Strzelcy: Łudziński 45+1', 48' - Wilczek 36'
Sędziuje: Tomasz Cwalina (Gdańsk) Widzów: 5500 Aura: ciepło, bezchmurnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wójcik(Szewczuk 62), Pokorny, Sztylka(k), Wołczek - M. Gancarczyk, Dudek, Górski(Klofik 80), J.Gancarczyk - Ulatowski, Łudziński(Imeh 72) Trener: Ryszard Tarasiewicz
GKS Jastrzębie:(stroje: białe) Kafka - Wrześniak, Ciemięga(k), Pielorz, Bednarek - Woźniak(Wawrzyczek 80), Grabczyński, Wilczek, Małkowski - Żbikowski(Rusinek 56), Narwojsz Trener: Piotr Rzepka

Śląsk Wrocław: Olszewski, Klofik, Przybyszewski, Imeh, Szewczuk, Marciniak, Kluzek
GKS Jastrzębie: Tomała, Karwot, Chrabąszcz, Adaszek, Wawrzyczek, Rusinek, Łukasz

Przynajmniej do jutra jesteśmy wiceliderami tabeli. W pełni zasłużone zwycięstwo Śląska, który przez całą drugą połowę miał przytłaczają przewagę, głównie dzięki doskonałemu przygotowaniu fizycznemu. Mecz kończył się nerwówką spowodowaną skromnym prowadzeniem Śląska.

90+3 min. - Sędzia kończy mecz. Wygrywamy 2:1!
90+3 min. - Sędzia robi co może aby pomóc gościom. Tym razem dyktuje faul po faulu Sztylki.
90+2 min. - Sędzia odgzwizdał kontrowersyjnie faul dla gości. Roztropne zagranie Dudka do Szewczuka, który wywalczył aut na wysokości pola karnego Jastrzębia.
90+2 min. - Szewczuk przejął piłkę i popędził prawa stronę, podał do Imeha, który dał się w drybling pomiędzy obrońcami Jastrzębia i stracił piłkę.
90+1 min. - Do silnej wrzutki Wawrzyczka nie dochodzi Grabczyński pieczołowicie pilnowany przez Pokornego.
90 min. - Żółta kartka dla Szewczuka, za postrzymanie piłkarzy Jastrzębia. Sedzia dolicza 3 min do regulaminowego czasu gry.
89 min. - Wrzutka na długi słupek, wprost na głowę Sztylki, ale jego uderzenie ląduje w rękach Kafki.
89 min. - Klofik wywalczył rzut rożny dla wrocławian. Do piłki po mału zmierza J. Gancarczyk.
88 min. - Imeh długo prowadził piłkę aż ją stracił.
88 min. - Po szybkim wykonaniu rzutu wolnego przez Wawrzyczka, Narwojsz urwał się obrońcom i groźnie dośrodkował ale Wrześniak nie sięgnął piłki.
87 min. - Sędzia odgwizdał faul Szewczuka, na Rusinka, co wzbudziło niezadowolenie wśród gości.
86 min. - Gdyby nie skromne prowadzenie Śląska mogłoby się wydawać, że jest już dawno po meczu. Jastrzębie nie ma już prawie sił.
85 min. - Poddenerwowany Ryszard Tarasiewiz krzyczy na swoich podobiecznych zza ławki rezerowych.
84 min. - Pierwszy od bardzo dawna rzut rożny dla gości. Klofik po dośrodkowaniu wyjaśnia sytuację. Nieporozumienie pomiędzy Szewczukiem i Kaczmarkiem kończy się kolejnym cornerem dla Jastrzębia. Wrzutka Małkowskiego okazuje się tym razem za mocna.
83 min. - Szewczuk próbował wznowić grę rzutem z autu, ale arbiter upatrzył się oderwanej nogi.
82 min. - Goście rażą bezradnością w swoich nielicznych atakach.
82 min. - Nieudana próba przyjęcia piłki przez Imeha w polu karnym.
80 min. - Zmiana w Śląsku. Klofik zmienia Górskiego. A w drużynie gości Wawrzyczek za Woźniaka.
79 min. - Przy wrzutce J. Gancarczyka, stojący w murze Krzysztof Rusinek zagrał ręką ale sędzia tego nie zauwazył.
78 min. - Klofik przygotowany do wejścia. Łudziński wykonuje rzut wolny.
78 min. - Ładne podanie Górskiego do M. Gancarczyka, któremu nieudaje się minąć obrońcy. Brzydki faul Wilczka na Górskim.
76 min. - Cały stadion śpiewa do melodii starego przeboju Omegi Śląsku Ty Nasz - Pokasz światu jak w piłkę grasz. Górski otrzymuje żółtą kartkę za faul na zawodniku Jastrzębia.
73 min. - Seria główek w polu karnym zrobiła wiele ambarasu.
72 min. - Strzelca dwóch bramek zmienia Imeh. Dostaje od wszystkich kibiców owacje na stojąco.
71 min. - Imeh wejdzie za Łudzińskiego, ale na razie trwa akcja Śląska. J. Gancarczyk kolejnym rajdem wywalczył rzut rożny.
71 min. - Zaskakujące uderzenie J. Gancarczyka zza pola karnego sprawia spore trudności Kafce. Do wejścia na boisku szykuje się Imeh.
70 min. - Krzysztof Rusinek ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Łudzińskiego.
69 min. - Opadający z sił goście w dramatyczny sposób powstrzymują ataki Śląska. Piłkarz GKS-u powrócił na boisko.
69 min. - Po wrzutce Dudka, niepilnowany M. Gancarczyk nie sięgnął głową piłki,
68 min. - Po podaniu Ulatowskiego, J. Gancarczyk groźnie dośrodkował, ale M. Gancarczyka uprzedził obrońca Jastrzebia.
67 min. - Śląsk wciąz z przewagą jednego zawodnika.
67 min. - Goście starają sie atakować ale powoli opadają z sił.
67 min. - Indywidualna akcja Szewczuka prawa stroną, niecelnie dośrodkowanie.
66 min. - Jeden z zawodników Jastrzębia opuszcza na chwilę boisko.
65 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego, który przy wyskoku do główki poturbował Grabczyńskiego.
64 min. - Znakomita atmosfera na stadionie pomimo wciąż niepewnego wyniku.
64 min. - Po dośrodkowaniu Woźniaka Kaczmarek wypiąstowuje piłkę.
63 min. - Pierwsza interwencja Szewczuka, który fauluje pomocnika Jastrzebia.
63 min. - Po rzucie rożnym niecelnie głową Grabczyński
62 min. - Zmiana w Śląsku. Wójcika zmienia Szewczuk.
61 min. - Kolejna akcja Sztylki, który wybił dośrodkowanie Rusinka.
61 min. - Kontra Śląska - 4x4. Dudek podał wysoko do J. Gancarczyka, ten odegrał do pomocnika Śląska, który jednak zgubił piłkę,
60 min. - Próba koronkowanej akcji Śląska kończy się na aucie, po chwili podanie Dudka do Łudzińskiego okazuje się minimalnie zamocne. Za chwilę na boisko wejdzie Tomasz Szewczuk.
59 min. - 50-metrowe podanie Dariusza Sztylki do M. Gancarczyka, jednak piłka umyka skrzydłowemu Śląska.
58 min. - Ostatnie upomnienie dla Wilczka, który bezpardonowo powstrzymał Dudka.
58 min. - Po zamieszaniu w polu karnym Śląska, uderzenie Wrześniaka odbija się od obrońcy Śląska i wychodzi na rzut rożny. Zbyt mocna centra Woźniaka, przy piłce Kaczmarek.

Obecnie graczem GKS-u Jastrzębie jest były piłkarz Śląska – Krzysztof Rusinek, który grał w naszym zespole za kadencji Jana Żurka.

56 min. - Zmiana w Jastrzębiu. Rusinek wchodzi za Żbikowskiego.
56 min. - Po chwili, po podaniu M. Gancarczyka, Pokorny z linii 16m przenosi piłkę minimalnie nad poprzeczką.
55 min. - Po dośrodkowaniu z rogu J. Gancarczyka, piłkę wybija z linii bramowej Małkowski.
55 min. - Janusz Gancarczyk przewraca się w polu karnym, jednak sędzia dyktuje tylko rzut rożny.
54 min. - Po zagraniu J. Gancarczyka rozgrywa nizbyt udany strzał, piłka po rykoszecie trafiła na wolne pole, próbował do niej dobiec Łudziński, jednak był na spalonym.
53 min. - J. Gancarczyk wywalczył rzut rożny.
52 min. - Śląsk teraz może spokojnie rozpoczynać kolejne akcje.
51 min. - Wójcik z M. Gancaczykiem powstrzymuja atak Małkowskiego lewym skrzydłem.
50 min. - Atak wrocławian zainicjował J. Gancarczyk, po klepce z Ulatowskim przerzucił piłke na drugi słupek do swojego brata, który zagrał do środka do Łudzińskiego a ten z bliska dopełnił formalności.
49 min. - GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Łudziński wykończył piękną akcję Śląska strzelając w tym sezonie już czwartą bramkę zespołowi z Jastrzębia.
48 min. - Narwojsz odebrał piłkę Sztylce odegrał do Żbikowskiego, ten do Małkowskiego ale sędzia odgwizdał przewinienie.
46 min. - Żbikowski do Narwojsza i ropzoczynamy druga odsłone meczu.

Piłkarze obu drużyn wrócili na boisko.

Intensywnie rozgrzewa się Patryk Klofik.

W 3 meczu z Jastrzębiem przy ul. Oporowskiej Śląsk po raz 3 doprowadza do stanu 1:1. Śląsk gra dobrze, choć przytrafiają mu się chwile nieuwagi i słabości. Na szczęście nasi piłkarze walczyli do końca i Łudziński strzelił klasyczną bramkę do szatni. Obyśmy po końcowym gwizdku cieszyli się ze zdobytych 3pkt.

45+3 min. - Koniec I połowy.
45+2 min. - Kolejna akcja Śląska - Kafka ubiega Łudzińskiego.
45+1 min. - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLGórski z lewego skrzydła świetnie dośrodkowuje do Łudzińskiego, a napastnik Śląska niczym rasowy snajper, przyjmuje piłkę i uderza tuż pod poprzeczkę.
45 min. - Sędzia dolicza do I połowy 3 minuty.
44 min. - Kafka leży na murawie, niezbędna jest interwencja lekarzy.
44 min. - Wysoka wrzutka Dudka ląduje w rękach Kafki, który przy tej interwencji był faulowany przez piłkarza Śląska.
43 min. - Ulatowski faulowany przez Ciemięgę, parę metrów za narożnikiem pola karnego.
42 min. - Goście wyczekują końca pierwszej połowy a Śląsk bije głowa w mur.
41 min. - Po wrzutce Małkowskiego Kaczmarek wygarnia piłke Wilczkowi z nad głowy.
41 min. - Po efektownej akcji Dudka i prostopadłym podaniu do M. Gancarczyka, sędzia liniowy sygnalizuje spalonego.
40 min. - Groźna wrzutka Wołczka z lewej strony, jednak obrońcy Jastrzebia uprzedzili naszego piłkarza.
38 min. - Po dośrodkowaniu Dudka, M. Gancarczyk na długim słupku próbował odegrać wzdłuż bramki, jednak piłka nie doszła do żadnego zawodnika Śląska.

W trzecim meczu Jastrzębia przy ul. Oporowskiej, GKS po raz trzeci obejmuje prowadzenie 1:0.

37 min. - Trener Śląska miał pretensje do arbitrów o nieodgwizdanie spalonego. Zostaje poproszony o uposzczenie boiska.
36 min. - Obrona Śląska zaspała. Po dośrokowaniu z prawej storny z rzutu wolnego, Wilczek głowa pokonał bramkarza Śląska umieszczając piłke w siatce.
34 min. - Po świentm zagraniu Górskiego, strzał Łudzińskiego z pola karnego, Kafka ledwie wybija piłkę. Po rzucie roznym Dudka, Sztylka odegrał do Łudzińskiego, który zamiast strzelać przyjął piłke i pozwolił zablokować uderzenie przez obrońców GKS-U.
32 min. - Akcja Małkowski - Żbikowski w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez obrońcę Śląska. Bardzo silny strzał Grabczyńskiego po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Wojciech Kaczmarek gwałtownie zareagował na nieszczelność wrocławskiej defensywy.
30 min. - Po zagraniu Bednarka z 35m piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Śląska.
28 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Dudka - Kafka pewnie chwyta piłkę.
28 min. - Coraz większa przewaga Śląska. Dudek wykonuje rzut wolny.
27 min. - Szewczuk podaje do Górskiego, z kontra wychodzi Śląsk. Znowu Górski, którego strzał zostaje zablokowany.
25 min. - Po dośrodkowaniu Wójcika w pole karne do piłki dochodzi J. Gancarczyk, którego silny strzał wyłapuje Kafka.
25 min. - Po dośrodkowaniu Dudka piłka zostaje wybita przez obrońców Jastrzębia.
24 min. - Ciemięga fauluje Ulatowskiego kilka metrów przed naroznikiem pola karnego. Zostaje upomniany słownie przez sędziego.
23 min. - Akcje gości po pierwszym kwadransie staciły na impecie.
22 min. - Ulatowski urochomił znakomitym podaniem J. Gancarczyka, po którego dośrodkowaniu Dudek z 16m huknął jak z armaty w poprzeczkę. Piłka odbiła tuż przed linią bramkową i wyszła w pole.

Pierwsze 20 minut meczów toczone jest w iście majówkowym tempie.

21 min. - Górski zbyt długo wzlekał z podaniem do wybiegających na pozycje kolegów, w końcu zdecydował się na strzał, jednak był on bardzo lekki.
20 min. - Ostre wejście Pokornego w Narwojsza, były piłkarz Polaru ma pretensje do sędziego za niepodyktowanie faulu.
19 min. - Po akcji Śląska, Wołczek powstrzymuje kontre Woźniaka.
18 min. - Wojciech Kaczmarek jest ostatnią instancją Jastrzębia.
17 min. - Podanie pomocnika GKS-u do Narwojsza, jednak ten na spalonym. Ulatowski przedłużył do J. Gancarczyk, który na lewym skrzydle wychodził sam na sam z Kafką, lecz sędzia odgwizdał spalonego.
15 min. - Wreszcie szybka akcja Śląska. Podanie Dudka niestety przechwytują obrońcy.
15 min. - Wrzutka Dudka z rzutu wolnego z pod linii bocznej, ląduje na głowie Pokornego, nie był to jednak strzał - piłka ląduje w rękach Kafki.
13 min. - Pierwszy kwadrans wygląda tak, jakby to goście walczyli o awans. Akcje Śląska są wyjątkowo nieporadne. Podanie do J. gancarczyka zbyt mocne i piłka ląduje w rękach Kafki.
12 min. - Kolejna szybka akcja Jastrzębia. Po dośrodkowaniu Małkowskiego, Wójcik wybija na rzut rożnyy.
12 min. - Śląsk próbuje ataku pozycyjnego, ale musi wycofac piłkę na własną połowę boiska.
11 min. - Błąd Wójcika, który we własnym polu karnym zbyt lekko główkował, ale z prezentu nie skorzystał naciskany przez Pokornego Małkowski.

Goście zaczęli niespodziewanie odważnie. W pierwszych 10 minutach kilka razy zagrażając Kaczmarkowi.

9 min. - Efektowne podanie Wołczka do Łudzińskiego, minimalnie za mocne, przez co napastnik Śląska nie zdążył złapać piłki przed linią końcową.
8 min. - Górski stracił piłkę w środku boiska, jednak Żbikowski nie mając pomysłu na rozegranie akcji, zagrał niecelnie.
8 min. - Daleka wrzutka Wrzesniaka z rzutu wolnego ląduje w rękach Wojciecha Kaczmarka.
7 min. - Po strzale Żbikowskiego, Woxniak uderzał silnie zza polakarnego ale Kaczmarek popisał sie udaną interwencją. Próbował jeszcze dobijać Narwojsz - ale niecelnie.
5 min. - Za mocne zagranie Dudka do M. Gancarczyka, piłka wylatuje na aut.
5 min. - Po błędzie Wołczka, Woźniak nie zdołał sie zorientować i dobiec do piłki.
4 min. - Wilczek przedarł się środkiem boiska, podał do Narwojsza, który wbiegł z piłką w pole karne na szczęście nie zdołał oddac strzału. Złapał Kaczmarek.
3 min. - Błąd Wójcika w obronie, mało brakowało aby piłkę przejął w obronie Narwojsz
3 min. - Strzał Wilczka z 25m wysoko nad poprzeczką.
1 min. - Dalekie zagranie Dudka do J. Gancarczyka przerwane przez Wrześniaka.
1 min. - Łudziński do Ulatowskiego i zaczynamy.

Atakujemy na stronę małej trybuny po stronie budynku klubowego.

Piłkarze wchodza na murawę stadionu.

Trybuny na stadionie powoli się zapełniają. Rozgrzewają się niektórzy zawodnicy obu drużyn, m.in. Wojciech Kaczmarek.

Dzisiejszym arbitrem spotkania jest pan Tomasz Cwalina z Gdańska. Wrocławscy zawodnicy oraz kibice mogą pamiętać tego arbitra z wygranego 4:0 meczu 9. kolejki z Turem Turek. Miejmy nadzieje, że i tym razem zobaczymy grad bramek zapewniających wrocławianom zwycięstwo.

W rundzie jesiennej Śląsk wygrał w Jastrzębiu Zdroju 2:1 po dwóch golach Przemysława Łudzińskiego. Bramkę dla GKS-u strzelił Żbikowski.

Po bardzo udanej jesieni, GKS Jastrzębie spisuje się o wiele słabiej. W 9 meczach wygrało zaledwie raz (z ostatnim w tabeli Pelikanem), 4 razy zremisowała i tyle razy samo przegrała. Dlatego z pewnością goście będą bardzo dobrze zmotywowani, aby wywieźć jakiekolwiek punkty z Wrocławia.

Po wysokiej wygranej w Płocku nastroje w drużynie Śląska są bardzo dobre. Maratoński cykl meczów jednak ciągle trwa i trzeba się postarać o kolejny dobry występ. Dzisiejszym naszym rywalem jest zespół GKS Jastrzębie.

Autor relacji: Pawlak/kubson