Strzelcy: Pokorny 9' 62', M. Gancarczyk 73'
Sędziuje: Marcin Szrek (Kielce) Widzów: 4500 Aura: ciepło, bezwietrznie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wójcik, Pokorny(ż), Sztylka(k)(ż), Wołczek - M.Gancarczyk, Górski, Dudek, J. Gancarczyk - Klofik(ż)(Ulatowski 67') - Łudziński(Szewczuk 81') Trener: Ryszard Tarasiewicz
ŁKS Łomża:(stroje: biało-czerwone) Pronaj - Skórnicki, Galiński(ż), Stefańczyk, Bzdęga - Kęska, Jurgielewicz, Łazar(Sulcas 81'), Dereżyński(Sędrowski 65' (ż)) - Citko, Biżew(ż)(Gołębiewski 81') Trener: Witold Mroziewski

Śląsk Wrocław: Olszewski, Socha, Kluzek, Tymiński, Szewczuk, Ulatowski, Imeh
ŁKS Łomża: Chachuła, Gołębiewski, Sędrowski, Sulcas, Szachnowicz

Śląsk przerwał złą passę i wygrał z ŁKS Łomża 3:0. Miejmy nadzieję, że kolejne 3pkt nasza drużyna wywiezie ze Stalowej Woli.

90+3 min. - Sędzia kończy mecz. ŚLĄSK WYGRAŁ 3:0
90+3 min. - Tymiński bardzo ładnie do J. Gancarczyka, ten podaje do Szewczuka, który niestety nie sięga piłki.
90+2 min. - Ulatowski faulowany przez Sulcasa 1m od pola karnego ŁKS-u. Wrzutka Dudka przelatuje między wszystkimi zawodnikami.
90+1 min. - Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90+1 min. - Po akcji Tymiński, Ulatowski, Szewczuk, piłka na aut dla Śląska.
90 min. - Pronaj pewnie łapie piłkę rzucie rożnym wykonanym przez Dudka.
89 min. - Zmiana w Śląsku. Za Górskiego wchodzi debiutujący Łukasz Tymiński.
89 min. - Ulatowski zablokowany przez kontuzjowanego obrońcę ŁKS-u.
86 min. - Szewczuk zaplątał się w polu karnym.
86 min. - Nieudana akcja ŁKS-u. Kaczmarek odprowadza piłkę wzrokiem.
85 min. - Szewczuk nie zrozumiał się z kolegami z obrony.
84 min. - Gołębiewski pzypadkowo uderzył w twarz Górskiego. Zawodnik ŁKS-u za to dostał żółtą kartkę.
83 min. - Nieporozumienie Szewczuka, który traci piłkę.
82 min. - W Łomży wchodzą Sulcas oraz Gołębiewski. Z drużyny gości schodzi Łazar i Biżew. Szewczuk wchodzi za Łudzińskiego.
81 min. - Łudziński z karnego w słupek. Nasz napastnik dostaje żółta kartkę.
80 min. - Żółtą kartką ukarany Citko za faul. Stefańczyk swoją drugą dostaje za dyskusję - czerwona - opuszcza boisko.
79 min. - Rzut karny dla Śląska.
79 min. - Do wejścia na boisko przygotowuje się Szewczuk oraz Gołębiewski.
78 min. - Po zagraniu Dudka sędziowie odgwizdują kontrowersyjnego spalonego. Na czystą pozycję wychodził M. Gancarczyk.
77 min. - Rezerwowi gości wracają do boksu.
77 min. - J. Gancarczyk dośrodkowuje - obrońcy ŁKS-u wybijają głowa.
76 min. - Wrzutka Dudka z rzutu rożnego. Bramkarz gości dosyć niepewnie chwyta piłkę.
74 min. - Kolejny świetne podanie Łudzińskiego, tym razem na lewe skrzydło do J. Gancarczyka, którego strzał rykoszetem wychodzi na rzut rożny.
73 min. - M. Gancarczyk dostaje żółtą. kartkę.
73 min. - GOOOOOOOOOOL Dosknałe podanie Łudzińskiego w uliczkę do M. Gancarczyka, który niczym rasowy napastnik strzela trzecią bramkę dla Śląska!
72 min. - Efektowna akcja Łudzińskiego. Traci on jednak piłkę w polu karnym. Dzięki J. Gancarczykowi piłka wyrzucona na aut dla Śląska.
70 min. - Żółta kartka dla Sędrowskiego za faul na Dudku.
70 min. - Rzut rożny dla Łomżań. Dośrodkował Łazar - Kaczmarek łapie piłkę.

Gra po drugim golu dla Śląska nabrała tempa. Łomżanie stawiając wszystko na jedną szalę atakuja większa ilościa zwodnikków.

69 min. - Rajd środkiem boiska Citki przerwany przez pomocnika Śląska.
69 min. - Gorące protesty wrocławian po odgzwizdaniu spalonego na J. Gancarczyku.
68 min. - Nieporozumienie we wrocławskiej obronie. Sztylka wybija piłke po strzale Biżewa.
68 min. - Brzydki faul na Łudzińskim.
67 min. - Zmiana w Śląsku. Za Klofika wchodzi Ulatowski.
67 min. - Po stracie Wołczka akcja Łomżań zakończona silnym strzałem Sędrowskiego wysoko nad poprzeczką.
66 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Dudek. Mija sie z piłką Wołczek, jednak nie sięga jej.
65 min. - Zmiana w Łomży za Derezyńskiego wchodzi Sędrowski.
64 min. - Dalekie i niestecy niecelne zagranie do M. Gancarczyka. Z autu goście.
63 min. - Do wejścia na Boiska przygotowuje się Paweł Sedrowski. Będzie to pierwsza zmiana w meczu.
62 min. - GOOOOOOOOOOOOL Po rzucie rożnym Dudka Pokorny bezposredniogłową strzela bramkę dla Śląska
62 min. - Koronkowa akcja J. Gancarczyka z Klofikiem kończy sie wbiciem piłki na 20m,Łudziński strzela, Pronaj wybija piłkę.
61 min. - Brzydki faul Jurgielewicza na Wołczku. Kończy sie tylko upomnieniem słownym przez sędziego.
60 min. - Strzał Dudka celny, ale niezbyt silny. Pronaj bez problemu chwyta piłkę.
60 min. - Rzut wolny dla Śląska. Dudek będzie wybijał piłkę.
59 min. - Brzydki faul Stefańczyka na szarzującym M. Gancarczyku. Żółta kartka dla Stefańczyka.
59 min. - Drugi niecelny strzał Biżewa.
58 min. - Przechwyt Łudzińskiego w środkowej strefie boiska. Śląsk w natarciu.
58 min. - Kolejna ładna akcja J,. Gancarczyka, do którego wrzutki nie doszedł żadne piłkarz Śląska.
57 min. - Po wrzutce Dudka niewidzączy piłki Łudziński celuje głową w słupek bramki. Chwyta Pronaj.
56 min. - Ambitnie J. gancarczyk wywalczył rzut rożny.
56 min. - Niecelne dośrodkowanie Bzdęgi. Pkorny wyjasnia sytuację.
55 min. - Śląsk szanuje piłkę Łomżanie nie mają żadnego pomysłu jak przejąc inicjatywę.
54 min. - Dosrodkowanie Stefańczyka - pewnie wyłapuje W. Kaczmarek.
53 min. - Faul na Citce. Z rzutu wolnego Stefańczyk.
53 min. - Dalekie poanie do Citki ten jednak nie zdązył odebrac piłki.
52 min. - Intensywny faul Łudzińskiego.
51 min. - Łudziński na prawą stronę do M. gancarczyka, ten z powrotem do Łudzińskiego, ten strzela z 7m, kapitalna interwencja Pronaja.
50 min. - Gra wyrównała się w środkowej strefie boiska.
49 min. - Rajd J. Gancarczyka lewa stroną, zbyt daleko zapędza sie pod bramkę Pronaja, przechwycają obrońcy ŁKS-u.
47 min. - M. Gancarczyk na prawą stronę do Łudzińskiego, podaje do J,. Gancarczyka - ten strzela, piłka minimalnie mija słupek bramki.
46 min. - Pierwsza interwencja Kaczmarka w II połowie.
45 min. - Rozpoczęła się II połowa. Zaczeli goście.

Piłkarze obu drużyn weszli na murawę.

Zwycięzcą zostaje Rafał - gratulujemy!

Kuba pokonał Olszewskiego. Do finału o karnet staną Rafał oraz Kuba.

Ponownie góra bramkarz Śląska.

Strzał Rafała celny. Olszewski obronił strzał Alexa.

Ostatni zawodnik nie strzelił bramki. 4:1 dla kibiców. Za chwilę kolejna seria.

Czwarta osoba - czwarty gol.

Andrzej Olszewski został pokonany po raz trzeci. Strzelający to dzieci.

Rafał pokonał naszego bramkarza. Alex - również.

Za chwilę wylosowani kibice będa mieli szanse na pokonanie z rzutu karnego Andrzeja Olszewskiego. Gra toczy się o karnet na mecze Sląska.

Właśnie trwa pokaz zespołu The Freestylers Stars oraz legendy Śląska - Janusza Sybisa.

Za chwilę na murawie wystąpi zespół The Freestylers Stars, którego specjalnością jest żonglerka oraz przeróżne tricki piłkarskie. Pokaz swych umiejętności da też legenda Śląska Janusz Sybis. Kibice będą mieli też szansę na strzelenie bramki z rzutu karnego rezerwowemu bramkarzowi Śląska i wygranie karnetu na pozostałe pojedynki drużyny przy ulicy Oporowskiej.

Śląsk na reszcie jako pierwszy strzelił gola podczas meczu. Nasza drużyna wygrywa 1:0 po pierwszej odsłonie spotkania. Miejmy nadzieję, że po końcowym gwizdku arbitra Śląsk będzie mógł doliczyć sobie 3pkt.

45+4 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania.
45+2 min. - Efektowna akcja J. Gancarczyka lewą stroną, jednak za mocne podanie do Klofika.
45+2 min. - Rzut wolny dla Łomżan. Piłka zostaje zablokowana przez Górskiego.
45+1 min. - Żółta kartka dla Sztylki za powstrzymanie napastnika ŁKS-u.
45+1 min. - Piłka po strzale z rzutu rożnego M. Ganarczyka ląduje na bramce.
45 min. - M.Gancarczyk podaje do Klofika, który jest zablokowany. Wywalcza jednak rzut rożny.
44 min. - Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.
43 min. - Żółta kartka dla Bizewa za powalenie na ziemie Dudka.
43 min. - Gra wzniowiona. Górski w okolicach narożnika fauluje napastnika ŁKS-u.
41 min. - Na murawe została rzucona raca. Przerwa w meczu.
41 min. - Na murawie zwija się z bólu Łazar po tym jak został potraktowany przez J. Gancarczyka.
40 min. - Niebiezpiecznie zrobiło się pod bramką Śląska. Po małym zamieszaniu i strzału gości piłką odprowadza W. Kaczmarek.
39 min. - Podanie Górskiego do M. Gancarczyka. Piłka trafia w światło bramki. Sedzia odzgwizduje spalonego.
37 min. - Po rogu niecelna główka Jurgielowicza.
37 min. - Kiks Kaczmarka. Rzut rożny dla gości.
36 min. - Akcja lewa stroną M. Gancarczykma zakończona słabym strzałem.
36 min. - Pokorny nie będzie mógł zagrać w meczu ze Stalową Wolą.
36 min. - Faul Pokornego na Biżewie. Kartka dla czeskiego obrońcy.
35 min. - Biżew przytrzymywał Wołczka. Kaczmarek wybija piłkę.
34 min. - Rzut rożny zostanie powtórnie rozegrany.
43 min. - Rzut rożny dla drużyny gości,
33 min. - Rzut olny dla Śląska. Płaski strzał Łudzińskiego zablokowany przez mur zawodników gości. Próba Sztylki przelobowania obrońców ŁKS-u zakończyła się niepowodzeniem.
31 min. - Interweniować musieli obaj sedziowie liniowi. Było bardzo nerwowo. Do dyskusji włączył się nawet W. Kaczmarek.
31 min. - Dwie żółte kartki. Klofik dostał za odepchnięcie przeciwnika. Kartkę dostał również Galiński.
31 min. - Faul od tyłu na nogi Klofika. Wsyscy piłkarze zebrali się w jednym miejscu.
30 min. - Drużyna gości ma problemy ze stworzeniem groźnych ataków dzieki dobrze grającej defensywy Śląska. Ostra dyskusja spowodowana kontrowersyjną decyzją sędziego. przechwyt Klofika, próba zagrania do M. gancarczyka, ale piłka została przejęte.
28 min. - Przechwyt Górskiego, podaje do Klofika, strzał z 30m. Bez problemów chwyta Pronaj.
27 min. - Dalekie i niestety niecelne zagranie na przedpole do Łudzńskiego. Od własnej bramki Pronaj.
26 min. - Łudziński zagrywał do M. Gancarczyka, który dobiegł do linii końcowej, odegrał do Łudzińskiego, ale ten stracił piłke.
26 min. - Gra toczona jest głównie w środkowej strefie boiska.
24 min. - Faul Klofika na Kesce.
23 min. - Łudziński otrzymał piłke, przebiegł z nia kilkanaście metrów, po czym została ona odebrana przez jednego z defensorów ŁkS-u.
22 min. - Strata przed własnym polem karnym Sztylki. Biżewa powstrzymuje Wołczek na spółke z Dudkiem.

W. Kaczmarek obchodzi dzisiaj swoje 25 urodziny.

Ochroniarze zdlęli transparent, który znajdował się przy tzw. młynie.

20 min. - Chaos w szeregach Łomżan wyjasnia sedzia odgwizdując faul.
19 min. - Rajd J. Gancarczyka lewą stronązakończony płaskim strzałem, który bez problemów łapie Pronaj.
18 min. - Przechwyt Łudzińskiego, wystawienie piłki na prawe skrzydło Dudkowi, po którego strzale piłka odbija się od bocznej stronie bramki.

Na sektorze dla gości znajduje się 8 kibiców ŁKS-u Łomża.

16 min. - W. Kaczmarek po raz drugi w meczu ma kontakt z piłka.
16 min. - Dośrodkowanie Bzdęgi na aut wybija Pokorny.
15 min. - na płocie ląduje kolejny transparent - stop katom w niebieskich mundurach. Jest to głos kibiców Śląska po wydarzeniach w Krakowie.
14 min. - Zawodnik gości opatrywany jest na boisku.
14 min. - Ostre zderzenie Wołczka z piłkarzem ŁKS-u.
13 min. - Po wrzutce Dudka piłka wybita z pola karnego skąd strzelał J. Gancarczyk - wysoko ponad bramką.
12 min. - Długa piłka Pokornego do |J. Gancarczyka, którego strzał wybija w ostatniej chwili Citko.
9 min. - GOOOOOOOOOOOL Dośrodkowanie z rzutu rożnego J. Gancarczyka, piłka zakotłowa w polu karnym, trafiła do Sztylki, który przelobował bramkarza a z 1m piłkę do siatki wpakował Petr Pokorny.
8 min. - Niska centra Dudka. Janusz gancarczyk próbował podbić głową jeden z obrońców. Głęboka wrzutka Dudka, strzał głową z kilku metrów Sztylki trafia w jednego z Łomżan.
8 min. - Faul Jurgielewicza na szarzującym Gancarczyku. Rzut wolny z 30m. Dudek.
7 min. - Próba dośrodkowania Citka. Niefrasobliwe podanie Wójcika, o mało co nie przejęli przeciwnicy.
6 min. - Po pierwszych 5 minutach, gdy tempo spotkania było imponujące, gra nieco się uspokoiła.
5 min. - Na spalonym Patryk Klofik.
4 min. - Fiks M. Gancarczyka, przy końcowej linii boiska.
4 min. - Próba dośrodkowanie z lewej strony zespłu Łomzy. Zbyt mocne, łapie Kaczmarek.
3 min. - Wymuszanie pod polem karnym Śląska. Dudek wyjaśnia sytuację.
2 min. - Za mocne podanie Sztylki do M. Gancarczyka
2 min. - Lewą stroną biegł M. Gancarczyk, jednak został zablokowany.
1 min. - Od pierwszych minut Śląsk napiera.
1 min. - Szybka akcję prawym skrzydłem przeprowadził M. Gancarczyk, którego uderzeni minimalnie przeszła nas poprzeczka gości,.
1 min. - Rozpoczynają wrocławianie. Klofik do Łudzińskiego.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Podczas ostatniego meczu Śląska Wrocław z ŁKS-em Łomża podczas rundy jesiennej WKS bezbramkowo zremisował. W trakcie tego spotkania trener Tarasiewicz został usunięty na trybuny.

Śląsk Wrocław – kandydat do awansu - zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli tracąc do lidera 7pkt. ŁKS Łomża jest na 15 miejscu – walczy o utrzymanie.

Część flag na wysokości tzw. młyna zasłanięta jest transparentem o tresci: "Biegać, walczyć, nie żałować - tylko tak możecie sie zrewanżować.

W dniu dzisiejszym testowany jest nowy sposób przedstawiania zawodników. Po wymienieniu imienia i nazwisko kibice powtarzają wspólnie nazwisko zawodnika.

Po słabych występach Andrzeja Olszewskiego szansę dostał dzisiaj W. Kaczmarek, który na pewno będzie bacznieobserwowany przez kibiców.

Nasz klub jako jedyny podczas obecnej wiosny nie zdobył żadnego punktu. Stracił najwięcej bramek oraz wraz z GKS Jastrzębie zdobył tylko jedną bramkę.

Śląsk walczy dzisiaj o zachowanie honoru i szansy na wywalczenie awansu do Ekstraklasy. Po trzech przegranych meczach konieczna jest dzisiejsza wygrana z ŁKSem Łomża.

Drużyna gości ostatnio wygrała 22 września 2007 ogrywając Tut Turek 1:0. Od tego czasu trwa nieprzewana seria 10 meczów bez zwycięstwa.

Autor relacji: Pawlak/kubson