Strzelcy: Piech 2, 65 - Papadopulos 38, Angielski 87

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto (46 Madej) - Kosecki (86 Srnić), Chrapek (53 Vacek), Riera, Pich - Piech, Robak. Trener: Jan Urban
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Konczkowski, Korun, Hebert, Pietrowski - Mak, Dziczek (77 Angielski), Sedlar, Vassiljev, Valencia (69 Badia) - Papadopulos (66 Jankowski) Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Srnić, Madej, Łyszczarz, Pałaszewski, Vacek
Piast Gliwice: Rusov, Badia, Angielski, Rugasević, Jagiełło, Vranjes, Jankowski

94 min. - Koniec. W ostatniej akcji meczu zakotłowało się w polu karnym Piasta. Riera źle dośrodkował, a sędzia zakończył spotkanie
93 min. - Stały fragment dla WKS-u !!
91 min. - Szansę po stałym fragmencie miał tradycyjnie Celeban. Ostatecznie piłka w rękach Szmatuły
90 min. - Arbiter dolicza 4 minuty

Mariusz Pawelec wyprzedził dziś Władysław Porębę i jest zawodnikiem z 6. najdłuższym nieprzerwanym stażem w ekstraklasowym Śląsku. Czołówka: Dariusz Sztylka (11 lat), Roman Faber, Jacek Nocko, Mieczysław Kopycki (po 10), Janusz Sybis (9)

Karol Angielski 5. byłym piłkarzem Śląska, który strzelił WKS-owi w tym sezonie gola. To już 9 trafienie ex-wrocławian.

88 min. - Ależ było blisko! Błyskawiczna odpowiedź Śląska - Robak dostaje fantastyczne podanie w pole karne, ale uderza prosto w interweniującego Szmatułę
87 min. - Gol Angielskiego. Śląsk traci gola po stałym fragmencie
86 min. - Kosecki powalony na murawę zwija się z bólu, Po chwili szybko zbiega do szatni. To wyglądało na coś poważnego. W jego miejsce Srnić
84 min. - Świetna szansa Piasta. W polu karnym strzał oddaje Badia. Ponad poprzeczką
79 min. - Świetna piłka ze środka pola do Piecha. Arek mija się z piłką, z okazji korzysta Robak, która dopada do futbolówki i uderza na bramkę. Piłka odbija się od poprzeczki i słupka - ostatecznie wychodzi w pole.
77 min. - Dziczek schodzi. Na boisku melduje się Angielski
75 min. - Teraz Piast częściej w posiadaniu pilki. Na szczeście niewiele z tego wynika
69 min. - Kolejna roszada w Piaście, W miejsce Valencii pojawia się Badia
66 min. - W miejsce Papadopulosa Jankowski

Arkadiusz Piech strzelił 6. bramkę dla Śląska, w tym 5. w ekstraklasie. To jego pierwszy dublet we wrocławskiej drużynie.

Akcja Picha prawą stroną. Słowak dostarczył futbolówkę do stojącego 5 metrów od bramki Piecha. 2-1

65 min. - GOOOL. Znów Piech!!!
63 min. - Bardzo groźna kontra Piasta. W ostatniej chwili radzi sobie z tym defensywa WKS-u
62 min. - Awantura na boisku. Starcie Koseckiego i Sedlara. Po żółtym kartoniku dla obu graczy
60 min. - Korner całkowicie nieudany
59 min. - Pierwsza dogodna szansa Robaka w tym meczu. Napastnik Śląska oddaje strzał w polu karnym. Szmatuła paruje piłkę na rzut rożny
56 min. - Valencia dośrodkowuje na głowę Papadopulosa. Czech w polu karnym uderza ponad poprzeczką

Mecz z Piastem to 50. kolejne spotkanie Śląska w ekstraklasie z golem którejkolwiek drużyny. Poprzednio bezbramkowy remis wrocławianie zanotowali w sierpniu 2016 r. u siebie z Wisłą Płock.

53 min. - Wymuszona zmiana w Śląsku. Z kontuzją schodzi Chrapek, w jego miejsce Vacek
47 min. - Dziczek ukarany żółtym kartonikiem
46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Zmiana w przerwie Madej w miejsce Augusto

Śląsk po raz 4. w tym sezonie traci prowadzenie już w 1. połowie. Poprzednio z Sandecją, Cracovią i... Piastem.

Koniec pierwszej części. Obie strony miały swoje dogodne szanse. Wydaje się, że wrocławianie popełniają dziś proste błędy w defensywie. Oby poprawiło się to w drugich 45 minutach

41 min. - Śląsk cudem unika bramki. Świetna akcja Koruna prawą stroną, który zagrywa w pole karne do niepilnowanego Valencii. Pomocnik Piasta uderza prosto w Słowika

Michal Papadopoulos strzela 4. bramkę Śląskowi. Poprzednie 3 w barwach Zagłębia Lubin

Fatalne zachowanie Tarasovsa, który sprezentował piłkę rywalom. W sytuacji sam na sam znalazł się Papadopulos i wygrał pojedynek ze Słowikiem

38 min. - Gol dla Piasta
34 min. - Było naprawdę groźnie. Rzut rożny dla Piasta, uderzenie głową Heberta minimalnie ponad poprzeczką

Na wrocławskim stadionie zameldowała się około 50 osobowa grupa sympatyków gości

32 min. - Rajd Picha prawą stroną. Po minięciu dwóch zawodników Piasta zatrzymuje się na trzecim
29 min. - Centra Augusto w pole karne - bez adresata. W odpowiedzi kontra gości. Piłkę w polu karnym WKS-u ostatecznie gubi Valencia
26 min. - Śląsk w posiadaniu piłki, ale na boisku nie dzieje się wiele

Piotr Celeban rozgrywa 243. ekstraklasowy mecz w Śląsku. Dogonił Zbigniewa Mandziejewicza na 3. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów. Przed nimi jedynie: Mieczysław Kopycki (289) i Janusz Sybis (267).

19 min. - Wrzutka Robaka w pole karne. Nikt nie skorzystał z tego dośrodkowania

Radość z bramki Arkadiusza Piecha (1:0)

Jakub Kosecki rozgrywa 90. spotkanie w polskiej ekstraklasie

Atmosfera świąteczna. Zaczął padać śnieg

9 min. - Śląsk ma szczęscie - a raczej dobrze dysponowanego Słowika. Piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Vassilieva sparowana przez bramkarza WKS-u na słupek.
7 min. - Valencia szarżuje na lewej stronie. Zatrzymany w polu karnym

Arkadiusz Piech świetnym uderzeniem z ponad 16 metrów otwiera wynik spotkania

2 min. - Niesamowite rozpoczęcie!! Gol dla Śląska
1 min. - Ależ sytuacja! Valencia w polu karnym oddaje strzał - fantastycznie broni Słowik
1 min. - Zaczynamy! Rozpoczynają goście

Witamy ponownie we Wrocławiu! Czy po zwycięstwie w derbach, czas na pokonanie Piasta? Naturalnie! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Piastem Gliwice.

Autor relacji: mkierakowicz