Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Augusto, Chrapek (69' Vacek), Kosecki (91' Piech), Riera, Pich (87' Srnić) - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Sandecja Nowy Sącz:(stroje: białe, czarne paski) Gliwa - Benga, Szufryn, Kraczunow (75' Małkowski) - Kasprzak, Mraz (45' Brzyski), Ksonz, Sovsic, Bartosz - Kolew, Trochim (66' Cetnarski) Trener: Kazimierz Moskal

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Srnić, Vacek, Pałaszewski, Piech, Bergier
Sandecja Nowy Sącz: Radliński, Baran, Małkowski, Danek, Cetnarski, Piszczek, Brzyski

94 min. - KONIEC MECZU! Śląsk Wrocław wygrywa po raz pierwszy w 2018 roku po bramce w pierwszej minucie Mateusza Cholewiaka!
91 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, Koseckiego zmienia Arkadiusz Piech.
90 min. - Silny wolej Brzyskiego zza pola karnego szczęśliwie przelatuje nad bramką.
89 min. - Śląsk całkowicie zamknięty na swojej połowie, Sandecja kontynuuje ataki.

Sędzia Lasyk dolicza 4 minuty.

88 min. - Groźne dośrodkowanie Sandecji, Słowik zderza się ze swoimi obrońcami, ale jeden z nich wybija piłkę poza pole karne.
87 min. - Zmiana w Śląsku, Srnić za Picha.
85 min. - Dwie żółte kartki dla zawodników Sandecji. Otrzymali je znajdujący się na ławce rezerwowych Grzegorz Baran, oraz grający w barwach Sandecji Maciej Małkowski.
83 min. - Zaczynamy grać chaotycznie, a Sandecja nie przestaje atakować i wykorzystywać przewagi liczebnej.
82 min. - Kolejny groźny strzał Sandecji. Piłka przelatuje nad bramką.
80 min. - Dwie niebezpieczne akcje Sandecji. Najpierw rywale wdarli się pod naszą bramkę, a potem oddali groźny strzał z dystansu, który Słowik sparował na rzut rożny.
77 min. - Strzelać z dystansu próbuje Brzyski, ale piłka przelatuje obok bramki Słowika.
76 min. - Jakub Kosecki ukarany żółtą kartką.
75 min. - Ostatnia zmiana w drużynie gości. Kraczunowa zmienia Maciej Małkowski.
72 min. - Drugą żółtą kartkę otrzymuje Sito Riera. Rzut wolny dla Sandecji, a Śląsk dokończy mecz w 10.
71 min. - Po centrze z rzutu rożnego do strzału głową dochodzi Celeban, ale piłkę po koźle łapie Gliwa.
70 min. - Dobra akcja Cholewiaka, wbiega z piłką w pole karne, kiwając dwóch rywali. Wywalczył rzut rożny.
69 min. - Chrapek schodzi z boiska z urazem, w jego miejsce Vacek. Po wideoweryfikacji VAR gramy dalej, nie ma rzutu karnego.
67 min. - Sędzia sprawdza na VAR, czy był faul na Chrapku w polu karnym.
66 min. - Druga zmiana w Sandecji. Trochima zastępuje były piłkarz WKS-u Mateusz Cetnarski.
60 min. - Tarasovs próbował uderzać po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała bardzo wysoko.
56 min. - Okres dobrej gry Śląska piłką. Rzut rożny dla WKS-u.

Mecz z trybun we Wrocławiu ogląda 6245 osób.

50 min. - Świetna akcja Koseckiego i Picha. Ten pierwszy po dobrym rajdzie zgrał na lewo do mającego pełno miejsca Picha, który oddał dobry strzał z dystansu. Piłka przeleciała jednak nad bramką.
46 min. - Rajd Cholewiaka lewą stroną. Skrzydłowy przebiegł niemal pół boiska, ale stracił piłkę w polu karnym rywali.

Rozpoczynamy drugą połowę!

45 min. - Zmiana w barwach Sandecji: boisko opuszcza były piłkarz Śląska Patrik Mraz. W jego miejsce pojawia się z numerem 70 Tomasz Brzyski.

Mateusz Cholewiak to dopiero 9. strzelec bramki dla WKS-u w tym sezonie. Poprzednio tak niewielu snajperów Śląsk miał w sezonie 1983/1984, gdy do siatki trafiało zaledwie siedmiu piłkarzy.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Zapraszamy do dalszej części relacji już po przerwie.

43 min. - W środku pola faulowany Pich. Grę wznawia Augusto.
39 min. - Z dystansu swoich sił spróbował Chrapek, ale piłka przetoczyła się obok słupka.

Dzisiejsza żółta kartka to już 8. kartonik Sito Riery w tym sezonie. Hiszpan nie zagra w Niecieczy.

38 min. - Dankowski uderza bardzo mocno z bardzo daleka, a Gliwa ma problemy z obroną, jednak nie było tam nikogo, by dobić do bramki.

Radość z bramki dla Śląska

33 min. - Za mocne dośrodkowanie Riery wyłapuje Gliwa.
32 min. - Żółta kartka dla Plamena Kraczunowa. Zawodnik Sandecji faulował, powstrzymując dobrze zapowiadający się atak Śląska.
29 min. - Żółtą kartką ukarany Sito Riera. Rzut wolny dla Sandecji.
23 min. - Kolejny dziś raz strzał oddaje Cholewiak, jednak jest on za lekki, piłkę bez problemów łapie Gliwa.
21 min. - Sovsic dostaje świetne podanie i wychodzi sam na sam ze Słowikiem. Oddaje strzał, który szczęśliwie odbija się od słupka, a piłka wpada w rękawice Słowika.
20 min. - Po dośrodkowaniu strzela Celeban, ale piłka szybuje ponad bramką Gliwy.
20 min. - Rajd Koseckiego z połowy WKS-u aż w pole karne Sandecji kończy się dobrym strzałem. Rzut rożny dla Śląska.
19 min. - Niebezpiecznie przejęcie Sandecji w środku pola, rywale holują piłkę pod nasze pole karne, ale akcję ofiarnie przerywa Augusto.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 83. mecz z rzędu w Śląsku Wrocław, wyrównując wyczyn Flavio Paixao z sezonów 13/14-15/16. Jakub Słowik rozgrywa zaś 100. spotkanie w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

Za nami kwadrans gry, lekką wizualną przewagę zdaje się mieć Śląsk, jednak wypadałoby pójść za ciosem.

14 min. - Riera fauluje w okolicach koła środkowego, rzut wolny dla Sandecji.
13 min. - Kontra Śląska po rzucie rożnym Sandecji, jednak po dośrodkowaniu w pole karne w ataku faulował Chrapek.
13 min. - Po raz pierwszy niebezpiecznie w polu karnym Śląska. Strzał Ksonza broni z trudnościami Słowik. Rzut rożny dla Sandecji.
10 min. - Zza pola karnego uderzał Pich, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką zespołu z Nowego Sącza.
8 min. - Dobrze po ziemi dośrodkowuje Cholewiak w pole karne, piłka trafia do naszego zawodnika, ale wybijają ją obrońcy Sandecji.
7 min. - Niebezpiecznie było przez chwilę na skraju pola karnego WKS-u, szansę na wyjście sam na sam miał Kolew, ale akcję w ostatniej chwili przeciął Piotr Celeban.

Mateusz Cholewiak zdobył swoją pierwszą bramkę dla Śląska Wrocław.

1 min. - GOL DLA ŚLĄSKA! Do bramki Sandecji z dystansu trafia Mateusz Cholewiak!

Zawodnicy obu drużyn już ustawiają się na boisku. Rozpoczynamy od symbolicznej minuty ciszy za zmarłego w piątek młodego Bartka Wiciaka z Akademii WKS-u.

Zachęcamy do czytania z meczu Śląska Wrocław z Sandecją Nowy Sącz. Czy to będzie pierwsza wygrana w tym roku?

Autor relacji: peciaq