Sandecja Nowy Sącz:(stroje: białe) Gliwa - Basta, Piter Bucko, Kraczunow, Mraz - Kasprzak, Baran - Dudzic (Danek 76), Trochim, Brzyski - Kolev (Korzym 80) Trener: Radosław Mroczkowski
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Čotra - Kosecki (Madej 78), Vacek (Chrapek 59), Riera (Srnić 70), Pich - Piech, Robak Trener: Jan Urban

Sandecja Nowy Sącz: Radliński, Kuban, Korzym, Gałecki, Danek, Cetnarski, Piszczek
Śląsk Wrocław: Słowik, Poprawa, Augusto, Srnić, Łyszczarz, Madej, Chrapek

Po ciekawej I połowie, II połowa była bardzo ciężka dla widza. Śląsk rozegrał słaby mecz. Miejmy nadzieję, że po przerwie na reprezentację zaprezentuje się o wiele lepiej. Trzeba jednak przyznać, że Pich nie wykorzystał trzy stuprocentowe sytuacje.

90+3 min. - Koniec meczu. Sprawiedliwe 1:1.
90+1 min. - Sędzia dolicza 3 minuty przynajmniej do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Podanie do Korzyma, który jest na spalonym.
90 min. - Basta przerywa kontrę Śląska.
84 min. - Robak odgrywa na pamięć na Piecha, ale nie było go tam gdzie piłka ;)
82 min. - Podanie do Piecha, a ten na spalonym.
80 min. - Zmiana u gospodarzy. Korzym wchodzi za Koleva.

Dragoljub Srnić i Łukasz Madej dołączają do Celebana, Pawelca, Piecha i Tarasovsa. Wszyscy mają komplet występów w tym sezonie.

78 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Madej wchodzi za Koseckiego.
76 min. - Zmiana w Sandecji. Danek za Dudzica.

Najwięcej kolejnych występów w ekstraklasie z golem dla Śląsku: T.Pawłowski 5, D.Marciniak, W.Grieczniow, M.Paixăo, M.Robak po 4.

73 min. - Seria strat po stronie Śląska.
71 min. - Brzyski z przewrotki ale obok bramki.

Strzelili gola w 4. kolejnych meczach Śląska w ekstraklasie: T.Pawłowski, D.Marciniak, Grieczniow, M.Paixăo, M.Robak.

70 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Srnić za Rierę.
69 min. - Śląsk nie ma pojęcia jak przeprowadzić atak pozycyjny.
68 min. - Świetna piłka do Koseckiego, który tak podaje, że piłkę przejmują gospodarze.
67 min. - Trochim uderza z prawej strony ale Wrąbel na posterunku.

Trzeci kolejny wyjazdowy gol Śląska autorstwa Robaka. Najdłuższe serie w ekstraklasie to 4 bramki (Kaźmierczak, Stevanović, Flávio i Pich).

65 min. - Po dośrodkowaniu Brzyskiego, główkował Kraczunow ale niecelnie.
65 min. - Pawelec z 40 metrów, 100 metrów do góry.
63 min. - Rzut rożny dla WKS-u po dośrodkowaniu Koseckiego.
63 min. - Robak strzela, odbija się, za chwilę Pich strzela, ale Gliwa instyktownie wybija piłkę! Cóż za szczęście gospodarzy!

Wchodzi Michał Chrapek, który wraz z Celebanem, Pawelcem, Piechem, Tarasovsem i Wrąblem wystąpił we wszystkich meczach ligowych tego sezonu.

59 min. - Zmiana w Śląsku. Chrapek wchodzi za Vacka.

Chrapek przygotowywany do wejścia na boisko.

56 min. - Piter Bucko domagał się rzutu karnego. Ale gwizdek sędziego milczy.
56 min. - Sandecja przeważa, dłużej utrzymuje się przy piłce.

Najwięcej goli dla Śląska po 6. wyjazdowym meczu w sezonie ekstraklasy: Flávio Paixăo (2014/15) 5, Marco Paixăo (2013/14), Robak (2017/18) 4

50 min. - Po dośrodkowaniu Celeban wybija piłkę!

Śląsk po raz trzeci gra w Niecieczy i w trzecim meczu traci prowadzenie.

48 min. - Po strzale z rzutu wolnego piłka przelatuje nad poprzeczką!
47 min. - Kolev faulowany przed polem karnym Śląska.
46 min. - Rozpoczęto II połowę!

Wierzymy, że w II połowie Śląsk ponownie strzeli i wygra mecz!

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Pich strzela z dystansu, Gliwa wybija na rzut rożny.
45 min. - Sędzia dolicza minimum minutę do regulaminowego czasu gry I połowy.

Najwięcej goli dla Śląska po 11. kolejce ekstraklasy: Robak 8 (2017/18); Stachuła (1964/65), Pękala (1982/83), M.Paixăo (2013/14)

43 min. - Ech, 1:1. Vacek stracił piłkę w środku pola, dwa podania, trafia do Koleva a ten z ostrego kąta strzela na 1:1.

Najmniej spotkań do zdobycia 8 bramek dla Śląska w ekstraklasie: Marcin Robak 9, M.Paixão 12, Grieczniow 13, Kostek i Diaz po 18.

39 min. - Cieszymy się, że prowadzimy. Ale niestety nie za bardzo mamy o czym pisać od kilku minut.
33 min. - Asystował mu Riera. Robak świetnie oszukał grą ciała obrońców, przymierzył i wyprowadził Śląsk na prowadzenie.
32 min. - GOOOOLLLLLLLLLLLLLL Nareszcie! Podanie do Robaka, a ten jak zwykle skuteczny 1:0!

Z nimi Śląsk grał w PP, zanim zagrał w ekstraklasie: Gwardia, Lechia, Lech, Piast, Wisła P., Stal SW, Korona, Odra W, Podbeskidzie, Sandecja

29 min. - To powinien być gol. Znowu setka Picha ale ten za długo się wstrzymywał z uderzeniem... aż mu ją odebrano.
28 min. - Trochim uderza bezpośrednio z rzutu wolnego ae nie zaskoczyło to Wrąbla.
25 min. - Brzyski z wolnego w nogi piłkarzy.

Gra się wyrównała. Śląsk ma więcej klarownych sytuacji, ale Sandecja mocno nie odstępuje.

Śląsk kontra trener Mroczkowski: 3-1-2, 11:9, na wyjeździe: 1-1-1, 5:5. W lidze: 2-1-2, 9:8, wyjazd: 0-1-1, 3:4.

19 min. - Wrzutka w pole karne, tam Pich odgrywa, strzelał Piech ale nie trafił.

Śląsk już zaliczył wyjazd do Niecieczy w piątek. W marcu tego roku wygrał 2:1. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana za trenera Urbana.

17 min. - Vacek wrzuca piłkę z wolnego w pole karne, tam główkował Tarasovs ale obok bramki.

Śląsk w tym roku jeszcze nie przegrał z beniaminkami: 1:1 i 3:0 z Wisłą w Płocku, 4:1 u siebie z Arką oraz 2:2 w Zabrzu z Górnikiem.

15 min. - Wrzutka w pole karne, tam zamieszany, ktoś z Wrocławia dotknął piłkę ręką.

Śląsk nie wygrał wrześniowego wyjazdu w ekstraklasie od 6 lat. Poprzednio 1:0 z Cracovią. Bilans od tej pory: 0-5-4, 11:18.

13 min. - Kosecki podaje w pole karne, tam już czekał Pich, ale obrońca gospodarzy w ostatnim momencie wybił piłkę.
10 min. - Robak na spalonym po podaniu Vacka.
10 min. - Rajd Cotry lewą stroną ale nie zdołał podać do Picha.

Śląsk w poprzednich 6 piątkowych meczach: 5-1-0. Nie przegrał w ten dzień tygodnia od kwietniowego wyjazdu do Cracovii (0:1).

7 min. - Za mocne podanie do skrzydłowego Sandecji. Grę wznowi Wrąbel.
5 min. - Kolev na spalonym.

Đorđe Čotra i Marcin Robak dziś po raz 10. w Śląsku.

4 min. - Tomasz Brzyski uderza z rzutu wolnego ale zrobił to niecelnie.
4 min. - Świetne podanie do Trochima, ten sam na sam ale Wrąbel broni! W sytuacjach stuprocentowych 1:1.
3 min. - Kosecki do Picha, ale Słowak nie opanował piłki. A był tuż przed polem karnym!
2 min. - Za chwilę kontra gospodarzy ale udało się opanować sytuację
1 min. - Robak to Picha, który wychodzi sam na sam ale Gliwa broni! Cóż to byłby za początek!
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

Śląsk jest najdłużej niepokonanym zespołem w ekstraklasie - od ośmiu kolejek (4 wygrane, 4 remisy). Jednocześnie podopieczni Jana Urbana nie wygrali jeszcze w tym sezonie na wyjeździe.

To pierwszy mecz Śląska Wrocław z Sandecją na poziomie ekstraklasy.

W zespole rywali na boisku pojawi się były gracz Śląska: Peter Mraz. Na ławce z kolei znajduje się Mateusz Cetnarski.

Zważywszy na ostatnie wyniki, faworytem tego spotkania jest Śląsk Wrocław.

Jan Urban po raz pierwszy zdecydował się na Vacka od 1. minuty!

Czas podtrzymać świetną serię Śląska! Liczymy na zwycięstwo w Niecieczy! Zachęcamy do czytania relacji LIVE z naszego spotkania!