Sędziuje: Erwin Paterek (Lublin) Widzów: 7500 Aura: słonecznie, ok 20˚C
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Kaczmarek - Wójcik, Przybyszewski, Pokorny, Wołczek - Klofik(Kluzek 55), Sztylka(k), Dudek, J. Gancarczyk(Szewczuk 84) - Ulatowski (58' Imeh), Łudziński Trener: Ryszard Tarasiewicz
Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Witkowski - Sokołowski, Sobieraj, Przytuła, Kowalski - Ława,Moskalewicz(k), Karwan(Wróblewski 48), Nawrocik(Niciński 45) - Chmiest, Wachowicz Trener: Wojciech Stawowy

Śląsk Wrocław: Olszewski, Szewczuk, Marciniak, Imeh, Ostrowski, Socha, Kluzek
Arka Gdynia: Bledzewski, Baster, Wróblewski, Niciński, Bazler, Szyndrowski, Łabędzki

Po bardzo dobrym meczu Sląska zasłuzenie wygrywa we Wrocławiu 2:0. Miejmy nadzieje, że to począrtek dobrej passy dla naszego klubu!

90+5 min. - Sędzia kończy mecz. Wygrywamy z Arką gdynia 2:0!
90+3 min. - Kolejny rzut rożny dla Arki. Zagranie przed polekarne, gdzie fauluje Szewczuk, za co dostaje żółta kartkę.
90+1 min. - Sedzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry. Rzut wolny z 35m dla Śląska.Dośrodkowanie Dudka, próba zaskoczenia bramkarza, piłka traca poprzeczkę i wylatuje poza boisko.
90 min. - Mocne uderzenie Przytuły wypuszcza z rąk Kaczmarek, chwilę później naprawia swój błąd.
90 min. - Pierwszy w tej połowie rzut rożny dla Arki.

Do końca spotkania pozostały już tylko minuty, zdaje sie, że nic nie odbierze Sląskowi zwyciestwa i utrzymania trzeciej pozycji.

88 min. - Indywidualna ckaja Łudzińskiego, zablokowany na 16m., Tymaczasem na murawie lezy Szewczuk, który doznał jakiegoś urazu. Zółta kartka dla Dudka.
87 min. - Wrzutka Dudka z rzutu roznego trafia do Imeha, piłka po jego główce przelatuje wysoko nad poprzeczką.
87 min. - Dudkowi udaje się wypuścić piłke Szewczukowi, jednak on nie sięga, piłka na rzut rożny.
86 min. - Śląsk heoicznie broni się pod własna bramką, strzał, jednak broni Kaczmarek.
85 min. - Daleka wrzutka wpo le karne Wójcika, Szewczuk główkuje, piłkę pzechwytują arkowcy,.
84 min. - Zmiana w Śląsku. Za Gancarczyka wchodzi Szewczuk.
84 min. - Ładny niesagnilowany strzał Wachowicza z 35m, bez problemów łapie Kaczmarek.
83 min. - Drybling Sztylki w środkowej sferze boiska, odegranie do Duka, strzał jednak daleko od bramki.
82 min. - Imeh na lewo do Wołczka, próba przelobowania, niktnie zamyka akcji, Witkowski przy piłce.
81 min. - Dudek na lewą stronę do Gancarczyka, idzie do środka, decyduje sie na strzał, jednak bardzo niecelnie.
80 min. - Próba uderzenia z dystansu Sobieraja, odbita od jednego z zawodników Śląska, spokojnie trafia do Kaczmarka.
79 min. - Piłkę zmierzającą do Wachowicza przytrzymał trener Tarasiewicz. Zrobiła się gorąca atmosfera. Arbiter uspokoił sytuację.
78 min. - Wrzutka z autu w pole karne Wołczka, próba dośrodkowania Imeha, uprzeda Witkowski. od bramki Arka.
77 min. - Po krótkiej wrzutce w zamieszaniu Kaczmarka próbuje uprzedzić Chmiest, jednak Kaczmarek wyjasnia sytuację.
76 min. - 20m od bramki Sląska, faulowany jedne z zawodników Arki, Rzut wolny.
76 min. - Wachowicz do Sokołowskiego, ten jednak próbuje przerzucić na druga stronę, jednak za mocno.
75 min. - Rzut wolny z odległości 35m do bramki Witkowskiego. Z piłką minimalnie mija sie Imeh.
74 min. - Imeh na lewa stronę do Gancarczyka, ten jednak powstrzymany przez trzech zawodników Arki.
73 min. - Kolejna akcja lewa strona Arki, niecelna wrzutka Wachowicza, piłka trafia do Moskalewicza, jednakże jego strzał ląduje obok bramki.
71 min. - Strzał z 10min minimalnie obok słupka Wróblewskiego.
70 min. - drybling w środkowej strefie boiska Sebastiana Dudka. Próba prostopadłego podania Gancarczyka do Kluzka zatrzymana przez obrońcę Arki
68 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Kontrę Arki kończy wybiciem Wołczek.
67 min. - Atakowanemu dudkowi udaje sie utrzymac przy piłce. Zagranie do Gancarczyka, próba strzału zablokowana, dobitka Imeha trafia do bramki Arka. prowadzimy 2:0!
66 min. - Zapowiada się bardzo nerwowa końcówka spotkania. Wołczek wysoko nad poprzeczką z rzutu wolnego.
65 min. - Faul przy narożniku pola karnego. Faulowany jest Dudek. Rzut wolny dla Śląska.
64 min. - Wachowicz sam na sam z Kaczmarkiem. Nasz bramkarz pięknie obronił strzał napastnika Arki!
63 min. - Dośrodkowanie Dudka wprost w rękawice Witkowskiego.
62 min. - Rzut rożny dla Śląska. Głową piłke wybił Wróblewski.
61 min. - Po chwili przerwy gra została wznowiona. Wszyscy zawodnicy na połowie Śląska.
60 min. - Trwa przerwa w meczu. Trzeba usunąć serpentyny z boiska.
59 min. - Imeh szarzuje. Starcie z zawodnikiem Arki. Żółta kartka dla Imeha.
59 min. - Rajd lewą stroną Gancarczyka, powstrzymany przez trójke obrońców Arki. W miejscie Ulatowskiego wchodzi Imeh.
58 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Imeh.
58 min. - Inicjatywa po stronie gości. Śląsk szczelnie się broni.
57 min. - Prawa stroną Kluzek przed pole karne do Ulatowskiego, ale ten zostaje zablokowany. Lewą stroną Kowalski jednakże udaje udaje mu sie tylko wywalczyć na rzut z autu. Nieporozumienie Przybyszewskiego z Wołczkiem, z autu arka. Strzał z 30m Ławy wprost w Kaczmarka.
54 min. - Zmiana w Śląsku. Kluzek za Klofika.
53 min. - Rzut z lini bocznej, będzie rzut rozny dla Arki. Strzał prosto w mur, dobitka Wachowicza równiez zablokowana.
52 min. - Strzał z 15m Nicińskiego fantastycznie broni Kaczmarek. Natychmiastowa kontra Śląska lewa stroną gancarczyk lewa stroną Gancarczyk zagrywa do Ulatowskiego, jednak jego stał zablokowany.
50 min. - Z rzutu roznego Dudek, jednak Witkowski łatwo łapie piłkę.
48 min. - Zmiana w Arce. Za Karwana wchodzi Wróblewski.
47 min. - Błąd Sztylki w obronie i dwójka zawodników Arki próbuje przedrzeć sie w głąb zawodników Śląska, jednak zostają zatrzymani przez Wójcika. Dalekie zagranie na lewa stronę do Gancarczyka, jednak ten naciskany przez dwóch zawodników Arki traci piłkę.
45 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.
45 min. - Zmiana w Arce za Nawrocika wchodzi Niciński.

Piłkarze są juz na boisku. Zaraz rozpocznie Arka.

Na trybunie zasiada obecny minister MSWiA - Grzegorz Schetyna. Jest również Marek Gancarczyk.

Niestety zabrakło mocy. Piłka nie zdołała się doturlać do bramki.

Trzeciej i czwartej osobie również się nie udało. Piątą osbą jest kobieta - trzymamy kciuki.

Na stadionie trwa konkurs na strzał z połowy boiska do bramki. Pierwszy kandydat trafił i wygrał karnet. Drugiej osobie się niepowiodło.

Podczas przerwy meczu z Arką 5 kibiców stanie także przed szansą wygrania karnetu na pozostałe mecze, które Śląska rozegra na Oporowskiej. Piłkarze WKS-u wyrzucą w trybuny 5 piłeczek tenisowych, a szczęśliwcy którzy je złapią będą mogli spróbować swoich sił w strzeleniu do bramki z połowy boiska. Każdy, któremu się ta sztuka uda otrzyma w nagrodę karnet, wszyscy uczestnicy dostaną także pamiątkową koszulkę jubileuszową oraz klubowy proporzec.

I połowa obfitowała w akcję po obu stronach. Bardziej klarowne sytuacje miał Śląska, gdzie tylko szczęście dwukrotnie ratowała Arkę, które już po 45 minutach mogły rozstrzygnąc losy meczu.

45+2 min. - Sędzia kończy I połowę.
45+2 min. - Rzut wolny z 35m dla Śląska. Łudziński obok słupka.
45+1 min. - Kolejna akcja lewa stroną Nawrocika, piłka zatrzymana przez wrocławską obronę.
45 min. - Sędzia główny do regulaminowego czasu gry dolicza 2 min.
44 min. - Zderzenie przy linii bocznej Wójcika z Nawrocikiem.
43 min. - Strzał Wachowicza, w głębi pola karnego, piłka ląduje w rękach Kaczmarka.
41 min. - Kolejna akcja Kowalskiego, z lewej strony wrzutka na pole karne i nieporozumienie w szeregach wrocławskiej defensywy powoduje groźne zagrożenie bramki.

Zawodnikom Arki, dzisiaj sprzyja szczęście. Po dwóch sytuacjach, gdzie piłka zostaje wybita,mogło być 3:0.

39 min. - Przechwyt Klofika, przedzierał się prawą stroną, jednak chwilę później strata.
38 min. - Zółta kartka dla Ulatowskiego, za próbe wymuszenia rzutu karnego.
37 min. - Kolejna akcja Sląska, Dudek celnie zagrywa do Ulatowskiego, ten do Łudzińskiego, jednak jego strzał minimalnie mija słupek Arki.
36 min. - Po akcji lewa stroną, Kowalewskiego nieporozumienie w szeregach Arki, od własnej bramki Kaczmarek.
35 min. - Po rogu z Pokorny główkuje, z linii bramkowej wybijają defensorzy Arki.
34 min. - Drugi rzut rożny, na druga stronę boiska przemieszcza się Dudek.
34 min. - Nieporozumienie w szeregach Arki, jedne z piłkarzy próbuje zagrać do bramkarza, ten nie zdąża do piłki - rzut rożny dla Śląska
33 min. - Nieporozumienie Ulatowskiego z Klofikiem doprowadza do utraty piłki.
32 min. - Ostatnie 5 minut to inicjatywa gości. Śląsk skutecznie się broni.
31 min. - Ława ni to dośrodkowanie ni to strzał zmierza w poprzeczkę bramki Kaczmarka, jednak Kaczmarek bez problemu piąstkuje piłkę.
30 min. - Lewą stroną, próbuje przedrzeć się Karwan. bardzo kontrowesyjna decyzja arbitra, który odzgwizduje faul na karawanie. Rzut wolny z 20m.

Na trybunie zasiada Wojciech Górski z dwójką synów oraz Cap.

29 min. - Bardzo ładne zagranie do Klofika, jednak sędzia aystent, podnosi chorągiewke - spalony, od rzutu wolnego Arka.
28 min. - na murawie leży Dudek. Zawodnicy Arki nie patrząc na to atakują, Piłka zostaje zablokowana, z rzutu roznego Arka. Kolejny niecelny strzał, wysoko nad poprzeczką.
26 min. - na spalonym dwójka zawodników Arki.
26 min. - Rzut wolny z 35m dla Arki. Nawrocik będzie strzelał.

Podczas dzisiejszego meczu z Arką Gdynia kibice będą mogli wziąć udział w nowym cyklicznym konkursie, który WKS Śląsk Wrocław SA organizuje wspólnie z Dobrym Doradcą. Na kuponach w programie meczowym można typować wynik meczy Śląska z Piastem Gliwice. Losowanie zwycięzców nastąpi po ostatnim gwizdku w meczu Śląsk – Piast. Spośród trafnych kuponów (lub wszystkich w przypadku braku trafnego typu) wylosowane zostaną 4 piłki, 12 szalików oraz 12 biletów. A główną nagrodą będzie koszulka z autografami zawodników, losowana po meczu z Lechią Gdańsk spośród wszystkich uczestników zabawy.

25 min. - Dalekie zagranie do Klofika, na prawa stronę, ten zbyt długo zwleka ze strzałem, odgrywa do Sztylki, który strzela wysoko nad poprzeczką.

Po strzelonej bramce przez Śląsk gra na boisku wyraźnie się ożywiła.

22 min. - Pięknym wślizgiem Klofik przechwycił piłkę, jednak została ona niedługo odebrana przez obrońcę Arki.
21 min. - Dalekie zgranie do Chmiesta, a nastepnie strzał Ławy, łapie Kaczmarek.
20 min. - Strzał Ławy po akcji środkiem z 20m instyktownie broni Kaczmarek.
20 min. - Ulatowski wyłuskał piłkę z pod lini końcowej, przedarł się pod samą bramkę, zagrywał do Klofika, która została wypiąstkowana przez Witkowskiego.
19 min. - Lewą stroną próbował przedrzeć się Wołczek, który zostaje zatrzymany, lecz wywalczył z rzut z autu.
17 min. - Akcja Klofika z Wójcikiem, odegranie do Dudka, ten z powrotem do Wójcika, próba strzału zablokowana przez jednego z defensorów Arki.
15 min. - GOOOOOLLLLDudek z prawej strony do Klofika, ten w niewygodniej sytuacji odgrywa do Łudzińskiego, jego strzał broni Witkowski, Łudziński po dobitce strzela gola!!!!
14 min. - Wiekszośc akcji Śląsk rozgrywa lewą stroną. Jednakże szczelna obrona gości utrudnia wdarcie się pod samą bramke.
13 min. - Bardzo brzydki faul na Łudzińskim. Żółtą kartkę otrzymuje Przytuła.
13 min. - Z rzutu roznego Gancarczyk na głowę do Wójcika, piłka zostaje intuicyjnie wybita przez obrońcę Arki.
12 min. - Dudek do Łudzińskiego, ten na prawa stronę do Klofika, jego strzał odbity rykoszetem trafia do Witkowskiego.
11 min. - Dalekie zagranie Sztylki do Klofika, jednakże szybszy Witkowski.
11 min. - Wójcik włączył sie do akcji prawa stronę, ale umiejętnie został zatrzymany przez Sobieraja i piłka wychodzi poza boisko.

Na trybunie kibice robią Szkocję!

10 min. - Po 10 minutach gra się nieco uspokoiła. Arka zdaje sie nie mieć pomysłu na sforsowanie wrocławskiej druzyny. Wyczekuje na kontrataki.
8 min. - Chmiest zamieszał trójką wrocławskich obrońców jednak nic dobrego tej akcji nie wyszło.
7 min. - Łudziński na lewa stornę do Ulatowskiego, jednak zbyt mocno i zbyt niedokładnie.
6 min. - Ulatowski nie zdązył przed końcową linią uzyskac piłkę pod polem karnym Arki.
5 min. - Lewą stroną próbował zapoczątkować akcję Dariusz Sztylka, jednakże w chwilę później przy piłce goście.

Do ostatnich minut przed spotkaniem nie było pewne kto stanie w bramce Śląska, gdyż na małe dolegliwości narzeka W. Kaczmarek.

4 min. - Próba podania z głębi pola do Klofika, temu nie udaje się opanować piłki - z autu Arka.
3 min. - Za dużo przypadkowości dotąd w zagraniach obu druzyn.
3 min. - Pierwsze minuty meczu owocują w akcje z jednej i drugiej strony na wysokości pola karnego.
2 min. - Lewa stroną napierała Arka. Dośrodkowanie Kowalskiego w pole karne Sląska - Kaczmarek wyłapuje wysoką piłkę.
2 min. - Przybyszewski odprowadza do linii końcowej Karwana i od własnej bramki Kaczmarek.
1 min. - Dobre zagranie do Łudzińskiego na środek pola, niestety piłkę zgarnęli przeciwnicy.
1 min. - Sędzia gwizdkiem rozpoczyna mecz.

Rozpoczynać będzie Śląsk. Podczas pierwszej połowy atakujemy na bramkę pod zegarem.

Piłkarze obu drużyn weszli już na murawę.

Po dzisiejszym zwyciestwie Znicz Pruszków wyprzedził nas w tabeli. Tylko zdobyte dzisiaj 3pkt pozwolą utrzymać trzecią pozycję.

Na stadionie zapowiedział swój przyjazd Zbigniew Drzymała.

Na trybunach skandowana jest nazwa nowego lidera II ligowych rozrywek Lechii Gdańsk, po wczorajszym zwycięstwie z Motorem Lublin zajęła te zaszczytne miejsce.

Niewiele brakuje do zapełnienia trybun na Oporowskiej. Wolnych pozostało jedynie ok. 10% krzesesełek.

Dzisiejszym arbitrem jest Erwin Paterek, który debiutuje, jako sędzia na tym szczeblu rozrywek.

Bombardowani raz po raz przez kibiców Śląska okrzykami o treści, którą łatwo sobie wyobrazić a trudniej napisać.

Na trybunie gości zasiadło jak dotąd ok. 100 kibiców Arki.

Niedzielny mecz 25. kolejki II ligi pomiędzy Śląskiem Wrocław i Arką Gdynia będzie transmitowany przez ogólnokrajową stację telewizyjną TVP Info (dawna TVP3). Początek relacji o godz. 14:40.

W rundzie jesiennej Śląsk zremisował z Arką w Gdyni wynikiem 1:1.

Bilans potyczek Śląska z Arką jest korzystny dla wrocławskiego zespołu. W sumie rozegrano 38 meczów, z czego wrocławianie odnotowali 18 wygranych, 8 remisów, 12 porażek. Bilans bramkowy 53:40. Zespół WKS-u nie wygrał 6 ostatnich meczów z gdynianami i nie mamy nic przeciwko temu by te serię zakończyć zwycięstwem, najlepiej takim jak ostatnio – czyli 5:0 w sezonie 94/95. Trzeba jednak pamiętać, że w sezonie 02/03 Arka wygrała we Wrocławiu w takim samym stopniu.

Dzisiaj nie wystąpią dochodzący do pełni zdrowia po kontuzji Vladimir Ćap oraz Łukasz Tymiński, który w ostatnim meczu Śląska II doznał urazu palca. Przeciwko gdynianom nie mogą wystąpić także pauzujący za żółte kartki Wojciech Górski i Marek Gancarczyk. W meczowej kadrze zabrakło także dochodzących do formy po kontuzjach Jakuba Małeckiego i Roberta Rosińskiego.

Atmosfera na stadionie zwiastuje burzliwe i zacięte widowsko.

Autor relacji: Pawlak\kubson