Strzelcy: 49' M. Gancarczyk, 78' Olszewski
Sędziuje: Jacek Małyszek (Lublin) Widzów: 1500 Aura: zimno i pochmurno
Tur Turek:(stroje: czerwono-białe) Janicki - Grabowski, Imbiorowicz, Derbich, Jasiński, Piętka, Pruchnik, Burkhardt , Potocki (72' Olszewski) – Łagiewka (56' Łagiewka), Cichos (56' Ostalczyk). Trener: Adam Topolski
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Kaczmarek - Wójcik, Przybyszewski, Pokorny, Wołczek - M.Gancarczyk, Sztylka, Górski (46' Klofik), J.Gancarczyk - Dudek, Łudziński. Trener: Ryszard Tarasiewicz

Tur Turek: Sabela - Mądry, Matusiak, Różycki, Ostalczyk, Olszewski, Sikora.
Śląsk Wrocław: Olszewski - Ostrowski, Socha, Szewczuk, Marciniak, Klofik, Kluzek.

Koniec spotkania! Śląsk nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do czołówki tabeli (swoje mecze przegrali Lechia Gdańsk i Piast Gliwice). Dodatkowo wrocławianie zostali wyprzedzeni w tabeli przez Znicz Pruszków i spadają na 4. miejsce. W ostatniej akcji meczu Dudek mógł zapewnić swojemu zespołowi 3 punkty, ale dobrą interwencją popisał się Janicki. Śląsk nadal bez wyjazdowego zwycięstwa po przerwie zimowej!

90+3 min. - Strzał Dudka w ostatniej chwili na rzut rożny sparował Janicki!!!
90+2 min. - Kolejny aut dla wrocławian na wysokości pola karnego. Piłkę przejmują gospodarze, fauluje Wołczek.
90+1 min. - Rzut z autu dla Śląska w okolicach pola karnego Tura. Uderzenie Wołczka zablokowane, pierwszy rzut rożny dla Śląska w II połowie.

Sędzia dolicza 3 minuty.

90 min. - Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.
89 min. - Mocny strzał po ziemi Jasińskiego na raty łapie Kaczmarek.
88 min. - Sikora wychodził sam na sam z Kaczmarkiem, nasz bramkarz ubiega go i łapię piłkę. Kolejny faul Śląska, rzut wolny z 25 metrów.
87 min. - Bardzo niecelne dośrodkowanie M. Gancarczyka do Klofika.
87 min. - Kolejne groźne uderzenie Sikory - Śląsk w ostatnich minutach w opałach!
86 min. - Za dyskusję z sędzią drugą żółtą kartką ukarany Pokorny, Śląsk kończy w 10!
86 min. - Kontra Tura, strzał z prawej strony Burkhardta przechodzi obok słupka.
85 min. - Wychodzący na czystą pozycję Sikora na spalonym.
83 min. - Po dośrodkowaniu Wójcika głową niecelnie uderzył Łudziński.

To był pierwszy strzał Tura w kierunku bramki Śląska w II połowie!

81 min. - Kolejna szarża M. Gancarczyka powstrzymana przez defensywę Tura.

Do wejścia na boisko przygotowuje się Krzysztof Ostrowski.

80 min. - Zółtą kartką ukarany Łudziński. Wcześniej kolejna groźna akcja Śląska, w rolach głownych Klofik, M. Gancarczyk i Łudziński.
78 min. - Burkhardt z linii końcowej wycofał do Olszewskiego, który bez problemu pokonuje Kaczmarka.
78 min. - 1:1 !!!
77 min. - Strzał Klofika minimalnie niecelny. Druga zmiana w Śląsku: za J. Gancarczyka wchodzi Szewczuk

Wprowadzony w przerwie Klofik wniósł wiele ożywienia w poczynania Śląska.

Do zmiany przygotowuje się Tomasz Szewczuk.

75 min. - Piłka po zaskakującym strzale Łudzińskiego przechodzi wysoko nad poprzeczką bramki Janickiego.
73 min. - Piłka po strzale Klofika trafia zawodnika Tura w plecy. Po chwili w polu karnym wywraca się J. Gancarczyk, gwizdek sędziego milczy.
72 min. - Trzecia zmiana w drużynie gospodarzy: za Potockiego wchodzi Olszewski.
70 min. - Rzut wolny z 45 metrów, wrzutka w pole karne Burkhardta wychodzi za linię końcową boiska.
69 min. - Daleka, ale niecelna wrzutka Wójcika.
67 min. - Przechwyt Dudka, zagranie do Łudzińskiego, który naciskany przez Pruchnika traci piłkę.
67 min. - Od dłuszego momentu to Śląsk jest stroną przeważającą, a Tur ma problemy ze skonstruowaniem składnej akcji.
65 min. - Idealne podanie Klofika do Łudzińskiego, który nie opanował piłki. Gdyby to wykonał, znalazł się w sytuacji sam na sam z Janickim.
64 min. - Dobre dwie akcje Śląska prawą stroną boiska. Najpierw niecelnie uderzył Klofik, następnie silne, dolne podanie M. Gancarczyka przechodzi wzdług bramki Janickiego.
62 min. - Kontra Tura, lewą stroną szarżuje Sikora, który zagrywa do Derbicha, który w polu karnym przegrywa pojedynek z Przybyszewskim.
61 min. - Kolejna dobra próba akcji M. Gancarczyka, który odgrywa do Klofika, a ten jest faulowany 30 metrów przed polem karnym. Strzał z rzutu wolnego Sztylki zablokowane.
61 min. - Próba uderzenia Łudzińskiego zablokowana przez Piętkę.
60 min. - Dalekie zagranie Klofika do M. Gancarczyka, który nie zdąrzył dośrodkować - piłka wyszła poza końcową linię boiska.
59 min. - Próba indywidualnej akcji M. Gancarczyka, jednak podwojony zawodnik Śląska traci piłkę.
58 min. - Akcję na własnej połowie boiska konstruują zawodnicy gospodarzy.
56 min. - Klofik na spalonym. Dwie zmiany w Turze: Ostalczyk za Cichosa i Sikora za Łagiewkę.
55 min. - Rajd prawą stroną M. Gancarczyka, przerzut na drugą stronę boiska do Klofika, który jednak traci piłkę.
54 min. - Dobrze zapawiadającą się akcję M. Gancarczyka z Łudzińskim przerywają defensorzy gospodarzy.
53 min. - Poza boiskiem opatrywany jest J. Gancarczyk.
52 min. - Bardzo niecelne podanie Derbicha pewnie wyłapuje Kaczmarek.
51 min. - Faul Potockiego na Dudku.
50 min. - Za zagranie ręką żółtą kartką ukarany Sztylka.
49 min. - Wspaniałe zagranie Łudzińskiego do M. Gancarczyka, która mając przed sobą tylko Janickiego pewnie wyprowadza swój zespół na prowadzenie!
48 min. - Podanie Wołczka do Klofika, jego strzał zostaje zablokowany, a dobitka Łudzińskiego bardzo niecelna.
47 min. - Dobra akcja M. Gancarczyka z Łudzińskim, zakończona nieporozumieniem, jednak po krótkiej chwili piłkę odzyskuje Klofik. Ten podaje do Sztylki, który strzela niecelnie.
46 min. - Rozpoczyna się II połowa meczu.
46 min. - Zmiana w zespole Śląska - Klofik za Górskiego.

Zakończył się mecz w Łomży, Lechia przegrała z ŁKS-em 0:1... Tak więc porażki w 26. kolejce odniosły prowadzące zespoły - Lechia i Piast. Czy trzeci w tabeli Śląsk zdoła wygrać w Turku?

Kibice Śląska w Turku <<---- KLIKNIJ by zobaczyć FOTKĘ

Zespół Śląska miał w pierwszej połowie problemy z przeprowadzeniem skutecznej akcji, gospodarze umiejętnie się bronią i wyczekują na okazje do kontry. Być może więcej ozywienia do gry wprowadzi Patryk Klofik, ktory intensywnie rozgrzewa się pod bramką.

45+1 min. - Faul Grabowskiego na J. Gancarczyku, rzut wolny z 30 metrów dla Śląska. Strzał Łudzińskiego minimalnie obok słupka.
45 min. - Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, w ataku Tur, jednak zbyt lekki strzał Burkhardta bez problemu łapie Kaczmarek.
43 min. - W ataku Tur, dośrodkowanie Pruchnika głową wybija Pokorny.
41 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska, piłkę piąstkuje Janicki. Tur wyprowadzana kontrę, którą powstrzymał Górski.
40 min. - Końcowka II połowy należy do Śląska, który co chwilę gości pod polem karnym Tura. Daleki wyrzut z autu Wołczka, po którym niecelnie uderza Dudek, ale piłka odbita od obrońcy gospodarzy wychodzi na rzut rożny, po którym Śląsk wznawia z autu.
39 min. - Faul Łudzińskiego na wychodzącym z bramki Janickim. Za komentarze do arbitra żółtą kartką ukarany został Pruchnik.

Rozgrzewkę rozpoczął Patryk Klofik.

38 min. - Dudek z rogu, Sztylka strzela przy słupku, Janickiemu udaje się obronić.
37 min. - Dudek do Łudzińskiego, ten do M. Gancarczyka, którego strzał niepewnie wybija Janicki, piłka wybita przez obrońcę na aut. Było groźnie!
36 min. - Na spalonym Potocki.
35 min. - Dudek do Łudzińskiego, którego strzał zostaje zablokowany.
34 min. - Starcie M. Gancarczyka z Piętką, obaj zawodnicy leżą na murawie. Sędzia puszcza grę, zagranie do Łagiewki, który był na spalonym.
32 min. - Mecz stracił na dynamice, akcje toczą się głównie w środku pola. Faul M. Gancarczyka.
31 min. - Wrocławianie dłużej utrzymują się przy piłce, ale nie są w stanie zagrozić bramce Janickiego.
30 min. - Wołczek włącza się do akcji ofensywnej, jednak po chwili zostaje zatrzymany przez Potockiego.
29 min. - Szarżujący Łudziński fauluje pod polem karnym Tura.

Śląsk wydaje się nie mieć pomysłu na sforsowanie zagęszczonego środka pola.

27 min. - Burkhardt wstrzeliwuje piłkę z prawej strony, ale żaden z jego kolegów nie dochodzi do podania i od bramki wznawia Kaczmarek.
26 min. - Głową wybija Górski, Tur nadal w posiadaniu piłki.
26 min. - Faul Sztylki na Łagiewca, Tur w ataku. Rajd prawą stroną Grabowskiego, piłka wybita na kolejny rzut rożny.
25 min. - Na spalonym Cichos.
24 min. - Strzał z rzutu wolnego z 40 metrów Jasińskiego, z problemami futbolówkę łapie Kaczmarek.
23 min. - Tur co kilka chwil groźnie kontruje, jednak do tej pory defensywa Śląska spisuje się bez zarzutu.
22 min. - Kopia sytuacji sprzed kilku minut, Dudek znowu na krótki słupek do Łudzińskiego, ten nie opanowuje piłki, która wychodzi poza pole gry.
22 min. - Pierwsze celne uderzenie Śląska na bramkę Tura - z 30 metrów uderzał Górski, bramkarz odbija piłkę przed siebie, dobijać próbuje J. Gancarczyk, piłka wychodzi na rzut rożny.
21 min. - Kontra gospodarzy zakończona kiksem Cichosa.

Kibice oglądają wyrównany mecz, gra toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła sobie żadnej dogodnej okazji do strzelenia gola.

19 min. - Po rzucie rożny kontra Śląska, Dudek do Sztylki, ten po chwili dośrodkowuje do Dudka, który nie opanował piłki.
18 min. - Zablokowane dośrodkowanie Potockiego, kolejny rzut rożny dla Tura. Dośrodkowuje Burkhardt, piłka w rękach Kaczmarka.
18 min. - Dudek zbyt krótko do Łudzińskiego i od własnej bramki Janicki.
17 min. - Dalekie i niecelne zagranie Przybyszewskiego, obrońca Tura kiksuje, piłka wychodzi na rzut rożny.
16 min. - Dudek zagrywa do J. Gancarczyka, jego dośrodkowanie zostaje wybite na aut.
15 min. - Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką Śląska, sędzie odgwizduje faul na Kaczmarku.
14 min. - Rzut wolny z 20 metrów, strzał Burkhardt po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
13 min. - Za pretensje do arbitra żółtą kartką ukarany także Łagiewka.
13 min. - Pokrany fauluje Łagiewkę przed polem karnym, za co zostaje ukarany żółtą kartką. Mogło być groźnie!
13 min. - Kolejna akcja Tura, ale dobrze blokowany przez Pokornego Łagiewka i piłkę łapie Kaczmarek.
12 min. - Zamieszanie przed polem karnym Tura, Dudek podaje do Górskiego, który traci piłkę, ta trafiła do Sztylki, którego strzał okazał się niecelny.
12 min. - Wójcik wybija głową, Śląsk konstruuje nową akcję.
11 min. - Pierwszy rzut rożny dla Tura. Dośrodkowanie zablokowane przez Górskiego, który wybija znowu na róg.
10 min. - Próba zagrania ze środka pola Łagiewki do Cichosa, ale ten nie opanowuje piłki i z autu wrocławianie.
9 min. - Przewracany Łudziński, ale sędzie nie przerywa gry.
8 min. - Przechwyt J. Gancarczyka, piłka trafiła do Dudka, który oddał niecelny strzał z 20 metrów.
7 min. - Dobre zagranie do Cichosa, z bramki wyszedł Kaczmarek, który złapał piłkę na linii 16 metrów.
6 min. - Kontra Śląska zakończona bardzo niecelnym zagraniem Łudzińskiego.
5 min. - Akcja zapoczątkowana przez J. Gancarczyka i kontynuowana przed Dudka została zatrzymana przez defensywę gospodarzy.
5 min. - Akcja Tura, ale piłka wychodzi poza boisko - grę od własnej bramki wznawia Kaczmarek.
4 min. - Faul Górskiego - to już trzecie przewinienie Śląska na początku meczu.
3 min. - Wrocławianie długo utrzymują się przy piłce, gospodarze nastawiają się na kontry.
3 min. - Kolejny strzał Łudzińskiego zablokowany.
2 min. - Po faulu Sztylki dośrodkował Piętka wprost w ręce Kaczmarka.
1 min. - Pierwszy strzał Łudzińskiego zablokowany, dobitka Sztylki niecelna.
1 min. - Pierwsza groźna akcja Śląska! Marek Gancarczyk prawą stroną, jego dośrodkowanie zablokowane.

Mecz 26. kolejki rozpoczną Dudek z Łudzińskim.

Piłkarze prowadzeni przez sędziego Jacka Małyszka wychodzą już na murawę.

Podopieczni trenera Adama Topolskiego potrafią zaskoczyć dobrymi wynikami - zremisowali na boiskach rywali z Arką Gdynia i Wisłą Płock 1:1 oraz wygrali u siebie z Lechią Gdańsk 2:0, obecnym liderem rozgrywek. Złudzeń co do swojej wyższości nie pozostawił Turowi jedynie Śląsk Wrocław, z którym gracze z Turku ponieśli do tej pory najwyższą porażkę w lidze. 9. września na stadionie przy ulicy Oporowskiej wrocławianie pewnie wygrali 4:0 po bramkach Przemysława Łudzińskiego, Zbigniewa Wójcika, Patryka Klofika i Roberta Rosińskiego.

Wobec wczorajszej porażki Piasta Gliwice ze Zniczem Pruszków wrocławianie muszą wygrać z Turem, jeśli chcą utrzymać 3. miejsce w lidze, zajmowane po 25. kolejce. W przypadku dzisiejszej wygranej Śląska, przyszłotygodniowy mecz z Piastem będzie bezpośrednią walką o 2. miejce w tabeli.

Tur znajduje się w fatalnej formie – ostatni raz wygrał 13. października z GKS-em Jastrzębie Zdrój, by w kolejnych dziewięciu meczach zdobyć zaledwie dwa punkty (remisy z Wartą Poznań i GKS-em Katowice).

Trener Ryszard Tarasiewicz na ławce rezerwowych posadził Patryka Klofika, dla którego to jest powrót na stadion w Turku - reprezentował barwy Tura w sezonie 2005/2006.

Zawodnicy obu drużyn wybiegli już na murawę i przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Do Turku dotarli już pierwsi wrocławscy kibice.

Autor relacji: K.Banasik/Kubson