Piast Gliwice:(stroje: niebiesko-czerwone) Rusov - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Mak (66' Gojko), Dziczek, Bukata (80' Krakowczyk), Zivec - Vassiljev - Jankowski (70' Barisić) Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto - Srnić, Chrapek (87' Łyszczarz) - Mak, Madej (59' Piech), Kosecki (46' Łuczak) - Robak Trener: Jan Urban

Piast Gliwice: Szmatuła, Barisić, Gojko, Jagiełło, Mójta, Krakowczyk, Korun
Śląsk Wrocław: Budzyński, Poprawa, Łuczak, Łyszczarz, Pałaszewski, Piech

Koniec meczu w Gliwicach. Śląsk, po słabym meczu, zremisował z Piastem 1:1.

90 min. - Żółta kartka dla Pawelca za taktyczny faul.

Poprzednio rywale Śląska zmarnowali rzut karny w październiku 2015 r. Patryk Lipski nie strzelił w 90. minucie przy stanie 1:0 dla Ruchu.

87 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Łyszczarz w miejsce Chrapka.
86 min. - Ależ fatalne uderzenie Vassiljeva z rzutu karnego. Piłka po strzale zawodnika Piasta poszybowała wysoko nad poprzeczką.
84 min. - Po konsultacji sędziego głównego z liniowym rzut karny dla Piasta. Augusto zdaniem sędziego liniowego faulował Konczkowskiego. W tym całym zamieszaniu żółtą kartkę zobaczył jeszcze Robak.
80 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Krakowczyk zmienia dobrze dziś grającego Bukatę.
77 min. - Kolejny niecelny strzał Śląska.Tym razem swojej szansy szukał Chrapek.
75 min. - Bardzo dobra szansa na gola zmarnowana przez Piecha. Mak dośrodkował z prawej strony, piłkę przejął Robak odwrócił się i wyłożył na strzał do nadbiegającego Piecha. To mogła, to powinna być bramka.
72 min. - Żółta kartka dla Michała Maka za faul na Zivcu.
70 min. - W miejsce Jankowskiego na murawie pojawia się Barisić. Tym czasem Wrąbel zmienia obuwie.
66 min. - Pierwsza zmiana w zespole Piasta. Gojko w miejsce Maka.
65 min. - Obok bramki uderzał Bukata. Piast ma coraz większą przewagę.
62 min. - Niecelny strzał głową Heberta. Niepewne wyjście do dośrodkowania Wrąbla.
59 min. - Druga zmiana w Śląsku. Piech w miejsce Madeja. WKS zagra na dwóch napastników.
58 min. - Bomba Dziczka z 30 metrów. Mocno niecelna. Piast dominuje w drugiej połowie.
55 min. - Wrąbel znowu to zrobił. Młody bramkarz Śląska ponownie broni strzał Zivca. Ale co to była za akcja Piasta. Ruleta,prostopadłe podania, zabrakło aż wykończenia.
49 min. - Interwencja Wrąbla uchroniła Śląsk przed stratą drugiej bramki. W pole karne wbiegał Zivec, uderzył po ziemi, ale nogami obronił bramkarz WKS-u.

Rozpoczynamy drugie 45 minut. W przerwie Koseckiego zmienił Łuczak

Koniec pierwszej połowy. Wrocławianie prowadzili, ale to Piast gra lepiej i strzelił wyrównującą bramkę.

45 min. - Zivec minął Wrąbla i trafił do siatki. Wcześniej jednak sędzią liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Spalony.
42 min. - Za faul na Michale Chrapku żółtą kartką ukarany został Patryk Dziczek.

W 35. ekstraklasowym meczu Śląska z rzędu pada gol. Jednocześnie to 20. kolejny taki wyjazd wrocławian.

37 min. - Żółta kartka dla Martina Bukaty.
37 min. - Kolejna niepewna interwencja Wrąbla. Tym razem po strzale z rzutu wolnego Vassiljeva.
33 min. - 3 kolejne rzuty rożne Śląska nie przyniosły efektu.
29 min. - Wyrównujący gol Piasta. Bramkę strzałem zza 16 metrów zdobył Dziczek. Piłka po piąstkowaniu Wrąbla wylądowała pod nogami pomocnika Piasta, który zdecydował się na strzał

Marcin Robak 21. zawodnikiem, który strzelił w ekstraklasie dla Śląska gola swojemu byłemu klubowi. Przed nim Jakub Kosecki z Lechią.

27 min. - Boczna siatka po uderzeniu Mateusza Maka.
24 min. - Pierwszy raz dzisiaj na murawie wylądował Kosecki, ale faulu wg sędziego nie było.
23 min. - Madej poskrobany po Achillesach przez Dziczka. Rzut wolny dla Śląska z bocznego sektora boiska.
21 min. - Celeban w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Maka. Rzut rożny dla gospodarzy, a po chwili Wrąbel ustawiał piłkę na 5 metrze.
20 min. - Groźny strzał Bukaty, piłka po uderzeniu środkowego pomocnika Piasta przeleciała tuż obok słupka.

Marcin Robak 3. najstarszym strzelcem gola dla Śląska w ekstraklasie. Starsi od niego jedynie Janusz Kudyba i Remigiusz Jezierski.

17 min. - Rzut wolny dla Śląska. Augusto ustawił piłkę 25 metrów od bramki Piasta. Dośrodkowanie wybijają obrońcy Piasta.
9 min. - Goooollllllllllll. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Chrapka na gola strzałem głową zamienił Marcin Robak.
6 min. - Kapitalny przerzut Heberta do Maka rozpoczął groźną akcję Piasta, w trakcie której strzalali Vassiljev i Bukata. Skończyło się na rzucie rożnym.
3 min. - Strzał Zivca wprost do koszyczka Wrąbla. Piast lepiej rozpoczął to spotkanie.

Dla Piotra Celebana to 280. mecz w Śląsku, Mariusz Pawelec świętuje jubileusz 250. spotkania dla WKS-u, zaś Jakub Wrąbel gra po raz 20.

Łukasz Madej rozgrywa dziś 400. mecz w ekstraklasie. W tej liczbie są 94 występy dla Śląska.

2 min. - Strzał Vassiljeva z własnej połowy. Estończyk zauważył wysuniętego bramkarza Śląska.
1 min. - Pierwsza akcja Piasta, sędzie wskazuje na

Zaczynają gospodarze.

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. 5 minut do rozpoczęcia meczu.

Robert Pich i Djordje Cotra są kontuzjowani i nie mogą być dziś brani pod uwagę przez Jana Urbana.

Czas na kolejne zwycięstwo! Piast zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 1 punktu. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!