Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pich, Pawelec, Celeban, Čotra - Kosecki, Chrapek (86 Łyszczarz), Srnić, Vacek (90+1 Pałaszewski), Piech (81 Madej), Robak Trener: Jan Urban
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Załuska - Niepsuj, Rapa, Rudol, Nunes, Murawski (46 Kort), Hołota, Drygas (78 Drygas), Formella (46 Gyurcso), Delev, Frączczak Trener: Maciej Skorża

Śląsk Wrocław: Słowik, Augusto, Madej Pałaszewski, Łyszczarz, Łuczak, Poprawa
Pogoń Szczecin: Henger, Gyursco, Kort, Matynia, Paczuk, Piotrowski, Zwoliński

90+3 min. - Ostatni gwizdek na wrocławskim stadionie. Śląsk - Pogoń 3:0!
90+2 min. - Pogoń kończy mecz w osłabieniu - druga żółta dla Zwolińskiego za ostry faul i napastnik idzie przedwcześnie do szatni.

Maciej Pałaszewski po raz 2. w Śląsku, debiut na Stadionie Wrocław.

90+1 min. - Ostatnia zmiana w meczu - schodzi Vacek, wchodzi Pałaszewski.
90 min. - Arbiter dolicza 2 minuty.

Mariusz Pawelec z 63. żółtą kartką w Śląsku, 55. ligową, 3. w tym sezonie.

89 min. - Zwoliński ukarany za ostry faul żółtą kartką.

Adrian Łyszczarz po raz 6. w Śląsku, 5. w ekstraklasie, 4. występ w tym sezonie, w tym 3. ligowy - poprzednio z Piastem w sierpniu.

89 min. - Hołota próbuje technicznym udrzeniem zaskoczyć Wrąbla, ale zbyt wysoko poszybowała piłka.
88 min. - Żółta kartka dla Pawelca za przerwanie taktcyznym faulem korzystnie zapowiadającej się akcji Pogoni.
87 min. - Druga zmiana w Śląsku - Chrapek siada na ławkę, a na placu gry melduje się Łyszczarz.
86 min. - Wrzutka Gyurcso, główkuje Zwoliński, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza WKS-u.
84 min. - Madej próbuje zewnętrzną częścią stopy obsłużyć kilkudziesięciometrowym podaniem Koseckiego, ale zabrakło dokladności, futbolówka pada łupem Załuski.

Łukasz Madej rozgrywa 410. mecz w ekstraklasie, Đorđe Čotra 140, zaś Kamil Vacek 40

82 min. - Na murawie zwija się z bólu Gyurcso, ale ostatecznie obyło się bez interwencji służb medycznych
81 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku - Madej zastępuje Piecha.
80 min. - Gyurcso ostro dośrodkowuje, w powietrzu górą Wrąbel, który piąstkuje piłkę.
79 min. - Nunes faulowany z boku pola karmego przez Picha, szansa dla Pogoni.

Gol Arkadiusz Piecha był 50. bramką Śląska za kadencji trenera Jana Urbana

78 min. - Napomnienie dla Arkadiusza Piecha, za opóźnienia wznowienia gry - gracz Śląska wyrzucil wysoko w górę piłkę, po tym jak arbiter odgizdał faul.
78 min. - Ostatnia zmiana w Pogoni - Zwoliński zmienia Drygasa
75 min. - Płaski strzał z dystansu - Wrąbel rzuca się i odbija piłką.
75 min. - Dwie piłki na boisku, sędzia nie przerywa gry.
74 min. - Hołota strzela z 20 metrów silnie, ale niecelnie. Wrąbel nie musiał nawet interweniować.
72 min. - Nunes z rzutu rożnego zaskakująco przed pole karne, ale nie był to przemyślany wariant rozegrania akcji. Piłka po chwili znów pod nogami Nunesa, tym razem dośrodkowanie w pole karne, ale piłka nie trafia do żadnego z Portowców.

Potrzebowali najmniej meczów, by strzelić 10 bramek w ekstraklasie dla Śląska: Robak 12, M.Paixăo 16, Grieczniow 21, Díaz 23, Kostek 25

71 min. - Świetny przerzut Chrapka do Koseckiego, ale ten nie ruszył od razu z piłką i osaczony przez obrońcę nie zdołał zagrozić bramce Pogoni.
71 min. - Krótkie rozegranie, Chrapek centruje, Robakowi niewiele zabrakło, by sięgnąć piłkę.
70 min. - Hołota fauluje Chrapka, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Arkadiusz Piech strzelił 3. bramkę w Śląsku, w tym 2. ligową.

67 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLL Arkadiusz Piech! Z łatwością mija zwodem dwóch zawodników i pewnym uderzeniem z kilkunastu metrów pakuje piłkę do siatki. Śląsk - 3, Pogoń - 0
65 min. - Srnić leży na murawie, sędzia przerywa grę, ale nie dopatruje się przewinienia, sprawdza tylko czy gracz Śląska nie ucierpiał mocno. Gra wzowiona rzutem sędziowskim.
65 min. - Rzut wolny z głębi pola, Nunes centruje, ale Wrąbel wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę.
64 min. - Chrapek niedokładnie do Piecha i piłka ląduje na aucie, prosty błąd pomocnika
62 min. - Ależ emocje, Robak szarżuje w pole karne, mija obrońcę, staje oko w oko z bramkarzem, próbuje mijać go zwodem, ale golkiper nogą zdołał wybić piłkę.

Najwięcej dubletów w ekstraklasie na własnym boisku piłkarze Śląska strzelili Zagłębiu Sosnowiec i Pogoni Szczecin (po 5).

61 min. - Chrapek świetnie podaje do Piecha, ten uderza na bramkę, ale podobnie jak przed chwilą Robak, strzela obok. A Piech aż złapał się za głowę, nie wierząc, że przestrzelił.

Tym klubom piłkarze Śląska strzelili najwięcej dubletów w ekstraklasie: Górnik Z. 8, Zagłębie S., Odra WŚ, Lechia, Pogoń po 6.

60 min. - W odpowiedzi z 15 metrów płasko strzela Nunes, Wrąbel nie ma problemów ze złapaniem piłki.
59 min. - Kosecki efektownie podaje do Robaka, ten czując, że to jego dzień - uderza z 20 metrów, ale tym razem piłka mija bramkę.
58 min. - Dobre ustawienie defensywy WKS-u - piłkarz Pogoni złapany na spalonym.

Najwięcej dubletów dla Śląska w ekstraklasie: Tarasiewicz 8, Pawłowski 7, Sybis, Socha 5, Mila, Flávio 4, Grieczniow, Díaz, Morioka, Robak 3

55 min. - Kolejny rzut wolny dla gości - dośrodkowanie Nunesa, ale bez zagrożenia.

Doping (I połowa)

53 min. - Pogoń w natarciu. Rzut wolny z dalszej odległości, dosrodkowanie, główkuje Nunes, Wrąbel paradą wybija piłkę poza boisko.
51 min. - Gyurcso przedziera się w pole karne, mija Piecha, ale dobrze blokowany.
50 min. - Dzisiaj szczęście ewidentnie sprzyja Wrąblowi, dośrodkowanie w pole karne Drygas uderza z 12 metrów, ale bramkarz świetnie interweniuje.

Najwięcej goli dla Śląska po 7. meczu sezonu ekstraklasy u siebie: Joachim Stachuła (1964/65), Mirosław Pękala (1982/83), Robak (2017/18) 6.

49 min. - Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony boiska - zbyt lekka centra, Piech wybija piłkę.
46 min. - Rozpoczynamy 2 połowę!
46 min. - Zmiana w przerwie: schodzą Murawski i Formella, wchodzą Kort i Gyurcso.
45 min. - Nie mamy doliczonego czasu - koniec pierwszej polowy! Gracze Śląska schodzą do szatni przemoczeni, ale w dobrych nastrojach.

A na trybunach >>Szkocja<<, kibice Śląska bawią się w najlepsze, ciesząc się z korzystnego wyniku

43 min. - Złe zagranie Niepsuja do tyłu, Robak przejmuje piłkę, strzela z 20 metrów, ale niecelnie. Szkoda, wydaje się, że gracz Śląska mógł jeszcze pobiec z piłką bliżej bramki.

Marcin Robak 1. zawodnikiem w historii Śląska, który strzelił w ekstraklasie 4 gole swoim byłym klubom. Sebastian Mila zdobył 3.

40 min. - I właśnie Wrąbel w roli głównej - dośrodkowanie, groźnie strzela Frąszczak, ale piłka pewnie chwycona przez golkipera.

Jakub Wrąbel dziś po raz 30. w pierwszej drużynie Śląska.Czy zachowa czyste konto? Na razie szczęście mu sprzyja. Oby nie było do razy sztuka...

38 min. - I znów pressing WKS-u przyosi rezultat, Vacek zagrywa prostopadle do Robaka, ale napastnik był na spalonym.
37 min. - Świetny pressing Piecha i odbiór piłki, ale próba przerzutu do Koseckiego zablokowana.
36 min. - Znów ofensywne wejście Cotry, ale znów podanie nie znajduje adresata w polu karnym

Marcin Robak strzela 10. bramkę w Śląsku.

35 min. - GOLLLL Robak! Robak! Marcin Robak! Świetne podanie Koseckiego zamienione na bramkę! 2:0!
34 min. - Wyglądało groźnie, ale Hołota nie trafia do bramki, a poza tym był na spalonym.
33 min. - Pogoń nie może się przebić w pole karne, próbuje wrzutki, ale Cotra wybija.

Najwięcej goli dla Śląska po 7. meczu sezonu u siebie: Stachuła, Pękala 6, Kaczewski, Wanat, Pawłowski, Tarasiewicz, Basow, Flávio, Robak 5

31 min. - Ależ szczęście Śląska! Delev uderzał z dystancu, Wrąbel wypuścił piłkę, a Murawski z kilku metrów przestrzelił!
30 min. - Robak naciska Załuskę, ale bramkarz pewnie podaje do kolegi.

Marcin Robak jest pierwszym zawodnikiem w historii Śląska, który strzelił w ekstraklasie gola swoim 3 byłym klubom (Piast, Lech, Pogoń).

Nad stadionem rzęsiste opady deszczu...

28 min. - Cotra z piłką z lewej strony boiska, zagrywa w pole karne, ale wprost pod nogi przeciwnika.
27 min. - Rzut wolny dla Pogoni 5 metrów od bramk. Dośrodkowanie w pole karne - wrocławianie wybijają piłkę, jeszcze próba dobitki, ale zablokowane.
24 min. - Delev złapany na spalonym. Gracz Pogoni jeszcze kopnął piłkę w stronę bramki po gwizdku... sędzia Kwiatkowski zamienił z nim kilka słów.
23 min. - Piech jako prawy obrońca świetnie wyłuskał piłkę... ale po chwili głupio stracił przy próbie wyprowadzenia.
22 min. - Zagranie wzdłuż pola karnego Pogoni - Załuska pewnie chwyta piłkę.

Najwięcej bramek dla Śląska po 14. kolejce ekstraklasy Flávio Paixăo 10 (2014/15), Marco Paixăo 9 (2013/14), Marcin Robak 9 (207/18).

21 min. - Kibice niezadowwoleni z decyzji arbitra - ich zdaniem powinien być rzut rożny dla Śląska, a grę wznowi bramkarz Pogoni.

Radość z bramki Marcina Robaka

18 min. - Akcja Pogoni lewą stroną - dośrodkowanie w pole karne, ale Pawelec świetnie ustawiony przecina ror lotu piłki i wybija futbolówkę.

Najwięcej bramek dla Śląska po 12. występie w ekstraklasie: Marcin Robak 9, Marco Paixăo 8, Władimir Grieczniow 7.

16 min. - Dalekie podanie prostopadłe w kierunku Robaka, ale Załuska czujny na przedpolu - wybija piłkę przed polem karnym oddalając zagrożenie.
14 min. - Chrapek strzela z 20 metrów... zabrakło kilku metrów.
13 min. - Długa piłka ze środka na skrzydło do Koseckiego, wydaje się, że obrońca zagrywa ręką, ale arbiter wskazuje tylko na aut.

Tym klubom Marcin Robak strzelił najwięcej goli w karierze: Górnik Zabrze (12), Lech Poznań i Pogoń Szczecin (po 8)

8 min. - Świetnie Wrąbel! Po wrzutce z prawej strony strzela Frąszczak, ale na szczęście bramkarz wrocławski zdołał odbić piłkę.

To już 9 bramka napastnika dla Śląska.

Kibice głośno skandują nazwisko snajpera WKS-u!

4 min. - GOLLLL - dośrodkowanie z prawej strony, świetnie w polu karnym znalazł się Robak i wyprowadził Śląsk na prowadzenie! 1:0
3 min. - Pierwsza grona akcja meczu - w polu karnym znalazł się Kosecki, ale zabrakło pomysłu i został zablokowany

Na sektorze gości na razie około 20 kibiców Pogoni

1 min. - Pierwszy gwizdek arbitra - zaczął Śląsk!
1 min. - Ale ładnie - Śląsk na zielono, Pogoń na biało, a sedziowie na czerwono!

Piłkarze wyprowadzani przez sędziów już na murawie

Jak na razie na trybunach dość pusto, pod stadionem duże korki, jak to w piątek we Wrocławiu

Podobno Robert Pich zagra na prawej obronie, a Piech na skrzydle! Część dziennikarzy nie wierzy i wciąż obstawia 3-5-2 ;)

Czas się przełamać! Wierzymy w zwycięstwo z Pogonią! Zachęcamy do czytania relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin.