Strzelcy: Piech 36', Pich 88' - Wdowiak 45'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Jović, Celeban, Pawelec, Cotra - Srnić (74' Pich), Tarasovs - Madej, Chrapek, Mak - Piech Trener: Jan Urban
Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Sandomierski - Sowah, Dytyatev, Helik , Wójcicki (65' Siplak) - Covilo, Drewniak (45; Hernandez) - Zenjov, Mihalik, Wdowiak (81' Lusiusz) - Piątek Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Słowik, Augusto, Poprawa, Łyszczarz, Łuczak,Pałaszewski, Pich
Cracovia: Peskovic, Siplak, Dimun, Lusiusz, Hernandez, Szczepaniak, Pestka

Wrocławianie w tym momencie awansowali na 7.pozycję.

Koniec meczu. Śląsk wygrywa we Wrocławiu z Cracovią 2:1.

Poprzednio rezerwowy Śląska strzelił gola w marcu z Koroną (Biliński). Również Pich strzelił kielczanom po wejściu z ławki (2015).

Sędzia Marciniak doliczył 4 minuty.

Róbert Pich strzela 22. bramkę w Śląsku, 21. w ekstraklasie, 1. w obecnym sezonie. Poprzednio trafił w maju z Arką.

88 min. - GOOOOOLLLLLLLL. Robert Pich pewnie wykorzystał rzut karny. Śląsk - Cracovia 2:1
88 min. - Do piłki podejdzie Robert Pich.
85 min. - Żółta kartka dla Lusiusza za faul tuż przed linią pola karnego. 17 metrów do bramki. VAR pierwszy raz dzisiaj. OOOOOOOO karny dla Śląska.
81 min. - Ostatnia zmiana w zespole gości. Lusiusz w miejsce Wdowiaka.
81 min. - Kolejna interwencja Sandomierskiego. Zbyt lekki strzał Chrapka.

Róbert Pich po raz 102. w Śląsku, wyprzedza Dudu Paraibę na 2. miejscu wśród obcokrajowców w. Rekordzistą Marian Kelemen (132).

79 min. - Znakomita interwencja Sandomierskiego uchroniła Pasy od straty drugiej bramki. Uderzał głową Tarasovs.
77 min. - Żółta kartka dla Helika za faul taktyczny na Piechu.
76 min. - Żółta kartka dla Jovicia.

Róbert Pich na boisku po raz pierwszy od meczu z Lechią (28.7).

75 min. - Na skrzydłach mamy teraz Maka i Picha. Madej zajął miejsce w środku pola.
74 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Pich w miejsce Srnicia.
72 min. - Celeban blokuje strzał Hernandeza. Chwile wcześniej Hernandez i Mihalik sadzali na murawie kolejnych zawodników Śląska.
70 min. - Strata Srnicia, po chwili strata Wdowiaka.Mnożą się niedokładne zagrania z obu stron.
68 min. - Znakomita okazja Śląsk. Rajd lewą stroną Cotry i dośrodkowanie na długi słupek, gdzie główkował Chrapek. Pomocnik Śląska trafił wprost w skracającego kąt bramkarza Pasów.
66 min. - Mocny strzał Cotry z trudem broni Sandomierski.
65 min. - Druga wymuszona zmiana w zespole gości. Utykającego Wójcickiego zmienia Siplak.

Jakub Wrąbel traci gola w 7. kolejnym meczu ekstraklasy u siebie. Dłuższą serię w historii WKS-u miał tylko Zdzisław Kostrzewa (8).

58 min. - Niecelny strzał Maka. Pierwszy kwadrans drugiej połowy rozczarowuje.
57 min. - Strzał Mihalika z 20 metrów na raty broni Wrąbel.
53 min. - Rzut rożny dla Pasów po interwencji Celebana. Kapitan Śląska przerwał niebezpieczną centrę.

Śląsk stracił prowadzenie po raz 5. w tym sezonie, a 10. w roku 2017. Z tych spotkań wygrał tylko w Niecieczy i z Lechią.

48 min. - Faulowany Michał Mak. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrapka przedłuża głową Pawelec, ale Pich nie zdążył na zamknięcie.

Zaczynamy drugie 45 minut.

Po 7. kolejkach Śląsk nadal bez czystego konta. Dłuższą serię WKS miał tylko w sezonie 1964/65 - tracił gole w 12 meczach.

Przerwa. Śląsk po pierwszych 45 minutach remisuje z Cracovią 1:1.

45+1 min. - Gol do szatni dla gości. Autorem bramki dla Cracovii Mateusz Wdowiak. Sytuację poprzedziła fatalna w skutkach strata Cotry.

Arkadiusz Piech 4. najstarszym strzelcem debiutanckiego gola dla Śląska w ekstraklasie. Starsi od niego byli: Kudyba, Robak i Pisz.

45 min. - Wymuszona zmiana w zespole gości. Kontuzjowanego Drewniaka zastępuje Hernandez.
44 min. - Przy pomocy masażystów boisko opuszcza kontuzjowany Drewniak.
40 min. - Podanie Madeja zza 16 do Sandomierskiego.

Arkadiusz Piech strzela 2. bramkę w Śląsku, 1. ligową.

36 min. - GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL. Śląsk prowadzi z Cracovią 1:0.Gola strzałem głową zdobył Arkadiusz Piech . Napastnik WKS-u wykorzystał znakomite dośrodkowanie Łukasza Madeja.
34 min. - Płaskie dośrodkowanie Wdowiaka nie znalazło adresata w polu karnym Śląska.
29 min. - Ależ rajd Madeja. Skrzydłowy Śląska przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym zagrał futbolówkę do Piecha. Strzał napastnika WKS-u został jednak zablokowany.

Szymon Marciniak prowadzi 30. mecz Śląska. To rekord WKS-u. Dotychczasowy bilans wrocławian: 5-17-7, 31:36.

27 min. - Niezwykle ofensywnie usposobiony jest dzisiaj Cotra.
25 min. - Trzecie kolejne niecelne podanie Srnicia. Irytują te proste błędy zawodnika Śląska.
24 min. - Żółta kartka dla Wdowiaka, za faul w środku pola na Michale Chrapku.

Trener Michał Probierz prowadzi swoją drużynę przeciw Śląskowi 20. raz. Bilans: 7-4-8, 26:27. Tylko 5 szkoleniowców przekroczyło tę liczbę.

22 min. - Rzut rożny dla Sląska po strzale Picha i niepewnej interwencji Sandomierskiego. Wpolu karnym króluje jednak Covilo i wybija piłkę.
21 min. - Bomba Zenjova tuż nad poprzeczką bramki Wrąbla. Druga prosta strata Pawelca.
18 min. - Zmarnowana setka przez Tarasovsa. Piłkę Łotyszowi jak na tacy wystawił Cotra. To powinien być gol.

Trener Jan Urban kontra Cracovia: 12-3-2, 29:10. Z żadnym innym klubem obecny szkoleniowiec Śląska nie odniósł aż tylu zwycięstw.

16 min. - Helik w zamieszaniu pod bramką zdołał oddać strzał głową, piłka uderzona była jednak słabo i Wrąbel nie miał problemu z interwencją.

Jan Urban prowadzi dziś Śląsk po raz 25. Dotychczasowy bilans: 8-6-10, 37:35.

15 min. - Płaskie dośrodkowanie Piątka na długi słupek, akcji nie zdążył zamknąć Wdowiak.
14 min. - Kiks Helika, ale Piech miał za daleko do piłki, tą przejął Sandomierski.

Arkadiusz Piech dziś po raz 140. na boiskach polskiej ekstraklasy.

11 min. - Za słabe dośrodkowanie Cotry, na długim słupku na piłkę czekał Piech.

Piotr Celeban po raz 284. w Śląsku. Więcej występów od niego ma już tylko 3 piłkarzy: Sybis, Kopycki i Tęsiorowski.

9 min. - Na spalonym Piech po dośrodkowaniu Cotry.
8 min. - Strzał Piątka niecelny, chwilę wcześniej kiks Pawelca, po którym pasy doszły do sytuacji, w której uderzał wspomniany Piątek.
5 min. - Strata Cotry, kontra Cracovii, akcje Pasów kasuje Pawelec. Oczywiście w swoim stylu.
3 min. - Dośrodkowanie Piątka wprost w ręce Wrąbla.
2 min. - Pierwsza ofensywna akcja Śląska, Mak wpadł w pole karne, ale nie był faulowany, po chwili piłkę stracił Srnić.

Zaczynają goście z Krakowa.

Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

Ślask przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marciniaka zajmuje 11. pozycję, Pasy z punktem straty do wrocławian plasują się na 15. miejscu.

Cracovia z wyjazdów przywiozła wygraną i dwie porażki.

Śląsk na własnym stadionie w dwóch poprzednich spotkaniach wygrał i zremisował.

Po remisie na wyjeździe czas na zwycięstwo we Wrocławiu! Liczymy na ciekawe, pełne widowisko z Cracovią. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!