Strzelcy: Celeban 5', 79', Kosecki 30' - M.Paixao 48', 52'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Srnić, Chrapek (64' Madej) - Pich, Riera (75' Mak), Kosecki (85' Piech) - Robak Trener: Jan Urban
Lechia Gdańsk:(stroje: czerwone) Kuciak - Nunes, Vitoria, Nalepa (46' Kuświk), Wawrzyniak - Stolarski, Matras, Łukasik (80' Kovacević), Schikowski (46' Lewandowski), F.Paixao - M.Paixao Trener: Piotr Nowak

Śląsk Wrocław: Budzyński, Augusto, Poprawa, Madej, Łyszczarz, Mak, Piech
Lechia Gdańsk: Podleśny, Wojtkowiak, Lewandowski, Kovacević, Fila, Mila, Kuświk

Mamy pierwsze trzy punkty! Oglądaliśmy świetny mecz ze zwrotami akcji! Jeśli kiedyś kibice mieli zostać zachęceni do ponownego przyjścia na stadion, to właśnie dzisiaj!!

90+5 min. - Cotra z rzutu wolnego strzelił nad bramką. Koniec meczu!
90+5 min. - Kibice na cały stadionie się przyłączyli bez nawoływania!
90+5 min. - Srnić faulowany przed polem karnym. Ależ głośny doping! LECHIA! i ŚLĄSK!
90+4 min. - Piech! Niestety obok bramki.

90+3 min. - Świetna kontra Śląska, Madej mógł pokonać Kuciaka!
90+1 min. - Niecelny strzał Piecha. Sędzia doliczył minimum 4 minuty.
90 min. - Dobrze wypiąstkował Wrąbel.
89 min. - Rzut wolny dla Lechii z prawej strony pola karnego. Może być groźnie.
85 min. - Piech zmienia Kosackiego.
85 min. - W 80. minucie Kovacević zmienił Łukasika.
84 min. - Vitoria napomniany żółtą kartką.
79 min. - GOOOLLL dla Śląska! Kapitan dzisiaj nie zawodzi! Po wrzutce z rzutu rożnego Kuciak minął się z piłką, Celeban wyprowadził Śląsk na prowadzenie po zagraniu głową!
79 min. - Świetna otwierające podanie Madeja do Picha, ale Kuciak skrócił kąt i wybił na rzut rożny.
78 min. - W odpowiedzi akcja Lechii i strzał Lewandowskiego, Wrąbeł wybiegł z bramki, ale pomocnik gdańszczan spudłował!
77 min. - Robak miał swoją okazję, ale jego strzał został ofiarnie zablokowany przez Stolarskiego!
75 min. - Mak zmienił kontuzjowanego Rierę, który nie powrócił na boisko.
73 min. - Łukasik bardzo ostro potraktował Rierę, któremu mocno wygięła się prawa stopa. Hiszpan opuszcza boisko na nosach, Łukasik zobaczył żółtą kartkę.
71 min. - Teraz dwa celne strzały Śląska! Najpierw Pich huknął potężnie z 20 metrów, wprost w Kuciaka, ale Słowak miał spore problemy z piłką i ją wypiąstkował. Po chwili Robak strzelił głową, ale zbyt lekko.
70 min. - Śląsk próbuje przedrzeć się pod pole karne Lechii, ale niestety na próbach się kończy.

Doping (I połowa)
Wyświetlone przez: Филип Koniec rozmowy na czacie

67 min. - Śląsk momentami gra nieźle z pierwszej piłki, ale ciągle to Lechia sprawia lepsze wrażenie. Kuciak jest bezrobotny.
65 min. - Madej szybko zameldował się na murawie. Żółtą kartką.

Kibice z trybuny B poderwali do dopingu cały stadion. Dawno nie było takiego wsparcia!

64 min. - Madej zmienia Chrapka.
61 min. - Robak próbował powalczyć pressingiem o piłkę, ale jego wślizg był nierozważny i został napomniany.
57 min. - Lewandowski ostro potraktował Pawelca, za co słusznie został napomniany żółtą kartką.
56 min. - Lewandowski przypadkiem stanął przed szansą pokonania Wrąbla, ale jego strzał prawą nogą (jest lewonożny) był minimalnie niecelny. Śląsk nie wyszedł jeszcze z szatni!?

W ciągu kilku minut Śląsk stracił nie tylko prowadzenie, ale też kontrolę nad tym meczem. Lechia teraz zdecydowanie dominuje.

52 min. - GOOOLLL dla Lechii! Po rzucie wolnym piłka wyszła na rzut rożny, po dośrodkowaniu Łukasika gola wyrównującego głową zdobył Marco. Celeban nie dał mu rady, piłka po ręce Wrąbla wpadło w okienko.
51 min. - Faul Riery blisko lewego narożnika pola karnego Śląska.

Po 535 minutach Lechia strzela gola we Wrocławiu. To druga najdłuższa seria w ekstraklasie. Rekord wciąż należy do Lecha (627 minut).

50 min. - Żółta kartka dla Srnicia.
48 min. - GOOOLLL dla Lechii! Cotra nie dał rady powstrzymać na skrzydle Stolarskiego, który wyłożył piłkę Marco, były napastnik Śląska wpakował piłkę z 5 metrów do bramki.
46 min. - Lechia wyraźnie zmieniła ustawienie na grę z dwoma napastnikami - Marco i Kuświkiem.
46 min. - Śląsk rozpoczął drugą połowę.
46 min. - Aż dwie zmiany w Lechii w przerwie - Lewandowski zmienia Schikowskiego, a Kuświk Nalepę.

Śląsk wygrał 3 ostatnie meczu u siebie, zdobywając w nich aż 12 goli. 9 z nich strzelili zawodnicy, których we Wrocławiu już nie ma (Morioka, Biliński, Engels).

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Skuteczna gra WKS-u, świetna atmosfera na trybunach... po co ta przerwa!?

Oprawa kibiców

39 min. - Dodatkowo powiewa spoooro flag na kijach. Świetna atmosfera! Sporo kibiców, prowadzenie Śląska, czego chcieć więcej?
36 min. - Kibice na trybunie B od dobrych kilku minut bawią się przy użyciu rac i innych środków pirotechnicznych. Wcześniejsze hasło zostało zmienione na: Z JEDNOŚCI SZTAMA NIEPOKONANA.

Jakub Kosecki strzela pierwszą bramkę dla Śląska.

30 min. - GOOOLLL dla Śląska!!! Akcja dwóch nowych w talii Urbana - Chrapek zagrał lobem ze środka pola do wybiegającego Koseckiego, który minął na linii pola karnego wybiegającego z bramki Kuciaka i spokojnym strzałem podwyższył na 2:0!
25 min. - Ależ Lechia miała okazję! Stolarski przedarł się prawą stroną, wyłożył piłkę Schikowskiemu, ale ten fatalnie skiksował z kilku metrów.
21 min. - Wrocławianie zebrali brawa za niezłą kontrę, Chrapek świetnie zagrał na prawe skrzydło do Picha, który nie dał rady skutecznie dostarczyć piłki Robakowi.
19 min. - Marco Paixao zwiódł obrońców w polu karnym, powinien strzelić w światło bramki, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Wrąbel mógłby mieć spore problemy.
16 min. - Kolejna groźna akcja WKS-u, Pich strzelił z 18 metrów, ale niecelnie.

Już dawno na trybunach nie było tylu kibiców, dlatego trudno nam oszacować ich ilość. Wydaje się, że obecnie jest około 15 tysięcy widzów.

15 min. - Robak na prawej stronie złamał akcję do środka, jego strzał lewą nogą został zablokowany.
11 min. - Kosecki popisał się świetnym rajdem od połowy boiska, mijał kolejnych rywali, strzelił z 16 metrów, ale obok bramki! Firmowa akcja Kosy.

Piotr Celeban strzela 27. bramkę dla Śląska, 24. ligową, 22. w ekstraklasie.

5 min. - GOOOLLL dla Śląska!!! Kibice błyskawicznie doczekali się pierwszej bramki dla WKS-u! Po rzucie rożnym Riera zagrał podcinką lewą nogą wzdłuż bramki na dalszy słupek, tam czekał właśnie Celeban, który głową skierował piłkę do siatki!

Piotr Celeban po raz 279. w barwach Śląska. Dogonił Romana Fabera na 5. miejscu w klasyfikacji wszech czasów.

Đorđe Čotra rozgrywa dziś 130. mecz w polskiej ekstraklasie.

3 min. - Śląsk próbował oddać pierwszy strzał, ale zawodnicy Jana Urbana nawzajem sobie przeszkodzili.
1 min. - Zaczęła Lechia.

Piłkarze wyszli na murawę przy akompaniamencie nagrania Kasty.

Na piłkarzach Śląska musi ciążyć presja związana z faktem zajmowania ostatniej pozycji w tabeli bez zdobytej bramki. Z kolei Lechia będzie chciała się odkuć za przegrany pojedynek u siebie z Cracovią.

Na 5 minut przed meczem na trybunach zasiada około 10 tysięcy widzów.

W kadrze Lechii brakuje Milosa Krasicia, jednego z ważniejszych gracze w talii Piotra Nowaka. Według szkoleniowca Serb doznał poważnej kontuzji i wypadł z gry na miesiąc. Inne źródła podają, że zawodnik będzie sprzedany do FC Sydney.

Pod sektorem wywieszona jest flaga: WROCŁAWSKO GDAŃSKA FIRMA CHULIGAŃSKA

Do meczu pozostało 15 minut, tymczasem kibice na trybunie B już świętują mecz przyjaźni i rozgrzewają gardła do dopingu.

Na ławce Lechii zasiada dwóch piłkarzy, którzy jeszcze 2 miesiące temu walczyli o utrzymanie WKS-u w ekstraklasie - Lewandowski i Kovacević.

Z kolei na ławce rezerwowych mamy Budzyńskiego zamiast Słowika.

Pomimo sporej fali krytyki na zespoł Jana Urbana po porażce w Lubinie, trener zdecydował się wystawić dzisiaj dokładnie taką samą pierwszą jedenastkę.

W pierwszym meczu 3. kolejki w Niecieczy Bruk-Bet zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin. W tym momencie Śląsk jest jedynym zespołem w całej lidze, który nie zdobył jeszcze bramki i ma zerowy dorobek punktowy.

Czas na pierwszy w tym sezonie mecz ekstraklasy we Wrocławiu! Śląsk po dwóch porażkach bardzo potrzebuje punktów. Czy w meczu z gdańską Lechią uda się zwyciężyć? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan