Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Kosecki, Riera, Chrapek (72 Vacek), Pich - Piech (72 Madej), Robak. Trener: Jan Urban
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Buchalik - Sadlok, Głowacki, Arsenić, Gonzalez, Basha, Llonch, Boguski (75 Bartosz), Imaz (84 Wojtkowski) Carlitos, Brożek (73 Perez Alonso). Trener: Kiko Ramírez

Śląsk Wrocław: Słowik, Augusto, Poprawa, Łyszczarz, Srnić, Madej, Vacek.
Wisła Kraków: Chorążka, Halilović, Bartosz, Cywka, Alonso, Wojtkowski, Balaniuk.

90+4 min. - Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Po emocjonującym meczu Śląsk przegrywa z Wisłą.
90+2 min. - Carlitos złapany na ofsajdzie

Wygląda na to, że dzisiaj Twierdza padnie...

Oprawa

90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
89 min. - Centrostrzał Pawelca niemal kończy się bramką po rykoszecie. Po chwili strzela Robak, ale znów niecelnie.
88 min. - Kolejna niewykorzystana szansa WKS-u! Tym razem w dogodnej pozycji był Kosecki, ale Buchalik obronił.
87 min. - Tarasovs zgrywa piłke do Vacka, ten w trudnej pozycji zdołał oddać strzał, ale nie trafił w światło bramki.
86 min. - Rzut wolny ze środka pola - miękka wrzuta Cotry, niestety bez efektu.

Sito Riera z 6. żółtą kartką w Śląskyu, 4. w obecnym sezonie. Nie zagra w Płocku.

85 min. - Ale mamy dzisiaj tych kartek - tym razem napomniany Riera.
84 min. - Zmiana w Wiśle - Wojtkowski za Imaza.

Trener Jan Urban jeszcze nigdy nie zremisował z Wisłą Kraków w lidze. Bilans: 7-0-5, 12:11. I tym razem nie zanosi się na remis...

80 min. - Niesamowite nie ma gola dla Śląska. 12 metrów nieatakowany przed bramką był Robak, ale posłal futbolówkę obok słupka.

Kibice z trybun pozdrawiają arbitra ;)

77 min. - Cotra wrzuca, ale kończy się kontrą Wisły... Carlitos mija Koseckiego, ten zamiast walczyć o piłkę, staje sygnalizując faul, sędzia nie przerywa gry, i przed stratą tzreciego gola Śląsk ratuje Wrabel.
75 min. - A chwilę przed zmianą uderzał Sadlok, obok bramki.
75 min. - Udział w meczu kończy Boguski, zmienia go Bartosz.
74 min. - Kosecki drybluje, pada przed polem karnym, sędzia nie dopatruje się przewinienia.
74 min. - Rzut wolny Śląska z boku boiska, Cotra wrzuca w pole karne, a futbolówka pewnie złapana przez bramkarza Wisły.
73 min. - Pierwsza zmiana u gości - Perez Alonso za Brożka.
72 min. - Podwójna zmiana w Śląsku - Madej i Vacek za Piecha i Chrapka.
71 min. - Carlitos pewnie pod poprzeczkę - 0:2.
70 min. - VAR dostzregł faul Celebana na Arseniciu po rzucie rożnym.
70 min. - I jeszcze napomnienie dla Piotra Celebana.
69 min. - Karny po interwencji VAR.
69 min. - VAR w akcji.... czekamy.
68 min. - Rzut rożny z drugiej strony - ale fatalna próba strzału Imaza.
68 min. - Ostre dośrodkowanie Carlitosa, piłka niemal wpadła do bramki!
69 min. - Sadlok próbuje dośrodkować, dobrze ustawiony Pawelec wybija piłkę - rzut rożny.
63 min. - Ładna próba zagrania piłki prostopadłej Chrapka do Riery, ale Gonazalez przecina tor lotu piłki.
61 min. - Śląsk odpowiada - ładne podanie do Robaka, ale napastnik skutecznie blokowany przez Sadloka.
61 min. - Carlitos strzela z dystansu, ale mocno na wiwat.
60 min. - Mogło być 0:2... Brożek obsłużył podaniem Imaza, ale na szczęście dla wrocławian uderzył obok słupka.
60 min. - Ładna kombinacyjna akcja Śląska, Chrapek pada w polu karnym wzięty w kleszcze - gwizdek arbitra milczy.
57 min. - Trzecia dzisiaj żółta kartka dla graczy Śląska - tym razem napomniany Kosecki.
55 min. - Piłkę ustawił Robak...ale trafia w mur. W dodatku jeszcze faul w polu karnym gracza Śląska.
54 min. - Znów Wiślacy ratują się faulem przed polem karnym. Może teraz uda się zamienić rzut wolny na bramkę?
53 min. - Ajj... wyłożenie piłki przed pole karne do Cotry, ten silnie uderza, Buchalik odbija piłkę, jeszcze szansa na dobitkę, ale niestety spalony
52 min. - Rzut wolny dla Śląska tuż przed narożnikiem pola karnego.
50 min. - Niestety... Carlitos bardzo ładnie podaje wzdłuż bramki, tam nabiega Jesus Imaz i pokonuja Wrąbla. 0:1.
48 min. - Z rzutu wolnego Cotra centruje na dalszy słupek, ale zbyt mocno, żeby Piech mógł opanować piłkę.
47 min. - Żółta kartka dla Głowackiego.
46 min. - Marcin Robak jako pierwszy kopnął futbolówkę w 2 połowie.

Bez zmian w obu zespołach.

Gracze Śląska jako pierwsi wracają z szatni.

Wisła Kraków nie strzeliła gola we Wrocławiu od 535 minut i wyrównała serię Lechii. Dłuższą w ekstraklasie zanotował tylko Lech (627).

Dobre widowisko w sobotni wieczór w stolicy Dolnego Śląska! Oba zespoły prezentują ofensywny futbol, kibice mogą być zadowoleni z widowiska, zabrakło tylko goli.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
44 min. - Zamieszanie po rzucie rożnym, ale żaden z zawodników WKS-u nie zdołał dopaść do piłki i Wiślacy oddalają zagrożenie.
44 min. - Wrocławianie chcą zdobyć gola do szatni. Szczęścia próbuje Piech - Buchalik odbija piłkę.
43 min. - Kolejna dobra interwencja Wrąbla na przedpolu.

Cały stadion robi >>Szkocję<<. Świetna atmosfera we Wrocławiu.

42 min. - Carloitos centruje z rzuwu wolnego, Robak wybija piłkę głową poza boisko, ale był faulowany.
41 min. - I kolejne- tym razem Igors Tarasovs obejrzał żółty kartonik.
40 min. - Napomnienie dla Michała Chrapka.
39 min. - Robak niczym Robert Lewandowski cofa się do środkowej linii po piłkę, zagrywa zewnętrzną częścią stopy w pole karne do Picha, ale ten nie opanował piłki.
38 min. - Kosecki ścina do środka, ale akcję kończy bardzo niecelnym strzałem.

Pich zmienił się stronami z Koseckim - może to okaże się receptą na sforsowanie obrony gości?

37 min. - Próba dośrodkowania Koseckiego zablokowana - korner.
36 min. - Rzut rożny dla Wisły - Głowacki wyskakuje w powietrze, ale główkuje obok bramki.
34 min. - Zagranie w pole karne - Robak minął się z piłką, ale ta trafia szczęśliwie do Riery. Uderzenie za to nieszczęśliwe - golkiper Wisły nie musial interweniować.
34 min. - Centra Cotry ląduje na głowie Bashy, który wybija piłkę na aut.
33 min. - Faul Sadloka przed narożnikiem pola karnego - będzie kolejna szansa dla WKS-u.
32 min. - Rzut wolny z boku boiska - Chrapek mocno wrzuca piłkę w pole karne, ale Buchalik piąstkuje.
31 min. - Boguski próbuje powalczcyć w polu karnym, ale naciskany kopie piłke poza boisko.
30 min. - Pawelec, dwa zwody w narożniku boiska, niczym rasowy pomocnik, ale dośrodkowanie w marnym stylu.
29 min. - Kosecki..... o jeden zwód za dużo, szkoda, bo gdyby nie wypuścił sobie tak mocno piłki w polu karnym mogło by zakończyć się to groźnym strzałem.
26 min. - Wrąbel czujny na przedpolu - uprzedza Arsenicia i łapie piłkę.
26 min. - Pich sygnalizuje zagranie ręką przeciwnika, ale gwizdek Pawła Raczkowskiego milczy.
25 min. - Śląska atakuje prawym skrzydłem - rozpędza się Kosecki ,zagrywa do Pawelca, ten blokowany i sedzia wskazuje na rzut od bramki, mimo protestów gracza Śląska i gwizdów kibiców.

Piotr Celeban po raz 236. w ekstraklasowym meczu Śląska. Wyprzedził Pawła Króla i jest na samodzielnym 5. miejscu w klubowej klasyfikacji.

22 min. - Gorąco pod drugą bramką! Piech stanął oko w oko z Buchalikiem, ale golkiper Wisły interweniuje równie swietnie. Doskonała okazja dla Śląska na objęcie prowadzenia.
21 min. - Jakub Wrąbel w roli głównej! Carlitos przedarł się pod bramkę, silnie strzela, ale bramkarz WKS-u górą.

Okolicznościowa oprawa fanów Śląska - sa race, flago na kijach i minisektorówka z przesłaniem do kibiców gości.

16 min. - I mamy wreszcie groźną akcję wrocławian - Pich zbiega z piłką do środka i uderza sprzed pola karnego - niestety zabrakło celności.
15 min. - Dwa z rzędu dośrodkowania w pole karne Śląska, ale defensywa WKS-u dobrze ustawiona.
12 min. - Chwila przerwy - sędzia rozmawia z zawodnikami przepychającymi się w środku pola.
11 min. - Carlitos płasko, w pole karne dobrze wbiega Balleste, ale strzela nad bramką.
11 min. - Arsenić przedziera się praym skrzydłem, skutecznie blokowany - korner dla Białej Gwiazdy.
9 min. - Na spalonym złapany Carlitos. Dobre ustawienie defensywy Śląska.
9 min. - Ależ szczęście dla Śląska! Carlotos ładnie zagrał do Brożka, ten stzrela z ostrego kąta i piłka mija o centymetry słupek bramki. Uff...
7 min. - Próba zagrania Cotry do Picha, ale piłka opuściła boisko - aut dla Wisły.
6 min. - Kolejna wrzutka - tym razem z drugiej strony przez Pawelca, ale piłka pewnie chwycona przez Buchalika.
5 min. - W odpowiedzi próba dośrodkowania Cotry, ale także zbyt mocna.
4 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie i nie ma zagrożenia pod wrocławską bramką.
3 min. - Wisła w natarciu - próbę strzały Lloncha blokuje 3 graczy WKS-u - rzut rożny.
2 min. - Groźnie zapowiadała się akcja Wisły - Boguski podał ze skrzydła do środka do Brożka, ale ten nie opanował piłki.
2 min. - Rzut wolny - 40 metrów od bramki Wrąbla - centra miękka w pole karne, ale Riera wybija piłkę.
1 min. - Paweł Brożek kopie piłkę i gramy!

Marcin Robak odbiera przed meczem nagrodę dla najlepszego piłkarza września ekstraklasy.

Oba zespoły już na murawie. Za chwilę zacznie się mecz.

Nasza kochana ekstraklasa wróciła! Śląsk Wrocław podejmie Wisłę Kraków. Obydwa zespoły mają na swoim koncie po 17 punktów. Kto powalczy o podium tabeli? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!