Bruk-Bet Termalica Nieciecza:(stroje: pomarańczowe) Trela - Szeliga (Guba 83), Toivio, Putiwcew, Grzelak - Pawłowski, Kupczak, Stefanik (Gutkocskis 66), Jovanović, Miković - Gergel Trener: Jacek Zieliński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Rieder (Vacek 77), Srnić (Pałaszewski 73), Łuczak (Piech 70), Chrapek, Pich - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Mucha, Maksimenko, Guba, Gutkocskis, Purece, Piątek, Śpiączka
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Kokoszka, Vacek, Scalet, Pałaszewski, Bergier, Piech

Kolejnym rywalem WKS-u będzie 30 kwietnia we Wrocławiu Lechia Gdańsk.

To wielki krok w stronę utrzymania w Ekstraklasie. Marcin Robak zdobył dwie bramki z rzutów karnych ale to Jakub Słowik wydaje się bohaterem WKS-u!

90+3 min. - Koniec meczu! ŚLĄSK wygrywa na wyjeździe!
90+3 min. - Znowu Słowik! Bohater!
90+2 min. - Putiwcew znowu strzela z kilku metrów i znowu Słowik broni!
90+3 min. - Żółta kartka dla Szeligi, który przebywa na ławce rezerwowych.
90+2 min. - A tym razem żółtko dla Pałaszewskiego.
90+1 min. - Róbert Pich z 8. żółtą kartką w Śląsku, w tym 2. w tym sezonie.
90 min. - Żółta kartka dla Roberta Picha.
87 min. - Po rzucie rożnym, strzał głową Toivio ale niecelny.
83 min. - Zmiana w Niecieczy. Guba za Szeligę.
82 min. - Pich do Robaka, ten uderza z pierwszej piłki ale bardzo lekko i niecelnie.

Rywal Śląska poprzednio w osłabieniu przez całą drugą połowę grał w 2. kolejce obecnego sezonu. Zagłębie Lubin w dziesiątkę potrafiło strzelić gola i wygrać mecz 1:0.

80 min. - Pich do Piecha, ten uderza z 16m ale piłka po rykoszecie wychodzi na róg.
79 min. - Podanie w pole karne, ale obrońca gospodarzy w ostatniej chwili wybija piłkę.
78 min. - Strzał Pałaszewskiego został zablokowany.
77 min. - Zmiana w WKS-ie. Vacek za Riedera.
73 min. - Druga zmiana w Śląsku. Pałaszewski wchodzi za Srnicia.
71 min. - Arkadiusz Piech uderza z dystansu, piłkę po rykoszecie chwyta Trela.

Niecieczanie grają w 10. Mają 55% posiadania piłki.

Arkadiusz Piech w 30. ekstraklasowym meczu dla Śląska.

70 min. - Zmiana w Śląsku. Piech za Łuczaka.
67 min. - Putiwcew uderza głową ale Słowik stoi na posterunku!
66 min. - Zmiana w Niecieczy. Gutkocskis wchodzi za Stefanika.
65 min. - Kontra Robaka, który mijał rywali, ostatecznie uderzył strasznie lekko w bramkarza, nie spojrzal ani razu na stojącego obok Picha. Szkoda, to mogła być bramka.

Najdłuższe serie Śląska z golem obu drużyn w ekstraklasie: 11 - Pogoń (1982/83-87/88) 8 - Widzew (1978/79-82/83) 8 - Widzew (2001/02-2013/14) 7 - Katowice (1982/83-85/86) 7 - Łódzki KS (1987/88-90/91) 7 - Szombierki (1983/84-92/93) 7 - Nieciecza (2015/16-17/18)

62 min. - Stefanik zagrywa w pole karne ale obrońca Śląska wybija piłkę.
60 min. - Z rzutu wolnego uderzał Gergel, Słowik na stojąco wypiąstkował piłkę.

Śląsk poprzednio dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu wyjazdowym w marcu ubiegłego roku w... Niecieczy (2:1).

58 min. - Srnić fauluje Gergela 30m przed bramką Śląska.

Najdłuższe serie wyjazdowych meczów Śląska w ekstraklasie z golem obu drużyn: 10 - 2000/01-01/02 8 - 2017/18 7 - 2013/14

55 min. - Pich z pierwszej piłki przy linii końcowej wrzuca piłkę w pole karne, tam był Chrapek ale nie sięgnął futbolówki.

Najdłuższe serie Śląska meczów w ekstraklasie z golem na wyjeździe 13 - 2000/01-01/02 13 - 2010/11-11/12 11 - 1974/75 8 - 1975/76-76/77 8 - 2011/12-12/13 8 - 2017/18

50 min. - Kontra Niecieczy ale na szczęście zakończyła się uderzeniem piłki obok bramki WKS-u.
49 min. - Ależ akcja! Łuczak do wybiegającego Dankowskiego, ten podaje w pole karne do Robaka ale napastnik WKS-u minął się z piłką.
46 min. - Rozpoczęto II połowę spotkania!

Najwięcej bramek dla Śląska w sezonie ekstraklasy 21 - Marco Paixăo (2013/14) 18 - Flávio Paixăo (2014/15) 16 - Tadeusz Pawłowski (1979/80) 16 - Marcin Robak (2017/18)

Najwięcej meczów z golem dla Śląska w sezonie ekstraklasy: 18 - Marco Paixăo (2013/14) 13 - Tadeusz Pawłowski (1979/80) 13 - Flávio Paixăo (2014/15) 12 - Zygmunt Garłowski (1976/77) 12 - Marcin Robak (2017/18)

Najwięcej goli dla Śląska z rzutów karnych w ekstraklasie: 10 - Ryszard Tarasiewicz 7 - Zygmunt Garłowski 7 - Marcin Robak

Śląsk prowadzi po I połowie po dwóch golach zdobych przez Marcina Robaka po rzutach karnych. Ponadto gra w przewadze jednego zawodnika. Czy dzisiaj Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie wygra na wyjeździe i zrobi ogromny krok w utrzymaniu się w lidze? Wierzymy!

45+5 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Sędzia dolicza do I połowy minimum 5 minut.
45+1 min. - Szeliga podaje w pole karne WKS-u do.... Słowika.
45+1 min. - Pich przyjął piłkę w polu karny, obrócił sięw polu karnym, ale uderzył prosto w bramkarza.
45 min. - Jakub SŁOWIK! Co on wybronił! Świetna interwencja bramkarza Śląska.

Marcin Robak jest 3. piłkarzem Śląska, który strzelił 2 bramki z rzutów karnych w meczu ekstraklasy: Karol Kapciński (Śląsk - Zawisza 2:0, 1965/66) Tadeusz Pawłowski (Zawisza - Śląsk 5:2, 1979/80) Marcin Robak (Nieciecza - Śląsk, 2017/18)

Po raz 5. w historii Śląsk strzelił w meczu ekstraklasy 2 gole z rzutów karnych: Śląsk - Pogoń 3:0 (1964/65) Śląsk - Zawisza 2:0 (1965/66) Zawisza - Śląsk 5:2 (1979/80) Śląsk - Korona 3:0 (2016/17) Nieciecza - Śląsk (2017/18)

42 min. - Po zagraniu z rzutu wolnego Stefanika, nikt nie dotknął piłki w polu karnym WKS-u.

Marcin Robak strzela 16. bramkę w Śląsku.

40 min. - 2:1 dla WKS-u! Piłka przeleciała przez ręce Treli, ale pewnie ląduje w siatce! Bramkę zdobywa ponownie Marcin Robak.
39 min. - Kolejna weryfikacja VAR! Miković próbował uderzyć piłką sędziego za co otrzymał czerwoną kartkę.

Najwięcej goli dla Śląska z rzutów karnych w ekstraklasie: 10 - Ryszard Tarasiewicz 7 - Zygmunt Garłowski 6 - Tadeusz Pawłowski 6 - Sebastian Dudek 6 - Sebastian Mila 6 - Marcin Robak

35 min. - Trwa weryfikacja video VAR odnośnie faulu na Łuczaku w polu karnym Niecieczy. Drugi karny dla WKS-u! Kibice w Niecieczy protestują.

Śląsk pod wodzą Tadeusza Pawłowskiego poprzednio prowadził na wyjeździe w grudniu 2015 r. w... Niecieczy. Wówczas 77 minut, dzisiaj 3.

28 min. - Cholewiak podawał w pole karne ale piłka została wybita w ostatniej chwili.
26 min. - I już 1:1. Świetna akcja Niecieczy. Świetna wrzutka Pawłowskiego do Jovanicia, ten głową podaje do Stefanika, który z kilku metrów pokonuje Słowika.

Marcin Robak strzela 15. bramkę w Śląsku.

24 min. - Marcin Robak pewnie zdobywa bramkę! 1:0 dla WKS-u!
21 min. - Rzut karny dla Śląska! Tarasovs faulowany!
19 min. - Robak oddał strzał, piłka po rykoszecie wychodzi na róg.
18 min. - Rafał Grzelak uderzał z rzutu wolnego... w niebo.

Żółta kartka dla Riedera za faul taktyczny na Kupczaku. To już trzecia strata w polu karnym Śląska na własnej połowie.

16 min. - Podanie piłki w pole karne Niecieczy, ale żaden z zawodników Śląska nie przeciął jej toczenia się.
15 min. - Akcja Niecieczy zakończona kompletnie nieudanym dośrodkowaniem z prawej strony.
13 min. - Bardzo dobra akcja gospodarzy. Pawłowski świetnie podał w pole karne, tam jeszcze krótkie podanie do napastnika, którego strzał zostaje zablokowany.

Mecz toczy się w bardzo wolnym tempie.

10 min. - Faul Picha, wcześniej wydawało się, że ręką zagrał Jovanović.
6 min. - Mocny strzał Picha ale równie niecelny.

Daniel Łuczak po raz pierwszy w wyjściowym składzie Śląska. Igors Tarasovs po raz 30. w ekstraklasowym meczu Śląska. Tim Rieder po raz 10. w Śląsku

4 min. - Po rzucie roźnym strzelał Putiwcew ale zrobił to bardzo niecelnie.
1 min. - Pierwszy faul w meczu po stronie Śląska.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

Minuta ciszy z powodu śmierci matki prezesa Niecieczy.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę.

Do składu wrócił również Tim Rieder.

Trener Pawłowski zaskoczył składem. Mecz od pierwszej minuty rozpocznie Daniel Łuczak. Z kolei na ławce znalazł się po bardzo długiej przerwie Adam Kokoszka!

Po pierwszym zwycięstwie w tym roku, czas na pierwsze zwycięstwo na wyjeździe! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania! ;)