Miedź Legnica:(stroje: niebieskie) Dzanajew - Zieliński (Ojamaa 79'), Bartczak, Musa, Pikk - Augustyniak (Szczepaniak 70'), Fernandez (Garguła 79'), Santana, Roman, Camara - Forsell Trener: Dominik Nowak
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Augusto, Mączyński (Łabojko 72'), Pich, Chrapek (Radecki 82'), Cholewiak (Cotra 90+2) - Robak Trener: Vitezslav Lavicka

Miedź Legnica: Sapela, Żyro, Garguła, Piasecki, Purzycki, Szczepaniak, Ojamaa
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Dankowski, Cotra, Radecki, Łabojko, Gąska, Piech

Sędzia Lasyk kończy spotkanie! OFICJALNIE ZAPEWNIAMY SOBIE UTRZYMANIE W EKSTRAKLASIE! BRAWO ŚLĄSKU!

Łabojko zagrywa prostopadle w pole karne do Radeckiego który pewnie pokonuje Dzanajewa i zapewnia Śląskowi utrzymanie!

90+4 min. - GOOOOOOOL! MATEUSZ RADECKI
90+2 min. - Pich z dystansu nad bramką Dzanajewa. Zaraz potem nastąpiła ostatnia zmiana w Śląsku i za Cholewiaka na boisku pojawił się Cotra
90+1 min. - Garguła jednym wślizgiem powala Cholewiaka i Augusto
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry
88 min. - Santana! Świetnie uderzał zawodnik gospodarzy, lecz górą w tym pojedynku był Słowik
87 min. - Radecki na spalonym
86 min. - Camara minął Celebana na skrzydle dograł piłkę w pole karne do Forsella, ale na szczęście strzał zablokował niezawodny Mariusz "Wślizg" Pawelec!
85 min. - Koronkowa akcja Miedzi w polu karnym Śląska, po której Pikk wpada w Celebana. Sędzia nie dopatrzył się faulu.
84 min. - Łabojko z dystansu obok bramki
83 min. - Camara główkuje po rzucie rożnym tuż obok bramki Śląska
82 min. - Na boisku melduje się Mateusz Radecki
82 min. - Groźną sytuację Ojamy wyjaśniają obrońcy Śląska.
81 min. - Chrapek zniesiony na noszach z boiska. Najprawdopodobniej zastąpi go Radecki.
79 min. - Podwójna zmiana wśród gospodarzy. Zeszli Fernandez i Zieliński, a weszli Garguła i Ojamaa.
77 min. - Cholewiak na spalonym
76 min. - Nieporozumienie Brozia z Gollą wykorzystał Szczepaniak który wyszedł sam na sam ze Słowikiem. Na szczęście bramkarz Śląska czysto wybił piłkę spod nóg napastnika.
73 min. - Kontuzjowany Mączyński opuszcza boisko, a w jego miejsce zapowiadany wcześniej Łabojko
72 min. - Tymczasem w Śląsku szykowany do wejścia jest Łabojko za Mączyńskiego
70 min. - Pierwsza zmiana w meczu. Na boisku pojawia się Szczepaniak w miejsce Augustyniaka.
70 min. - Celeban uderza z ostrego kąta i broni Dzanajew
69 min. - Rzut rożny dla Śląska po dośrodkowaniu Brozia
68 min. - Robak wdarł się w pole karne po podaniu Mączyńskiego i próbował uderzać lecz zablokowali piłkę obrońcy Miedzi
67 min. - Dośrodkowanie Chrapka prosto pod nogi obrońców Miedzi
64 min. - Augusto faulowany podczas próby wyjścia z szybkim atakiem, Golla będzie wykopywał piłkę daleko z własnej połowy
61 min. - Kontra wrocławian. Chrapek do Robaka, który zostaje osaczony przez obrońców Miedzi i piłka ląduje na aucie.

Jak podaje Filip Podolski Augusto potrzebował 50 meczów aby strzelić dwa gole dla Śląska w Ekstraklasie

57 min. - Trwa walka o dominację w środku pola i żadnej z ekip nie udaje się wyjść z niej zwycięsko

Na ten moment Miedź ląduje w strefie spadkowej, a Śląsk zapewnia sobie utrzymanie

51 min. - GOOOOOL AUGUSTOOOOO! Druga bramka w sezonie portugalskiego zawodnika i pierwsza bezpośrednio z rzutu wolnego!
50 min. - Faul Bartczaka na Chrapku prze polem karnym gospodarzy.
48 min. - Mączyński próbuje dogrywać do Cholewiaka w pole karne niestety niecelnie.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian w swoich składach

9 strzałów Miedzi na 5 Śląska i żadnego celnego

Koniec pierwszej połowy. Cytując klasyka 0:0 po bezbarwnej!

44 min. - Celeban wrzuca z autu w pole karne Miedzi, lecz żaden z piłkarzy Śląska nie doszedł do piłki
41 min. - Forsell z wolnego posyła piłkę prosto w ręce Słowika
38 min. - Żółta kartka dla Augusto za faul na Fernandezie

Posiadanie piłki: 60% - Miedź, 40% - Śląsk

37 min. - Z ostrego kąta w słupek główkuje Cholewiak
34 min. - Agresywnie doskakuje Augusto do pomocników gospodarzy ale to Miedź ciągle przy piłce
33 min. - Ładne rozegranie Śląska w polu karnym Miedzi kończy się zablokowanym strzałem Mączyńskiego
31 min. - Roman ostro fauluje Picha
30 min. - Golla blokuje strzał z dystansu Camary
27 min. - Pikk wybija na rzut rożny. Goście po krótkim rozegraniu nie wiele zyskali w tej akcji
24 min. - Camara próbował przedryblować obrońców Śląska i w ostatniej chwili piłkę wybijał Celeban
23 min. - Podanie do Zielińskiego który próbuje przenieść grę na drugą stronę, lecz wybija piłkę za bramkę Słowika
21 min. - Pudło Cholewiaka z kilku metrów bo bardzo dobrej akcji Robaka!

Według portalu EkstraStats trzy ostatnie mecze ligowe Śląska i Miedzi w Legnicy zakończyły się zwycięstwem WKS-u bez straty gola.

19 min. - Santana dośrodkowuje niecelnie
18 min. - Nerwowe rozegranie obrońców Śląska i gospodarze mają rzut rożny
17 min. - Roman uderza z dystansu obok bramki Słowika
16 min. - Chrapek do Cholewiaka prostopadle ale skrzydłowy na spalonym
14 min. - Gospodarze próbują konstruować atak pozycyjny, lecz szybko piłkę stracił Forsell.

Piotr Celeban dzisiaj po raz 290 w zielono-biało-czerwonych barwach co oznacza że został zawodnikiem z największą liczbą meczów w historii Śląska w ekstraklasie!

11 min. - Chrapek z dystansu obok bramki
10 min. - Mączyński znowu niecelnie z wolnego
9 min. - Pikk fauluje Picha przy linii bocznej. Kolejna okazja do centry w "szesnastkę" Miedzi.
7 min. - Camara! Błyskawiczna kontra Miedzi, po której Hiszpan trafia w słupek!
5 min. - Rzut wolny dla gości. Przy piłce Mączyński. Dośrodkowuje na dobrej wysokości, lecz nikt nie oddaje strzału.
3 min. - Miedź długo wymieniała podania przed polem karnym Śląska, ale po jednym z nich piłka wychodzi na aut.
1 min. - Pierwsze uderzenie na bramkę. Z dystansu swoich sił spróbował Augustyniak.

Autor relacji: Dominik Szpik