30.04.2008(18:00)
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
0:4 (0:1)
Strzelcy: Dudek 33', 73' (k.)Łudziński 50', Klofik 86'
Sędziuje: Sebastian Jarzębak (Śląski ZPN) Widzów: 1500 Aura: ciepło, lekkie zachmurzenie
Wisła Płock:(stroje: niebieskie) Radliński - Rogalski, Jarczyk, Wyczałkowski (k) (71' Zawadzki), Tomczyk - Mierzejewski (42' Sielewski), Krzyżanowski, Adamski (56' Kowalski), Mierzejewski, Staniszewski - Posmyk, Wiśniewski. Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) W. Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Sztylka(k), Marciniak - M. Gancarczyk (81' Klofik), Dudek, Górski, J. Gancarczyk (81' Kluzek)- Ulatowski, Łudziński (84' Szewczuk). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Wisła Płock: Binkowski - Sielewski, Kretkowski, Zawadzki, Łuba, Kowalski.
Śląsk Wrocław: Olszewski, Klofik, Przybyszewski, Imeh, Kluzek, Socha, Szewczuk.

90+2 min. - Sędzia kończy mecz! Wrocławianie pewnie i zasłużenie pokonali "Nafciarzy"! Już w sobotę WKS zmierzy się z GKS-em Jastrzębie o godzinie 19:30 na stadionie przy ul. Oporowskiej.
90 min. - Rzut wolny dla Śląska 35 metrów od bramki, Szewczuk uderza niezwykle silnie i piłka minimalnie minęła słupek bramki Radlińskiego.
89 min. - Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

Wyższe zwycięstwo na szczeblu centralnym Śląsk na wyjeździe odniósł tylko dwa razy w historii - 5:0 WKS wygrał z Wisłą w Krakowie 1989 i w Chodakowie z Bzurą w 1957.

86 min. - gollllllllllllllllllllllll Dudek zagrywa w pole karne do Klofika, a ten z łatwością posyla piłkę do bramki! 4:0!!! Nokaut.
86 min. - Wrocławianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, a miejscowi kibice ironicznie bija brawa.
85 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Klofika, ale zbyt niskie i obrońcy wybijają piłkę.
84 min. - Zmiana - Szewczuk za Łudzińskiego.
83 min. - Szykuje się trzecia zmiana w Śląsku, przy linii bocznej na wejście czeka Szewczuk.
81 min. - Dwie zmiany w Śląsku - za Janusza Gancarczyka Piotr Kluzek, a za Marka Gancarczyka Patryk Klofik.
80 min. - Zdegustowani fani Wisły skandują: OLE! gdy piłkarze z Płocka podają sobie piłkę.
79 min. - Powinno byc 4:0!!! Dudek świetnie prostopadłym podaniem obsłużył Marka Gancarczyka, który będąc sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka.
78 min. - Starcie przy chorągiewce w narozniku boiska, Marciniak faulowany i grę wznawia Kaczmarek.
77 min. - Do zmiany powoli szykują sie Klofik i Kluzek.

Ostatni raz na szczeblu centralnym zespół Śląska wygrywał na wyjeździe tak wysoko prawie 8 lat temu (z Widzewem w Łodzi 3:0 i 5:1 w Tarnobrzegu z Siarką).

75 min. - Dudek z rzutu wolnego uderza bardzo niecelnie.
74 min. - Rajd prawą stroną Marka Gancarczyka powstrzymany faulem przez Jarczyka, ale tym razem zawodnik Wisły nie wyciąga żółtego kartonika.
73 min. - Golllllllllllllllllllllllllllll pewny strzał przy słupku Dudka i Śląsk prowadzi 3:0 !!!
72 min. - Tomczyk ukarany żółtą kartką
72 min. - Górski przebiegł z piłką 30 metrów i w polu karnym sfaulowany został przez Tomczyka. Rzut karny dla Śląska!
71 min. - Próba podania Janusza Gancarczyka do Marka Gancarczyka, ale piłkę przejmują defensorzy Wisły.
71 min. - Zawadzki zmienia kontuzjowanego Wyczałkowskiego.
70 min. - Wyczałkowski nie powróci już chyba na boisko, opaska kapitana przekazana została Krzyżanowskiemu.
69 min. - Wyczałkowski zbija się z bólu pod bramką i interweniują masażyści Wisły.
68 min. - Dudek z rzutu wolnego z boku boiska wycofuje piłkę do Górskiego, który uderza silnie z 30 metrów, ale niecelnie.
66 min. - Ostry faul na Górskim, ale tym razem Wiśniewski ukarany tylko reprymendą. gdyb yarbiter pokazał żółtą kartkę, to Wiśniewski musiałby dołączyć do przebywającego już w szatni Sielewskiego.
66 min. - Znakomite podanie Dudka do Marka Gancarczyka, który wychodzi na pozycje sam na sam z Radlińskim, ale napastnik WKS-u był na pozycjispalonej.
65 min. - Wiśniewski wpada w pole karne, Kaczmarek atakuje napstnika i przejmuje piłkę, a gracz z Płocka teatralnie pada na murawę, co kończy się żółta kartką za próbe wymuszenia rzutu karnego.
64 min. - Dudek z rzutu wolnego płasko podaje do Łudzińskiego, którego strzał po rykoszecie przechodzi tuż nad poprzeczką, ale sedzia dopatruje się faulu zawodnika Śląska i od rzutu wolnego grę wznawiają gospodarze.
62 min. - Łuziński odepchnięty przez rywala, sędzia nie przerywa gry, po chwili Janusz Gancarczyk sfaulowany przez Sielewskiego i sedzia wyjmuje żółtą kartkę, co w konsekwencji oznacza czerwoną! Wisła w osłabieniu.
62 min. - Krzyżanowski leży na murawie, wrocławianie wybijają piłkę poza boisko.
60 min. - Kolejny faul gospodarzy, tym razem z bólu zwija sie Marek Gancarczyk, a żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie ukarany Jarczyk.
59 min. - Piłka w posiadqaniu gospodarzy, a wrocławianie prowadząc dwoma bramkami przyczajeni czekaja na atak rywali.
58 min. - Kontra wrocławian zkończona strzałem Łudzińskiego z naroznika pola karnego... a piłka trafia w chorągiewkę w narożniku boiska.
57 min. - żółta kartka dla Marka Gancarczyka, który powalany był w polu karnym! To już druga sytuacja, gdy przerwacany wrocławianin jest w polu karnym, a arbiter nie dyktuje rzutu karnego!
56 min. - Zmiana w Wiśle - wychowanek Parasola Wrocław, który zadebiurtował w II lidze w barwach Śląska, Ireneusz Kowalski zmienia Adamskiego.
54 min. - Łudziński na noszach opuszcza murawę, przy zawodniku jest już masażysta Śląska.
53 min. - Łudziński pada na środku boiska, wrocławianie kontynuują akcję zakończoną strzalem przez Marka Gancarczyka, ale zbyt lekkim, by zaskoczyć Radlińskiego.
52 min. - Rzut wolny z 25 metrów od bramki Kaczmarka, Adamski dośrodkowuje, ale wprost na głowę wrocławian. Piłka wraca do Adamskiego, który zagrywa do Posmyka, który niebezpiecznie uderzył głową, ale był na szczęście dla wrocławian na pozycji spalonej.

Po raz ostatni Śląsk na wyjeździe 2 golami prowadził 21 miesięcy temu w Legnicy.

50 min. - Golllllllllllllllllllllll - Marek Gancarczyk ogrywa dwóch obrońców, probuje strzelać, piłka uderzona nieczysto szybuje wzdłuż bramki, gdzie nadbiega Łudziński i głową pakuje piłkę do siatki.
49 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają gospodarze, piłka pada pod nogi Ulatowskiego, który strzela z 25 metrów ale nad poprzeczką.
48 min. - Górski zagrywa do Janusza Gancarczyka, Sielewski ścina zawodnika Śląska z nóg i ukarany za to żółtą kartką.
47 min. - Janusz Gancarczyk probuje przedzierac się lewą stroną, ale powstrzymany przez Wyczałkowskiego.

Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa

Mecz w Płocku toczony jest w niezłym tempie, oba zespoły nastawiły się na ofensywną grę. Wrocławianie stworzyli więcej sytuacji na zdobycie bramki, szkoda że wykorzystali tylko jedną.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+1 min. - Rzut rożny dla Wisły, sedzia uspokaja przepychających się zawodników w polu karnym, po kolejnej przepychance żółta kartka dla Marciniaka. Mocne dośrodkowanie, Staniszewski strzela głową, ale Dudek wybija ja poza boisko.
45 min. - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.
43 min. - Janusz Gancarczyk sfaulowany przez Krzyżanowskiego i gracz gospodarzy ukarany za to zagranie żółtą kartka.
43 min. - Rzut wolny dla Śląska - 25 metrów od bramki, przy piłce Dudek i Wołczek - uderza Wołczek, ale lekko i prosto w ręce Radlińskiego.
42 min. - Zmiana wymuszona kontuzją - Mierzejewskiego zmienia Sielewski. Mierzejewski był najlepszym zawodnikiem gospodarzy w meczu.
41 min. - Po świetnym podaniu Łudzińskiego, Górski wpada w pole karne, przewraca się atakowany przez Jarczyka, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego, sporna sytuacja.
40 min. - Kolejne świetne podanie Górskiego do Marka Gancarczyka, który zamiast przejąć piłkę wpadł w rywala.
39 min. - Sędzia nie dopatrzył się spalonego, Mierzejewski na prawy mskrzydle opanował piłkę, próbuje zbiec w pole karne, ale Pokorny wyłuskał piłkę.
38 min. - Marek Gancarczyk minął 3 rywali, ale 4 zawodnik Wisły powstrzymał wrocławianina. Po chwili na bramke uderzał Ulatowski.

Oby sprawdziło się powiedzenie: Do trzech razy sztuka! - Wrocławianie prowadzili 1:0 także w dwóch wcześniejzych meczach wyjazdowych w Turku i Stalowej Woli, które zakończyly się remisami. Oby teraz wrocławianie zgranęli komplet punktów.

36 min. - Śląsk nadal atakuje, zamieszanie pod bramką gospodarzy, uderza Marek Gancarczyk, ale piłka wychodzi na... aut.
35 min. - Faul Rogalskiego na szarzującym Januszu Gancarczyku i sedzia dyktuje tylko rzut wolny, choć kilka minut wcześniej za podobne przewinienie dał zawodnikowi Śląska żółtą kartkę.
34 min. - Mierzejewski wstrzeliwuje piłkę z prawej strony w pole karne, ale Kaczmarek pewnie łapie futbolówkę.

Kibice Śląska wchodzą na stadion

33 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - Łudziński strzela z 15 metrów, bramkarz odbija piłkę, dopada do niej Dudek i z kilku metrów wpakował do staki!
31 min. - Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mierzejewskiego niepewnie interweniuje Kaczmarek, który piąstkuje piłkę przed siebie.
30 min. - Janusz Gancarczyk przerwał groźną kontrę i po faulu na Mierzejewskim zostaje ukarany żółtą kartką.
29 min. - Zagranie w pole karne do Janusza Gancarczyka, ale ten naciskany przez Jarczyka i tylko rzut rożny dla Śląska.
29 min. - Zawodnicy Wisły sygnalizują zagranie ręką Sztylki, ale arbiter nie przerywa gry.
28 min. - Wrocławianie dominują! Tym razem Janusz Gancarczyk z 20 metrów uderza lekko i niecelnie.
27 min. - Kolejna okazja Śląska na objęcie prowadzenia! Górski zagrywa do Marka Gancarczyka, który z 7 metrów posłał piłkę obok słupka!
26 min. - Próba dalekiego podania Sztylki do Janusza Gancarczyka, ale zbyt mocne, wrocławianin trącił piłkę głową i aut dla gospodarzy.
26 min. - Daleka wrzutka Marciniaka z autu w pole karne, ale Dudek pilnowany pieczołowicie nie zdołał dojść do piłki.
25 min. - Faul w środku pola zawodnika Wisły, już 15 razy piłkarze przekraczali przepisy.
24 min. - Ulatowski przedziera się prawą stroną, ale Rogalski nie dał się zaskoczyć i wrocławianin wywalczył tylko rzut z autu. Marciniak wrzuca daleko piłkę w pole karne, ale żaden z zawodników Śląska nie doszedł do podania.
23 min. - Mierzejewski nie opanował piłki przy linii bocznej i Marciniak wznawia grę wrzutem z autu.
23 min. - Okazja na bramke dla gospodarzy, Wiśniewski dośrodkowuje ponad Sztylką, ale Posmyk nie sięga piłki.
22 min. - Przechwyt Dudka w środkowej strefie boiska, który dodaje do Górskiego, który natychmiast podaje do Janusza Gancarczyka, ale jego podanie do Marciniaka niecelne.
20 min. - Śląsk w ataku, tym razem Dudek zagrywa na prawo do Marka Gancarczyka, ten spod linii końcowej próbuje odegrać do tyłu do Janusza, ale dobrze ustawiony obrońca przejmuje piłkę.
19 min. - Marek Gancarczyk mógł zdobyć gola! Pomocnik szarżuje prawą stroną, wbiega w pole karne, zwodem myli defensora i strzela, ale niestety nad poprzeczką.
18 min. - Kolejny atak Wisły, ale Marciniak dobrze powstrzymuje Mierzejewskiego i Kaczmarek wznawia grę od bramki.
17 min. - Rzut wolny z 30 metrów, dośrodkowanie w pole karne Mierzejewskiego, Posmyk głową posłał piłkę do siatki, ale na szczęście dla wrocławian arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Groźna akcja Wisły, dośrodkowanie z lewej strony Tomczyka, Kaczmarek nie sięga piłki i centymetrów zabrakło Wiśniewskiemu by wpakować futbolówkę do siatki.

15 min. - Próba dośrodkowania Dudka, ale dobzre ustawieni defensorzy wybijają piłkę.

Wielka szkoda, że nie udało się wykorzystać piłkarzom Śląska okazji na zdobycie bramki.

13 min. - Kolejna okazja dla Śląska do objęcia prowadzenie - Górski podaje ponad linią obrony do Marka Gancarczyka, który źle przyjął piłkę z czego skorzystał Radliński i wybił piłkę.
12 min. - Doskonała okazja dla Śląska do objęcia prowadzenia !!! Kapitalne podanie Górskiego do Łudzieńskiego, który uwolnił się z pod opieki obrońcy i strzelił z kilku metrów, ale bramkarz obronił.
12 min. - Ostre wejście Ulatowskiego w Rogalskiego i piłka w posiadaniu gsopdarzy.
11 min. - Strata Janusza Gancarczyka, próba prostopadłego podania do napastników, ale dobzre ustawiony Sztylka przejmuje piłkę.
10 min. - Walka w środku pola - w jedny mze starć urazu doznał Sebastian Dudek, który utyka. Miejmy nadzieję, że to nic powaznego.
10 min. - Zbyt dalekie podanie Łudzińskiego na lewo do Janusza Gancarczyka i od autu grę wznawiają gospdoarze.
9 min. - Pierwsza groźna akcja Śląska! Niesygnalizowany strzał Ulatowskiego z 18 metrów, ale piłka szybuje nad poprzeczką.
9 min. - Wisła próbuje kolejnego ataku, daleka wrzutka Tomczyka, ale zbyt mocno i pewnie piłkę łapie Kaczmarek.
7 min. - Kolejna proba ataku gospodarzy, ale naciskany gracz z Płocka wychodzi z piłkę poza boisko i Kaczmarek wznawia grę od bramki.
6 min. - Wrocławianie mają problemy ze skonstruowaniem ataku, naciskany Łudziński traci piłkę.
5 min. - Kolejny faul wrocławian, to już 4 przewinienie Śląska, gospodarze jeszce ani razu nie przekroczyli przepisów.
4 min. - Dośrodkowanie w pole karne Adamski, dobra interwencja Górskiego zapobiega przejęciu piłki przez zawodnika Wisły, mogło być groźnie!
2 min. - Rogalski ze środka pola wrzuca piłkę w pole karne, Sztylka ze spokojem klatka piersiową odgrywa do Kaczmarka, który pewnie łapie futbolówkę.
2 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, wyjaśnia sytuację Pokorny.
1 min. - Zagranie na prawo do Marka Gancarczyka, ale wrocławski pomocnik umiejętnie powstrzymywany i od bramki Radliński.
1 min. - Łudziński do Ulatowskiego i gramy!

Jak na razie wrocławscy kibice nie dotarli na stadion

Minuta ciszy...

Piłkarze wyprowadzani przez Sebastiana Jarzębaka wychodzą na murawę.

Na trybunach można zauważyć między innymi Pwała Wojtalę, byłego zawodnika Werderu Brema, Widzewa Łódź, Lecha Poznań.

Bezpośrednio po meczu piłkarze Śląska nie wracają do Wrocławia, zostają na noc w hotelu. A w czwartek w Płocku święto - Międzynarodowy Dzień Kaszanki! Miejmy nadzieję, że na boisku nie będzie w związku z tym "kaszany"

Znamy już skład Wisły, w którym brakuje najlepszego strzelca gospdoarzy - Sławomira Peszki.

Znamy już skład wrocławian, trener Ryszard Tarasiewicz dokonał jednej zmiany w porównaniu do meczu z Piastem - miejsce w defensywie Wójcika, który musi pauzować za kartki, zajął Marciniak.

Zespół Wisły wiosną na własnym stadionie nie doznał jeszcze porażki - wygrał z Motorem, Wartą i GKS-em Katowice, zremisował z Pelikanem Łowicz. Płocczanie wiosną zawodzą na wyjazdach, nie zdobyli ani jednego punktu poza własnym stadionem.

W środowym meczu nie wystąpi Mateusz Żytko, wychowanek Śląska Wrocław obecnie reprezentujący barwy Wisły. Jesienią defensor zdobył gola na Oporowskiej, teraz jednak obejrzy mecz z trybun, bowiem w meczu ze Zniczem Pruszków ukarany został czerwoną kartką. Przeciwko Śląskowi z powodu kontuzji nie zagra także Rafał Lasocki (niedawno występował w WKS-ie) oraz napastnik Paweł Sobczak, który został ukarany 4 żółtą kartka w sezonie i musi pauzować.

W 18 zabrakło pauzujących za kartki Zbigniewa Wójcika i Łukasza Tyminskiego, we Wrocławiu pozostaną także dochodzący do pełni zdrowia Vladimir Ćap oraz Jakub Małecki, Robert Rosiński, Krzysztof Szewczyk, a także Krzysztof Ostrowski, który nabawił się urazu stawu skokowego.

Na przedmeczowej rozgrzewce pojawili się także piłkarze z Płocka, witani brawami kibiców.

Jak na razie na trybunach w Płocku pojawiło się niewielu kibiców, niecałe 100 osób.

Cztery dni po bardzo ważnym zwycięstwie nad Piastem Gliwice, Śląsk Wrocław zagra w Płocku z miejscową Wisłą. Jest to najsilniejszy rywal z jakim do tej pory wiosną przyszło się zmierzyć Wrocławianom na wyjeździe. Niestety w trzech poprzednich meczach nie udało się wywieźć z obcego boiska kompletu punktów. W drużynie panuje jednak bojowa atmosfera - Wychodzimy na boisko tylko po zwycięstwo, więc innego typu nie może być niż nasza wygrana. - powiedział kapitan Śląska Dariusz Sztylka.