Sędziuje: Włodzimierz Bartos (Łódź) Widzów: 2500 Aura: ciepło, pochmurnie
Polonia Warszawa:(stroje: czarno-białe) Majdan – Kulpaka, Mowlik, Konieczny (63' Obem), Kazimierczak (74' Kosiorowski) - Bąk, Wędzyński (46' Gilewicz), Piątek, Sedláček - Kosmalski, Mąka. Trener: Jerzy Kowalik
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Sztylka, Marciniak - M. Gancarczyk(85' Kluzek), Dudek (90' Klofik), Górski, J.Gancarczyk - Ulatowski, Łudziński (76' Imeh). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Polonia Warszawa: Liberda – Broniewicz, Obem,Kosiorowski, Wojdyga, Klepczarek,Gilewicz.
Śląsk Wrocław: Olszewski – Socha, Ćap, Przybyszewski, Kluzek, Klofik, Imeh.

Koniec meczu, dramat Śląska... W emocjonującym meczu lepsi okazali się gospodarze, którzy wykorzystali błąd wrocławian i zdobyli zwycięską bramkę.

90+3 min. - Rzut rożny dla Polonii, gospodarze nie sprzeszą się z jego wykonaniem...

Ślask próbuje chaotycznie atakować, ale nadziewa się na kontry - tym razem Kosmalski udrzył z 25 metrów, Kaczamrek z trudem wybija na rzut rożny.

90+2 min. - Pokorny podawał do Kaczmarka, piłke próbował przejąć Kosmalski, ale szybszy bramkarz Śląska wybił piłkę.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90 min. - Ostatnia zmiana w meczu - Klofik za Dudka.
90 min. - W środku pola faulowany Dudek, a żołta kartką ukarany Kosmalski.

Do zmiany przygotowany Klofik.

89 min. - Na pozycji spalonej złapany Kosmalski.
88 min. - Groźna akcja Polonii, ale Gilewicz za dalek owypuszcza sobie piłkę i pada ona łupem Kaczmarka.
87 min. - Niesty bramka dla Polonii - kiksuje Kaczmarek, piłke przechwytuje Kosmalski i bez problemów umieszcza w siatce. 1:0.
86 min. - Kontra Śląska - Górski zagra do Imeha, ale ten powstzrymany przez obrońców.
85 min. - Kluzek zmienia Marka Gabcarczyka.
84 min. - Imeh znalazł na lewej stronie Górskiego, którego strzał wybili obrońcy i rzut rożny dla Śląska.
84 min. - Strzal z dystansu Baka, piłka odbija si,ę rykoszetem od Pokornego, ale Kaczmarek nie dał się zaskoczyć.

Do zmiany gotowy Piotr Kluzek.

83 min. - Efektowna akcja Marka Ganarczyka, wzdłuż prawej krawędzi pola karnego, podanie do środka, ale piłka nie dochodzi do żadnego z zawodników Śląska.
82 min. - Rzut rożny dla WKS-u dośrodkowuje Dudek, piłka leci wprost na głową Górskiego ,ale dobzre ustawiony obrońca wybija piłkę.
82 min. - Kolejna próba dalekiego podania Mowlika, ale znów piłka dolatuje do Kaczamrka. Po chwili Mowlik próbuje zagrac do Majdana, ale zbyt niedokładnie i rzut rożny dla Ślaska.,
81 min. - Dwie groźne wrzutki Kosmalskiego, wrocławianie wybijają piłkę, która trafia do Mąki ten próbuje uderzać, ale jest zablokowany.
80 min. - Marek Gancarczyk dośrodkowuje płasko po ziemi, ale piłkę przechwytuje Obem.
79 min. - Próba dalekiego zagrania z własnej połowy Mowlika, ale zbyt mocne i piłka pada łupem Kaczmarka.
79 min. - Kosmalski dośrodkowuje z prawej strony, ale Sztylka wybija głową piłke i oddala zagrożenie.
78 min. - Mąka silnie uderza z naroznika pola karnego, na szczęście dla wrocławian nad poprzeczką.
77 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowuje Sedlacek, wrocławianie wybijaja piłkę.
77 min. - Grożnie zapowiadająca się akcja Polonii, ale Kosmalski niedokładnie podaje.
76 min. - Zmiana w Śląsku - Imeh za Łudzińskiego.
75 min. - Rzut wolny dla Śląska - silnie uderza Łudziński, ale zablokowany. Po chwili wrzutka Górskiego, a Kosioroski wybija piłkę poza boisko i rzut rożny dla Śląska.
75 min. - Górski faulowany na 30 metrze i kolejna szansa dla wrocławian na zdobycie bramki. Imeh czeka przy linii bocznej na wejście na murawę.

Do wejścia przygotowany jest Benjamin Imeh.

74 min. - Ostatnia zmiana w zespole Polonii - Kosiorowski za Kazimierczaka.
73 min. - Groźnie pod bramka Śląska - po szbyt slabym wybiciu piłki przez Pokornego, Sztylka rozpaczliwym wślizgiem blokuje stzrał Piątka.
72 min. - Dwie wrzutki Dudka w pole karne sieją zagrożenie w polu karnym Polonii, jednak obrońcy gospdoarzy wychodzą obronną ręką z tych sytuacji.
71 min. - Po tym jak dwóch zawodników udalo sie przedwcześnie do szatni na boisku zrobiło sie więcej miejsca, a mecz zyskal na atrakcyjności.
70 min. - Górski dośrodkowuje, Marek Gancarczyk ładnie zgasił piłkę zwodząc jednocześnie obrońcę, ale przy strzale z ostrego kąta Majdan nie dał się zaskoczyc i odbił piłke.
70 min. - Przy grze 9 na 9 groźna akcja Polonii - Kosmalski uderza z kilkunastu metrów, ale nad poprzeczką.

20 minut do końca meczu, czy kibice doczekają się bramki?

68 min. - Na boisku leżą Kazimierczak i Marek Gancarczyk, interweniuja masażyści.
67 min. - Górski kąśliwie uderza i piłka trafia w siatkę... ale tylko boczną.
66 min. - Szarżujący Marek Gancarczyk faulowany przez Kazimierczaka i rzut wolny dla Śląska z 22 metrów od bramki Majdana.
65 min. - żółta kartka tym razem dla Mowlika za ostry faul w środku pola na Łudzińskim.
65 min. - Janusz Gancarczyk za daleko wypuścił sobie piłkę, po czym nakładką zaatakował rywala, a sędzia ukarał zawodnika WKS-u żółtą kartką, a że miał już jeden na swoim koncie, musi opuścić boisko i obie drużyny grają po 10.
63 min. - Druga zmiana w Polonii - Niegryjczyk Obem za Koniecznego.
63 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sedlacka, Bąk próbuje strzelać głową, ale pilnowany przez Sztylkę i od bramki Kaczmarek.
62 min. - Rzut wolny dla Polonii, piłkę w pole karne dośrodkowuje Sedlacek, Sztylka uprzedził Bąka i wybił piłke na rzut rożny.

Grająca w osłabieniu Polonia nie rezygnuje z ataków.

60 min. - Dośrodkowanie Bąka z prawej strony, w ostatniej chwili wybija Sztylka, a obrońcy Śląska z truden oddalają zagrożenie.
59 min. - Aut na wyskości pola karnego, piłkę wrzuca Marciniak, wybijają obrońcy Polonii.
59 min. - Żółta kartka dla Baka po faulu na Dudku.
58 min. - Po podaniu Sedlacka niepilnowany Piątek przejął piłkę w polu karnym i z 12 metrów uderzył wprost w ręce Kaczmarkaa.
58 min. - Faul Sztylki w środku pola./
57 min. - Dalekie podanie Sztylki do Marka Gancarczyka, ale niecelne i piłke wyłapuje Majdan.
57 min. - Ładna akcja Polonii, Kosmalski podaje do Gilewicza, ale minimalnie za mocne i piłka w posiadaniu wrocławian.
57 min. - Aktywny Łudziński probowal wyłuskać piłkę, ale faulował.
55 min. - Na pozycji spalonej zlapany Kosmalski.
55 min. - Powoli uwiacznia sie przewaga grającego w przewadze liczebnej Śląska - z dystansu uderzał Ulatowski, ale bardzo niecelnie.
54 min. - Janusz Gancarczyk zbiega ze skrzydła do środka, ale został powstzrymany przez rywali i stracił piłkę.
53 min. - Znakomite podanie Ulatowksiego do Marka Gancarczyka, który zamiast minąć Kazimierczaka wpada w rywala, a sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.
53 min. - Maka już gotowy do gry i powraca na murawę.
52 min. - Przy narożniku pola karnego leży Mąka, niezbedna jest pomoc masażysty.
52 min. - Rajd lewą stroną Marciniaka, który dośrodkowuje w pole karne, ale walczący o piłke Łudziński faulował.
51 min. - Próba wrzutki Bąka, ale piłką ląduje... poza linią boczną i od autu grę wznowią wroclawianie.

Śląsk cierpliwie wyczekuje na błąd Polonii, do których nalezy inicjatywa.

49 min. - Na murawie leży Łudziński, Sztylka wybija piłke poza boisko, na szczęście napastnik WKS-u po chwili wstaje i jest gotowy do gry.
49 min. - Gilewicz bliski przechwycenia piłki, ale nieprzepisowo pomógł sobie przy ataku na Dudka i rzut wolny dla Śląska.
48 min. - Próba prostopadłego podania Marka Gancarczyka do Łudzińskiego, ale piłka trafia w jednego z graczy Polonii.
49 min. - Po podaniu Gilewicza tym razem Mąka na spalonym.
48 min. - Udana interwencja Marciniaka, który rozpoczyna kontre Śląska, jednak po podaniu Ulatowksiego, Marek Gancarczyk znalazł się na pozycji spalonej.
47 min. - Przejęcie piłki przez Łudzińsikiego, ale fatalne zagranie w strone Janusza Gancarczyka i piłka w posiadaniu Majdana.
46 min. - Marek Gancarczyk nie opanował piłki i rzut z autu dla gospdoarzy.
46 min. - Łudizński do Ulatowksiego i rozpoczyna się druga połowa.
46 min. - Wędzyński schodzi w przerwie w jego miejsce Gilewicz.

Piłkarze obu drużyn już na murawie.

W pierwszej połowie obie drużyny starają się grac ofensywnie, ale dużo uwagi przykładają do gry obronnej. Gospodarze poczatkowo przeważali ,ale w miarę upływu czasu gra się wyrównała, a tempo gry spadło, aż wreszcie w 42 minucie Piotr Kulpaka został ukarany czerwoną kartką co może mieć duży wpływ na dalsze losy spotkania. Mecze z udziałem Śląska i Polonii obfitują w czerwone kartki, do tej pory w spotkaniach Śląska zawodnicy 16 razy przedwcześnie udawali się do szatni, a w meczach Polonii 14 razy. Obie drużyny przewodza tej klasyfikacji.

45+2 min. - Sztylka źle obliczył tor lotu piłki, ale Kosmalski też nie spodziewal się takiego lotu futbolówki i nie opanował piłki.
45+1 min. - Próba zagrania Janusza Gancarczyka w pole karne, ale zbyt mocne i Majdan wyłapuje piłkę.

Dudek wciąż odczuwa skutki ataku Kulpaki i utyka.

45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
42 min. - Brutalny faul Kulpaki na Dudku i sedzia wyrzuca obrońcę Polonii z boiska.
42 min. - Nieudana pułapka ofsidowa, Kosmalski urwał się lewym skrzydlem, ale dośrodkował wprost w ręce Kaczmarka.
40 min. - Znakomite podanie Dudka do Marka Gancarczyka, który został powstzrymany przez obrońcę, piłka trafiła pod nogi Ulatowskiego, który uderzył obok słupka.
39 min. - Strata Marciniaka, Mąka dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, piłka przeleciała między wszystkimi zawodnikami, a Sedlcek nie zdołał jej dogonić przed linią boczną.
38 min. - Próba prostopadłego podania do Mąki, ale zbyt mocne i piłka w posiadaniu Kaczmarka.
38 min. - Z narożnika dośrodkowuje Dudek, Łudziński trąca futbolówkę głową, ale piłka przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.
37 min. - Po wrzutce z autu Wołczka, Marek Gancarczyk wywalczył rzut rożny.
36 min. - Błąd Wołczka, który podał piłkę pod nogi Maki, który zdecydowal się na strzał, ale na szczęście dla wrocławian, niecelny.
35 min. - Faul na Dudku 30 metrów od bramki Majdana, sam poszkodowany zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, a piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
34 min. - Strzał Wedzyńskiego z 30 metrów minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Kaczmarka.
33 min. - Łudziński komentuje decyzje arbitra o przyznanie autu Polonii, za co ukarany jest żółta kartką.
32 min. - Strzał z 30 metrów Mąki, ale piłkę łapie Kaczmarek
30 min. - Dudek dośrodkowuej, ale zbyt lekko i wybija jeden z defensorów, próbę szybkiej kontry Polonii przerywa Wołczek. Po chwili Dudek z narożnika pola karnego zdecydował się na stzrał, ale Majdan dobzre się ustawia i nie dał się zaskoczyć.
30 min. - Aut na wyskosci pola karnego, Marciniak daleki wrutem w pole karne wprowadza piłkę, ale Mowlik wybija futbolówkę na rzut rożny.
29 min. - Januz Gancarczyk przedarł się lewym skrzydłem, ale do jego płaskiego dośrodkowania nie zdąrzył żadne z kolegów.
28 min. - Dudek dośrodkowuje, ale zbyt lekko, wybijaja obrońcy wprost pod nogi Ulatowksiego, który uderza z pierwszej piłki, ale wprost w ręce Majdana.
27 min. - Marek Gancarczyk faulowany przez Kazimierczaka i rzut wolny dla Śląska spod linii bocznej.
27 min. - Próba prostopadłego podania Łudzińskiego do Marka Gancarczyka, ale Konieczny był na posterunku i wybił piłkę głową.
26 min. - Szybką kontrę Polonii przerywa Sztylka, który wybija piłkę spod nóg pędzącego Kosmalskiego.
26 min. - Sedlacek z rogu dośrodkowuje wprost na głowę Koniecznego ,ale ten uderzył lekko i Kaczmarek nie miał problemów ze złapaniem piłki.
25 min. - Sztylka nie zdołał przeciąć podania do Mąki, który przejął piłkę w polu karnym i uderzył na bramkę, ale Pokorny w ostatnieju chwili zdolał wybić piłką na rzut rożny.
24 min. - Dudek zagrywa do Ulatowksiego, ten zatrzymuje piłkę, którą silnie uderza Łudziński, ale strzał niestety niecelny.
23 min. - Szybka akcja Śląska, Górski ambitnie wyłuskuje piłkę i zostaje powalony przez Wędzyńskiego, który ukarany za to zagranie żółtą kartką.
22 min. - Górski w ostatniej chwili wybił piłkę Kosmalskiemu, która trafiła do Kaczmarka, a ten dalekim wykopem wyjaśnił sytuację.
22 min. - Niezbyt udane wybicie Kaczmarka, ale Sedlacek źle przyjął piłkę i odzyskał ją Wołczek.
22 min. - Piatek zwijał się z bólu, Górski wybił piłkę poza boisko, ale po chwili gracz Polonii doszedł do siebie.
21 min. - Wołczek próbuje rozpocząć akcję zagrywając do Ulatowskiego, ale zbyt mocno i piłka w posiadaniu gospodarzy.
20 min. - Próba ataku lewym skrzydłem Ulatowskiego i Janusza Gancarczyka kończy się wyjściem piłki na aut.
20 min. - Ładna akcja Marka Gancarczyka, który przedarł się środkiem boiska i oddał płaski strzał z przed pola karnego tuż obok słupka.
19 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sedlacka, niecelnie główkuje Kulpaka.
18 min. - Strata Marciniaka, atak Polonii, Bąk próbuje dośrodkować, ale Pokorny blokuje piłkę i kolejny rzut rożny dla Polonii.
17 min. - Po wrzutce Wędzyńskiego, Bąk wyskoczył wyżej od Sztylki, ale uderzył niecelnie.
17 min. - Kazimierczak próbuje dośrodkować z prawej strony, ale czujny Wołczek blokuje piłkę, która wychodzi poza boisko i rzut rożny dla Polonii
16 min. - Ulatowski zagrywa do Ulatowskiego, jednak ten naciskany przez rywala pod linią boczną nie zdołał opanować futolówki, która wyszła poza boisko.

Agresywna gra Polonii w środku pola powoduje, że wrocławianie nie mają wiele miejsca na rozegranie akcji, a wiele niedokładnych podań kończy się stratami.

14 min. - Kosmalski dośrodkowuje z prawej strony, ale Bąk nie sięgnął głową piłki naciskany przez Pokornego.
13 min. - Długie podanie Dudka na prawe skrzydło do Marka Gancarczyka, który przy probie dryblingu dał sobie wybić piłkę na aut.
12 min. - Atak Śląska dośrodkowanie Górskiego do Łudzińskiiego, jednak lepsi są defensorzy którzy opanowują sytuację.

Inicjatywa należy do gospodarzy, wrocławianie przyczajeni na własnej połowie wyczekują szans do kontr. Chwilę przed akcją Gancarczyka Kosmalski wychodził na czystą pozycję, ale czujny Kaczmarek go uprzedził i chwycił piłkę.

9 min. - Rajd Janusza Gancarczyka, który minął dwóch rywali i upadł w polu karnym atakowany przez Kulpakę, ale arbiter uznał, że wrocławianin probował wymusić rzut karny i ukarał go żółtą kartką.
8 min. - Janusz Gancarczyk ładny mzwodem ograł Kulpakę, ale futbolówka za bardzo mu odskoczyła i znów kolejna akcję budują gospdarze.
7 min. - Próba dośrodkowania z prawej strony, ale Sztylka na spółkę z Dudkiem oddalają na chwile zagrożenie.
6 min. - Marciniak z rzutu wolnego z własnej połowy próbuje dalekiego zagranie pod pole karne, ale Łudziński pregrywa pojedynek główkowy z Koniecznym.
5 min. - Nieporozumienie Łudzińskiego z Ulatowskim i piłkę przejmują gospodarze.
5 min. - Janusz Gancarczyk za daleko wypuszcza sobie piłkę, która opuszcza boisko i od aut Polonia.
5 min. - Kaczmarek rozpoczyna kolejna akcję ofensywną Śląska.
4 min. - Janusz Gancarczyk szarżuje lewą stroną, zagrywa przed pole karne do Marka Gancarczyka, ten uderza z 18 metrów, ale wprost w ręce Majdana.
3 min. - Mogło byc groźnie - Mąka zablokowany przez Wołczka, po chwili Marciniak ratuje sytuacje i wybija piłkę na rzut rożny.
2 min. - Aktywny Łudziński atakuje Sedlacka i rzut wolny dla Polonii
2 min. - Nieudane zagranie Dudka i piłkę przejmują gospodarze.
2 min. - Dudek faulowany w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego Śląsk
1 min. - Po podaniu Kazimierczaka Mąka i Kosmalski na pozycji spalonej.
1 min. - Kosmalski do Maki i zaczynamy!

Głośne: WKS! WKS! z sektora zajmowanego przez kibiców Śląska.

Piłkarze wychodzą z tyunelu na murawę wyprowadzani przez sędziego Włodzimierza Bartosa.

Trener Ryszard Tarasiewicz nie mogł w tym meczu skorzystać z Tomasza Szewczuka, który pauzuje za żółte kartki, we Wrocławiu pozostali także Jakub Małecki, Robert Rosiński, Łukasz Tymiński, Krzysztof Ostrowski i Krzysztof Szewczyk.

Na stadionie pojawili się kibice Śląska - jak na razie kilkadziesiąt osób, kolejni wchodzą.

Ostatnie trzy wypady Śląska ne mecze z Polonią kończyły się dla wrocławian niemiło - WKS przegrał 1:5, 1:3, 0:4.

Trenerzy Jerzy Kowalik i Ryszard Tarasiewicz znają się jeszcze z boiska, razem wywalczyli wicemistrzostwo Europy U-18 w 1980 roku

Jak na razie na stadionie Czarnych Koszul pojawiło się niewielu widzów, około 200 fanów zasiadło na trybunach, rozwieszane są pierwsze flagi.

Zespół Śląska nie przegrał ostatnich 7 drugoligowych spotkań i miejmy nadzieję, że ta passa nie zakończy się na dzisiejszym meczu na Konwiktorskiej.

Trener Jerzy Kowalik zdecydował się odesłać do rezerw na mecz z Olimpią Warszawa w Pucharze Polski Grzegorza Piechnę. W tym pojedynku zagrali również Mariusz Pawlak i Krzysztof Michalski.

Trener Kowalik niespodziewanie zdecydował się na wystawienie duetu napastnków - Kosmalski, Mąka, a doświadczony Radosław Gilewicz usiadł tylko na ławce rezerwowych.

Znamy już składy obu drużyn, trener Ryszard Tarasiewicz nie dokonał roszad w wyjściowej jedenstce - jedyna zmiana w porównaniu do meczu z GKS-em Jastrzebię to Adam Marciniak zastepujący kontuzjowanego Zbigniewa Wójcika.

Piłkarze obu drużyn są już na rozgrzewce.