Strzelcy: Soriano 20', Górski 81' - Robak 10'

Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste - Petrak (78' Kosakiewicz), Żubrowski - Jukić, Gardawski (59' Brown) - Janjić, Soriano (66' Górski). Trener: Gino Lettieri
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Pawelec (65' Dankowski), Celeban, Golla, Cholewiak - Radecki (85' Piech), Augusto - Ahmadzadeh, Łuczak (46' Gąska) - Pałaszewski - Robak. Trener: Tadeusz Pawłowski

Korona Kielce: Sokół, Malarczyk, Możdżeń, Firlej
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Chrapek, Szczepan, Łabojko

Śląsk po fatalnym meczu w swoim wykonaniu przegrywa zasłużenie z Koroną 1:2.

90+5 min. - Koniec spotkania.
90+4 min. - Golla źle przyjmuje piłkę i marnuje szansę na bramkę.
90 min. - Sędzia dolicza minimum cztery minuty.
89 min. - Żółta kartka dla Górskiego.
86 min. - Golla zbyt długo zwlekał ze strzałem i nic nie wyszło z tej sytuacji.
85 min. - Piech zmienia Radeckiego.

Bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu Rymaniaka zdobywa Górski.

81 min. - 2:1 dla Korony.
79 min. - Ahmadzadeh wpadł w pole karne Korony, ale jego strzał pewnie złapał Hamrol.
78 min. - Ostatnia zmiana w Koronie. Kosakiewicz za Petraka.
77 min. - Pałaszewski blisko zdobycia bramki, ale jego strzał z pola karnego zablokował Diaw.
75 min. - Dankowski upomniany żółtą kartką za faul bez piłki.
72 min. - Dośrodkowanie Dankowskiego, zgranie Robaka i fatalny strzał Radeckiego.
68 min. - Dośrodkowanie Augusto z rzutu wolnego zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.
66 min. - Z kolei w zespole Korony Soriano został zmieniony przez Górskiego.
65 min. - Z boiska schodzi Pawelec. W jego miejsce pojawia się Dankowski.
64 min. - Radecki i Celeban wyjaśniają sytuację w polu karnym Śląska.
63 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
61 min. - Żółta kartka dla Pawelca za faul w kole środkowym na Soriano.
59 min. - Debiut w Koronie. Kostarykanin Brown zmienia Gardawskiego.
56 min. - Rzut rożny dla Śląska po dośrodkowaniu Ahmadzadeha.
54 min. - Janjić złapany na spalonym.
50 min. - Dobra akcja Gąski, w której wygrał pojedynek z Kallaste i oddał groźny strzał z pola karnego.
49 min. - Strzał Cholewiaka sprzed pola karnego mija bramkę o dobre kilka metrów.
46 min. - Na drugą połowę w zespole WKS-u nie wyszedł Łuczak. Jego miejsce na boisku zajął Gąska.
46 min. - Śląsk rozpoczął drugą połowę.

Na murawie pojawili się też zawodnicy Korony.

Gracze Śląska już wyszli z szatni.

Wrocławianie w pierwszej połowie oddali tylko jeden strzał na bramkę kielczan. Dla porównania Korona miała w sumie pięć uderzeń w tym dwa celne.

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda były wybitny reprezentant Holandii Frank de Boer.

Śląsk do przerwy remisuje na wyjeździe z Koroną 1:1. Bramkę dla WKS-u w 10. minucie zdobył Robak, z kolei 10 minut później wyrównał Soriano.

45+4 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+3 min. - Augusto upomniany żółtą kartką za faul na Jukiciu.
45 min. - Sędzia dolicza minimum dwie minuty.

Tym razem VAR uśmiechnął się do Śląska. Sędzia anulował bramkę kielczan, ponieważ Soriano był na spalonym.

Pawelec źle obliczył tor lotu piłki i nie zdołał jej przejąć. Piłkę przejął Soriano i płaskim strzałem nie dał szans Słowikowi.

44 min. - Druga bramka dla Korony, druga autorstwa Soriano!
44 min. - Soriano uderza z przewrotki po dośrodkowaniu Kallaste. Jednak jego strzał przechodzi daleko obok bramki.
43 min. - Rzut rożny dla Korony.
41 min. - Dośrodkowanie Gardawskiego pewnie łapie Słowik.
37 min. - Żadna z drużyn nie może stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwników.
35 min. - Śląsk nie udolnie próbuje przedostać się pod pole karne gospodarzy.
32 min. - Jukić pokazał przed chwilą swoje umiejętności mijając trzech zawodników Śląska. Na szczęście zdołał zatrzymać go Augusto.
31 min. - Rymaniak wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym Śląska, ale kieruje piłkę obok bramki.
29 min. - Gra od kilku minut toczy się głównie w środku pola.
24 min. - Dwa rzuty rożne z rzędu dla Śląska, wcześniej w dogodnej sytuacji znalazł się Celeban. Jednak osaczony przez dwóch graczy Korony nie zdołał oddać strzału.
23 min. - Rajd lewą stroną boiska Cholewiaka, ale gracz Śląska zagrywa nie dokładnie i piłkę wybija zawodnik gospodarzy.

Słowik wyczuł intencje strzelca, ale nie dał rady obronić strzału napastnika kielczan.

20 min. - Soriano zdobywa bramkę wyrównującą stan meczu.
20 min. - Dodatkowo kapitan WKS-u otrzymuje żółtą kartkę.
19 min. - Sędzia po konsultacji VAR zmienia swoją decyzję. Dyktuje rzut karny za zagranie piłki ręką przez Celebana.
17 min. - Nieporozumienie Ahmadzadeha z Cholewiakiem wykorzystują zawodnicy Korony do skonstruowania groźnej sytuacji po której mają rzut rożny.
16 min. - Robak mógł wyjść sam na sam z bramkarzem Korony, gdyby nie był na spalonym.
14 min. - Rymaniak zagrywa piłkę ręką na linii środkowej.

Kallaste podaje z autu do Hamrola. Bramkarz Korony źle przyjmuje piłkę. Robak wykorzystuje jego błąd i kieruje piłkę do pustej bramki tym samym zdobywając pierwszą bramkę w tym sezonie.

10 min. - Bramka dla Śląska!
8 min. - Kielczanie nie pozwalają wyjść Śląskowi z jego połowy.
6 min. - Korona blisko strzelenia pierwszej bramki. Soriano zabawił się z obrońcami Śląska w polu karnym i podał do Janjicia. Ten z kolei uderzył z prostego podbicia wprost w Słowika.
5 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska. Tym razem dośrodkowanie Ahmadzadeha wybija Hamrol.
4 min. - Rzut rożny dla Śląska. Ahmadzadeh dośrodkował piłkę, Celeban ją strącił, a Golli zabrakło naprawdę niewiele, żeby skierować ją do bramki kielczan.
2 min. - Gardawski fauluje Augusto przy kole środkowym.
1 min. - Gracze Korony rozpoczęli ostatnie spotkanie w czwartej serii gier LOTTO Ekstraklasy.

Zawodnicy obydwu drużyn wyszli już na murawę.

Spotkanie to z wysokości trybun obserwował będzie selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek oraz członek jego sztabu szkoleniowego Radosław Gilewicz.

W poprzednim sezonie w Kielcach Śląsk przegrał 0:3, dwie bramki strzelił Goran Cvijanović, a jedno trafienie dołożył Nika Kaczarawa. Piłkarzy tych dziś już nie ma w Koronie.

Na trybunach coraz więcej widzów. Piłkarze rozgrzewają się na murawie. Początek spotkania o godzinie 18.

Z kolei na ławce Korony Kielce znalazł się m.in. Maciej Firlej, który w poprzednim sezonie strzelał bramki dla Ślęzy Wrocław.

Mecz Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław zamyka czwartą kolejkę Lotto Ekstraklasy. Trener Tadeusz Pawłowski nieco zamieszał w wyjściowej jedenastce - od pierwszej minuty zaczną m.in. Mateusz Radecki i Daniel Łuczak. Na ławce znalazło się miejsce dla Daniela Szczepana i Jakuba Łabojki.

Autor relacji: Adrian Dana / prochu