Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Steinbors – Marcjanik, Sobieraj (31 DaSilva), Helstrup, Socha, Sołdecki, Marciniak, Nalepa (82 Piesio), Szwoch, Jankowski, Jurado (57 Siemaszko) Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel – Cholewiak, Celeban, Tarasovs, Dankowski, Rieder, Pałaszewski, Kosecki, Łuczak (90 Pawelec), Piech (64 Łyszczarz), Robak (82 Bergier) Trener: Tadeusz Pawłowski

Arka Gdynia: Pilarz, Poungouras, Łukasiewicz, Vinicius, Piesio, Janus, Siemaszko
Śląsk Wrocław: Budzyński, Pawelec, Kucharczyk, Srnić, Vacek, Łyszczarz, Bergier

Śląsk wygrał w Gdyni po raz pierwszy od 25 lat!

Śląsk na zakończenie sezonu wygrywa z Arką. To drugie wyjazdowe zwycięstwo wrocławian w sezonie.

93 min. - Koniec meczu!
92 min. - Żółtko dla Wrąbla za opóźnianie gry.
91 min. - Daleki rzut z autu wyłapuje Wrąbel.
90 min. - Coraz groźniej w polu karnym Śląska. Teraz Socha trafia głową do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego.
86 min. - A teraz Szwoch miał setkę. Świetnie zgrał mu DaSilva, a Szwoch z bliska lewą nogą obok bramki!
85 min. - Znakomita okazja Siemaszki! Napasnik próbował dwa razy, ostatecznie trafił w boczną siatkę. Było tam ciasno, obok Celeban, Tarasovs i Cholewiak.

To pierwszy mecz Bergiera w grupie spadkowej.

82 min. - Piesio za Nalepę. Bergier za Robaka.
81 min. - Mocny strzał Dankowskiego z wolnego po ziemi minimalnie obok słupka!
79 min. - Błąd Arkowców, kontra Śląska kończy się wywalczeniem rożnego, wrzutka Łyszczarza, a wszystko kończy się faulem na Koseckim tuż przed polem karnym.
78 min. - Znowu Wrąbel dobrze piąstkuje po rożnym.

Robak dostał ósmą żółtą kartkę, Tarasovs czwartą, ale to ostatni mecz sezonu, więc nie będą pauzować w lipcu.

74 min. - Cholewiaka nieco poniosło, próbował strzału z bardzo daleka. Bardzo niecelnego.
73 min. - Świetny techniczny strzał Szwocha sprzed pola karnego, piłka spada tuż nad bramką.
72 min. - Dwójkowa akcja Robaka z Łyszczarzem, ale ten drugi jest blokowany przez Sochę.
71 min. - Brzydki faul Robaka na Nalepie.
70 min. - Pałaszewski świetnie blokuje przed polem karnym Nalepę.

Adrian Łyszczarz z 10. ligowym występem w tym sezonie.

67 min. - Kontra Śląska, ale Kosecki nie dał rady minąć Helstrupa.
66 min. - Uraz Tarasovsa, który na chwilę schodzi za linię boczną.
65 min. - Pałaszewski na lewo do Łuczaka, który ścina do środka i uderza na bramkę, lecz niecelnie.
64 min. - Łyszczarz wchodzi za Piecha.
62 min. - Wrzutka Szwocha na piąty metr, ale nikt nie zdążył do tej piłki.
61 min. - Tarasovs fauluje szarżującego Nalepę.
60 min. - Kolejny aut dla WKS-u na wysokości pola karnego Arki, ale tym razem bez zagrożenia.
59 min. - Marcjanik wbija piłkę w pole karne, ale dobrze obrona Śląska.
57 min. - Siemaszko za Jurado.
55 min. - Szwoch w polu karnym zagrywa do Jurado, który wchodzi wślizgiem, ale jest o pół buta spóźniony.
53 min. - DaSilva ruszył skrzydłem i zacentrował, ale na posterunku Wrąbel.
52 min. - Arka domaga się karnego po rzekomej ręce w polu karnym, ale sędzia nie reaguje. VAR też nie.
51 min. - Znowu Śląsk! Najpierw Łuczak na skrzydle do Piecha, ale ten nie zdołał oddać strzału. Zrobił to po chwili Kosecki, ale za lekko.
50 min. - Rożny dla Śląska, ale Steinbors piąstkuje piłkę, a Kosecki przed polem karnym ją stracił.
48 min. - Kontra Śląska, ale Robak zagrywa nieco za mocno do Koseckiego.
47 min. - Po złym zagraniu Cholewiaka z woleja uderza zza pola karnego DaSilva, ale nad bramką.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

To setny mecz Tadeusza Pawłowskiego w roli trenera Śląska.

Gol Daniela Łuczaka w jego dziesiątym występie w ekstraklasie daje Śląskowi prowadzenie po pierwszej połowie.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45 min. - Rajd Jurado, ale Hiszpan nie miał już sił, żeby oddać mocny strzał sprzed pola karnego, i Wrąbel spokojnie łapie piłkę.
43 min. - Tym razem Piech kiksuje przed polem karnym.
42 min. - Rzut z autu. Piłkę zgrywa głową Tarasovs, a na skraju pola karnego ładnie przewrotką strzela Piech, piłka nieznacznie mija bramkę Arki.
40 min. - Mocny strzał Nalepy z rzutu wolnego z dużej odległości. Wrąbel łapie piłkę do koszyczka.
38 min. - Ależ Jankowski miał okazję po tym, jak z piłką minął się Tarasovs! Cholewiak interweniuje w ostatniej chwili.
35 min. - Socha przedarł się na skrzydle i dośrodkował, ale Tarasovs główkuje na rzut rożny. Po chwili piłkę piąstkuje Wrąbel, a przy tym jest faulowany.
34 min. - Niecelne dalekie podanie Celebana. Śląsk za łatwo stracił piłkę. Arka buduje kolejny atak.
31 min. - Sobieraj kończy karierę i udział w tym meczu. Brawa na stadionie. Weterana zmienia Marcius DaSilva.
30 min. - - Wrzut z autu na wysokości pola karnego Arki. Dobrą pozycję na strzał z woleja miał Łuczak, ale nie trafił w piłkę, a po chwili stracił ją przy chorągiewce.

WKS drugi raz w sezonie strzela gola w pierwszej minucie. Poprzednio uczynił to kilka tygodni temu Cholewiak w meczu z Sandecją.

26 min. - Dobra akcja stopera Marcjanika, Jankowski chciał odegrać piętą do Jurado, ale zrobił to niedokładnie i ostatecznie piłkę złapał Wrąbel.
25 min. - Śląsk po raz pierwszy od dawna trzyma piłkę na połowie Arki, ale nie przesuwa się pod pole karne.
24 min. - Teraz zakotłowało się w polu karnym gościu, ale jeden z Arkowców nie trafil czysto w piłkę z ostrego kąta.
23 min. - Wrzutka z rzutu wolnego, ale znowu Śląsk dobrze broni i nie ma zagrożenia.
21 min. - Szwoch próbuje uderzenia z dystansu, piłka kozłuje przed Wrąblem, ale mija bramkę!
17 min. - Oskrzydlenie Marciniaka i centra w pole karne, ale tam nie ma żadnego z Arkowców. Jest za to Cholewiak.
16 min. - Rożny dla Arki, ale defensywa Śląska radzi sobie z wrzutką Szwocha.
13 min. - Dobre podanie na skrzydło do Koseckiego, który centruje do Robaka, ale ten przypadkowo dotknął piłkę ręką. Wolny dla Arki.
12 min. - Nalepa jest dzisiaj groźny, ale teraz świetnie poradził sobie z nim Cholewiak, który nabił rywala. Od bramki Wrąbel.
9 min. - Robak trzymał piłkę w polu karnym, ale przegrał pojedynek z wychowankiem Śląska Tadeuszem Sochą.
8 min. - Nalepa objechał przed polem karnym Celebana, ale uderzył wyraźnie obok bramki.
6 min. - Jurado przedłużył wrzutkę i głową strzela Sobieraj z piątego metra, ale świetnie Wrąbel odbija piłkę do boku! Po rzucie rożnym bramkarz Śląska daleko piąstkuje.
5 min. - Nalepa wywalczył rzut wolny dla Arki.
4 min. - Po stracie gola Arka ruszyła do ataku. W polu karnym pilnowany przez Celebana Szwoch nie trafił w piłkę. Od bramki Wrąbel.
1 min. - Ależ początek Śląska! Piech zagrywa w tempo do Łuczaka, a ten strzałem po ziemi strzela swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie!!!

Obie drużyny mają zapewnione utrzymanie, dlatego w składach jest nieco zmian. U gospodarzy na ławce m.in. Siemaszko, w Śląsku nie grają Pich (uraz) i Słowik. W bramce Jakub Wrąbel.

Dla Arki to mecz pożegnań. Krzysztof Sobieraj kończy piłkarską karierę (właśnie odbiera pamiątkową tablicę), Gdynię opuszcza także trener Leszek Ojrzyński.

To już ostatni mecz Śląska w sezonie 2017/2018! Wrocławianie w 37. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. Liczymy na zwycięstwo!

Autor relacji: AdamO