Strzelcy: 30', 86' Pich, 42' Robak - Żivec 66'

Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Rieder, Pałaszewski (64' Srnić) - Kosecki (29' Łuczak), Vacek, Pich - Robak (73' Piech) Trener: Tadeusz Pawłowski
Piast Gliwice:(stroje: granatowo-czerwone) Szmatuła - Konczkowski, Andersen (75' Vassiljev), Czerwiński, Sedlar - Pietrowski, Szczepaniak, Żivec, Bukata (85' Angielski) - Papadopulos, Badia (53' Mak) Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Wrabel, Poprawa, Lewandowski, Łuczak, Łyszczarz, Srnić, Piech
Piast Gliwice: Plach, Korun, Dziczek, Valencia, Vassiljev, Mak, Angielski

90+4 min. - KONIEC MECZU! Wygrywamy 3:1!

To pierwszy mecz Roberta Picha w tym sezonie z więcej niż jedną bramką. Ostatni raz ta sztuka Słowakowi udała się 10.03.2017 przeciwko... Piastowi Gliwice, również na Stadionie Wrocław.

90 min. - Sędzia dolicza cztery minuty, a Śląsk wznowi z rzutu rożnego - Łuczak strzelając nabił jednego z obrońców.
87 min. - Chwilę później Słowika po strzale Pietrowskiego ratuje słupek!
87 min. - Szczepaniak uderza ładną przewrotką, ale Słowik łapie ten strzał.
85 min. - Angielski zmienia Bukatę w drużynie gości.
86 min. - Fenomenalne podanie Piecha do Picha i Słowak zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu! Prowadzimy 3:1!
83 min. - Trwa zmasowany atak Piasta. Słowik po raz kolejny wyłapuje dośrodkowanie Żiveca.
81 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie Piasta, sytuację wyjaśnia Celeban, ale goście mają jeszcze rzut rożny.
79 min. - Narzekający na uraz Rieder zszedł na chwilę poza linię boczną, ale już wrócił na plac gry.
75 min. - Andersen schodzi z placu gry, a w jego miejsce w barwach Piasta pojawia się Kosta Vasiljev.

Kibice skandują nazwisko Robaka!

73 min. - Robaka zmienia Piech.
71 min. - Znowu daje się nam we znaki Żivec. Po kontrze Piasta oddaje groźny strzał z dystansu. Na szczęście piłka mija słupek bramki Słowika.

Saša Živec strzela 2. bramkę przeciwko Śląskowi. Poprzednio rok temu również na Stadionie Miejskim.

66 min. - Piłka rykoszetem trafiła do Żiveca w polu karnym, który z zaledwie kilku metrów pokonał Kubę Słowika.
65 min. - Strzał głową nie mając wokół siebie żadnych obrońców WKS-u oddał Żivec, jednak był to strzał bardzo niecelny. Słowik zachowuje czyste konto.
64 min. - Boisko opuszcza Maciek Pałaszewski, a jego miejsce na placu gry zajmie Dragoljub Srnić.
60 min. - Szczepaniak głową po dośrodkowaniu Żiveca, ale piłka trafia prosto do Kuby Słowika.
58 min. - Niezbezpieczne dośrodkowanie Żiveca wybija na rzut rożny Cholewiak.

53 min. - Zmiana w drużynie Piasta. Z boiska schodzi Badia, przekazując opaskę kapitana Żivecowi. W miejsce Hiszpana na boisko wchodzi Mateusz Mak.
51 min. - Badia uderza prosto w mur, za chwilę piłka wraca w nasze pole karne i po zamieszaniu rzut rożny wywalczyli piłkarze gości.
51 min. - Cholewiak fauluje Papadopulosa na ok. 18. metrze od naszej bramki. Rzut wolny dla Piasta.

Bruk-Bet Termalica remisuje u siebie z Arką 1:1 i aktualnie zrównuje się punktami z Piastem.

47 min. - Żółta kartka dla Andersena, za brzydki faul na Dankowskim na skraju pola karnego.

Rozpoczynamy drugą połowę!

Śląsk pobił dziś nieoficjalny rekord świata w liczbie kibiców niepełnosprawnych na meczu. Jest ich dziś na meczu aż 1074! Pobiliśmy poprzedni rekord, ustanowiony również przez WKS, o prawie 70 osób!

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:0.

45 min. - Sam na sam wychodził Pich, ale w ostatniej chwili piłkę z nogi zdjął mu obrońca Piasta.
44 min. - Potężne uderzenie z dystansu Sedlara! Słowika ratuje poprzeczka...
42 min. - Zabójcza kontra Śląska! Vacek do Łuczaka, ten do Robaka, który nie myli się i podwyższa na 2:0!
40 min. - Niebezpiecznie dośrodkowuje Szczepaniak, ale Dankowski nabija rywala i wznawiamy od bramki.
37 min. - Żivec źle wykonuje rzut wolny, strzelając wysoko nad murem oraz nad naszą bramką.
36 min. - Badia odbiera piłkę Vackowi i rozpędzony zmierza w stronę naszej bramki. Czech wraca i fauluje zawodnika Piasta na ok. 20. metrze. Niebezpieczny rzut wolny dla Piasta.

To 26. bramka Picha w barwach Śląska, z czego aż 25. w rozgrywkach ligowych.

30 min. - Cholewiak wpada w pole karne Piasta i podaje do Picha, który zdobywa GOLA dla Śląska! Prowadzimy 1:0!
29 min. - Z boiska z powodu urazu plac gry opuści Jakub Kosecki. W jego miejsce na boisko wchodzi Daniel Łuczak.
28 min. - Groźnie głową uderzał Szczepaniak, ładną paradą popisał się Słowik. Na murawie z powodu jakiegoś urazu leżał Kuba Kosecki, który teraz maszeruje poza linię boczną.

W ostatnich minutach spotkania Śląsk oddał inicjatywę Piastowi i to goście przeważają.

26 min. - Kolejna próba z dystansu Piasta, i kolejna Gerarda Badii. Piłka przetacza się jednak obok bramki Słowika.
22 min. - Żivec próbuje swoich sił z ok. 30. metra, ale ten strzał nie był w żaden sposób groźny.

19 min. - To powinien być gol dla Piasta! Pietrowski prostopadle do Papadopulosa, który lobem strzelił nad Słowikiem. Na nasze szczęście piłka trafiła w poprzeczkę, a akcję ubezpieczał też Celeban...

Kuba Kosecki gra dziś po raz 100. w polskiej ekstraklasie.

15 min. - Piast zaczął budować niebezpieczny atak kilkoma piłkarzami, jednak ze skraju pola karnego piłkę na aut wybił Dankowski.

Dziś po raz 10. w barwach Śląska występuje Maciej Pałaszewski.

9 min. - Po zamieszaniu pod bramką Piasta akcja przeniosła się pod bramkę Śląska, jednak po kilku próbach strzału, sędzia odgwizdał spalonego.
7 min. - Sedlar uderza przewrotką, piłka przelatuje nieznacznie nad naszą bramką!
6 min. - Niebezpieczna akcja z drugiej strony, dośrodkowywał Konczkowski, ale obrońca WKS-u wybił na aut bramkowy. Rzut rożny dla Piasta.
5 min. - Dobra akcja Pałaszewskiego z Cholewiakiem. Ten drugi podryblował aż w pole karne Piasta i oddał strzał, który odbił obrońca. Z dystansu nieźle, choć nad bramką, dobijał Vacek.
4 min. - Z obrębu pola karnego strzał oddał Badia, jednak piłka minęła bramkę Słowika.
3 min. - Tyłem do bramki po dośrodkowaniu strzelał Celeban. Piłka po uderzeniu głową przeleciała nad poprzeczką.
2 min. - Dobra kontra Śląska. Wywalczyliśmy rzut rożny. Do piłki w narożniku podbiega Vacek.
1 min. - Rozpoczynamy spotkanie. Od środka ruszyli zawodnicy WKS-u.

Tadeusz Pawłowski, mimo pewnego utrzymania, nie postawił w wyjściowej "11" na nikogo więcej z naszej młodzieży poza Maćkiem Pałaszewskim. Miejsce kontuzjowanego Augusto zajął powracający do składu Tim Rieder. Na boisku zobaczymy też ponownie Kamila Dankowskiego.

To już ostatni mecz Śląska we Wrocławiu w bieżącym sezonie. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wciąż walczą o 9. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Autor relacji: peciaq