Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Srnić (Jović 73), Chrapek, Madej, Kosecki (Łuczak 84), Mak (Piech 46) - Robak Trener: Jan Urban
Bruk-Bet Termalica Nieciecza:(stroje: pomarańczowe) Mucha - Fryc, Kecskes, Putiwcew, Słaby - Jovanović, Kupczak - Guba (Misak 46), Piątek (Gutkovskis), Miković - Śpiączka Trener: Mariusz Rumak

Śląsk Wrocław: Słowik, Jović, Łuczak, Augusto, Pałaszewski, Łyszczarz, Piech
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Baran, Maksimenko, Stefanik, Misak, Wróbel, Gutkovskis, Peda

90+5 min. - I mamy remis. Śląsk traci gola na koniec meczu. W ostatniej akcji. Bramkę zdobył Słaby.
90+3 min. - Mucha wbiegł w pole karne Śląska ale to nie wystarczyło aby doprowadzić do wyrównania.

Śląsk nie przegrał u siebie w sierpniu ligowego meczu od 6 lat: 6-6-0.

90 min. - Sędzia dolicza przynajmniej 5 minut do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Piech umieszcza piłkę w siatce ale wcześniej sędzia odgwizduje pozycję spaloną.
87 min. - Śląsk stara się grać spokojnie, wie też, że atakując oddala zagrożenie od własnej bramki.

Daniel Łuczak po raz 5. w meczu Śląska. To jego debiut we Wrocławiu.

84 min. - Zmiana w Śląsku. Łuczak wchodzi za Koseckiego.
82 min. - Sztab medyczny opatruje Koseckiego na boisku.
80 min. - Chrapek przejmuje piłkę w polu karny, odgrywa do Piecha a temu nie udaje się strzelić z 2 metrów. Powinno być 2:0.
79 min. - Piłkarze oraz kibice Śląska domagają się karnego ale gwizdek sędziego milczy.
77 min. - Po serii główek w polu karnym ostatecznie piłkę przejmuje Wrąbel.
75 min. - Zmiana w zespole gości. Gutkovskis wchodzi za Piątka.

Boban Jović debiutuje w ligowym meczu Śląska. To 18. zawodnik WKS-u w obecnym sezonie ekstraklasy.

73 min. - Zmiana w Śląsku. Kontuzjowanego Srnicia zmienia Jović.
72 min. - Na boisku opatrywany jest Srnić.
72 min. - Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów przez piłkarzy.
71 min. - Putiwcew uderza wysooooko ponad bramką z rzutu wolnego.
69 min. - Chrapek zostaje upomniany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.
68 min. - Dwa dośrodkowania z rzutu rożnego w pole karne Śląska - żadne nie zagroziło Wrąblowi.
67 min. - Faul Koseckiego w pobliżu linii końcowej na połowie Śląska.

Śląsk strzela gola w 6. meczu z Niecieczą. Dłuższą serię od początku rywalizacji w ekstraklasie WKS miał tylko z Górnikiem Ł. (7) .

63 min. - Wrzutka w pole karne, piłka wychodzi poza boisko. Piłkarze Śląska uważają, że po drodze futbolówkę dotknął Mucha ale sędzia uważa inaczej.
60 min. - Kosecki zaszalał z dryblingiem, tak stracił piłkę.
58 min. - Dwa dotknięcia, bo raczej nie strzały piłki przez piłkarzy gości w polu karnym WKS-u. Akcja kończy się faulem na Wrąblu.
55 min. - Gwizdy na trybunach po faulu na Chrapku, który zwija się na murawie z bólu. Sędzia nie odgwizdał nawet faulu.
52 min. - Warta dodatkowej pochwały jest asysta Jakuba Koseckiego.
52 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLl Prostopadłe podanie do Robaka, który umieszcza piłkę w siatce! 1:0 dla Śląska!
50 min. - Kosecki prosto w bramkarza.
48 min. - Napastnik gości okazał się o wiele szybszy od Tarasovsa. Na szczęście Wrąbel chwycił piłkę.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę!
46 min. - Dwie zmiany. Misak za Gubę oraz Piech za Maka.

To jest nudny mecz. Nie ma co ukrywać. Śląsk gra słabo. Miał chwilę zrywu przez ostatnie 7 minut II połowy. Miejmy nadzieję, że w II połowie będzie znacznie lepiej.

Śląsk nie przegrywa do przerwy w 9. kolejnym meczu. Poprzednio w majowym spotkaniu z Zagłębiem. Po 45 minutach remis z Niecieczą 0:0

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Piłka przelobowała Tarasovsa, prawie doszło do sytuacji Śpiączki z Wrablem sam na sam. Śląsk mógł utracić głupio bramkę tuż przed zejściem do szatni.
45 min. - Sędzia dolicza minimum 2 minuty do regulaminowego czasu gry I połowy.
45 min. - Robak uderzał z trudnej pozycji, Mucha miał problemy z wybiciem piłki na róg.
43 min. - Kosecki przyjął piłkę powietrzu i uderzył z półobrotu, było efektownie ale nieefektywnie.
42 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo wysoko wyskoczył Celeban, główkował z dość bliska ale trafił w bramkarza. Tutaj też było blisko!
41 min. - To powinna być bramka. Dobre podanie do Koseckiego na lewej stronie, ten podaje w pole karne do Robaka, napastnik Śląska uderza ale piłkę zdołał jakoś zatrzymać bramkarz. Było blisko.
40 min. - Cotra źle dośrodkowuje i piłka ląduje poza boiskiem.
38 min. - Robak uderza na bramkę Niecieczy ale znajduje się na spalonym.
37 min. - Śpiączka do Guby, ten strzela w polu karnym ale trafia obok bramki.
36 min. - Podanie wzdłuż bramki Śląska, piłka minęła obrońcę i bramkarza Śląska, ostatecznie została wybita przez Celebana.
34 min. - Wrąbel po raz kolejny niepewnie interweniował ale na szczęście dalej jest 0:0.

Giergiel, Lenczyk, Apostel, Urbanek i Tarasiewicz prowadzili rywali Śląska już w kolejnym sezonie po odejściu z Wrocławia.

30 min. - Przerwa w meczu. Piłkarze mają czas na uzupełnienie płynów.
28 min. - Błąd Srnicia, Śpiączka był bliski przechwycenia piki niedaleko pola karnego Śląska.

Mariusz Rumak jest 14. byłym trenerem Śląska, który prowadzi rywali WKS-u w meczu ekstraklasy. Poprzednim był Jan Żurek wiosną 2016 r.

25 min. - Śląsk ma spory problem ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Muchy.
24 min. - Bardzo szybki Kosecki podaje w polu karnym ale rywal wybija piłkę na rzut rożny.
21 min. - Koseckiemu nie udaje się odebrać piłki przez rywalowi, ten dośrodkowuje, Celeban wybija piłkę na rzut rożny.
20 min. - Ładna akcja dwójkowa Cotry z Koseckim, obrońca WKS-u wbijał piłkę pomiędzy piłkarzy, dwa metry od bramki gości, ale niestety goście opanowali sytuację i przejęli futbolówkę.
17 min. - Pierwsza wrzutka w pole karne gości (od dawna), ale Śląsk nie potrafił stworzyć żadnego zagrożenia rywalom.
16 min. - Tarasovs podawał prostopadle do Madeja, ale piłkę przejęli rywale.
15 min. - Goście znacznie dłużej utrzymują się piłce.
12 min. - Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy, tym razem piłkę wybija Celeban.
11 min. - Seria główek w polu karnym WKS-u, Celeban wybija piłkę z linii końcowej i ratuje Śląsk przed utratą bramki.
10 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę na rzut rożny wybija Tarasovs.

Jakub Kosecki rozgrywa dziś 80. mecz w ekstraklasie.

Mecz Śląska z Niecieczą to 100. spotkanie ekstraklasy na Stadionie Miejskim. Bilans WKS-u: 47-30-22, bramki 137:100.

6 min. - Mocne ale po ziemi uderzenie Kupczaka, piłkę chwyta Wrąbel.
4 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wylatuje poza boisko. Piłka dla gości.
3 min. - Zakotłowało się w polu karnym WKS-u, ale ostatecznie obrońcy Śląska wybili piłkę.
2 min. - Śląsk wyszedł z kontrą ale Kosecki podaje do... przeciwnika.
1 min. - Guba wrzuca piłkę w polu karnym Śląska, Wrabel z trudem wybija na rzut różny.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

Na stadionie odśpiewano Hymn Polski z okazji Święta Wojska Polskiego

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę!

Już za 5 minut rozpocznie się spotkanie. Pogoda dopisuje, frekwencja niestety już nie.

Do wyjściowego składu Śląska względem pucharowego spotkania w Gdyni wracają: Jakub Wrąbel, Djordje Cotra, Michał Chrapek oraz Marcin Robak.

Liczymy na rehabilitację po tym jak Śląsk odpadł z Pucharu Polski. Wierzymy, że piłkarze WKS-u wywalczą dzisiaj na boisku trzy punkty! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!