Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Golla, Mączyński, Hołownia, Dankowski (87' Piech)- Robak, Ahmadzadeh (82' Musonda), Tarasovs, Chrapek - Gąska, Pich (70' Cholewiak) Trener: Vitezslav Lavicka
Górnik Zabrze:(stroje: czarne) Chudy - Bochniewicz, Suarez, Wiśniewski, Sekulić - Matras - Jimenez, Żurkowski, Gvilia (86' Matuszek), Wolsztyński (57' Arnarson) - Angulo (89' Zapolnik) Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Celeban, Łabojko, Pawelec, Wrąbel
Górnik Zabrze: Ambrosiewicz, Kubica, Liszka, Loska

Śląsk przegrywa z Górnikiem 0:1 po bramce Jimeneza.

90+6 min. - Koniec spotkania.
90+3 min. - Żółta kartka dla Musondy i gracza Górnika.
90 min. - Sędzia drugą połowę przedłuża o minimum pięć minut.
89 min. - Zapolnik za Angulo.
87 min. - Piech za Dankowskiego.
86 min. - Matuszek zmienia Gvilię.

Jesus Jimenez zdobywcą bramki.

85 min. - Bramka dla Górnika.
82 min. - Musonda za Ahmadzadeha.
81 min. - Rzut rożny dla gości.
80 min. - Gracz Śląska na spalonym.
79 min. - Rzut rożny dla Śląska po niepewnej interwencji Chudego.
77 min. - Gvilia uderza głową z pola karnego, ale przenosi piłkę ponad bramką WKS-u.
74 min. - Słowik na raty łapie piłkę.
70 min. - Pich zmieniony przez Cholewiaka.
69 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
68 min. - Rzut wolny dla Śląska z boku pola karnego.
67 min. - Sekulić strzelił głową obok bramki Słowika.

Niestety mamy złe wieści z pozostałych stadionów. Zarówno Lechia jak i Miedź przegrywają swoje spotkania.

64 min. - Strzał Picha z około 25 metra minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Chudego.
62 min. - Spotkanie od paru minut się uspokoiło i gra toczy się głównie w środku pola.
58 min. - Słowik zbija strzał Żurkowskiego na rzut rożny.
57 min. - Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Arnarson zmienia Wolsztyńskiego.
56 min. - Trzeci rzut rożny z rzędu dla WKS-u.
55 min. - Następny korner dla wrocławian.
54 min. - Rzut rożny dla Śląska.

Trzeba zaznaczyć, że w dzisiejszym spotkaniu nie ma VAR-u.

51 min. - Jimenez zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie gwiżdże karnego.
49 min. - Bochniewicz fauluje Robaka.
48 min. - Bardzo niecelny strzał Gąski.
47 min. - Golla powstrzymuje rajd Wolsztyńskiego.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Śląsk do przerwy remisuje z Górnikiem 0:0.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+1 min. - Mączyński zagrał piłkę z rzutu rożnego, a Chrapek strzelił sprzed pola karnego wysoko ponad bramką.
45 min. - Sędzia do pierwszej połowy dolicza minimum jedną minutę.
43 min. - Dośrodkowanie Farshada i strzał głową Picha ponad bramką.
39 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
37 min. - Gvilia uderza wysoko ponad bramką.
35 min. - Trzecia żółta kartka dla wrocławian. Tym razem otrzymuje ją Robak.
33 min. - Dwa dobre zagrania Gąski. Najpierw piłkę wybił obrońca zabrzan, a potem Pich uderzył obok bramki.
32 min. - Groźny strzał gracza gości, ale na nasze szczęście przeleciał ponad bramką.
30 min. - Dobre dośrodkowanie Farshada, ale Hołownia uderza wprost w bramkarza.
29 min. - Następna żółta kartka dla gracza Śląska. Upomniany nią zostaje Farshad.
27 min. - Mączyński fauluje Żurkowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.
26 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego nie zostało przecięte przez żadnego gracza Śląska.
23 min. - Bardzo dobra akcja Śląska, która powinna zakończyć się zdobyciem bramki. Jednak Chudy złapał piłkę na linii bramkowej, a dodatkowo sędzia odgwizdał faul na bramkarzu gości.
22 min. - Matras sfaulował Picha.
21 min. - Śląsk po początkowych problemach zdecydowanie przejął inicjatywę.

Dobre wieści z pozostałych stadionów. Lechia wygrywa z Cracovią, a Legia przegrywa z Pogonią.

19 min. - Nieudany strzał gracza Śląska.
18 min. - Gąska faulowany przez Bochniewicza tuż przed linią pola karnego.
17 min. - Nieudane dośrodkowanie Dankowskiego.
16 min. - Strzał Chrapka sprzed pola karnego przelatuje obok bramki zabrzan.
13 min. - Dwójkowa akcja Hołowni i Farshada, jednak strzał Irańczyka nie zagroził bramkarzowi gości.
11 min. - Robak próbował odebrać piłkę Chudemu, ale bramkarz gości w ostatnim momencie złapał futbolówkę.
10 min. - Dośrodkowanie Chrapka pewnie łapie Chudy.
9 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
8 min. - Śląsk nie potrafi wyjść z piłką poza swoją połowę.
6 min. - Bramka dla gości, ale gracz Górnika był na spalonym.
5 min. - Górnik prowadzi grę od początku spotkania.
2 min. - Golla fauluje Angulo.
1 min. - Angulo rozpoczął spotkanie.

Wyniki zespołu z Zabrza ciągnie Igor Angulo, który w 2019 roku strzelił już sześć bramek i ponownie będzie się liczył w walce o koronę króla strzelców LOTTO Ekstraklasy. W ostatnim meczu rundy zasadniczej nie zagra Adrian Gryszkiewicz co może być problemem, bo poza składem jest również Michał Koj.

W spotkaniu z Wisłą Płock do gry wrócił zawieszony na mecz z Arką Gdynia Robert Pich. Poza kadrą znaleźli się z kolei kontuzjowani Łukasz Broź i Mateusz Radecki, który z powodu urazu nie zagrał w trzech ostatnich spotkaniach.

Zabrzanie natomiast w 2019 roku wygrali trzy spotkania, dokładnie tyle samo ile na rundę jesienną obecnego sezonu. Nie pozwoliło im to na poprawę swojego miejsca w tabeli, ponieważ nad ostatnim Zagłębiem Sosnowiec mają zaledwie cztery punkty przewagi.

Przegrana w Płocku była czwartą porażką Śląska w pięciu ostatnich spotkaniach wyjazdowych, wrocławianom trzy punkty udało się zdobyć tylko w Gdyni. Na szczęście Śląsk u siebie prezentuje się lepiej, ale nad przedostatnim w tabeli zespołem ma tylko cztery punkty przewagi.

Górnik z kolei po pierwszej połowie prowadził z Legią 1:0, ale warszawianie w drugiej połowie zaprezentowali się dużo lepiej i za sprawą dwóch goli Carlitosa Lopeza wygrali 2:1.

W ostatnim ligowym spotkaniu wrocławianie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Wisły Płock i zasłużenie przegrali 0:2.

To już ostatni mecz w rundzie zasadniczej! Od tego zwycięstwa będzie zależeć ile meczów w rundzie finałowej Śląsk zagra we Wrocławiu. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania WKS-u z Górnikiem Zabrze!

Autor relacji: ADana