Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Poprawa, Celeban, Tarasovs, Pich, Srnić (79 Łyszczarz), Vacek, Madej (90+3 Scalet), Riera, Piech, Robak Trener: Jan Urban
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Polacek - Balić, Guldan, Kopacz, Czerwiński, Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło (74 Buksa), Woniak, Tuszyński (88 Tosik), Świerczok (69 Pawłowski). Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Kucharczyk, Łyszczarz, Buławski, Pałaszewski, Scalett, Bergier.
Zagłębie Lubin: Forenc, Buksa, Janoszka, Andrzejczak, Pawłowski, Todorovski, Tosik.

90+5 min. - Konsultacja sędziów, ale VAR nie ma podstaw do interwencji! KONIEC!
90+4 min. - Rzut wolny - wrzuca Riera, Scalet główkuje, a Celeban dobija piłkę do pustej bramki!
90+4 min. - gollllllll
90+4 min. - Ostatnia szansa - rzut wolny
90+3 min. - Napomnienie dla Kopacza
90+3 min. - Scalet zmienia Madeja. Debiut młodego zawodnika.
90+2 min. - Riera z 30 strzela na wiwat.
90 min. - 3 minuty doliczone
90 min. - Ale szczęście Śląska! Dalekie wrzucenie piłki w pole karne, Woniak niepilnpowany strzela z 7 metrów obok bramki!
88 min. - Tuszyński sachodzi zmienia go Tosik.
88 min. - Brzydki faul Balicia kończy się napomnieniem.

Nie ma goli, to o fajerwerki postarali się kibice Śląska :

87 min. - Ładna centra Madeja, główkuje Robak, ale Polacek na posterunku.
86 min. - Szansa dla Śląska - rzut wolny ok. 25 metrów od bramki, nieco z boku bramki Zagłębia
85 min. - A po rzucie rożnym znów Tarasovs wybija - tym razem głową.
84 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska po wrzucie z autu Woźniaka, na szczęście Tarasovs zdołał wybić piłkę.
82 min. - Rzut wolny dla Śląska z głębi pola, centra, jeden z zawodników Zagłębia sprytnie zagrywa głową do tyłu i Polacek chwyta piłkę.

Adrian Łyszczarz po raz 7. w Śląsku, 5. w tym sezonie, 6. występ w ekstraklasie, 4. w obecnych rozgrywkach.

79 min. - Łyszczarz zmienia Srnicia - pierwsza zmiana w Śląsku.
77 min. - A po chwili korner dla gości. Tarasovs wybija piłkę.
76 min. - Rzut rożny dla Śląska, tradycyjnie centruje Pich, Robak próbuje główkować, ale tylko muska piłkę.
min. - s Druga zmian u gości - Buksa zmiania Jagiełłę.
70 min. - Wrzutka Madeja, główka Picha, Polacek z trudem odbija piłkę. Było blisko bramki!
69 min. - Zmiana w Zagłębiu - Pawłowski zmienia Świerczoka

Oprawa derbowa

Śląsk nie wygrał w niedziele 7 kolejnych meczów, bilans: 0-1-6, 3:18. Poprzednia wygrana: 6.11.2016 Śląsk – Zagłębie Lubin 2:1.

61 min. - Rzut wolny dla Śląska ze środkowej strefy, piłkę wybijają defensorzy, dopada do niej Vacek ale strzela silnie i niecelnie.

Piotr Celeban z 25. żółtą kartką w Śląsku, w tym 21. w ekstraklasie, a 2. w obecnym sezonie.

58 min. - Z narożnika boiska Pich, główkuje Piech, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
57 min. - Grona akcja Śląska przerwana taktycznym faulem Jagiełły i arbiter napomina gracza Zagłębia.
56 min. - Celeban ukarany żółtą kartką po faulu na Tuszyńskim.
55 min. - Gorąco pod wrocławską bramką - z 12 metrów uderzał Świerczok, na szczęście obok słupka.
52 min. - Wrzutka Jagiełły z lewej strony, Słowik pewnie łapie piłkę.
48 min. - Ostry atak Balicia, sędzia nie pokazuje jednak żółtej kartki.
46 min. - Piech główkuje, ale nie był w stanie zaskoczyć Polacka.
46 min. - Śląsk rozpoczął 2 połowę.
45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.Na razie bez goli we Wrocławiu.
38 min. - Znów słabe wykonanie rzutu rożnego przez gości, wrocławianie wybijają piłkę.
36 min. - Ufff, ależ parada Słowika, Woźniak strzelał z 8 metrów, i wydawało sięl, że będzie to nie do obrony! Brawo golkiper!

Hasłem oprawy kibiców jest: Siła i honor nas cechują - Wojskowe korzenie zobowiązują.

32 min. - Korner dla Zagłębia, krótko rozegrany, Czerwiński dośrodkowuje, ale w powietrzu górą defensorzy WKS-u.
31 min. - Militarna oprawa kibiców Śląska, ale dym nie przeszkadza w grze
30 min. - Groźna akcja Śląska, Vacek dośrodkowuje, Piech główkuje, ale był w trudnej pozycji, by skutecznie strzelić.
29 min. - Tym tazem spoęcie Tarasovsa ze Świerczokiem, arbiter wzywa obu do siebie i uspokaja.
27 min. - Pich głową do Słowika, ten łapie piłkę i wpada na niego Czerwiński. Bezsensowny faul.
26 min. - Kąsliy strzał Świerczoka, Słowik na posterunku.
23 min. - Rzut rożny dla Zagłębia, wrocławianie wybijają piłkę.
22 min. - Riera zwija się z bólu na murawie. Po chwili na szczęście wstaje.
22 min. - Pich prostopadle do Piecha, ten na spalonym.

Aż 4 graczy Śląska pauzowało ze względów dyscyplinarnych w ekstraklasie tylko raz. W 2002 r. po meczu z... Zagłębiem L.: Jarosław Lato i Dariusz Sztylka za czerwone kartki, Marek Kowalczyk i Sławomir Nazaruk za żółte nie zagrali z Widzewem (1:1). Po tym remisie WKS spadł z ligi.

19 min. - Ajjj było blisko gola dla WKS-u! Riera szarpnął prawym skrzydłem, zacentrował, Piech główkuje minimalnie obok bramki.
17 min. - Rzut wolny dla Śląska z głębi pola - wrzuca Riera, obrońcy wybijają piłkę, jeszcze zza pola karnego próbuje szczęścia Pich, ale na razie celowniki są słabo ustawione.
14 min. - Rzut rożny dla Zagłębia, Jagiełlo dośrodkowuje, strzał głową niecelny.

Arkadiusz Piech po raz 150. w ekstraklasie. Kamil Vacek po raz 10. w Śląsku,

Konrad Poprawa po raz 2. w Śląsku, debiutuje w wyjściowym składzie. W Płocku wszedł w 17. minucie przy stanie 0:1.

11 min. - Rzut wolny dla Zagłębia - próba dośrodkowania, ale jeden z graczy z Lubina na spoalonym

Kibice Śląska skandują: Piłka nożna dla kibiców i >>pozdrawiają<< policję.

7 min. - Strzał z 25 metrów Srnicia, piłka minimalnie obok słupka.

Jakub Słowik debiutuje dziś w ligowym meczu Śląska. Do tej pory zagrał jedynie w pucharowym meczu z Arką w Gdyni (2:4 po dogrywce).

5 min. - Próba dośrodkowania Tuszyńskiego w pole karne, ale osamotniony Świerczok nie doszedł do piłki.
3 min. - Próba zaskoczenia z dystansu Słowika, ale bardzo, bardzo niecelna.
2 min. - Próba uderzenia z dystansu Piecha - zablokowana.
1 min. - Na spalonym złapany Jakubn Świerczok.
1 min. - Pierwszy gwizdek arbitra - zaczęło Zagłębie

W zespole Śląska niespodzianka - w bramce Jakub Słowik.

Obie drużyny już na murawie.

Czas na Derby Dolnego Śląska! Czy wrocławski klub w okrojonym składzie (kartki, kontuzje) ma szansę na zwycięstwo w tym spotkaniu? Oczywiście! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego meczu.