Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek - Madej (70' Vacek), Riera, Pich - Piech (79' Srnić), Robak (90' Łuczak) Trener: Jan Urban
Legia Warszawa:(stroje: białe) Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek (86' Mączyński) - Kopczyński (77' Nagy), Jodłowiec, Moulin, Pasquato (67' Szymański) - Sadiku, Niezgoda Trener: Jacek Magiera

Śląsk Wrocław: Słowik, Augusto, Poprawa, Srnić, Łuczak, Pałaszewski, Vacek
Legia Warszawa: Cierzniak, Broź, Dąbrowski, Mączyński, Nagy, Szymański, Chukwu

Warto było dzisiaj przybyć na stadion! Sam mecz nie rozpieszczał, ale oprawa, atmosfera i wynik - wymarzone!

Śląsk wygrywa z Legią po raz pierwszy od 8.5.2013, a w lidze i u siebie od 7.12.2012.

90+4 min. - Koniec! Pokonujemy mistrzów Polski, pniemy się w górę tabeli!
90+3 min. - Gromkie WKS! cały stadion krzyczy!
90+3 min. - Wrąbel od bramki.
90+2 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90+1 min. - Łuczak zmienia Robaka, bezapelacyjnie bohatera meczu.
90 min. - Ostatnia minuta regulaminowego czasu.

Śląsk poprzednio pokonał mistrzów Polski u siebie w 2008 r. (2:1 z Wisłą). Nie udało mu się to w 8 kolejnych meczach ligowych.

86 min. - Mączyński za Hlouska.

84 min. - Robak wywalczył rzut rożny, świetny mecz tego piłkarza.
82 min. - Niezgoda strzelił potężnie z 16 metrów, Wrąbel odbił piłkę daleko przed siebie, dobitka innego zawodnika Legii była bardzo niecelna.
81 min. - Legia w drugiej połowie nie oddała ani jednego strzału.

Śląsk po raz pierwszy w historii odwrócił wynik meczu z Legią we Wrocławiu. W Warszawie udało się w latach 2001 (4:3) i 2011 (2:1).

79 min. - Srnić za Piecha.
77 min. - Nagy za Kopczyńskiego.
77 min. - Ależ rajd Cotry! Serb wbiegł w pole karne i powinien pokonać Malarza, ale strzelił tylko w boczną siatkę!
75 min. - Kilka prostych podań i Śląsk potrafił wywalczyć sobie rzut rożny.
74 min. - Legii poza rzutem wolnym z 36. minuty wychodzi dzisiaj niewiele.
70 min. - Madeja zmienia Vacek, dla którego to debiut w Śląsku.
68 min. - GOOOLLL!!! Madej dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Robaka, który pewnym strzałem pokonał Malarza!

Mecz ogląda 24 086 kibiców, to 7. najlepsza frekwencja w historii stadionu.

Marcin Robak strzela 3. bramkę w barwach Śląska! 20. rzut karny Marcina Robaka w ekstraklasie, 19 gol. Drugi strzelony Legii.

62 min. - GOOOLLL!!! Malarz w prawo, Robak w lewo, pewnie wykorzystana jedenastka!
61 min. - Robak ustawia sobie piłkę...
60 min. - Rzut karny dla Śląska za zagranie ręką!
58 min. - Chrapek strzelił mocno z dystansu, Malarz obronił z niemałym trudem! Robak wywalczył rzut rożny.
57 min. - Hlousek zobaczył żółtą kartkę.

Legia strzeliła w 6. meczu ekstraklasy we Wrocławiu z rzędu. Dłuższe serie miały tylko: Pogoń 9, Widzew (2x8), Amica/Lech i Jagiellonia (7).

54 min. - W drugiej połowie Riera częściej cofa się po piłkę, by ją rozegrać.
52 min. - Robak na spalonym po dośrodkowaniu Cotry z rzutu wolnego.
49 min. - Na razie mecz układa się tak jak kilkukrotnie w tym sezonie - Śląsk przeważa, dłużej utrzymuje się przy piłce, ale to rywale prowadzą.
46 min. - Piłkarze zaczęli drugą połowę.

Oprawa kibiców WKS-u

45 min. - Koniec pierwszej połowy.

Jarosław Niezgoda strzelił swoją 1. bramkę Śląskowi.

37 min. - Robak po sytuacyjnym uderzeniu trafił w poprzeczkę!
36 min. - Gol dla Legii! Moulin dośrodkował z rzutu wolnego z prawego narożnika, wrocławianom tym razem nie udała się pułapka ofsajdowa, Niezgoda z łatwością wpakował piłkę do siatki. Wydaje się, że Wrąbel mógł wybiec z bramki i chwycić piłkę po dośrodkowaniu.

Trener Jan Urban kontra Legia: 2-1-4, 7:8. U siebie: 0-0-2, 0:3. Czekamy na pierwszego gola i zwycięstwo.

31 min. - Tarasovs sięgnął piłkę po dośrodkowaniu Cotry, ale strzelił nad bramką.
30 min. - Rzut wolny dla Śląska z prawego narożnika pola karnego!
29 min. - Legia wybija piłkę, ale Śląsk ciągle przetrzymuje ją na połowie Legii. Warszawianie na razie nie pokazują mistrzowskiej formy.

Jan Urban po raz 25. prowadzi dziś Śląsk w meczu ekstraklasy. To 15. szkoleniowiec WKS z takim dorobkiem. Bilans: 9-6-9, 37:32.

28 min. - Pich próbował strzału z 16 metrów, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym to ponownie Słowak uderzał, ale i tym razem został zablokoany, kolejny rzut rożny.
27 min. - Świetne piro na stadionie, cudowna atmosfera we Wrocławiu!
21 min. - Kontra Legii po rzucie rożnym, wydawało się, że Niezgoda wpakuje piłkę do siatki, ale Pich w ostatniej chwili czystym wślizgiem w polu karnym wybił piłkę, za co zebrał gromkie brawa.
20 min. - Robak z rzutu wolnego trafił w mur, po chwili Piech wdarł się w pole karne z lewej strony, uderzył z ostrego kąta, Malarz wybił na rzut rożny!
17 min. - Dwie dobre akcje Śląska, piłka dwukrotnie minimalnie minęła bramkę Malarza!
13 min. - Moulin dośrodkował z rzutu wolnego, Jędrzejczyk faulował przy walce o piłkę.

Michała Maka i Bobana Jovicia zabraknie dziś po raz pierwszy od przyjścia do Śląska.

10 min. - Śląsk gra ze sporym animuszem, od początku spotkania to wrocławianie są częściej przy piłce i grają szybciej.
8 min. - Dośrodkowanie Chrapka zatrzymuje się na pierwszym obrońcy Legii.
7 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu Astiza na Robaku.
6 min. - Pich podawał prostopadle do Piecha, ale ten nie zdążył do piłki.

Sito Riera w składzie po raz pierwszy od lipcowego meczu z Lechią. #ŚLĄLEG

5 min. - Faul Astiza na Chrapku przy linii bocznej boiska.

Marcin Robak dziś po raz 190. w meczu ekstraklasy. #ŚLĄLEG

2 min. - Pich uderzał sprzed pola karnego wprost w ręce Malarza.

Przed meczem odbyła się "minuta ciszy" ku pamięci Adama Wójcika.

1 min. - Rozpoczął Śląsk!

10 minut do rozpoczęcia meczu, kibice już gorąco i głośno się pozdrawiają.

Na trybunach zasiądzie dzisiaj ponad 20 tysięcy kibiców. To 12. razy, kiedy wrocławski stadion w meczach oficjalnych wypełni się do połowy.

W Śląsku nie zagrają kontuzjowani Mak, Kosecki i Jović. Te trzy absencje znacznie utrudniają szkoleniowcowi WKS-u jakiekolwiek manewry. Potencjalny debiutant Vacek zaczyna na ławce.

Trenerzy Urban i Magiera wystawili bardzo ofensywne jedenastki.

Nasza kochana ekstraklasa wróciła! Śląsk Wrocław podejmie mistrza Polski Legię Warszawa. Szykuje się świetne widowisko. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE, podczas której zasypiemy Was dużą liczbą ciekawostek, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Autor relacji: Banan