarka, ale uderzenie w polu karnym Buzały zostało zablokowane.
9 min. - Mila zagrał do Sobocińskiego, który w efektowny sposób odegrał do Janusza Gancarczyka, temu jednak nie udało się oddać strzału.
7 min. - Maciej Kowalczyk nie spodziewał się, że centra Buzały dojdzie do niego - jego strzał nie był zbyt groźny.
6 min. - Remigiusz Jezierski - napastnik, który występował w poprzednim sezonie Śląska w ekstraklasie ogląda mecz z trybuny krytej.
5 min. - Dobre podanie Capa do Sobocińskiego, który wypuścił Milę, a ten w pełnym biegu oddał strzał tuż obok słupka Lechii.
4 min. - Pierwszy faul na zawodniku Śląska. Karol Piątek fauluje oczywiście Janusza Gancarczyka. Po jego wrzutce niepewna interwencja Kapsy, któremu jednak udaje się wybić piłkę przed siebie.
3 min. - Pierwszy faul w tym spotkaniu. Cap fauluje M. Kaczmarka.
1 min. - Sedzia rozpoczął mecz.

Drużyna Lechii atakować będzie na bramkę po stronie zegara.

Szczególnie gorąco został powitany trener Śląska - Ryszard Tarasiewicz, który przychodząc przywitał się z każdym piłkarzem ławki rezerwowej Lechii.

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę. Tuż przed nimi pojawili się dwa kominiarze. Na szczeście!

Petr Pokorny w Śląsku oraz Rafał Kosznik, Karol Piątek i Paweł Buzała po 4-ty grają w spotkaniu obu klubów. Krzysztof Ulatowski zaliczył takich meczów już 6.

Na środku murawy znajduje się wrocławski raper - Waldemaer Kasta. Zaprezentuje on oficjalnie swój nowy utwór o Śląsku Wrocław.

Krzysztof Ostrowski, który jest dzisiaj kapitanem Śląska, rozgrywa 110 mecz w barwach naszego klubu. Pod tym wzgledem w obecnej kadrze przewyższają go jedynie: kontuzjowany Dariusz Sztylka (191) oraz siedządący na ławce rezerwowych Krzysztof Ulatowski (176).

Przy trybunie odkrytej oraz przy tych za bramkami zostału umieszczone elektroniczne bandy.

Lechia Gdańsk powróciła do ekstraklasy po 20-stu latach tułaczki po niższych ligach.

Śląsk jeszcze nigdy nie przegrał u siebie meczu ligowego z Lechią.

Oba zespoły przeprowadzają własnie rozgrzewkę na murawie. Stadion przy ul. Oporowskiej powoli się zapełnia. Czy będzie komplet?

Jest to szczególny pojedynek dla Sebastiana Mili oraz Macieja Kowalczyka. Sebastian w latach 99-01 grał w Lechii Gdańsk. Tam, jako 17-latek debiutował na boiskach II Ligi. Maciej grał w Śląsku w sezonie 00/01 oraz w rundzie jesiennej w 2001 roku.

Z powodu kontuzji nie zagra dzisiaj Sebastian Dudek, Andrzej Olszewski, Marek Gancarczyk oraz Dariusz Sztylka. Dwaj ostatni nie grali również przeciwko Lechii w ostatnim meczu we Wrocławiu w zeszłym sezonie. Wtedy powodem ich absencji była zbyt duża liczba żółtych kartek.

Relację na żywo z tego spotkania relacjonować będzie telewizja: Canal+ Sport.

Arbitrem głównym spotkania będzie Włodzimierz Bartos z Łodzi. Jest to jeden z czterech sędziów, którzy zadebiutują na boiskach Ekstraklasy.

Przed meczem odbędzie się oficjalna premiera utworu skomponowanego przez wrocławskiego rapera – Waldemara Kastę. Jego nagranie zleciły władze Wrocławia.

Na stadionie przy ul. Oporowskiej odbędzie się wielkie piłkarskie święto. Zawodnicy Śląska po 6 latach ponownie goszczą w piłkarskiej elicie.

Autor relacji: Pawlak/kubson/FPP