Sędziuje: Łukasz Bartosik (Kraków) Widzów: 5500 Aura: ciepło, bezchmurnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Przybyszewski, Marciniak - M. Gancarczyk(Ćap 90+5), Dudek, Sztylka(k)(Górski 73), Klofik(Kluzek 64) - Ulatowski, Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Odra Opole:(stroje: biało-czerwone) Feć - Ganowicz(k), Karasiak, Surowiak, Filipe - Copik, Tracz, Bajdziak(Stępień 60), Piegzik - Józefowicz(Wodniok 82), Pontus Trener: Andrzej Prawda

Śląsk Wrocław: Olszewski, Górski, Ćap, Tymiński, Kluzek
Odra Opole: Bella, Grodzki, Konopelsky, Stępień, Wodniok

Olbrzymia radośc piłkarzy i kibiców Odry, która w końcówce doliczonego czasu gry doprowadziła do sensacyjnego remisu ze Śląskiem.

90+7 min. - Celny strzał Góskiego głową ale wprost w ręce Fecia. Koniec spotkania.
90+7 min. - Ćap wchodzi za kontuzjowanego M. Gancarczyka.
90+6 min. - Jeszcze jeden rzut wolny dla Śląska z pod linii bocznej boiska.
90+6 min. - Po strzale Ulatowskiego Feć złapał piłkę ale wokół bramkarza zakotłowało się, doszło do przepychanki a nawet bijatyki.
90+5 min. - M. Gancarczyk wywalczył rzut rożny dla Śląska. Mecz jeszcze się nie skończył.
90+5 min. - Sensacja na Oporowskiej! Kaczmarka strzałem z kilku minut pokonuje Pontus.
90+4 min. - Odra spieszy się z rozegraniem akcji, Śląsk długo celebruje każde wznowienie gry.
90+3 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Dudka bez problemu łapie Feć.
90+2 min. - Szybki atak Śląska. Po podaniu Szewczuka do Gancarczyka skrzydłowy Śląska ścięty przez Surowiaka ale gwizdek sędziego milczy jak zaklęty.
90 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 6 minut.
90 min. - Śląsk się broni jednak bardzo daleko od własnej bramki.
87 min. - Żółta kartka dla Karasiaka.
86 min. - Do wrzutki z rzutu wolnego Dudka nie doszedł ani Marciniak ani Kluzek.
84 min. - Piegzik pomaga W. Kaczmarkowi w jak najszybszym wznowieniu gry z linii 5m.
83 min. - Wojtek Kaczmarek ratuje prowadzenie Śląska wygrywając pojedynek Śląska sam na sam z Traczem.
82 min. - Zmiana w Odrze. Za Józefowicza wchodzi Wodniok.
81 min. - Szewczuk nie sięgnął głową dośrodkowania Marciniaka. Żółtą kartką ukarany jest Wojciech Górski za faul na Józefowiczu.
81 min. - Wrzutka Dudka z rzutu rożnego przelatuje na drugą stronę boiska. Tam Marciniak wywalczył aut.
80 min. - Przechwyt M. Gancarczyka i kontratak zakończony wybiciem na rzut rożny przez Karasiaka.
79 min. - W II połowie tempo meczu jest dosyć słabe. Śląsk po strzeleniu gola więcej uwagi zwraca na defensywę. Odra nie ma zbyt wielu atutów w ataku.
78 min. - Po zagraniu Tracza Ganowicz na 8 metrze nie sięgnął piłki. Jednak i tak był spalony.
77 min. - Sędzia dyktuje rzut wolny za faul Przybyszewskiego na Pontusie w niebezpiecznej odległości.
75 min. - Zmiana w Odrze. Konopelsky wchodzi za Copika.
75 min. - Bezpośrednie uderzenie Dudka przelatuje tuż nad poprzeczką.
74 min. - Akcja Śląska lewym skrzydłem, Kluzek w ostry sposób powstrzymany przez Ganowicza. Rzut wolny z narożnika boiska.
71 min. - Zmiana w Śląsku. Górski zmieni Sztylkę ale dopiero za chwilę.
71 min. - Górski przygowany do wejścia na boisko.
70 min. - Po podaniu Dudka - Kluzek w pełnym biegu uderza z całej siły na bramkę Odry ale Feć instyktownie wybija.

67 min. - Dalekie wyjście Wołczka kończy się nieudaną wrzutką obrońcy Śląska.
66 min. - Za faul na Józefowiczu Sztylka otrzymuje żółtą kartkę.
66 min. - Sztylka przerzuca do Kluzka, podanie w polu karnym przechwytują obrońcy Odry.
65 min. - Pewny chwyt Kaczmarka po kolejnej wrzutce z wolnego Tracza.
64 min. - Zmiana w Śląsku. Kluzek wchodzi za Klofika.
64 min. - Goście zaczynają coraz śmielej atakować. Śląsk dla spokojnej końcówki powinien zaaplikować drugą bramkę.
63 min. - Wrzutka Tracza mija wszystkich zawodników w polu wolnym. Strzał wbiegającego Stępienia uderza w boczną siatkę.
62 min. - Piłkarze Odry nie mogę wznowić rzutu rożnego z powodu przepychanek w polu karnym.
61 min. - Kaczmarek wypiąstowuje na rzut rożny dalekie dośrodkowanie Tracza. Interwencja bramkarza Śląska przyprawiła kibiców o parbitacje serca.
60 min. - Zmiana w Odrze. Schodzi Bajdziak.
59 min. - Do wejścia na boisko przygotowuje się Stępien, który zmieni Bajdziaka.
58 min. - Strzał Sztylki z 25m płasko - wprost w ręce Fecia.
57 min. - Ulatowski kapitalnie wypuścił Szewczuka, który pociągnął z piłką do linii końcowej ale jego centrę na raty złapał Feć.
56 min. - PIłkarze Śląska wykorzystują przerwie w meczu na uzupełnieniu płynów. Mimo tego, że Słońce schowało się za trybuny dalej jest bardzo ciepło.
55 min. - M. Gancarczyk zwija się z bólu na środku boiska trzymając się za łydkę.
55 min. - Ładna akcja Śląska lecz po podaniu Dudka, Klofik zdaniem sędziego liniowego znajdował się na spalonym.
54 min. - Akcja Piegzika lewą stroną. Niepewna interwencja Wołczka ale na posterunku był Kaczmarek.
53 min. - GOOOOOOOOOOOLPodanie Ulatowskiego w liczkę do M. Gancarczyka, któruy z linii końcowej zagrał do Szewczuka a napastnik Śląska przyjął piłkę i z zimną krwią uderzył wdługi róg.
51 min. - Niezbyt ciekawy początek drugiej połowy. Akcje są krótkie i często przerywane.
50 min. - Wołczek wyłuskał piłkę, podał do M. Gancarczyka, ten odegrał do Sztylki ale uderzenie kapitana Śląska było wyjątkowo nieudane.
49 min. - Po wymianie piłek - Copik zdecydował się na strzał z dystansu ale piłka poleciała daleko od bramki Kaczmarka.
48 min. - Śląsk nie może właściwe wejśc w drugą połowę. Odra skutecznie rozbija próby zawiązania akcji.
47 min. - M. Gancarczyk powstrzymał Piegzika, który przedzierał się lewą stroną.
46 min. - Szewczuk do Ulatowskiego i zaczynamy. Gwizdek arbitra rozpoczyna drugą odsłonę meczu.

Piłkarze Odry są już na murawie.

Drużyna Śląska pojawiłą się już na stadionie.

Śląsk przez całą pierwszą połowę jest storną dominującą nie potrafi jednak udokumentować tego celnym trafieniem. Ataki gości kończą się na 30m przed bramką Kaczmarka. Miejmy nadzieję, że piłkarze w II połowie przystąpią w większykm animuszem i motywacją.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45 min. - Ostatnia akcja pierwszej połowy. Rzut wolny dla Odry. Wrzutkę Piegzika z łatwością wyłapuje Kaczmarek.
44 min. - Zbyt mocne podanie Dudka do M. Gancarczyka - piłka wychodzi poza linię boiska. Odra skupiona na defensywie. Sedzia główny dolicza do regulaminowego gry 1 minutę.
43 min. - Pierwsza od bardzo dawna akcja gości kończy się niecelnym zagraniem Bajdziaka.
40 min. - M. Gancarczyk zamieszał na prawej stronie pola karnego, ale jego wrzutkę wyłapał Feć.
39 min. - Po bardzo ładnej akcji Ulatowskiego z Klofikiem, ten ostatni źle przyjął piłkę.
37 min. - Dudek znalazł na prawym skrzydle M. Gancarczyka, który wbiegł wzłuż linii końcowej boiska ale zagrał wprost w ręce Fecia. Na dodatek pomocnik Śląska ucierpiał przy tej akcji i jest opatrywany poza boiskiem.
35 min. - Próba crosowego podania Pokornego ląduje za bramką Fecia.
34 min. - Klofik doszedł do piłki wybitej przez Sztylkę, pociągnął ją wzdłuż pola karnego, odegrał do M. Gancarczyka, ale jego strzał został zablokowany.
33 min. - Chwila oddechu dla defensywy Śląska. Piegzik wywalczył rzut rożny.
32 min. - Cała drużyna Odry na swoim polu karnym. Bezpośrednie uderzenie z wolnego Dudka - zaskoczony Feć wybija przed siebie, zza pola karnego uderza Wołczek, lecz niestety niecelnie.
32 min. - Kolejne zagranie na skrzydło do Klofika, jednak ten zostae powalony przez Filipe.
31 min. - Śląsk zamknął Odrę na jej połowie.
30 min. - Po rzucie rożnym wykonanym przez Dudka, strzał Przybyzewskiego został zablokowany, po chwili Sztylka zagrał do Klofika a ten z najbliższej odległości uderzył wprost bramkarza Odry. Sekundy później piłka znalazła się w siatce Odry, ale sędzia odgwizdał spalonego.
28 min. - Wołczek przedzierał się prawą stroną boiska ale skończyło się tylko na kolejnym rzucie rożnym.
26 min. - Strzał Klofika zza rożnika pola karnego - metr ponad bramką.
25 min. - Po doskonałym podaniu Klofika Karasiak w ostatniej chwili ubiegł Ulatowskiego wybijając piłkę na róg.
24 min. - Śląsk posiada przewagę na stadionie. Oby zamieniło się to niedługo na pierwszą bramkę dla naszej drużyny.
23 min. - Podanie Sztylki nie dochodzi do Ulatowskiego ale piłkę przyjmuje jeszcze M. Gancarczyk lecz dośrodkowuje zbyt mocno.
21 min. - Dudek zepsuł kontrę Śląska niecelnym podaniem do Klofika.
20 min. - Celne dosrodkowanie M. Gancarczyka wprost na głowę Szewczuka, który uderza celnie ale niestety bardzo lekko i Feć bez problemu chwyta piłkę.

Wybuch radości na stadionie przy ul. Oporowskiej spowodowany informacją o strzelonym golu przez piłkarzy ŁKS-u Łomża.

18 min. - Crosowe podanie piłki do M. Gancarczyka, przerywa Surowiak podając co Fecia.
17 min. - Dudek po wyskoku do piłki razem z Klofikiem upadł na plecy. Na szczęście nic mu się nie stało.
16 min. - Mecz toczy się w szybkim tempie. Obie strony grają dosyć ofensywnie.
16 min. - Dośrodkowanie Ulatowskiego nie dociera na czekającego na piłkę Szewczuka.
15 min. - Szybka akcja Śląsk prawym skrzydłem. Po klepce M. Gancarczyka i Dudka ten pierwszy zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę.
14 min. - Ładny wypad Odry. Dośrodkowanie Filipe ląduje wprost w rękach Kaczmarka.
13 min. - Naciskany przez Klofika, Filipe wybija piłę na aut. Z lewej strony zagrywa Marciniak. Obrońcy Odry póki co są bardzo skoncetrowani.
12 min. - Gancarczyk wywalczył aut na wysokości pola karnego. Po nim obrońca Odry wybija na rzut rożny.
11 min. - Klofik minął z piłką kilku rywali ale niestety wzdłuż boiska. Zbyt dalekie przerzucenie M. Gancarczyka w środku pola.
10 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dudka, obrońcy wybili piłkę pod nogi Klofika, ale ten zagrał do przodu zbyt mocno.
9 min. - Po raz drugi piłkarze Odry byli na spalonym. Tym razem sędzia sęgia po żółty kartonik. Szarżującego prawym skrzydłem M. Gancarczyka, bezpardonowo ściął Surowiak.
8 min. - Ostatnie upomnienie dla Klofika po ostrym wejściu na Filipe.
7 min. - Ostre wejście Pontusa w Marciniaka na co sędzia zareagował głośnym gzwizdkiem ale nie dał kartki. Kolejne, dalekie dośrodkowanie do Klofika, ale ten nie zdążył przed linią końcową.
6 min. - Po dośrodkowaniu Tracza sędzia przerwał grę upominają Pokornego i Tracza, Po długiej wrzutce Śląsk wyprowadził szybką kontrę, Dudek zagrał do Klofika, który ściął do środka i oddał celny strzał na bramkę ale zbyt lekki.
5 min. - Pierwszy rzut rożny dla Odry. Po tym jak Wołczek zablokował dośrodkowanie Piegzika.
3 min. - Gra toczy się w środku pola. Śląsk próbuje konstruować atak pozycyjny.
2 min. - Głośny doping kibiców Odry jest zupełnie nie słyszalny.
2 min. - Klofik z decydującym momencie potknąl się na piłce 18 metrów przed bramką Fecia.
1 min. - Pierwszy kontakt z piłką Kaczmarka, któy wznawia grę z linii 5 metrów.
1 min. - Pontus do Józefowicza i zaczynamy.

Śląsk będzie atakował na bramkę po stronie budynku klubu.

Piłkarze obu druzą już na boisku. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Trybuna gości jest licznie zapełniona przez kibiców z Opola. Jest ich około 350.

Na trybunach zasiadają byli gracze Śląska: Paweł Sasin oraz Arkadiusz Aleksander.

Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie stadionu. Stadion przy ul. Oporowskiej powoli się zapełnia.

Odra Opole jednak również jest osłabiona. W dzisiejszym meczu nie może wystąpić: Pape Samba Ba oraz najskuteczniejszy napastnik niebiesko-czerwonych Ugochukwu Enyinnaya.

Trener Tarasiewicz ma utrudnione zadanie. Za kartki pauzują Przemysław Łudziński i Janusz Gancarczyk, z powodu kontuzji nie wystąpi Zbigniew Wójcik. Nie można skorzystać również z usług Krzysztofa Ostrowskiego, Jakuba Małeckiego, Krzysztofa Szewczyka (wzmocnią zespół rezerw w meczu z AKS-em Strzegom) oraz Benjamina Imeha i Roberta Rosińskiego.

Nasi dzisiejsi rywale wygrali we Wrocławiu tylko raz. Miało to miejsce prawie 40 lat temu.

W poprzednich 4 meczach Odra na stadionie przy ul. Oporowskiej nie zdołała strzelić nawet gola, ale półtora roku temu bezbramkowo zremisowała zdobywając pierwszy punkt na tym stadionie po 27 latach przerwy. Było to za kadencji Jana Żurka.

W rundzie jesiennej Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Odrą w Opolu. Ostatnie trzy mecze tych zespołów między sobą zakończyły się remisami. Pora aby zakończyć tę serię remisów.

W niedzielę o godzinie 18:30 rozpocznie się spotkanie Śląska Wrocław z Odrą Opole. Wrocławianie, którzy po ostatniej porażce 0:1 w Warszawie z Polonią, muszą ten mecz wygrać, by nadal być w grze o awans do ekstraklasy.

Autor relacji: Pawlak/Kubson