Strzelcy: 27' Pich - 54' Covilo, 89' Rakels

Cracovia:(stroje: czerwono-białe) Pesković - Ferraresso, Datković, Dytiatiev, Siplak - Rakels, Covilo, Drewniak - Hernandez, Wdowiak - Piątek Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Pawelec, Celeban, Rieder, Lewandowski - Vacek, Riera, Chrapek, Pich - Piech, Robak Trener: Jan Urban

Cracovia: Wilk, Fink, Culina, Dimun, Zeniov, Helik, Brock-Madsen
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Łyszczarz, Srnić, Tarasovs, Bergier, Kosecki, Łuczak

94 min. - Koniec meczu. Śląsk znowu nie wywozi z wyjazdu kompletu punktów
93 min. - Obrona Śląska w rozsypce. Ledwo uchroniliśmy się przed stratą kolejnej bramki.

Śląsk traci prowadzenie po raz 9. w tym sezonie, a po raz 14. za kadencji trenera Jana Urbana. #CRAŚLĄ

90 min. - Śląsk tak blisko zeobycia wyrównującej bramki!!!
90 min. - Vacek z Tarasovsem! Igors strzela ale broni Peskovic!
89 min. - Tracimy bramkę. Denis Rakels.
88 min. - Chrapek do Celebana, ale pierwszy do piłki wybiegł Peskovic!
87 min. - Vacek dostał świetne podanie, ale niestety nie wykorzystał okazji by uderzyć z pierwszej piłki
86 min. - Hernandez próbuje z 30 metrów, ale piłka ponad bramką
85 min. - Zmiana. Tarasovs za... Piecha.
84 min. - Kosecki z żołtą kartką za dyskusje

Zamieszanie teraz przy linii bocznej. Sędzia każe zejść Koseckiemu, a ten nie chce opuścić placu gry.

81 min. - Ferraresso brutalnie wpada na Koseckiego.
80 min. - Bergier zmienił Robaka
78 min. - Szykuje się zmiana w ekipie gości. Na boisko wbiegnie Sebastian Bergier
77 min. - Zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku Brock-Madsen
75 min. - Błąd obrońców Cracovii. Pich przechwyca futbolówkę, ale nie udaje się Śląskowi pociągnąć dalej akcji

Rieder ratuje teraz sytuacje wyprzedzając Rakelsa i podając piłkę do Słowika. Bramkarz WKS-u wybija.

73 min. - Rzut wolny dla Śląska, ale zbyt duża odległość by strzelać.

Sędzia podejmuje FATALNĄ błędną decyzję. Gola nie ma. Brawo. Gratulujemy.

Widzieliśmy 100% bramkę WKS-u! Piłka znalazła się cała za linią bramkową!!!

70 min. - Gol dla Śląska! Ale trwa video weryfikacja
69 min. - Ferraresso otrzymuje żółtą kartkę za faul na Chrapku.

Miroslav Čovilo strzela 2. bramkę Śląskowi. Poprzednio na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w październiku 2016 r. #CRAŚLĄ

66 min. - Vacek uderza z powietrza. Piłka leci do nieba.
65 min. - Dośrodkowanie Koseckiego blokuje Rakels
63 min. - Żółta kartka dla Arkadiusza Piecha...... Oznacza to, że nasz napastnik nie zagra w meczu z Legią.

Wdowiaka zastepuje Culina

Zmiana w obu zespołach. W Śląsku za Riere wchodzi Kosecki

61 min. - Bardzo niebezpiecznie pod bramką gości. Strzela Hernandez
59 min. - Faulowany teraz Pawelec

Doping na stadionie

56 min. - Hernandez dośrodkowuje, ale nikt nie dochodzi do futbolówki
55 min. - Cracovia teraz z rzutu wolnego.

Po centrze z lewej strony boiska Cracovia zdobywa bramkę... Strzelcem Covilo. Śląsk traci prowadzenie....

54 min. - Gol dla Cracovii.....
52 min. - Co za interwencja Słowika!

Mecz nadal nabiera tempa. Obie ekipy walczą o każdą piłkę!

Śląsk po raz 4. w tym sezonie wychodzi na prowadzenie w meczu wyjazdowym, poprzednio w Gliwicach, w Gdyni (Puchar Polski) i z Sandecją. #CRAŚLĄ

Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie prowadzi w meczu ligowym do przerwy! Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w Płocku w ostatniej kolejce sezonu 2016/2017

Śląsk wygrywa do przerwy z Cracovią 1:0. Strzelcem gola nasz niezawodny skrzydłowy Robert Pich!

45 min. - Mecz zdecydowanie nabrał tempa. Rakels nie trafia teraz z bardzo bliskiej odległości!
43 min. - Wymiana ciosów trwa. Lewandowski dośrodkowuje w pole karne, ale wybija Siplak.
42 min. - Odpowiedź Pasów, Dobre przerzucenia piłki i strzał Piątka ponownie broni Słowik!
40 min. - Fantatsyczne rozegranie rzutu wolnego przez Chrapka. Pich uderzał z dystansu, piłka odbiła się i trafiła prosto pod nogi Picha, który ni trafił z odległości 5 metrów
39 min. - Piech zmarnował właśnie 100% sytuacje!!!!!!
38 min. - Ależ tu są emocje! Słowik od bramki
37 min. - Zamieszanie teraz na wysokości pola karnego. Cracovia nie odpuszcza i szuka drogi do bramki
36 min. - Faul Riedera i rzut wolny dla gospodarzy
35 min. - Piątek praktycznie sam na sam ze Słowikiem, ale sędzia odgwizdał spalonego
34 min. - Dobra sytuacja Riery z Pichem. Śląsk coraz śmielej wyprowadza piłkę
32 min. - Fatalne teraz zachowanie obrońców gości. Mogło zakończyć się do golem dla Cracovii, ale Rakels mocno spudłował

31 min. - Cracovia rzuciła się do ataku, ale Śląsk dzielnie się broni
29 min. - Groźna sytuacja gospodarzy. Głową uderza Covilo

Róbert Pich strzela 24. bramkę dla Śląska, 23. ligową, 3. w tym sezonie. #CRAŚLĄ

28 min. - Chrapek z wolnego, ale obrońcy Pasów wybijają
27 min. - Rewelacyjna akcja na prawym skrzydle gości! Piłkę dostaje Pich i trafia do bramki przy słupku!
26 min. - GOOOL!!!!! PICH
25 min. - Piątek strzela zza pola karnego, ale strzał udaje się zablokować
23 min. - Znakomita decyzja Riedera. Niemiecki obrońca zatrzymuje akcje Cracovii
21 min. - Chaotyczne próby Celebana w polu karnym zdały się na nic. Cracovia od bramki
20 min. - Rzut wolny dla WKS-u. Do piłki podchodzi Lewandowski
19 min. - Piech faulowany teraz przez Dytiatieva. Zawodnik Pasów otrzymuje żółtą kartkę
17 min. - Śląsk nadal usiłuje skleić jakąś akcje. Dobrą próbę podjęli Pich z Robakiem.
16 min. - Rakels kropnął teraz z dystansu! Słowik ponownie ratuje WKS!

Tim Rieder to 25. zawodnik Śląska w tym sezonie i 16. debiutant. Tylko w rozgrywkach 1990/91 (17) i 2000/01 (18) zadebiutowało w ekstraklasowym WKS-ie więcej zawodników. #CRAŚLĄ

Patrząc na dotychczasowy przebieg tego spotkania można odnieść wrażenie, że Cracovii bardziej zależy na zwycięstwie...

12 min. - Dobry rajd Lewandowskiego lewą stroną. Dośrodkowanie przerywa Dytiatiev
11 min. - Śląsk próbuje stworzyć jakąś sytuacje. Póki co bezskutecznie
9 min. - Słowik wyszedł zbyt wysoko z bramki. Na szczęście dla wrocławian zdołał w porę zatrzymać piłkę

Łukasz Madej wystąpił w poprzednich 31 meczach Śląska. Ostatnio zabrakło go w kwietniu ubiegłego roku podczas meczu z... Cracovią (0:1 przy Kałuży). #CRAŚLĄ

Marcin Robak rozgrywa 20. mecz ligowy w Śląsku. #CRAŚLĄ

5 min. - Robak z Piechem próbują rozegrać jakąś akcje w okolicy pola karnego gospodarzy, ale piłka wychodzi na aut..
4 min. - Co za akcja! Siplak wypuścił piłkę niepilnowanemu Rakelsowi, ale ten celuje prosto w Słowika!
4 min. - Cracovia przy piłce. Śląsk póki co się broni
3 min. - Jakub Słowik przerzuca piłkę nad poprzeczkę! Co za interwencja!
2 min. - Aut Cracovii blisko pola karnego WKS-u
1 min. - Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie
1 min. - Robk do Chrapka i zaczynamy!

Mimo tego, że mecz odbędzie się przy pustych trybunach krakowscy kibice zebrali się pod stadionem by wspierać swój klub

Już za chwilę sędzia Raczkowski rozpocznie dzisiejsze spotkanie!

Dużym zaskoczeniem w składzie WKS-u jest brak Kamila Dankowskiego

Nareszcie! Śląsk wraca do gry! Na początek wyjazdowy mecz z Cracovią. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE, mnóstwo ciekawostek gwarantowanych!

Autor relacji: Claudia Haor