Strzelcy: Zbozień 64, Siemaszko 66, Kakoko 102, Siemaszko 111 - Pawelec 41, Piech 43

Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Pilarz - Zbozień, Sobieraj, Helstrup, Socha, Sambea, Kriwiec, Marciniak, Jazvić (Danch 84), Szwoch (Nalepa 72), Siemaszko Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto (Jović 75) - Łyszczarz (Robak 71), Madej, Srnić, Mak (Łuczak 46), Kosecki - Piech Trener: Jan Urban

Arka Gdynia: Steinbors, Łukasiewicz, Jurado, Nalepa, Nowicki, Wojowski, Danch
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Jović, Łuczak, Robak, Poprawa, Pałaszewski

120 min. - Koniec meczu. Śląska odpada z Pucharu Polski.
119 min. - Nalepa uderzył bardzo mocno... i tak samo niecelnie.

Łukasz Madej upomniany 13. żółtą kartką w Śląsku, 2. w obecnym sezonie. Wrocławianie z 7 kartkami w dzisiejszym meczu.

117 min. - Żółta kartka dla Łukasza Madeja.

Śląsk poprzednio 4 bramki w meczu Pucharu Polski stracił w 2000 r. (2:6 przy Oporowskiej z Legią).

117 min. - Kakoko mija dwóch rywali, uderza, a Słowik łapie piłkę z problemami.
114 min. - Zagranie do Nowickiego... zbyt mocne, piłka wychodzi zza linię końcową.
111 min. - Dośrodkowanie w pole karne, a tam z kilku metrów główkuje Siemaszko. Czy jest już po meczu?
110 min. - Główkuje Robak ale baaaardzo niecelnie.
109 min. - Ach... Kosecki miał świetną możliwość, żeby wyrównać. Minimalnie jednak się pomylił :(
108 min. - Słowik ratuje Śląsk przed utratą kolejnej bramki.
106 min. - Śląsk ma kwadrans na odrobienie strat.
105 min. - Koniec I połowy dogrywki.
105 min. - Kolejne uderzenie z dystansu, ale tym razem Słowik pewnie chwyta piłkę.
102 min. - Kakoko zdobywa bardzo ładną bramkę po uderzeniu z 25 metrów.
100 min. - Socha wrzuca piłkę ale Pawelec blokuje i Śląsk przejmuje piłkę.
96 min. - Kosecki minął dwóch rywali ale strzelił wprost bramkarza.
94 min. - Kosecki chciał wywalczyć rzut wolny przed polem karnym Arki ale się przeliczył.
92 min. - Żółta kartka dla Jovicia za faul na Nalepie.
91 min. - Rozpoczęliśmy I połowę dogrywki.
90+3 min. - Koniec II połowy. Przed nami dogrywka.
90+3 min. - Jović wrzuca w pole karne, tam główkuje Robak ale uderza nieczysto i piłkę łapie Pilarz.

Marcin Robak w 4. występie w Śląsku upomniany jest 4. żółtą kartką.

90+1 min. - Siemaszko podaje w pole karne ale Pawelec wybija piłkę daleko od własnej bramki.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty przynajmniej do regulaminowego czasu gry.
86 min. - Tym razem żółtą kartkę otrzymał Marcin Robak.
86 min. - Na strzał z dystansu decyduje się Nowicki ale robi to niecelnie.
84 min. - Żółta kartka dla Jakuba Koseckiego.
84 min. - Zmiana w Arce. Danch wchodzi za Jazvicia.
83 min. - Arka w natarciu. Zablokowany strzał gospodarzy, kolejny róg dla gdynian.
81 min. - Madej do Piecha, ale ten z 20 metrów... ponad poprzeczką.

Boban Jović 2. debiutantem w Śląsku dzisiaj, a 10. w obecnym sezonie.

79 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę z linii bramkowej wybija Srnić.
77 min. - To powinien być gol dla Arki. Kontra gospodarzy, Siemaszko podaje w pole karne do kolegi, a ten z kilku metrów uderza... obok bramki.
75 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Jović wchodzi za Augusto.

Augusto z 6. żółta kartka w Śląsku, 1. w obecnym sezonie.

73 min. - Żółta kartka dla Augusto za faul na Nowickim.
72 min. - Zmiana w Arce. Nalepa za Szwocha.
71 min. - Druga zmiana w Śląsku. Robak wchodzi za Łyszczarza.
70 min. - Zamieszanie, spore zamieszanie w polu karnym Śląska, na szczęście ciągle 2:2.

Rafał Siemaszko strzela swoją 3. bramkę Śląskowi, poprzednie 2 w minionym sezonie ekstraklasy.

66 min. - Podanie do Siemaszki, który w ogóle nie jest kryty w polu karnym, ma czas przyjąć i strzelić bramkę. 2:2.
64 min. - Gol dla gospodarzy. Po wrzutce z rzutu rożnego, Zbozień główkuje i strzela kontaktowego gola.
62 min. - Siemaszko strzela ale obok bramki.
60 min. - Żółta kartka dla Łyszczarza za faul na pomocnika Arki. Trener Ojrzyński domaga się czerwonej.

Jedyny przypadek, gdy Śląsk odpadł z Pucharu Polski pomimo dwubramkowego prowadzenia, zdarzył się w 1962 r. z Górnikiem Świętochłowice.

Śląsk poprzednio stracił dwubramkowe prowadzenie w Pucharze Polski w 1977 r. z Zagłębiem Wałbrzych (3:3), ale i tak awansował po karnych.

53 min. - Żółta kartka dla Piecha za dyskusję z sędzią.
52 min. - Sobieraj miał piłkę przy nodze w polu karnym Śląska, ale nie zdołał oddać strzału. Było bardzo groźnie.
49 min. - Srnić uderza z dystansu, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.
46 min. - Łuczak w przerwie zmienia Maka.
46 min. - Czas na II połowę!

45 min. - Koniec I połowy. Śląsk prowadzi 2:0 i jest bliski awansu do 1/8 finału Pucharu Polski!

Arkadiusz Piech strzela pierwszą bramkę w Śląsku.

43 min. - Już 2:0 dla Śląska! Pilarz nie złapał piłki, wykorzystał to Piech, który podbiegł do piłkarza, przejął futbolówkę i wbiegł z nią do bramki!

Mariusz Pawelec strzela 3. bramkę w Śląsku. Po raz trzeci z... Arką!

41 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL! Po wrzutce Augusto, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę w bramce Arki umieścił Pawelec!
40 min. - Madej wbiegł z piłką w pole karne, nie oddał strzału ale wywalczył rzut rożny.
38 min. - Jazvić podaje do Szwocha, ten strzela ale Pawelec blokuje, piłka wychodzi na rzut rożny.
37 min. - PIech walczył między pięcioma zawodnikami Arki, ostatecznie stracił piłkę.

Śląsk tylko raz na 7 prób wyeliminował w Pucharze Polski obrońców tytułu. W 1987 r. w finale pokonał Katowice po rzutach karnych.

35 min. - Kosecki uderzał na dług róg, ale niestety minimalnie się pomylił.
34 min. - Podanie do Madeja, który wbiegał z piłką w pole karne ale znalazł się na pozycji spalonej.

Śląsk 7 razy z rzędu kwalifikował się do 1/8 finału Pucharu Polski. To najdłuższa obecnie seria. Wczoraj odpadły Jagiellonia (5) i Lech (4).

33 min. - Mak wrzuca piłkę z trudnej pozycji w pole karne Arki, ale tam piłkę chwyta Pilarz.
31 min. - Łyszczarz uderz z rzutu wolnego i trafia w mur.
30 min. - Podanie do Piecha, który mógł wyjść z kontrą, ale jest faulowany przez Sobieraja, który za to zagranie upomniany jest żółtą kartką.
28 min. - Szwoch bardzo sprytnie uderzył z rzutu wolnego, ale Słowik na szczęście nie dał się zaskoczyć podkręconą piłką, która ominęła mur Śląska.
27 min. - Augusto uderzył Siemaszko w głowę. Przypadkowo, ale wyglądało to groźnie.

Śląsk po raz 45. rywalizuje w 1/16 finału Pucharu Polski. Częściej na tym etapie występowały jedynie Legia, Wisła, Ruch, Górnik, ŁKS i Pogoń.

25 min. - Kosecki bardzo nieudanie wrzucił piłkę z lewej strony.
23 min. - Tarasovs nie przyjął piłki, mogło dojść do sytuacji 1-1 ale Słowik na szczęście dobrze zareagował i oddalił zagrożenie.
21 min. - Kriwiec oddał strzał z ponad 25 metrów. Nie zagroził w żaden sposób Słowikowi.

Aż 7 zawodników Śląska debiutuje dziś w pucharowym meczu WKS-u. Jedynie Augusto, Celeban, Madej i Pawelec grali już wcześniej.

Dla Mariusza Pawelca to już 23. występ w Pucharze Polski dla Śląska. Więcej mają jedynie Sybis, Tęsiorowski, Mandziejewicz i Kopycki

18 min. - Po wrzutce w polu karnym, po główce piłkę chwyta Słowik.
16 min. - Pawelec do Piecha ale ten nie zdążył opanować piłki przy linii końcowej w otoczeniu dwóch piłkarzy Arki.
14 min. - Po wrzutce Maka uderzenie oddał Piech ale zrobił to bardzo niecelnie.

W ich miejsce: Jakub Słowik (debiut w Śląsku), Adrian Łyszczarz (pierwszy raz w wyjściowej jedenastce)

W porównaniu z meczem przeciwko Piastowi w Śląsku brakuje: Wrąbla, Robaka (obaj na ławce) i Chrapka (czerwona kartka w poprzednim sezonie).

10 min. - Szarża Maka prawą stroną (po raz kolejny) ale Pilarz na posterunku.
8 min. - Po wrzutce Szwocha z rzutu wolnego, po udanej główce Słowik dobrze interweniuje i wybija piłkę poza boisko. Okazuje się, że wielu piłkarzy Arki było na pozycji spalonej.
5 min. - Akcja WKS-u prawą stroną boiska. Niestety dośrodkowanie w pole karne, a tam piłkę przejmują gdynianie.
4 min. - Piech strąca piłkę do Madeja, ten uderza sprzed pola karnego ale Pilarz wybija piłkę na róg.
3 min. - Mak walczył w narożniku połowy Arki ale ostatecznie stracił piłkę.
2 min. - Socha odgrywa do środka, stamtąd podanie w pole karne Śląska, ale Słowik chwyta piłkę.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

Z powodu kontuzji w kadrze meczowej brakuje Riery i Picha (nie wymieniają Kokoszki i Dankowskiego). O wiele większe zmiany kadrowe zaszły w zespole gospodarzy.

W meczu ligowym w lipcu górą okazała się Arka, która wygrała 2:0.

Na zwycięzce tego meczu w czeka już w kolejnej rundzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie 1/8 finału zaplanowano na 20 września.

W porównaniu do ostatniego meczu w Gliwicach trener Jan Urban dokonał 3 zmian - zagrają Słowik, Łyszczarz i Piech, a zabraknie Wrąbla, Chrapka i Robaka.

Będzie to debiut w barwach WKS-u dla bramkarza Jakuba Słowika.

Na meczu zabraknie fanów Śląska - sektor gości został zamknięty.

Jak na razie na stadionie w Gdyni około 300 widzów.

Piłkarze Śląska jako pierwsi pojawili się na rozgrzewce, przywitani gwiazdami.

Czas na walkę o Puchar Polski! Wrocławianie zmierzą się w Gdyni z tamtejszą Arką. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!