Strzelcy: 39' Starzyński, 45' Jagiełło, 83' Starzyński, 86' Pakulski

Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe ) Hładun - Tosik, Guldan, Balić, Dziwniel, Jagiełło (70' Poręba), Matuszczyk, Bohar, Starzyński, Pawłowski, Tuszyński Trener: Mariusz Lewandowski
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone ) Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Broź, Łabojko (62' Radecki), Chrapek, (76' Łuczak) Cholewiak, Pich, Farshad (45' Augusto), Robak Trener: Tadeusz Pawłowski

Zagłębie Lubin: Kuchta, Mares, Janoszka, Kopacz, Poręba, Pakulski, Ślisz
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Cotra, Augusto, Łuczak, Radecki, Tarasovs, Szczepan

90 min. - Osłabiony Śląsk przegrywa w Derbach 0:4.
89 min. - Bliski zdobycia honorwej bramki Golla, ale Hładun wybija piłkę prosto na Pawłowskiego. Leci kontra gospodarzy
89 min. - Żółtą kartką za faul na Augusto ukarany Tosik
88 min. - Fenonemalnym strzalem popisał się Pakulski, który chwile wcześniej zmienił Bohara. Śląsk nie ma już nic do powiedzenia. Dramat
87 min. - Pakulski gol.
86 min. - Zmiana w Zagłębiu. Pakulski za Bohara

Trzecia bramka lubinian to samobój Marcina Robaka. Niestety Derby tym razem nie dla Śląska

83 min. - Strzelcem gola kolejny raz Filip Starzyński
83 min. - Śląsk na łopatkach. Przegrywamy 0:3....
80 min. - Łuczak oddaje bardzo niecelny strzał z dystansu
76 min. - Łuczak za Chrapka
70 min. - Zmiana w ekipie gospodarzy. Poręba za Jagiełłę
67 min. - Robak zagrywa w pole karne, a Radecki uderza głową obok bramki
64 min. - Śląsk wciąż próbuje, ale bezskutecznie.
64 min. - Rzut wolny dla WKS-u. Augusto oddaje celny strzał, ale Hładun nie daje się zaskoczyć
63 min. - Radecki za Łabojko
62 min. - Znów uderza Pawłowski, Słowik broni na raty
60 min. - Starzyński trafia teraz w poprzeczkę.....
59 min. - Chrapek mija Tosika i uderza na bramkę, Hładun odbija
57 min. - Zagłebie blisko bramki Słowika, ale w piłkę nie trafia teraz Bohar
57 min. - Nie układa się Śląskowi..... Do dwubramkowego prowadzenia lubinian dochodzi jeszcze gra w 10.... Masakra
57 min. - Druga żółta kartka dla Cholewiaka..... Zawodnik opuszcza plac gry
54 min. - Gra Śląska nieco się poprawiła. Na prawej stronie wyżej zaczął grac Dankowski, a Augusto wprowadził trochę spokoju w drugiej linii
54 min. - Bartłomiej Pawłowski uderzał z pierwszej piłki. Jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem z zespołu z Lubina
53 min. - Długiego podania od Pawłowskiego z boku boiska nie wykorzystał Tuszyński. Futbolówka tylko minęła napastnika gospodarzy
52 min. - Ładna akcja Cholewiaka z Pichem. Słowak dograł piłkę Cholewiakowi na głowę, ale uderzył niecelnie.
50 min. - W grze Śląska po wyjściu z szatni nic się nie zmieniło.
48 min. - Zbyt lekki uderzenie Cholewiaka, broni Hładun
47 min. - Broź pozwala Jagielle na groźne zagranie do Tuszyńskiego
46 min. - Zmiana. Augusto za Farshada
45 min. - Sędzia Marciniak kończy pierwszą połowę. Bardzo słaby mecz po obu stronach, ale to Zagłębie zdołało zamienić swoje sytuacje na gole.
45 min. - Jagiełlo mija Dankowskiego i pokonuje Słowika. 2:0 dla lubinian

Na trybunie dla VIPów Arkadiusz Piech, który został zesłany do rezerw

42 min. - Po zdobytej bramce Zagłębie zaczęło grać wyżej. Śląsk się broni
40 min. - Coś nieprawdopodobnego. Starzyński wkręcił piłkę z rzutu rożnego i tym sposobem Zagłębie wychodzi na prowadzenie
38 min. - Starzyński ładuje bramkę z rzutu rożnego...
35 min. - Strzał piłkarza gospodarzy wybija Łabojko.
33 min. - Kolejna akcja Robaka. Przeszedł trzech obrońców, ale oddal strzał zbyt późno i lubinianie zdołali wybić
32 min. - Chyba pierwsza ładna akcja wrocławian od początku meczu. Piech z Robakiem i Cholewiakiem usiłowali sforsować bramke Hładuna
30 min. - Każda próba odbioru piłki przez WKS kończy się faulem
29 min. - Z dystansu na prawej stronie próbuje strzelać Chrapek, ale piłka odbija się od zawodnika z Lubina
28 min. - Bohar pomylił się teraz o centymetry. Mogło być groźnie
27 min. - Starzyński uderza, ale piłka wysoko ponad bramką Słowika. Póki co bardzo nudne Derby...
27 min. - Golla fauluje Tuszyńskiego. Rzut wolny dla gospodarzy na ok. 25 metrze
25 min. - Więcej fauli niż gry.
23 min. - Robak schodzi do środka i strzela, ale Hładun w ostatniej chwili odbija piłkę przy słupku
22 min. - Faul Celebana na Tuszyńskim. Kapitan WKS-u otrzymuje żółtą kartkę
19 min. - Dankowski nie zdołał zatrzymać biegnącego z piłką Pawłowskiego, ale Chrapek wybija futbolówkę spod nogi Starzyńskiego.
18 min. - Cholewiak oddaje strzał, ale ze zbyt ostrego kąta
16 min. - Póki co żadna z drużyn nie pokazała, że zależy jej na komplecie punktów, choć to Śląsk wyprowadził więcej ataków

Mecz niestety bez udziału wrocławskiej publiczności w związku z zakazem. Na trybunach WKS wspiera tylko KKN

14 min. - Łabojko traci piłkę, którą Starzynski probuje zagrywac w pole karne bramki Slowika, ale akcja zostaje zatrzymana
13 min. - Żółta kartka dla Mateusza Cholewiaka
12 min. - Robert Pich zanalzl sie praktycznie sam na sam z Hładunem, ale defensor Zaglebia wybija mu piłke

Łukasz Broź wchodzi rajdem w pole karne lubinian i przewraca się, ale sędzia Marciniak nie dopatrzył się faulu

9 min. - Robak ukarany żółtą kartka po faulu na Baliciu
6 min. - Kolejny rzut rożny wrocławian.
5 min. - Bohar oddaje strzał z lewej strony, ale lekko. Słowik łapie piłke

W ekipie Śląska debiutuje dziś Łukasz Broź

2 min. - Rajd Robaka prawą stroną boiska przerywa Balic
1 min. - Rozpoczynamy spotkanie z Zaglebiem

Minuta ciszy dla uczczenia pamięci jednego z kibiców Zagłębia, zmarłego na początku września.

W zespole Śląska debiutuje dziś Łukasz Broź, a niewykluczone, że kolejnym debiutantem będzie Daniel Szczepan.

W kadrze WKS-u zabrakło miejsca dla zesłanego do rezerw Arkadiusza Piecha, a także dla Damiana Gąski i Macieja Pałaszewskiego.

Czas na emocjonujące derby! Zagłębie chce się zrehabilitować za porażkę w derbach z Miedzią, a Śląsk chce w końcu przełożyć niezłą grę na wyniki.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin!

Autor relacji: Claudia Haor