Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Broź, Tarasovs, Golla, Hołownia - Radecki, Chrapek (77' Łabojko), Mączyński, Pich, Musonda (64' Ahmadzadeh) - Robak (86' Piech) Trener: Vitezslav Lavicka
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson (66' Kostal) - Romanczuk, Kwiecień - Novikovas, Imaz (58' Pospisil), Guilherme - Scepović (66' Klimala) Trener: Ireneusz Mamrot

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Celeban, Gąska, Pawelec
Jagiellonia Białystok: Kelemen, Kadlec, Adamec, Łapiński

Śląsk po bramkach Michała Chrapka i Marcina Robaka wygrywa z Jagiellonią 2:0.

90+6 min. - Koniec spotkania!
90+5 min. - Kostal fauluje Słowika.
90+2 min. - Jagiellonia dokończy mecz w dziesiątkę, a Romańczuk wchodzi na bramkę.
90+1 min. - Czerwona kartka dla Sandomierskiego za zagranie piłki ręką poza polem karnym.
90 min. - Druga połowa potrwa jeszcze minimum cztery minuty.
90 min. - Sędzia za pomocą VAR-u sprawdza, czy Sandomierski nie dotknął piłki ręką poza polem karnym.
86 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Boisko opuścił kapitan i strzelec drugiej bramki Marcin Robak, a zmienił go Piech.
85 min. - Seria fauli w wykonaniu wrocławian.
82 min. - Tarasovs na spalonym.
81 min. - Ahmadzadeh faulowany przez Romańczuka.
80 min. - Łabojko fauluje gracza Jagiellonii, który przy okazji wpada na sędziego.
77 min. - Z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki Michał Chrapek, a na placu gry pojawia się Łabojko.
73 min. - Korner dla WKS-u wyjaśniony przez graczy Jagiellonii.
70 min. - Rzut rożny dla gości.
69 min. - Słowik "na raty" łapie strzał Kostala.
66 min. - Podwójna zmiana w zespole gości. Klimala za Scepovicia i Kostal za Bodvarssona.
64 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Ahmadzadeh za Musondę.
64 min. - W odpowiedzi Romańczuk również uderza "Panu Bogu w okno".
63 min. - Kontra wrocławian zakończona strzałem Picha ponad bramką gości.
62 min. - Musonda był sam na sam z Sandomierskim, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości.
60 min. - Dobre zagranie Mączyńskiego w pole karne, ale żaden z graczy Śląska go nie przeciął.
58 min. - Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. W zespole Jagiellonii z boiska schodzi Imaz, a w jego miejsce pojawia się Pospisil.
57 min. - Niegroźny strzał gracza Jagiellonii.
55 min. - Mączyński faulowany przy ławce rezerwowych Śląska.
53 min. - Nietypowe rozegranie rzutu wolnego przyniosło korner dla WKS-u.
52 min. - Chrapek faulowany kilka metrów od narożnika pola karnego.
50 min. - Jagiellonia przez dłuższy czas utrzymywała się przy piłce na połowie Śląska, ale pomogło jej to w stworzeniu zagrożenia pod bramką wrocławian.
46 min. - Strzał Musondy sprzed pola karnego minął bramkę Sandomierskiego o dobre kilka metrów.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Śląsk po bramkach Chrapka i Robaka wygrywa po pierwszych 45 minutach z Jagiellonią 2:0.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy!
45 min. - Sędzia do czasu pierwszej połowy dolicza minimum jedną minutę.
44 min. - Chrapek uderzył sprzed pola karnego. Jednak wysoko ponad bramką.
43 min. - Faul Radeckiego na Romańczuku w kole środkowym.
42 min. - Novikovas fauluje Chrapka na linii środkowej.
39 min. - Chrapek poślizgnął się na piłce w polu karnym gości na co nie dał się nabrać sędzia.
37 min. - Faul w ataku w wykonaniu Arsenicia na Chrapku.
36 min. - Bilard w polu karnym Jagiellonii zakończony interwencją Sandomierskiego.
35 min. - Kolejny rzut rożny dla WKS-u.
32 min. - Chrapek złapany na spalonym.
31 min. - Mączyński był bliski strzelenia bramki bezpośredniego z rzutu rożnego.
30 min. - Pierwsza żółta kartka dla wrocławian. Upomniany nią zostaje Mączyński.

29 min. - Rzut wolny dla wrocławian z boku pola karnego po faulu na Broziu. Żółtą kartkę za ten faul otrzymuje Mitrović.

Drugą bramkę dla Śląska zdobył kapitan WKS-u Marcin Robak.

26 min. - GOOOL! Śląsk 2:0 Jagiellonia
25 min. - Chrapek ponownie faulowany w okolicach pola karnego Jagiellonii.
24 min. - Musonda wywalczył kolejny rzut rożny, po którym znowu nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.
23 min. - Groźnie w polu karnym Śląska. Jednak na nasze szczęście gracze Jagiellonii do końca się nie zrozumieli.
21 min. - Bardzo dobre przerzucenie piłki przez Mączyńskiego, ale Broź nie poradził sobie z jej przyjęciem.
19 min. - Mączyński próbował pokonać Sandomierskiego z rzutu wolnego, ale uderzył bardzo niecelnie.
18 min. - Chrapek faulowany na 25 metrze.
17 min. - Wrocławianie radzą sobie z dwoma rzutami rożnymi dla zespołu gości.
16 min. - Słowik broni bardzo groźny strzał Novikovasa z rzutu wolnego.
14 min. - Tarasovs fauluje zawodnika Jagiellonii kilka metrów przed polem karnym Śląska.
13 min. - Żołta kartka dla Guilherme za faul na Radeckim.
11 min. - Imaz stanął przed szansą na wyrównanie, ale pewnie interweniował Słowik.

Pich zagrywa piłkę w pole karne. Piłkarze Jagiellonii nie potrafią jej wybić co wykorzystuje Michał Chrapek, który umieszcza ją w bramce z najbliższej odległości.

8 min. - GOOOL! Śląsk 1:0 Jagiellonia
7 min. - Novikovas wyszedł sam na sam ze Słowikiem. Litwin próbował lobować Słowika, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
6 min. - Rzut rożny dla Śląska, wywalczony przez Musondę. Dośrodkowanie wybite przez Guilherme.
5 min. - Faul gracza Śląska na Arseniciu.
2 min. - Dwójkowa akcja Musondy i Robaka przerwana przez Guilherme.
1 min. - Paweł Raczkowski daje znak do rozpoczęcia spotkania.

Od 2010 roku, czyli w równo 20 grach, nie zanotowano bezbramkowego wyniku w potyczkach wrocławsko-białostockich.

W dziewięciu starciach obu klubów na Stadionie Miejskim tylko raz padł remis, za to niezwykle efektowny, bo 3:3.

Śląsk nie przegrał z Jagiellonią trzech poprzednich spotkań, zdobywając w nich siedem oczek.

W meczu z Jagiellonią zadebiutuje Mateusz Hołownia! Do wyjściowego składu powróci również Michał Chrapek. Na ławce rezerwowych znalazł się Piotr Celeban.

Autor relacji: ADana