Strzelcy: Piech 66 - Łukasiewicz 45, Zbozień 52

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Wrąbel – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto – Kosecki, Chrapek (77 Madej), Vacek (62 Riera), Pich – Piech, Robak Trener: Jan Urban
Arka Gdynia:(stroje: ) Steinbors – Zbozień, Helstrup, Marcjanik, Marciniak – Nowicki (46 Kun), Łukasiewicz, Szwoch, Krivets, Piesio (89 Socha) – Jurado (70 Siemaszko) Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Słowik, Poprawa, Srnić, Riera, Pałaszewski, Madej
Arka Gdynia: Pilarz, Danch, Kun, Siemaszko, Socha, Szwoch, Zarandia

Koniec meczu. Przegrana Śląska. Sytuacja w tabeli wygląda coraz słabiej. Co gorsza, w dzisiejszym meczu kartki obejrzeli Chrapek, Pawelec, Kosecki i Augusto. Wymienieni piłkarze nie zagrają za tydzień w derbach z Zagłębiem

94 min. - Ostatnia akcja Śląska, Wrąbel w polu karnym Arki, ale bez rezulatatów
92 min. - Groźne uderzenie Robaka, jednak spalony
91 min. - Kosecki ukarany zółtym kartonikiem. Nie zagra z Zagłębiem...
90 min. - 4 minuty doliczone
89 min. - Na boisko wchodzi wychowanek Śląska Socha. Zmienia Piesia.
86 min. - Kolejne fatalne informacje dla Jana Urbana. Pawelec ukarany żółtą kartką i nie zagra w derbach
82 min. - Kosecki urwał się lewą stroną i oddał strzał. Uderzenie nie wyszło
81 min. - Szwoch z rzutu wolnego. Parę metrów ponad bramką
80 min. - Augusto ukarany czerwoną kartką. Faul taktyczny - Portugalczyk powstrzymywał wbiegającego w pole karne Kuna
78 min. - W sytuacji sam na sam Siemaszko. Wrąbel zapisuje dobrą interwencję
77 min. - Piesio ukarany żółtą kartką
77 min. - Madej za Chrapka
76 min. - Chrapek uderza z szesnastego metra. Piłka przechodzi parę metrów od lewego słupka

Ofensywa Śląska trwa nadal!

73 min. - Robak zdobywa gola. Niestety spalony
72 min. - Dośrodkowanie Augusto, uderzenie głową Celebana. Wszyscy widzieli futbolówkę w bramce, ale jakimś cudem broni Steinbors
70 min. - Siemaszko w miejsce Jurado

Doping (I połowa)

66 min. - Cóż za gol Piecha! Wrzut z autu Pawelca, piłkę w polu karnym przedłuża Tarasovs, a snajper WKS-u decyduje się na fantastyczne uderzenie przewrotką

Sito Riera po raz 30. w ekstraklasie

63 min. - Riera w polu karnym oddaje sytuacyjny strzał. Piłka przechodzi obok prawego słupka
62 min. - Vacek schodzi, na boisku melduje się Sito Riera

Strata gola źle podziałała na wrocławian. Wydaje się, że Wojskowi nie mają pomysłu na sforsowanie bloku obronnego gości

57 min. - Piech umieszcza piłkę w siatce. Gola nie ma - oczywisty spalony
52 min. - Katastrofa. Znów stały fragment i ogromne pomyłki w kryciu. Bierność w defensywie wykorzystuje Zbozień
50 min. - Akcja ratunkowała Chrapka na skrzydle, który fauluje Piesia. Chrapek nie zagra za tydzień w derbach
48 min. - Augusto wrzuca w pole karne, o piłkę powalczył Pich. Ostatecznie futbolówkę przejmuje Piech, oddaje do Chrapka, który oddaje bardzo niecelny strzał
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę
46 min. - Zmiana w Arce. Kun za Nowickiego

Antoni Łukasiewicz strzela 2. bramkę Śląskowi. Poprzednio jako zawodnik Łódzkiego KS (sezon 2011/12)

Śląsk teoretycznie przeważał, jednak to podopieczni Jana Urbana schodzą do szatni w kiepskich humorach. Po dośrodkowaniu Krivca z rzutu rożnego piłkę w siatce po strzale głową umieszcza Łukasiewicz

45 min. - Koszmar Śląska. Bramkę dla Arki w ostatnich chwilach pierwszej części zdobył były gracz WKS-u Antoni Łukasiewicz
42 min. - Łukasiewicz wyjaśnia sytuację. Po chwili piłka wraca w szesnastkę gości, ale Piech złapany na spalonym
41 min. - Uderzenie Robaka z dystansu. Piłka po plecach gracza Arki wychodzi poza linię końcową. Korner
37 min. - Szczęście Śląska. Kontra Arki, w świetnej sytuacji w polu karnym znajduje się Szwoch, jednak nie trafia w bramkę
36 min. - Pawelec uderza głową po rzucie rożnym. Znów było groźnie. Znów interwencja bramkarza gości
35 min. - Świetna wymiana piłki na skrzydle w duecie Pawelec-Pich. Słowak ostatecznie w polu karnym decyduje się na uderzenie - broni Steinbors
33 min. - Robak w polu karnym. W fizycznym starciu nie dał rady dwóm defensorom Arki

Augusto poprzednio wystąpił w sierpniowym meczu Pucharu Polski z... Arką

29 min. - Uderzenie Robaka z ostrego kąta. Strzał daleko obok bramki
26 min. - Najgroźniejsza akcja w meczu. Po rzucie rożnym główka Celebana. Interweniuje Steinbors

Piotr Celeban po raz 240. w ekstraklasowym meczu Śląska. Dogonił Zbigniewa Mandziejewicza na 4. miejscu w klubowej klasyfikacji wszechczasów

22 min. - Żółty kartonik za faul w środku pola ogląda Vacek
22 min. - Niecelne uderzenie z dystansu Piesia
21 min. - Zbozień dośrodkował do Jurado, w ostatniej chwili strzał napastnika gości blokuje Pich
20 min. - Chrapek do Picha. Słowak w polu karnym pogubił się i stracił piłkę

Wrocławianie są znacznie częściej w posiadaniu futbolówki. Arka skupiona na grze z kontry

14 min. - Nowicki urwał się prawą stroną, jednak w polu karnym za mocno wypuścił sobię piłkę
12 min. - Niedokładna wrzutka Marciniaka
10 min. - Augusto dobrą interwencją na środku boiska przerywa kontrę gości
8 min. - Wrzutka Augusto do Robaka. Uderzenie snajpera WKS-u zblokowane
6 min. - Kontra Śląska. Faulowany Kosecki
1 min. - Śląsk zaczął!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na murawę! Za chwilę rozpocznie się mecz!

Wymuszona korekta w wyjściowej jedenastce żółto- niebieskich. Yannick Sambea doznał kontuzji podczas rozgrzewki i w jego miejsce do składu wskakuje Mateusz Szwoch.

18-letni Tomasz Nowicki z Arki zadebiutuje dzisiaj w ekstraklasie.

Na ławce rezerwowych gości znajduje się wychowanek WKS-u - Tadeusz Socha.