Strzelcy: 65' Szymański, 69' Ricardinho, 82' Merebashvili

Śląsk Wrocław:(stroje: biało-czerwone) Słowik - Cotra, Golla, Celeban (k), Broź - Chrapek (74' Pałaszewski), Augusto (56' Radecki) - Pich, Cholewiak (66' Ahmadzadeh) - Gąska - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Wisła Płock:(stroje: niebiesko-białe) Dahne - Stępiński, Łasicki, Dźwigała, Stefańczyk - Furman, Rasak (38' Sielewski) - Nico (69' Angielski), Szymański (k), Merebashvili - Ricardinho Trener: Kibu Vicuna

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Samiec-Talar, Łuczak, Tarasovs
Wisła Płock: Żynel, Warcholak, Oliveira, Stilić, Zawada

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk po beznadziejnej grze przegrał z Wisłą Płock i ponownie oddalił się od górnej części tabeli.
88 min. - Farshad strzelił z 18 metrów, to była niezła okazja, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
82 min. - Śląsk upokorzony! Goście skontrowali, Furman świetnie uruchomił Merebaszwelego, który po drodze zabawił się z Broziem i pokonał Słowika.
74 min. - Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Chrapek zmieniony przez Pałaszewskiego.
72 min. - Angielski zmienia Nico.
69 min. - Druga bramka dla gości. Ricardinho pięknym strzałem sprzed pola karnego pokonuje Słowika.
66 min. - Ahmadzadeh za Cholewiaka.
65 min. - Bramka dla Wisły. Bardzo dobra akcja w wykonaniu gości zakończona celnym strzałem Szymańskiego.
62 min. - Po użyciu VAR-u sędzia zmienia swoją decyzję. Dahne rozpoczyna od bramki.
61 min. - Sędzia dyktuje rzut karny dla Śląska. Szymański fauluje Piecha.
56 min. - Radecki zmienia Augusto.
56 min. - Golla upomniany żółtą kartką po faulu na Łasickim.
54 min. - Centra Brozia ląduje wysoko w trybunach.
53 min. - Strzał Ricardinho z pola karnego zablokowany przez Celebana.
51 min. - Niecelne uderzenie Gąski sprzed pola karnego.
50 min. - Broź zagrywa piłkę w pole karne Wisły, ale Gąska nie zdołał oddać strzału, a uderzenie Cholewiaka łapie Dahne.
47 min. - Chrapek fauluje Stefańczyka w polu karnym gości.
46 min. - Robak rozpoczyna drugą połowę.
45+4 min. - Koniec pierwszej połowy. Śląsk grający z przewagą jednego zawodnika remisuje z Wisłą Płock 0:0.
37 min. - To powinna być bramka dla Śląska. Robak i Chrapek nie wykorzystali złego rozegrania piłki przez Dahne.
36 min. - Ricardinho osaczony przez czterech graczy Śląska gubi piłkę pod polem karnym WKS-u.
35 min. - Żółta kartka dla Stępińskiego za faul na Gąsce.
34 min. - Bramkarz Śląska piąstkuje piłkę po zagraniu Furmana z rzutu rożnego.
32 min. - Słowik pewnie łapie strzał Stefańczyka.
32 min. - Wisła kolejny raz nie potrafiła stworzyć zagrożenia po stałym fragmencie gry.
31 min. - Rzut rożny dla gości.
27 min. - Czerwona kartka dla Dźwigały za faul na Gąsce, który wychodził na czystą pozycję.
24 min. - Obrońcy Śląska wyjaśnili sytuację po zagraniu Furmana z rzutu wolnego.
23 min. - Dźwigała po starciu z Cholewiakiem musiał na chwilę opuścić boisko.
21 min. - Piłka po uderzeniu Gąski minęła światło bramki Wisły.
20 min. - Dahne musiał ratować sytuację dalekim wyjściem poza pole karne.
19 min. - Strzał Robaka z rzutu wolnego minimalnie mija bramkę gości.
18 min. - Ręka Furmana przed polem karnym.
17 min. - Zagranie Gąski piąstkuje Dahne.
16 min. - Łasicki fauluje Chrapka z lewej strony pola karnego.
13 min. - Następne nieudane zagranie Furmana z rzutu rożnego.
12 min. - Niebezpieczny strzał Szymańskiego z pola karnego.
10 min. - Kolejny faul Furmana. Tym razem poszkodowanym jest Pich.
9 min. - Celeban wyjaśnia sytuacja po wrzutce Furmana.
8 min. - Strzał Merebashviliego zablokowany przez Gollę. Rzut rożny dla gości.
7 min. - Śląsk nie stworzył zagrożenia pod bramką Wisły po zagraniu Gąski.
6 min. - Faul Furmana na Cotrze z lewej strony pola karnego.
5 min. - Furman zagrywa piłkę z rzutu rożnego, ale Broź wybija ją na aut.
4 min. - Efektowny strzał Ricardinho zablokowany przez Cotrę.
2 min. - Pich fauluje Stefańczyka.
1 min. - Wisła Płock rozpoczyna spotkanie ze Śląskiem.

Ponadto Śląsk zagra w... biało-czerwonych strojach!

Śląsk włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przed meczem odśpiewany zostanie hymn państwowy, na boisku pojawi się flaga Polski, a piłkarze zagrają w biało-czerwonych opaskach. Na stadionowym telebimie kibice zobaczą natomiast specjalny klip przygotowany na stulecie niepodległości.

Do Wrocławia przyjeżdża Wisła Płock, której trenerem jest Kibu Vicuna, który jeszcze niedawno pracował w Śląsku. Hiszpan był asystentem trenera Jana Urbana.

Zapraszamy na naszą relację live, początek kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem.

Autor relacji: ADana