Strzelcy: Robak 26', Kosecki 30', 45+1' - Peszko 37'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski, Tarasovs, Celeban, Cholewiak - Augusto, Rieder (74 Srnić), Kosecki (88' Lewandowski), Chrapek (82' Vacek), Pich - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kuciak - Mladenović (86' Chrzanowski), Borysiuk, Nalepa, Stolarski - Slavchev, Łukasik (68' Krasić), Lipski, Haraslin (56' de Oliveira), Peszko - Paixao Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Lewandowski, Srnić, Łuczak, Vacek, Pałaszewski, Piech
Lechia Gdańsk: Zelenika, Kobryń, Augustyn, Krasić, Schikowski, Chrzanowski, de Oliveira

Śląsk wygrywa 3. mecz z rzędu, nie przegrywa 4. kolejnego spotkania, pozostaje niepokonany u siebie po raz 9. z rzędu. #ŚLĄLGD

90+5 min. - Koniec meczu Śląsk wygrywa z Lechią 3:1. Przewaga wrocławian nad strefą spadkową wynosi już 11 punktów. Ekstraklasa na 99% zostaje we Wrocławiu.
90+4 min. - Fenomenalna interwencja na linii Słowika.

Jakub Kosecki z 9. żółtą kartką w Śląsku. #ŚLĄLGD

90+2 min. - Vacek fauluje Krasicia.
90 min. - Sędzia dolicza minimum pięć minut.
88 min. - Trzecia zmiana w Śląsku. Schodzi strzelec dwóch goli Jakub Kosecki, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Lewandowski.
86 min. - Ostatnia zmiana w Lechii. Chrzanowski za Mladenovicia.
85 min. - Żółta kartka dla Koseckiego.

Najwięcej bramek dla Śląska po 29. występie w ekstraklasie: 17 - Marcin Robak 15 - Marco Paixăo 13 - Tadeusz Pawłowski 13 - Władimir Grieczniow 13 - Flávio Paixăo 12 - Siergiej Basow 11 - Andrzej Kaczewski 11 - Cristián Díaz 11 Ryota Morioka

83 min. - Augusto drugi raz w tym meczu zagrywa piłkę z rzutu wolnego wprost w ręce Kuciaka.
82 min. - Żółtą kartką napomniany Peszko.
82 min. - Vacek zmienia Chrapka.
81 min. - Idealna sytuacja do zdobycia bramki dla Lipskiego. Jednak jego uderzenie z pola bramkowego przechodzi ponad bramką.
80 min. - Mocny strzał Koseckiego sprzed pola karnego, który z trudem broni Kuciak.
79 min. - Na spalonym de Oliveira.
77 min. - Żółta kartka dla Chrapka.
75 min. - Słowik pewnie radzi sobie ze strzałem Paixao sprzed pola karnego.
74 min. - Rieder zmieniony przez Srnicia.
73 min. - Tym razem żółtą kartką upomniany de Oliveira.

Róbert Pich z 9. żółtą kartką w Śląsku, wszystkie w lidze, 3. w obecnym sezonie. #ŚLĄLGD

72 min. - Pich upomniany żółta kartką.
70 min. - Po konsultacji VAR sędzia Paweł Gil odwołuje rzut karny!
69 min. - Rzut karny dla Lechii. Celeban fauluje Paixao.
68 min. - Krasić zmienia Łukasika.
66 min. - Pich nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów. Piłkę jak na tacy wyłożył mu Kosecki.
64 min. - Pich dostał bardzo dobre podanie od Robaka z głębi pola, ale w polu karnym dał sobie odebrać piłkę.
63 min. - Mladenović przeciągnął dośrodkowanie i piłka wylądowała za linią końcową boiska.
61 min. - Dośrodkowanie Stolarskiego na aut wybija Tarasovs.
60 min. - Strzał de Oliveiry sprzed pola karnego ponad bramką.

W tych sezonach piłkarze Śląska strzelili najwięcej bramek swoim byłym klubom w ekstraklasie: 10 - 2017/18 4 - 2011/12 2 - 2008/09 2 - 2012/13 2 - 2013/14 2 - 2016/17

57 min. - Żółta kartka dla Riedera za faul na Kuciaku.

Najwięcej bramek piłkarzy Śląska byłym klubom w ekstraklasie: 3 - Marcin Robak (Pogoń) 3 - Jakub Kosecki (Lechia)

56 min. - Haraslin zmieniony przez de Oliveirę.
55 min. - Dośrodkowanie Augusto z rzutu wolnego pewnie łapie Kuciak.

W tych sezonach ekstraklasy piłkarze Śląska strzelili najwięcej dubletów: 7 - 2017/18 6 - 1985/86 5 - 1964/65 5 - 1984/85 5 - 2010/11 5 - 2014/15 5 - 2016/17

53 min. - Sytuację po rzucie rożnym wyjaśnia Paixao, który następnie fauluje Chrapka.
52 min. - Rzut rożny dla Śląska.

Tym klubom piłkarze Śląska strzelili najwięcej dubletów w ekstraklasie: 8 - Górnik Zabrze 7 - Lechia Gdańsk 6 - Zagłębie Sosnowiec 6 - Odra Wodzisław Śląski 6 - Pogoń Szczecin

49 min. - Mocny strzał Picha z pola karnego w słupek.
48 min. - Słowik faulowany przez Stolarskiego.
47 min. - Rzut rożny dla Lechii.
46 min. - Lipski podaje do Paixao i zaczynamy drugą połowę.

Zawodnicy wrócili już na boisko.

Do przerwy Śląsk prowadzi z Lechią 3:1. Bramki dla wrocławian zdobywali Marcin Robak (z rzutu karnego) i Jakub Kosecki (dwa gole). Jedyne trafienie dla gości zanotował Sławomir Peszko. Gdyby takim rezultatem zakończyło się to spotkanie Śląsk będzie niemal pewny utrzymania.

Poprzednio Śląsk strzelił 3 gole do przerwy w maju ubiegłego roku z Arką Gdynia. Wygrał wówczas 4:1 (3:1). #ŚLĄLGD

Jakub Kosecki strzela 4. bramkę dla Śląska, z czego 3. przeciw swojemu byłemu klubowi Lechii Gdańsk. #ŚLALGD

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.

Drugi raz na listę strzelców wpisuje się Jakub Kosecki. Były zawodnik Lechii oddał piękny strzał w dalszy róg bramki i nie dał nim szans Kuciakowi.

45+1 min. - Trzecia bramka dla Śląska.

W tych sezonach ekstraklasy Śląsk strzelił najwięcej bramek z rzutów karnych: 9 - 2017/18 6 - 2010/11 6 - 2014/15

45 min. - Sędzia dolicza dwie minuty.
45 min. - Groźnie pod bramką Lechii, ale żaden z zawodników Śląska nie oddał celnego strzału.

Najwięcej goli dla Śląska z rzutów karnych w ekstraklasie u siebie: 5 - Zygmunt Garłowski 5 - Ryszard Tarasiewicz 5 - Marcin Robak

44 min. - Stolarski upomniany żółtą kartką za faul na Pichu.

Najwięcej goli dla Śląska z rzutów karnych w ekstraklasie: 10 - Ryszard Tarasiewicz 8 - Marcin Robak 7 - Zygmunt Garłowski

43 min. - Haraslin nie pilnowany w polu karnym strzela w boczną siatkę.

Najwięcej meczów z golem w sezonie ekstraklasy dla Śląska: 18 - Marco Paixăo (2013/14) 13 - Tadeusz Pawłowski (1979/80) 13 - Flávio Paixăo (2014/15) 13 - Marcin Robak (2017/18)

42 min. - Bardzo ładne zachowanie Stolarskiego, który wybija piłkę na aut, aby można było udzielić pomocy Riederowi.

Sławomir Peszko strzela swoją 2. bramkę Śląskowi, poprzednio w 2010 r. przy Oporowskiej w barwach Lecha Poznań. #ŚLĄLGD

40 min. - Cholewiak płasko zagrywa piłkę w pole karne, ale w nim nie ma nikogo kto mógłby ją przeciąć.

Najwięcej bramek dla Śląska w sezonie ekstraklasy: 21 - Marco Paixăo (2013/14) 18 - Flávio Paixăo (2014/15) 17 - Marcin Robak (2017/18)

39 min. - Żółta kartka dla Lipskiego za faul na Riederze.

Najwięcej goli w ekstraklasie wśród strzelców Śląska: 100 - Marcin Robak (16 dla WKS-u) 92 - P. Włodarczyk (10) 78 - T. Pawłowski (63) 69 - B. Cygan (2) 61 - J. Sybis (61) 61 - M. Paixăo (27) 56 - R. Tarasiewicz (56) 54 - L. Pisz (1) 53 - R. Jakóbczak (9) 52 - A. Piech (8)

Gola dla gości zdobywa reprezentant Polski Sławomir Peszko.

37 min. - Bramka dla Lechii.

Jakub Kosecki strzela 3. bramkę w Śląsku. #ŚLĄLGD

33 min. - Cholewiak pewnie odebrał piłkę zawodnikowi Lechii i pognał z nią na bramkę gdańszczan, ale w ostatnim momencie obrońca gości ją wybił.

Marcin Robak strzela 17. bramkę dla Śląska, a 100. w polskiej ekstraklasie. #ŚLĄLGD

32 min. - Mladenović na spalonym.

Gola dla Śląska strzela Jakub Kosecki, który pewnym strzałem po ziemi pokonuje Kuciaka.

30 min. - Druga bramka dla Śląska.
29 min. - Pich zagrywa piłkę w pole karne do Robaka, ale napastnika Śląska wyprzedza Kuciak.

Marcin Robak zdobywa swoją setną bramkę w ekstraklasie.

26 min. - GOL GOL GOL!!!
24 min. - Rzut karny dla Śląska. Piłkę w polu karnym ręką zagrywa Paixao.

Najwięcej meczów w roli trenera Śląska w ekstraklasie: 139 - Władysław Żmuda 110 - Henryk Apostel 98 - Romuald Szukiełowicz 96 - Tadeusz Pawłowski 95 - Jan Caliński

22 min. - Po dośrodkowaniu Mladenovicia Slavchev ponownie posyła piłkę ponad bramką WKS-u.
21 min. - Dobrze rozegrany rzut rożny kończy się strzałem Slavcheva ponad bramką Słowika.
20 min. - Rzut rożny dla Lechii.
19 min. - Ładna akcja Picha z Chrapkiem, ale strzał Słowaka pozostawia wiele do życzenia.
15 min. - Peszko uderza daleko obok bramki.
13 min. - Strzał Picha sprzed szesnastki ląduje na poprzeczce.
12 min. - Słowik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Lipskiego.

Dla Michała Chrapka to 120. występ w polskiej ekstraklasie. #ŚLĄLGD

11 min. - Łukasik faulowany przez Chrapka.
10 min. - Mladenović ponownie zagrywa w pole karne. Tym razem piłkę wybija Celeban.

Marcin Robak dziś po raz 30. w Śląsku. #ŚLĄLGD

9 min. - Słowik zagrywa nie dokładnie i piłka ląduje na aucie.

Piotr Celeban rozgrywa 85. mecz z rzędu. To 6. najdłuższa seria w historii Śląska. #ŚLĄLGD

7 min. - Mladenović dośrodkowuje w pole karne, ale sytuację wyjaśnia Cholewiak.

Piotr Celeban dziś po raz 310. w Śląsku. #ŚLĄLGD

2 min. - Chrapek faulowany przez Łukasika na połowie Śląska.
1 min. - Chrapek do Augusto i zaczynamy mecz przyjaźni.

Autor relacji: adrdan95