Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Jakub Wrąbel - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Igor Tarasovs, Đorđe Čotra - Jakub Kosecki, Michał Chrapek (79. Srnic), Sito Riera, Robert Pich - Arkadiusz Piech (68. Vacek), Marcin Robak (88. Madej) Trener: Jan Urban
Lech Poznań:(stroje: Białe ) Matus Putnocky - Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Rafał Janicki, Mario Situm - Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka, Radosław Majewski - Maciej Makuszewski, Christian Gytkjaer (60. Nicki Bille), Darko Jevtić (77. Radut) Trener: Nenad Bjelica

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik, Konrad Poprawa, Augusto, Dragoljub Srnić, Adrian Łyszczarz, Łukasz Madej, Kamil Vacek
Lech Poznań: Jasmin Burić, Nicki Bille, Mihai Radut, Vernon De Marco, Nicklas Barkroth, Kamil Jóźwiak, Deniss Rakels

Śląsk wygrywa z Lechem (2:0) i jest to jego 50. ligowe zwycięstwo na Stadionie Miejskim. Bilans: 50-31-22, bramki 144:103.

93 min. - Koniec meczu! Śląsk Wrocław pokonuje dotychczasowego lidera LOTTO Ekstraklasy 2:0!

Łukasz Madej po raz 100. w ekstraklasowym meczu Śląska! To 39. zawodnik w historii WKS-u, który osiągnął tę liczbę.

90 min. - Paweł Gil do regulaminowego czasu dolicza 3 minuty.
88 min. - Najskuteczniejszy strzelec naszej drużyny schodzi z boiska (Marcin Robak), a w jego miejsce Łukasz Madej.
87 min. - Jakub Kosecki ukarany żółtą kartką.
84 min. - Kolejny dobry odbiór piłki Śląska w środku pola. Sito Riera podaje prostopadle do Robaka, ten jednak myślał chyba, że jest na ofsajdzie i zwolnił akcję.

Śląsk nie przegrał 7 ligowych meczów z rzędu. Poprzednio dłuższą serię zanotował w 2014 r. (10 spotkań).

79 min. - Druga zmiana w Śląsku. Na boisku Dragojlub Srnic, który zmienia Michała Chrapka.
77 min. - Kolejna zmiana w drużynie gości boisko opuszcza Darko Jevtic w jego miejsce Mihai Radut.

Śląsk przegrał 4 poprzednie mecze z liderem ekstraklasy (1:3 z Legią, 0:3 w Poznaniu, 1:2 z Piastem, 0:4 z Jagiellonią).

75 min. - Bardzo dobry odbiór piłki przez Picha. Jedyne co mógł zrobić Makuszewski, to tylko sfaulować. Za nieprzepisowe zagranie obejrzał żółtą kartkę.

Gromkie "Twierdza Wrocław" na stadionie. Już dawno nie było słychać tak efektownego dopingu.

71 min. - Bardzo aktywny w dzisiejszym meczu Pich po raz kolejny decyduje się na uderzenie. Tym razem bardzo niecelnie.

Doping (I połowa)

68 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Arkadiusz Piech, a na boisku melduje się Kamil Vacek

Marcin Robak 1. piłkarzem Śląska, który po 10. kolejce ekstraklasy ma na koncie 7 bramek. Poprzednim rekordzistą był Mirosław Pękala (6).

60 min. - Pierwsza zmiana w Lechu. Podmęczonego już trochę Gytkjaera zmienia Bille Nielsen
60 min. - Za niesportowe zagranie żółtym kartonikiem ukarany Emil Dilaver.
59 min. - Przy wybiciu piłki Celeban dość przypadkowo nabija Koseckiego. Rzut rożny dla Kolejorza.
54 min. - Dość niekonwencjonalnym zagraniem popisał się Kosecki, jednak minimalnie na spalonym Robak. Szkoda, bo miałby już przed sobą tylko Putknockiego.
52 min. - Po dość długiej wymianie piłki przez Kolejorza, na centrę zdecydował się Makuszewski. Po raz kolejny bardzo pewnie Wrąbel.
48 min. - Który to juz faul na Kubie Koseckim. Tym razem za przewinienie na lewym pomocniku Śląska, Mario Situm obejrzał żółty kartonik.
47 min. - Śląsk na początku drugiej połowy jakby lekko wycofany. Czeka na błędy przeciwnika.

Kolejna bardzo dobra połowa w wykonaniu wrocławskiego Śląska. Licznie zgromadzeni kibice na pewno nie żałują, że przyszli dzisiaj na stadion. Jest bardzo dobrze, ale może być jeszcze lepiej. WKS!

47 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę. Śląsk do przerwy prowadzi z liderem ekstraklasy - Lechem 2:0.
47 min. - Po bramce napastnik Śląska nie celebrował zdobytego gola z szacunku do byłej swojej drużyny.
45 min. - GOOOL! Do piłki podchodzi Marcin Robak i ze spokojem pokonuje Putknockiego. Śląsk prowadzi już 2:0!!!
45 min. - Tetteh fauluje w polu karnym Koseckiego!!!
45 min. - Sfrustrowany boiskowymi wydarzeniami trener poznańskiego Lecha - Nenad Bjelica odesłany na trybuny.
43 min. - Radosław Gil odgwizduje faul Robaka na Janickim. Cały stadion inaczej jednak widział to zdarzenie.
37 min. - Chrapek nieprzepisowo zatrzymywał Majewskiego za co obejrzał żółtą kartkę.
36 min. - Szybko akcję po rzucie rożnym próbował zacząć Wrąbel. Kosecki nieprzepisowo zatrzymany przez Trałkę.
35 min. - Chwila dekoncentracji w polu karnym Śląska. Piłkę na rzut rożny wybija Celeban.
29 min. - Sito Riera upomniany 3. żółtą kartką w Śląsku, 1. w tym sezonie

Robert Pich strzela w ekstraklasie bramkę 15. klubowi. Z występujących w tym sezonie zostały mu jeszcze: Górnik, Zagłębie i Sandecja

25 min. - Piłka po szybkim odbiorze przez Cotre powędrowała na prawą stronę, gdzie Kuba Kosecki z łatwością poradził sobie z Situmem, zacentrował w pole karne a tam... był już Robert Pich. 1:0!!!
25 min. - GOOOOOL!!! W 25. minucie spotkania bramkę dla Śląska zdobywa Robert Pich.
24 min. - Dwie groźne sytuacje Śląska i dwie Marcina Robaka. Widać, że bardzo zależy mu na tym spotkaniu.
23 min. - Brzydki faul Łukasza Trałki na Michale Chrapku.
21 min. - Na trybunach wielka koszulka Śląska z numerem 12
18 min. - Od początku meczu bardzo aktywny jest nasz lewy pomocnik Jakub Kosecki, który często szuka gry i raz po raz ucieka Dilaverovi.
17 min. - Na razie częściej przy piłce utrzymują się goście, którzy często wymieniają piłkę w środku pola.
15 min. - Dwójkowa akcja Gytkjaera z Jevticiem. Piłka w rękach Wrąbla.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 60. mecz w ekstraklasie z rzędu. Tylko 10 razy piłkarz Śląska przekroczył tę barierę, poprzednio... Celeban.

12 min. - Rzut wolny dla Śląska. Do piłki podchodzi Cotra, którego centra z łatwością ląduje w rękawicach poznańskiego golkipera.

Piotr Celeban rozgrywa 250. ligowe spotkanie w Śląsku. Więcej mają: Sybis (363), Kopycki (295) i Tęsiorowski (289) i Poręba (265)

5 min. - Po bardzo dobrym przerzucie piłki Mariusza Pawelca z dalszej odległości na strzał zdecydował się Pich, Putknocky jednak bez trudu broni jego strzał.
3 min. - Michał Chrapek zagrał piłkę ręką. Po rzucie wolnym poznaniaków w polu karnym faulowany był Celeban.
1 min. - Od mocnego ataku zaczęli goście, którzy po krótkiej wymianie piłki stworzyli groźną akcję z lewej strony boiska. Piłkę na rzut rożny sparował Wrąbel.
1 min. - Radosław Gil zagwizdał po raz pierwszy, czas start!

Autor relacji: dymczak