Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Pich, Tarasovs, Pałaszewski (Farshad 72'), Gąska - Piech (Szczepan 69'), Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Alomerović - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila (Vitoria 80') - Haraslin, Kubicki, Łukasik, Makowski, Wolski (Arak 82') - F. Paixao Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Szczerbal, Augusto, Cholewiak, Szczepan, Radecki, Pawelec, Farshad
Lechia Gdańsk: Woźniak, Chranowski, Vitoria, Borysiuk, Egy MV, Michalak, Arak

Koniec spotkania. Okropnie nieskuteczny Śląsk przegrywa mecz przyjaźni z Lechią 0:2.

90+7 min. - Michalak drybluje prawym skrzydłem, decyduje się na strzał, ale minimalnie obok słupka
90+4 min. - Golla wybija na rzut rożny
90+3 min. - Dośrodkowanie z lewej strony, łapie Wrąbel

Sędzia dolicza 8 minut do regulaminowego czasu gry

90 min. - Michalak zmienia Haraslina
89 min. - Wchodzi Radecki za Tarasovsa
89 min. - Zamieszanie pod polem karnym Lechii, w konsekwencji z przewrotki uderza Szczepan, ale wprost do koszyka Alomerovicia

Szczepan poprzeczka!!!

87 min. - Mladenović dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłkę łapie Wrąbel
86 min. - Szczepan fauluje Flavio i otrzymuje żółtą kartkę
85 min. - Strzał z główki Araka blokuje Celeban
84 min. - Broź dośrodkowuje z prawej strony, ale faulowany bramkarz Lechii
83 min. - Z rzutu wolnego próbuje Gąska ale po zamieszaniu w polu karnym goście wyjaśniają sytuację
82 min. - Schodzi Wolski wchodzi Arak
81 min. - Korner Śląska, ale gospodarze nie stwarzają większego zagrożenia
80 min. - boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Vitoria
78 min. - Robak z bliskiej odległości! Broni Alomerović
76 min. - Po błędzie Celebana piłka trafiła prosto pod nogi Flavio. Ten oddał strzał lecz mocno niecelny
75 min. - Od razu Śląsk próbuje zaatakować, niestety nie przyjął piłki Cotra
74 min. - Gra została wznowiona
72 min. - Trener Pawłowski dobrze wykorzystuje przerwę w grze. Na boisku pojawił się Farshad w miejsce Pałaszewskiego
69 min. - Schodzi Arek Piech wchodzi Daniel Szczepan
68 min. - Sędzia przerywa spotkanie. Rolki papieru wylądowały na boisku. A do zmiany szykowany jest Daniel Szczepan
63 min. - Wrocławianom bardzo ciężko minąć linię obrony. Tarasovs próbuje z dystansu, ale niecelnie
60 min. - Paixao fauluje Celebana i otrzymuje żółtą kartkę
57 min. - Cotra za mocno dośrodkowuje, piłkę łapie Robak. Ten także szuka kolegi wysokim podaniem, niestety za mocno
56 min. - Dośrodkowanie Brozia nie znajduje adresata
55 min. - Haraslin dryblował lewą stroną i wywalczył rzut rożny
52 min. - Robak po ziemi dośrodkowuje w pole karne, ale niestety znów piłkę przejmują goście
50 min. - Wrzutka z 30. metrów w pole karne gospodarzy, niestety piłka nie znajduje adresata
48 min. - Próbował Tarasovs z dystansu i uderzył obok bramki
47 min. - Śląsk próbuje odważnie zaatakować lecz goście nie pozwalają im na zbyt wiele

Rozpoczynamy drugą połowę!

Nie będzie doliczonego czasu i sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Śląsk przegrywa z Lechią 0:2

44 min. - Kolejna akcja lewą stroną lecz dośrodkowanie Robaka nie trafiło do nikogo
41 min. - Kontra Lechii. Haraslin przewraca się w polu karnym po pojedynku z Gollą lecz nie było powodu do podyktowania rzutu karnego
39 min. - Robak powalczył w polu karnym lecz nie udało mu się oddać strzału na bramkę
36 min. - Rzut rożny dla Śląska
36 min. - Gąska dośrodkowuje z rzutu wolnego ale nic z tego nie wynika
33 min. - Wolski fauluje Cotre i otrzymuje żółtą kartkę
32 min. - Dośrodkowanie Cotry leci w trybuny
30 min. - Groźny strzał Gąski obija poprzeczkę
25 min. - Druga bramka dla Lechii...Haraslin...

Cotra uderzył z wolnego w poprzeczkę. Piłka odbiła się od ziemi i wyleciała z bramki

21 min. - Piech faulowany na 17 metrze przed polem karnym gości
17 min. - Fila fauluje Gollę.
16 min. - Po dośrodkowaniu drugą piłkę zebrał Nalepa i uderzył z całej siły na bramkę Śląska. Tym razem Wrąbel nie miał szans. Śląsk przegrywa 0:1.
15 min. - Lewą stroną atakował Haraslin lecz dobrze asekurował Broź i wybił na rzut rożny.
13 min. - po rzucie rożnym Łukasik uderzał z dystansu. Piłka na szczęście przeleciała obok bramki i rozpocznie Wrąbel
12 min. - Wolski próbuje z dystansu i z trudem wybronił Wrąbel. Rzut rożny dla Lechii
9 min. - Robak wychodził sam na sam z bramkarzem gości lecz był faulowany. Żółta kartka dla Nalepy
8 min. - Gąska dośrodkowuje lecz bramkarz gości był faulowany i rozpocznie grę od własnej bramki
7 min. - Gąska faulowany z lewej strony na wysokości pola karnego. Będzie okazja by zagrozić bramce Alomerovicia
7 min. - Dośrodkowanie Brozia zablokowane
7 min. - Faul Wolskiego na Cotrze
6 min. - Łukasik próbował dogrywać do Makowskiego w pole karne lecz piłka trafiła do Wrąbla
5 min. - Spokojnie wyjaśniają akcję obrońcy Lechii
4 min. - Dośrodkowanie Cotry do Robaka. Napastnik źle przyjął i będzie aut dla Śląska na wysokości pola karnego
3 min. - Agresywnie Piech przerywa ataki gdańszczan
2 min. - Aut dla gości na połowie Śląska
1 min. - Długą piłkę Tarasovsa do Gąski przechwytuje Lechia

Zaczynamy!

Czas na mecz przyjaźni! Liczymy mimo wszystko na komplet punktów zdobyty przez Śląsk Wrocław w meczu z Lechią Gdańsk!

Autor relacji: Dominik Szpik