Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Cholewiak, Celeban, Tarasovs, Lewandowski - Augusto, Pałaszewski (70' Srnić), Pich, Chrapek (46' Vacek), Kosecki - Piech (73' Robak) Trener: Tadeusz Pawłowski
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Budziłek - Matynia, Dvali, Walukiewicz, Rapa (65' Benedyczak) - Piotrowski, Hołota, Drygas, Frączczak (76' Błanik), Buksa - Zwoliński (17' Bursztyn) Trener: Kosta Runjaić

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Srnić, Łuczak, Vacek, Bergier, Robak
Pogoń Szczecin: Bursztyn, Benedyczak, Błanik, Delev, Nunes, Listkowski, Rudol

Koniec meczu! Zasłużone zwycięstwo Śląska, który jest niepokonany już od 6 meczów.

90+3 min. - Kolejny rajd Kosy, kolejna zmarnowana okazja po jego podaniu. Pich z kilku metrów nie trafił do bramki.
90 min. - Sędzia przedłuży drugą połowę o co najmniej 3 minuty.
83 min. - Żółta kartka dla Drygasa za faul na Celebanie.
83 min. - Nieporozumienie Celebana z Tarasovsem mógł wykorzystać Benedyczak, ale Łotysz zablokował napastnika gości. To był wielbłąd Celebana.
82 min. - Buksa strzelił z 16 metrów technicznie, ale na Słowika to za mało.
80 min. - Jarosław Szandrocho owinął prawe udo Augusto elastycznym bandażem i Portugalczyk wrócił na boisko.
79 min. - Augusto jest znoszony na noszach.
76 min. - Błanik zmienia Frączczaka.
74 min. - I kolejna okazja dla Kosy na zaliczenie asysty zmarnowana. Cholewiak uderzył mocno lewą nogą, piłka prawdopodobnie wpadłaby blisko prawego słupka, ale po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
73 min. - Robak zmienia Piecha.
72 min. - Żółta kartka dla Augusto.
70 min. - Srnić zmienia Pałaszewskiego.

Najwięcej strzelonych bramek przez Śląsk w sezonie ekstraklasy: 50 - 2014/15, 49 - 2013/14, 49 - 2016/17, 47 - 2011/12, 46 - 2010/11, 46 - 2017/18.

65 min. - Rapę zmienia Benedyczak.
63 min. - Kosecki mógł zaliczyć drugą asystę, świetnie podał do wybiegającego Vacka, ale Czech uderzył wprost w ręce bramkarza.
58 min. - Hołota strzelił z 20 metrów, Słowik z małymi problemami, ale odbił piłkę na rzut rożny.
52 min. - Pogoń powinna zdobyć kontaktowego gola, Frączczak wyłożył piłkę Buksie, który przestrzelił nad bramką z kilku metrów.

Arkadiusz Piech strzela 11. bramkę dla Śląska, w tym 10. ligową.

49 min. - GOOOLLL!!! Klasyczna akcja Kosy na prawej stronie, który sprytnie, płasko zagrał do Piecha, a ten w swoim stylu, lekko, techniczne, z bliska pokonał Bursztynka.

Vacek w ostatnich 3 meczach zagrał łącznie 43 minuty. Dzisiaj może ten bilans podwoić.

46 min. - Vacek zmienił Chrapka.

Koniec pierwszej połowy.

45+4 min. - Celeban wybił piłkę głową.
45+4 min. - Faul Cholewiaka przed polem karnym, żółta kartka i rzut wolny dla Pogoni.

To pierwszy gol Chrapka w barwach Śląska.

45+2 min. - GOOOLLL!!! Akcję Śląska rozpoczął Chrapek i to on ją skończył. Pomocnik WKS-u świetnie uruchomił na prawym skrzydle Koseckiego, który po kilku zwodach zagrał w pole karne, tam po sporym zamieszaniu Chrapek wpakował piłkę do siatki.
45 min. - Sędzia przedłuży pierwszą połowę o co najmniej 3 minuty.
44 min. - Pogoń skontrowała, ale Lewandowski zdołał wybić dośrodkowaną piłkę. W odpowiedzi niecelny strzał Kosy.
40 min. - Wreszcie się doczekaliśmy zepchnięcia Pogoni na własną połowę. Śląsk naprawdę dobrze utrzymuje się przy piłce, szybko ją wymieniając.
37 min. - Dobre dośrodkowanie Chrapka z rzutu wolnego, obrońcy wybili piłkę na rzut rożny, po którym Celeban oddał niecelny strzał.
34 min. - Lewandowski dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Pich, ale jego strzał był niecelny. To była niezła okazja, wreszcie.
31 min. - Tarasovs popisał się beznadziejnym dalekim zagraniem do nikogo.
27 min. - Śląsk grając w przewadze jednego zawodnika nie potrafi Pogoni zdominować. Wydaje się wręcz, że to szczecinianie przeważają.

Najwięcej meczów ekstraklasowych w roli trenera Śląska: 139 - Władysław Żmuda 110 - Henryk Apostel 98 - Romuald Szukiełowicz 98 - Tadeusz Pawłowski

Najwięcej meczów ligowych w roli trenera Śląska: 199 - Władysław Żmuda 156 - Ryszard Tarasiewicz 128 - Jan Caliński 110 - Henryk Apostel 100 - Władysław Giergiel 98 - Romuald Szukiełowicz 98 - Tadeusz Pawłowski

22 min. - Kosecki popisał się swoim charakterystycznym rajdem prawą stroną, dośrodkował płasko w pole karne do Picha, który został zablokowany. Słowak protestował, jego zdaniem był faulowany.
21 min. - I kolejna kartka, tym razem dla Piotrowskiego.

Najwięcej meczów w roli trenera Śląska: 241 - Władysław Żmuda 175 - Ryszard Tarasiewicz 138 - Jan Caliński 129 - Henryk Apostel 115 - Tadeusz Pawłowski 114 - Orest Lenczyk

19 min. - Żółta kartka dla Lewandowskiego za faul blisko linii końcowej.
17 min. - Bursztyn, który debiutuje w ekstraklasie, zmienił Zwolińskiego.

Rozgrzewa się już rezerwowy bramkarz Pogoni, Jakub Bursztyn. Czekamy na decyzję, kogo zmieni.

13 min. - Czerwona kartka dla bramkarza Pogoni! Budziłek faulował z boku pola karnego Koseckiego wyprostowaną nogą. Pogoń będzie grać w osłabieniu.
6 min. - Fatalny błąd naszej obrony! Zwoliński dopadł do piłki sam na sam ze Słowikiem, ale mijając go za daleko wypuścił piłkę i nie trafił w pustą bramkę.
5 min. - Kolejna groźna akcja gości. Dośrodkowywał Buksa, ale Frączczak strzelił obok bramki.
4 min. - Niebezpieczna akcja Pogoni po faulu Augusto. Buksa zaatakował ze skrzydła do pola karnego, jednak trafił w boczną siatkę.

Po raz 20. w barwach Śląska występuje dziś Jakub Słowik. We wszystkich tych meczach prezentował się bardzo przyzwoicie. Sprowadzony zimą Cholewiak notuje dziś swój 10. występ w zielonej koszulce.

1 min. - Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu.

W barwach WKS-u po raz drugi z rzędu w wyjściowym składzie wystąpi prezentujący się bardzo obiecująco Maciek Pałaszewski. Drugą ważną zmianą jest brak w wyjściowej "11" Marcina Robaka - od pierwszych minut ukłuć rywala będzie próbował Arkadiusz Piech. Mamy także powrót Lewandowskiego, który zajmie miejsce na lewym skrzydle, zaś grający ostatnio w obronie Cholewiak zastąpi nieobecnego Dankowskiego po lewej stronie defensywy.

Tym razem Śląsk Wrocław podejmie Pogoń Szczecin. Wierzymy w utrzymanie serii bez porażki i walkę o 9. miejsce w tabeli ekstraklasy! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: adrdan95, peciaq, Banan