Strzelcy: Khoblenko 80, 91 Gytkjaer - Robak 82

Lech Poznań:(stroje: niebiesko-białe) Burić - Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych - Barkroth (Situm 59), Trałka, Gajos, Radut - Gytkjaer, Koljić (Khoblenko 16) Trener: Nenad Bjelica
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Pawelec - Pich (Chrapek 66), Augusto (Vacek 70), Srnić, Piech (Bergier 90) - Riera - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski

Lech Poznań: Putnocky, Khoblenko, Situm, Janicki, Jóźwiak, Klupś, Majewski
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Lewandowski, Pałaszewski, Łyszczarz, Vacek, Chrapek, Bergier

To był bardzo dobry mecz Śląska. Niestety trochę pecha, za mało celnych strzałów, ostatecznie głupie błędy i porażka. Wrocławianie zagrali jednak o wiele lepiej niż z Górnikiem.

94 min. - Koniec meczu.
93 min. - Khoblenko z 15 metrów ale... SŁOWIK jest niesamowity. Nawałka robi notatki?
91 min. - A jednak... gol dla Lecha w 90 minucie spotkania....
90 min. - Zmiana w Śląsku. Bergier wchodzi za Piecha.
89 min. - Bramka dla Lecha... ze SPALONEGO. Ale chyba będzie VAR i... powtórka sugeruje, że nie było.
88 min. - Khoblenko z półwoleja z kilkunastu metrów tuż za okienkiem bramki Słowika. Co za końcówka meczu!

Mieliśmy krótkie problemy techniczne.

Marcin Robak strzela 11. bramkę w Śląsku. Pierwszą od listopada.

82 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLL Marcin Robak kontruje! 1:1! Gramy dalej!
80 min. - Gol dla Lecha. Khoblenko z główki po rzucie rożnym. Słowik bez szans.
79 min. - Uderzenie z rzutu wolnego w mur. Za chwilę za mocne podanie do partnera i piłkę przejmują gospodarze.
77 min. - Żółta kartka dla Gajosa za faul na Srniciu. Mogła być niezła kontra.
76 min. - Pięć główek Lecha ale nic z tego.
75 min. - Obie drużyny mają swoje akcje. Ale nie na tyle klarowne, żeby je opisać.
70 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Vacek zmienia Augusto.
67 min. - Po raz kolejny Słowik ratuje Śląsk przed stratą bramki.
66 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Chrapek za Picha.
64 min. - Wrzutka w pole karne, Gytkjaer do Khoblenki ale ten z 5 metrów uderza obok bramki.
63 min. - Wrzutka w pole karne, blisko był Gytkjaer ale Tarasovs wybił na róg.
61 min. - Srnić z 30 metrów uderzył z dystansu tak lekko i prosto, że Burić musiał złapać.
59 min. - Zmiana w Lechu. Situm za Barkrotha.
54 min. - Seria 3-4 strzałów/uderzeń na bramkę Śląska z 2-3 metrów. I nie było gola! Ale był spalony ;)
53 min. - Wrzutka do Piecha, ten przy linii końcowej podrzucił, po chwili piłka trafiła pod nogi Riery ale ten.... w kosmos.
51 min. - Pawelec z przewrotki! Nie, nie ma gola.
49 min. - Faul na Piechu.
48 min. - Lech ruszył mocno z atakiem.
46 min. - Lech powinien to strzelić. Radut uderzał z 10 metrów ale Słowik to wybronił! Ufffff
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę!

To była naprawdę dobra połowa w wykonaniu Śląska Wrocław! Jest nieźle, a może być jeszcze lepiej!

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Piech wrzuca piłkę ale Robak niestety jej nie sięgnął. Po chwili strzelał Pich z dystansu ale Burić stał na posterunku.
43 min. - Celeban wbiegał z piłką w pole karne ale źle przyjął piłkę i... nic.
41 min. - Słowik pewnie chwyta piłkę po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego.
39 min. - Robak miał piłkę w polu karny, co prawda nie miał dużo miejsca, ale uderzył wysoko ponad bramką. Ale jednak - był na pozycji spalonej.
38 min. - Żółta kartka dla Raduta za faul na Srniciu.
37 min. - Gra się znacznie uspokoiła. Śląsk zaskakuje częstymi, DOKŁADNYMI podaniami. Lech też ma swoje okazje ale gra bez błysku.
35 min. - Po rzucie rożnym, kolejny wywalczył... Arkadiusz Piech.
30 min. - Srnić powstrzymał sprint Barkrotha.

Kamil Vacek poprzednio nie zagrał w wyjściowej jedenastce przeciwko Piastowi Gliwice w grudniu, a Michał Chrapek w Niecieczy.

Igors Tarasovs po raz pierwszy w wyjściowym składzie w tym roku. Arkadiusz Piech poprzednio w podstawowej jedenastce zagrał na Cracovii.

26 min. - Nieczysty strzał Bartkrotha w polu karnym WKS-u.
25 min. - Główka Gajosa z kilku metrów ale piłka poleciała obok bramki Słowika. Wcześniej błąd Augusto.
23 min. - Częściej w tym meczu atakuje... ŚLĄSK! Koleje zamieszanie w polu karnym gospodarzy, niestety bez oddanego strzału przez wrocławian.
23 min. - Piech zmarnował świetnie zapowiadającą się akcję Śląska rozpoczętą serią szybkich krótkich podań. To robiło wrażenie. Niestety piłka poleciała w kosmos.
21 min. - Tarasovs do Celebana ale ten bardzo źle uderzył głową.
19 min. - Faul na Marcinie Robaku.
18 min. - Wrzutka z prawej strony, Pich zgrywa na środek pola karnego ale tam zabrakło napastnika WKS-u.
16 min. - Wymuszona zmiana w Lechu. Khoblenko za Koljicia, który doznał kontuzji.
13 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Robak, który nieczysto uderzył w piłkę. To mogła być bramka.
13 min. - Gra jest dość... wyrównana.
12 min. - Tarasovs wygrał główkę w polu karnym Lecha, ale nic z tego nie wynikło.
8 min. - Tarasovs nie porozumiał się z Riederem, Koljić uderzył z 13 metrów ale Słowik złapał piłkę. Było groźnie i.... głupio.
7 min. - Żółtą kartkę otrzymał Kostevych za faul na Rierze.

Piotr Celeban po raz 265. w ligowym meczu Śląska. Dogonił Władysława Porębę na 4. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów.

6 min. - Wrzutka z autu, po chwili próbuje uderzyć z przwrotku Piech ale nie trafił w piłkę.

Mariusz Pawelec rozgrywa 271. mecz w barwach Śląska, dzięki czemu dogonił Waldemara Prusika na 8. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów.

3 min. - Lech od początku spotkania stosuje wysoki pressing.
2 min. - Augusto dośrodkowuje piłkę z rzutu wolne, Tarasovs główkuje ale bramkarz gospodarzy bez problemów chwyta piłkę.

Dla Jakuba Słowika to 10. występ w Śląsku.

Sito Riera rozgrywa dziś 40. mecz w Śląsku

1 min. - Lech rozpoczął spotkanie!

Podobno Śląsk jednak inaczej będzie ustawiony. Pawelec i Celeban na bokach, a Augusto jako defensywny pomocnik.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę.

W ostatnich 56 meczach Śląska w ekstraklasie nie padł remis 0:0.

Tadeusz Pawłowski znów zaskoczył składem! W Poznaniu wystąpi Tarasovs oraz Srnić. Od pierwszych minut zagrają również Riera oraz Piech.

Lech nie przegrał w tym sezonie u siebie. Śląsk nie wygrał w tym sezonie na wyjeździe. Logika ekstraklasy sugeruje zwycięstwo WKS-u. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!