Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Rieder (78. Pałaszewski), Kosecki (66. Srnic) , Riera, Piech - Bergier (46.Pich), Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Korona Kielce:(stroje: Żółto - czerwone) Hamrol - Rymaniak, Kecskes, Kovačević, Gardawski (77. Miś) - Cebula (58. Kaczarawa), Możdżeń, Petrak, Jukić - Aankour, Janjić (71. Soriano) Trener: Gino Lettieri

Śląsk Wrocław: Wrabel - Kucharczyk, Poprawa, Srnić, Łyszczarz, Pałaszewski, Pich
Korona Kielce: Alomerović - Miś, Cvijanović, Kaczarawa, Kosakiewicz, Pape Diaw, Soriano

Koniec meczu. Śląsk remisuje z Koroną 1:1 i kończy rundę zasadniczą na 11. miejscu.

90 min. - Doliczony czas. Rzut wolny z 17. metrów dla Śląska. Bardzo silny strzał Robaka i znakomita interwencja Hamrola.

Nieciecza wyrównała w Gliwicach. Śląsk awansował na 11. miejsce w tabeli.

90 min. - Doliczono 4 minuty do regulaminowego czasu gry.
88 min. - Niecelne podanie Riery do wybiegającego na pozycję Piecha.
85 min. - Petrak leży na murawie.
84 min. - Dośrodkowanie Riery, ale Piech nie doszedł do piłki.
83 min. - Poważny strzał Piecha zza pola bramkowe prosto w ręce bramkarza.
81 min. - Robak z piłką mija bramkarza z boku pola karnego, jednak jego próba dośrodkowania jest niecelna.
78 min. - Zmiana w Śląsku, Pałaszewski wchodzi za Riedera.
77 min. - Zmiana w Koronie. Gardawski zszedł, wszedł Krystian Miś.
77 min. - Przerwa w grze. W polu karnym Śląska leży Tim Rieder.
75 min. - Groźna sytuacja w polu karnym, jednak kończy się szczęśliwie dla Śląska.
73 min. - Gardawski otrzymuje żółtą kartkę za faul na Pichu.
72 min. - Aankour strzela w boczną siatkę.
71 min. - Zmiana w Koronie. Janjic schodzi, wchodzi Soriano.
70 min. - Bardzo silne uderzenie Robaka, ale Hamrol pewnie broni.
68 min. - Dośrodkowanie Piecha, które kończy się pewną interwencją Hamrola.
66 min. - Zmiana w Śląsku. Srnic wchodzi za Koseckiego.
65 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Gardawskiego. Słowik łapie.
64 min. - Dośrodkowanie Riery, Robak nie dochodzi do sytuacji, Pich próbuje piłkę dograć, ale Hamrol łapie.
64 min. - Kaczarawa nabity przez Słowika. Na szczęście dla Śląska piłka poleciała obok bramki.
58 min. - Zmiana w Koronie. Za Cebulę wchodzi Kaczarawa.
57 min. - Sito Riera otrzymuje żółtą kartkę za faul na Gardawskim.

Śląsk w chwili obecnej zajmuje 12. miejsce w tabeli.

53 min. - Gardawski dośrodkował, Ivan Jukic celnie trafia głową do bramki.
52 min. - Nieudane przedarcie się Rymaniaka prawą stroną.
52 min. - Aankour na spalonym.
51 min. - Wrzutka Dankowskiego. Robak nie zorientował się w sytuacji, a Pich nie zdążył dojść do sytuacji.
50 min. - Kartkę otrzymuje Kovacevic za faul na Robaku.
47 min. - Nieudana wrzutka Rymaniaka, którą pewnie łapie Słowik.
47 min. - Piech na spalonym.
46 min. - Aankour rozpoczyna drugą połowę podaniem do Petraka.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Wszedł Pich za Bergiera.

Druga połowa rozpoczyna się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu przedłużenia meczu w Poznaniu.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi 1:0 po celnym strzale Marcina Robaka z rzutu karnego.

Śląsk przesuwa się na 11. pozycję w tabeli.

45 min. - Robak celnie wykonuje rzut karny!
44 min. - Efektowna akcja Śląska zakończona faulem na Rierze. Rzut karny.
42 min. - Cebula pada w polu karnym. Jednak gwizdek sędziego milczy. Po chwili strzał Petraka zablokowany, a poprawka Możdzenia wysoko ponad poprzeczką.

Legia prowadzi z Pogonią. Śląsk w tej chwili jest znów na miejscu 12.

40 min. - Ponownie Cebula z rzutu rożnego. Obrońcy Śląska po raz kolejny wybijają piłkę.
39 min. - Cebula z rzutu rożnego. Bardzo groźny strzał Rybaniaka, ale obok bramki.
38 min. - Cholewiak w ostatniej chwili wybił piłkę Jukiciowi w polu karnym.
37 min. - Jukic oddaje celny strzał, ale Słowik nie dał się zaskoczyć.
35 min. - Strzelał Aankour. Słowik z najwyższym trudem wybił strzał w krótki róg.
31 min. - Wrzutka Riery z rogu. Główkuje Celeban, a Hamrol z najwyższym trudem wybija piłkę na słupek.
30 min. - Strzał Koseckiego zablokowany. Dobitka Bergiera dotyka dwóch obrońców Korony i sędzia nakazuje rzut rożny.

Pierwsze pół godziny pod znakiem przewagi Śląska. Ale w grze Wrocławian jest zbyt wiele chaosu.

29 min. - Możdżeń zaczyna z rzutu wolnego.Ale Tarasovs pewnie wybija.
26 min. - Cebula z rzutu rożnego. Aankour źle przyjął piłkę na przedpolu i nie zdołał oddać strzału.
23 min. - Ponownie Robak na spalonym. Tuż przed oddaniem strzału z czystej pozycji.
22 min. - Marcin Robak na linii spalonego.
22 min. - Efektowny rajd Piecha. Kończy się na linii pola karnego interwencją obrońcy.
20 min. - Niedokładne podanie Robaka do próbującego wybiec na pozycję strzelecką Koseckiego.

Lechia obejmuje prowadzenie w meczu z Arką.

19 min. - Po wrzutce Koseckiego strzał Tasarovsa zablokowany.
18 min. - Robak przewraca się w polu karnym. Piłkarze Ślaska domagają się rzutu karnego, ale sędzia nakazuje rozpocząć grę od rzutu rożnego.

Piast obejmuje prowadzenie w meczu z Niecieczą, spychając Śląsk na 13 pozycję w tabeli.

15 min. - Dankowski powstrzymał na lewym skrzydle próbującego przedrzeć się Jukicia.
13 min. - Sprytne rozegranie Riery. Niestety, Kosecki nie przedarł się przez obronę Korony.
11 min. - Bardzo nieudane dośrodkowanie Rymaniaka. Piłka wylatuje za bramkę.
10 min. - Nieudana próba dośrodkowania Robaka.

Na trybunach trwa protest przeciwko działaniom PZPN. Gra co chwilę przerywana jest przez rzucanie serpentyn na boisko.

9 min. - Bardzo groźne uderzenie Jukicia. Słowik wybija piłkę przed siebie, nabijając jednego z zawodników Korony.
7 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Rierę. Hamrol łapie.
5 min. - Próba wrzutki z autu. Kończy się niecelnym strzałem Piecha.
3 min. - Wrzutka z auta wcelowana w pole karne. Tarasovs przedłuża głową, a Hamrol z dużym trudem wypiąstkowuje piłkę/

Z trybuny B poleciały terpentyny. Trwa przerwa na posprzątanie.

1 min. - Rozpoczął się mecz. Robak podaje do Tarasovsa.

Wreszcie piękna wiosenna pogoda. Za kilka minut Śląsk rozpocznie mecz ostatniej kolejki sezonu zasdaniczego. Jego rywalem będzie Korona Kielce.

Zachęcamy do czytania z meczu Śląska Wrocław z Koroną Kielce!

Autor relacji: Katarzyna Skrzynecka