Strzelcy: Lewandowski 24',56' Grzeszczyk 26'
Sędziuje: Robert Kubas (Rzeszów) Widzów: 4500 Aura: bezchmurnie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Olszewski - Wołczek(k), Pokorny, Wójcik, Cap(ż), Szewczuk(M. Gancarczyk 46'), Dudek, Górski, Klofik - Łudziński(ż), Imeh(Ulatowski 57') Trener: Ryszard Tarasiewicz
Znicz Pruszków:(stroje: żółto-czerwone) Bieniek - Januszewski(ż), Kowalski, Piotrowski(k), Lewczuk, Zawistowski, Rybaczuk Mikołaj(ż), Grzeszczyk(ż)(Osoliński 51'(ż)), Kaczmarek(Rybaczuk Maciej 70') - Lewandowski, Feliksiak(Paluchowski 84') Trener: Jacek Grembocki

Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, M. Gancarczyk, Socha, Kluzek, Ulatowski, Tymiński
Znicz Pruszków: Pazdan, Kokosński, Rybaczuk, Florian, Nwaogou, Osoliński, Paluchowski

Kolejna porazka. Miejmy nadzieję, że zła passa zakończy się za tydzień.

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk - Znicz 0:3
90+3 min. - Niedokładne podanie Górskiego do Klofika.
90+3 min. - Strzał Dudka z 17m. Blokuje Bieniek.
90+2 min. - Lewandowski wrzuca piłkę, nie sięga jej Paluchowski.
90+1 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90+1 min. - Rzut rożny wykonuje Osoliński. Lewandowski wysoko nad poprzeczką.
90 min. - Lewczuk z lewej strony. Pokorny na lewy róg,
89 min. - Rajd Gancarczyka wzdłuż linii końcowej ale podanie zbyt mocne. Piłkę chwyta Bieniek.
89 min. - Klofik został powstrzymany przez obrońcę Znicza.
88 min. - Próba podania Łudzińskiego w uliczkę do Klofika. Obrońcy Znicza jednak przejęli piłkę.
88 min. - Rajd Paluchowskiego powstrzymuje Olszewski.
87 min. - Januszewski został ukarany żółtą kartką.
86 min. - Zapowiedzi pod bramką. Brzydki faul na Gancarczyku.
84 min. - Wchodzi Paluchowski za Feliksiaka.
83 min. - Po zamieszaniu w polu karnym. Strzał Ulatowskiego z 10m, instyktownie wybija bramkarz.
82 min. - Kontra Znicza. Na czystą pozycję Lewandowski. Strzał na szczęście niecelny.
81 min. - Na spalonym Osoliński. Zostaje ukarany żółta kartką.
80 min. - Dośrodkowanie Górskiego do Gancarczyka i jego główka ląduje w rękach Bieńka.
79 min. - Dośrodkowanie Górskiego prosto na głowę obrońy Znicza.
78 min. - Mikołaj Rybaczuk dostaje żółtą kartkę.
77 min. - Bardzo nieładny faul na Klofiku Mikołaja Rybaczuka.
76 min. - Daleka piłka Dudka do Klofika, lecz ten niestety nie dobiega i od własnej bramki rozpocznie Bieniek.
75 min. - Zagranie ręką Capa.
75 min. - Z rzutu wolnego. Niecelnie Rybaczuk. Gancarczyk wywalczył rzut z autu. Wycofanie Ulatowskiego do Wołczka. Zamiesznie przy lini bocznej.
73 min. - Ulatowski do Capa, ten dośrodkowuje, Gancarczyk źle przyjmuję piłkę i traci.
72 min. - Zablokowany strzał z 25m Capa. Śląsk nie ma pomysłu na grę.
70 min. - Schodzi Kaczmarek - wchodzi Rybaczuk.
70 min. - Kolejny faul na Łudzińskim w środku pola. Z rzutu wolnego Wójcik.
69 min. - Strzał z 25m Dudka, Powstrzymany przez obrońców.
69 min. - W polu karnym faulowany był Dudek, lecz niestety arbiter nie zaryzykował podyktowania rzutu karnego.
68 min. - W środku pola faulowany Łudziński.
68 min. - Obecnie ma miejsce wyrównana gra w środku pola.
67 min. - W środku pola faulowany jest Gancarczyk. Dudek z wolnego podaje do Górskiego, akcja zakończona bardzo niecelnym strzałem Capa.
66 min. - Strzał Górskiego z 35m obok słupka.
65 min. - Strzał Dudka zablokowany przez obrońcę Znicza.
64 min. - Z rzutu wolnego zagrywać będzie Cap. Strzał Wołczka zablokowany na linii pola karnego.
63 min. - Znicz znów cofnięty. Przy linii bocznej boiska faulowany jest Cap. Za dyskusję z arbitrem ukarany żółtą kartką jest Łudziński.
62 min. - Lewa stroną Klofik, jednak traci - piłkę przejmuje Znicz.

Ciekawostką jest, że wychowankiem klubu z Pruszkowa jest znany były polski szkoleniowiec - Jacek Gmoch oraz obecny reprezentant Polski - Radosław Majewski.

Na trybunach znajduje się zespół z Ukrainy, który przebywa na zgrupowaniu w Dzierżonowie.

62 min. - Defensorzy gości powstrzymują Łudzińskiego.
61 min. - Prawą stroną Gancarczyk - zagrywa do Ulatowskiego, piłka trafia do Dudka, który strzela tuż nad spojeniem.
59 min. - Murawę opuszcza Imeh. Wchodzi Ulatowski.
58 min. - Do wejścia na murawę przygotowuje się Ulatowski.
57 min. - Kontra Znicza. Lewą stronę Feliksiak do Kaczmarka. Dośrodkowanie Lewandowskego na 0:3.
55 min. - Po drośrodkowaniu piłka trafia na głowe piłkarza Znicza - zostaje wybita na aut. Górski w dał się w drybling z Lewandowskim.
54 min. - M. Gancarczyk wywalczył rzut rożny.
53 min. - Dośrodkowanie Wołczka z prawej strony - za mocne - znów przy piłce Znicz,
52 min. - Bardzo niecelne dośrodkowanie Capa.

Na trybunie zasiada Radosław Janukiewicz.

51 min. - Kontra Śląska - lecz bardzo szybka strata.
51 min. - Grzeszczyk schodzi - wchodzi Osoliński
49 min. - Strata Imeha przy końcowej linii boiska. Od własnej bramki Znicz.
48 min. - W drużynie gości do wejścia szykuje się Bartosz Osoliński.
48 min. - Kolejny atak Śląska. Wojskowi rzucili się do odrabiania strat. Mecz stał się bardzo dynamiczny. W kontrę Znicz wybrał się jednym zawodnikiem.
47 min. - Dalekie dośrodkowanie Dudka do Łudzińskiego, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne, jednak piłka mija tuż obok słupka.
46 min. - Strzał z 30m Dudka, odbija Bieniek, dobitka Klofika trafia w poprzeczkę.
45 min. - Faul Łudzińskiego na Zawistowskim - rzut wolny dla Znicza.
45 min. - Imeh do Łudzińskiego i rozpoczynamy II połowę.

W przerwie w drużynie Śląska słabo grającego Szewczuka zmienia Marek Gancarczyk.

Śląsk niestety przegrywa po I połowie. Mimo dobrej gry na początku spotkania, Znicz strzelił bramkę, a później idąc za ciosem po raz drugi trafił do siatki. Miejmy nadzieję, że nasi piłłkarze lepiej zaprezentują się podczas kolejnej odsłony meczu.

Piłkarze schodzą przy gwizdach kibiców.

45+2 min. - Sędzia kończy I połowę.
45+1 min. - Wyrównana gra w środku pola.
45 min. - Sędzia dolicza 2 min do regulaminowego czasu gry. lewą strona Cap, udaje mu się wywalczyć rzut z autu. Strzał Klofika zablokowany - dobitka Górskiego niecelna.
44 min. - Imeh wywalczył rzut rożny. Dośrodkowuje Cap, niepewna interwencja Bieńka, ale defensorzy wyjaśniają sytuację.
44 min. - Kolejna strata Szewczuka.
43 min. - Strzał oddany przez Zawistowskiego trafia w mur obrońców Śląska
42 min. - Próba wyjścia Wójcika z piłką kończy sie stratą i rzutem wolnym dla gości.
41 min. - Po dośrodkowaniu sędziowie odgwizdują spalonego, a lecąca piłka mimo interwencji Olszewskiego trafia w słupek.
40 min. - Zagranie Łudzińskiego reką. Wykonany rzut wolny w odległości 30m. Przy piłce ustawia się Zawistowski.
39 min. - W polu karnym przytrzymywany był Imeh, zdołał oddać strzał, strzelił wzdłuż bramki, przechwytuje Klofik, którego strzał broni bramkarz.
38 min. - Strata Szewczuka, chwilę później akcja Znicza. Wszyscy zawodnicy Znicza na swojej połowie. Strzał z 8m opada na poprzeczkę.
37 min. - Strzał z 25m Górskiego trafia w jednego piłkarza Znicza.
36 min. - Znicz cofnął się pod własną bramkę i gra toczy się w środkowej strefie boiska. Waleczny Szewczuk wywalczył rzut rożny.
35 min. - Mecz stracił na szybkości. Publiczność reaguje gwizdem na każdy kontakt piłki z Olszewskim.
34 min. - Kibice domagają się zmiany bramkarza w drużynie Śląska.
33 min. - Strzał z 33m Górskiego - pewnie broni Bieniek.
33 min. - Prawą stroną atakował Klofik, zagrał do środka do Łudzińskiego. Zamieszanie pod polem karnym. Wykorzystuje Szewczuk, podaje do Dudka, jednak zablokowany strzał przez Feliksiaka.
32 min. - Kolejna kontrowersyjna decyzja sędziego, który puszcza grę o faulu na Imehu.
31 min. - Kontrowesyjna decyzja sedziego, który odgwizduje spalonego dla Znicza. Na czystą pozycję wychodził Kaczmarek. Olszewski łapie piłkę.
30 min. - Aut przy narożniku boiska. Wrzucać będzie Kaczmarek (Znicz).
29 min. - Szarża Górskiego powstrzymana przez Feliksiaka.
28 min. - Szewczuk wywalczył aut na wysokości pola karnego. Wrzutka Wołczka została wybita przez obrońców.
27 min. - Strzelec bramki zostaje ukarany żółtą kartką za obraźliwe gesty do kibiców Ślaska.
26 min. - Piekny strzał z 35m Grzewczyka, Piłka trafia do siatki. Przegrywamy już 0:2.

W ciągu 115 min Śląsk stracił u siebie tyle bramek co w rundzie jesiennej przez 9 meczów..

24 min. - Z rzutu rożnego Lewczuk zagrywa do Lewandowskiego, który stojąc na 2m wpakował piłkę do siatki. Przegrywamy 0:1.
23 min. - Po dośrodkowaniu Znicza piłka zostaje odbita od Górskiego, piłka wylatuje tuż przy słupku.
22 min. - Górski na prawo do Klofika, ten do środka do Łudzińskiego, ten do Imeha, strzela głową - niestety łapie Bieniek.
21 min. - Żółta kartka ukarany Cap za faul w środkowej strefie boiska.
20 min. - Kolejny strzał z dalekiej odległości w wykonaniu Znicza - na szczęście niecelny.
20 min. - Mocny strzał Zawistowskiego. Piłka odbija się od Dudka, jednak pełnie chwyta Olszewski.
19 min. - Po próbie rozpoczęcia ataku faulowany jest Felipsiak. Z rzutu wolnego rozpocznie Znicz.
18 min. - Zagrywał Klofik. Zamieszanie pod bramką. Bardzo niecelny strzał w wykonaniu Kaczmarka.
17 min. - Piłkę łapie Bieniek.
16 min. - Sędzia główny poprawia liniowego i z rzutu rożnego rozpoczyna Cap.
15 min. - Imeh wypuszcza biegnącego po prawej stronie Szewczuka, jednak temu nie udaje się dośrodkować i rozpoczyna Bieniek.
14 min. - Piłka wrzucona przez piłkarza Znicza zostaje pewnie złapana przez Olszewskiego.,
13 min. - Prawostronną akcję Znicza powstrzymuje Cap, Pierwszy rzut rożny dla przeciwników.
12 min. - Prawą stroną Wołczek do Łudzińskiego i znów piłkarze Znicza.
11 min. - Niestety piłka trafia pod nogi drużyny gości.
10 min. - Kolejny rzut wolny dla wrocławian po faulu na Szewczuku. Poraz kolejny do piłki ustawia się Cap.
9 min. - Potężny strzał Zawistowskiego przelatuje ponad poprzeczką Olszewskiego.
9 min. - Dobrze zapowiadającą się akcję Dudka z Łudzińskim powstrzymują piłkarze Znicza.
8 min. - Płaskie podanie Łudzińskiego mija lewy słupek Znicza.
8 min. - Po wysokiej wrzutce Capa bramkarz wypuścił piłke z rąk, dobitka Imeha ląduje w rękawicach Bieńka.
7 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowuje Cap.
6 min. - Wołczek ma założony opatrunek na głowe i prawdopodobnie krwawi. Na stadionie kibice robią szkocję.
6 min. - Przy próbie odbioru piłki uderzony w głowę zostaje Wołczek, który jest w tej chwili opatrywany przez masażystę.
5 min. - Minimalna niecelna wrzutka Dudka do Szewczuka i znów od bramki Bieniek.
4 min. - Szarżującego w okolicach pola karnego Imeha powstrzymują przeciwnicy.
3 min. - Przejęcie piłki od Dudka, ale rozwijającą sie akcję Ślaska zatrzymuje Cap.
2 min. - Dudek podaje do Klofika, ten zagrywa do wychodzącego Łudzińskiego, który oddaje pierwszy, niestety niecelny strzał na bramkę gości.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz. Rozpoczynają goście.

Drużyna Śląska atakuje na bramkę pod zegaarem.

Piłkarze obu drużyn weszli na murawę. Za chwilę rozpocznie sie mecz.

Kapitanem drużyny Śląska jest Krzysztof Wołczek, który przejął opaskę po kontuzjowanym Sztylce.

Znicz Pruszków podczas wiosny jeszcze nie przegrał. Zremisował bezbramkowo z GKS-em Katowice, a ostatnio wygrał z ŁKS-em Łomża 3:1. Oba mecze rozgrywał u siebie.

Nielicznie zgromadzona grupa gości rozpoczęła doping. Wrocławianie odpowiedzieli - Cała Polska w cieniu Ślaska!

Na trybunie gosci zasiadło 24 kibiców Znicza. To jest jedynie połowa zapowiadanych kibiców.

Dzisiejszy mecz będzie transmitować Telewizja Polska za pośrednictwem TVP Sport oraz na stronie www.itvp.pl.

Dzisiaj nad stadionem przy ul. Oporowskiej możemy zauważyć ogromną, pełną tarcze Księżyca, która miejmy nadzieje zwiastuje wysokie i pewne zwycięstwo wrocławian.

Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie.

Na stadionie pojawili się juz kibice z Pruszkowa. Sektory stadionu powoli się zapełniają.

Tegoroczna Wielka Sobota niesie za sobą jeszcze większe nadzieje… nadzieje na to, że w końcu uda się zdobyć pierwszy wiosenny punkt. Po dwóch bardziej lub mniej udanych meczach wrocławianie z bagażem pięciu bramek przy zdobytej tylko jednej utracili zajmowany przez całą „piłkarską zimę” fotel lidera II ligi lądując na 4. pozycji w tabeli. W cieniu zamieszania związanego z przyszłą, ewentualną fuzją spółek Śląska Wrocław i Groclinu Grodzisk Wielkopolski wrocławianie podejmą na stadionie przy ulicy Oporowskiej jedenastkę rewelacyjnego beniaminka tegorocznych rozgrywek – drużynę Znicza Pruszków.

Autor relacji: Pawlak/kubson