Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Polaćek - Todorovski, Guldan, Jach, Dziwniel - Kubicki, Tosik - Woźniak (85' Świerczok), Starzyński, Janoszka (46' Kopacz) - Nespor (46' Jagiełło) Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Srnić, Chrapek (73' Mak) - Pich (79 Piech), Riera (62' Madej), Kosecki - Robak Trener: Jan Urban

Zagłębie Lubin: Forenc, Czerwiński, Jagiełło, Janus, Kopacz, Pawłowski, Świerczok
Śląsk Wrocław: Słowik, Augusto, Poprawa, Madej, Łyszczarz, Mak, Piech

KGHM Zagłębie oddało jeden celny strzał. Wystarczyło.

W piątek Śląsk zagra we Wrocławiu z Lechią Gdańsk.

W meczach Śląska w Lubinie zawsze padają bramki

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrywa w Lubinie 0:1 po golu Świerczoka.
90+2 min. - Niewiele brakowało do remisu. Kosecki wyskakuje ponad Todorovskiego i uderza głową tuż obok słupka.

Tragedia w doliczonym czasie gry. Śląsk traci gola, choć gra 11 na 10.

90+1 min. - Rzut wolny dla gospodarzy. Starzyński zagrywa w pole karne, Wrąbel próbuje wypiąstkować, jednak ubiega go Świerczok i pakuje piłkę w bramce. Gol dla KGHM-u.
90 min. - Sędzia Kwiatkowski doliczył 3 minuty.

Śląsk dotąd 4 razy nie strzelił gola w 2 meczach rozpoczynających sezon ekstraklasy oraz 6 razy w 2 pierwszych wyjazdach.

88 min. - Śląskowi,mimo gry w przewadze, trudno jest stworzyć zagrożenie pod bramką Polacka.
85 min. - Chwilę później Woźniak opuszcza bosko. Za niego wchodzi Jakub Świerczok.
84 min. - Wożniak leży na murawie i trzyma się za kolano. To efekt walki z Mariuszem Pawelcem.
83 min. - Celeban bliski zdobycia gola głową po rzucie wolnym! Polacek jednak zdołał odbić piłkę nad poprzeczkę.
82 min. - Żółta kartka dla Todorovskiego za wycięcie Koseckiego.

Śląsk nadal bez gola w tych rozgrywkach. 170 minut to 5. najdłuższa seria wrocławian od początku sezonu ekstraklasy.

79 min. - Woźniak miał bardzo dużo miejsca w polu karnym WKS-u. Na szczęście uderzył niecelnie.
79 min. - Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Piech za Picha.

8251 widzów na stadionie.

73 min. - Michał Chrapek zgłosił uraz i został zastąpiony przez Michała Maka.
72 min. - Pich świetnie się obrócił i zagrał do wychodzącego na wolne pole Madej. Ten jednak fatalnie przyjął piłkę.
70 min. - Rzut wolny dla Śląska prawie z narożnika pola karnego. Cotra uderza około metra za wysoko.
69 min. - Bardzo dobre podanie Chrapka do Cotry w pole karne, ten odgrywał do Robaka, jednak podanie przeciąż udaną interwencją Polacek.
68 min. - Po strzale Starzyńskiego piłka przelatuje wysoko ponad bramką Wrąbla.

Wciąż czekamy na pierwszego gola Śląska w sezonie 2016/17.

65 min. - WKS w ataku pozycyjnym zamknął Zagłębie na ich połowie. Brakuje jednak konkretów.
62 min. - Riera opuszcza boisko, zastępuje go Madej.
60 min. - Riera otrzymał świetne podanie od Cotry, minął jednego z obrońców, ale nie zdołał ani uderzyć ani odegrać do lepiej ustawionego partnera.
59 min. - Po rzucie rożnym Kosecki uderza, a jego strzał z Polacek wybija na rzut roźny.
58 min. - Zaraz na boisku pojawi się Łukasz Madej.
55 min. - Woźniak ograł Tarasovsa i zagrał w pole karne. Na szczęście groźny strzał Todorovskiego został zablokowany.
51 min. - Pawelec zagrywa wysoką piłkę w pole karne. Tam Kosecki wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą Zagłębia, jednak piłka po jego uderzeniu głową mija bramkę w sporej odległości.
50 min. - Grający w osłabieniu gospodarze cofnęli się we własną strefę obroną i całkowicie oddali inicjatywę Śląskowi.
49 min. - Dobre dośrodkowanie Robaka w kierunku Pawelca, zostało jednak wyłapane przez Polacka.

Tomasz Kwiatkowski prowadzi 10. mecz Śląska w ekstraklasie. WKS wygrał dotąd 6, raz zremisował i dwukrotnie przegrał. Bramki: 20:9.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

W przerwie Piotr Stokowiec zdecydował się na podwójną zmianę. Janoszkę i Nespora zastąpią Jagiełło i Kopacz.

W Lubinie zaczął padać deszcz.

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy goli, a emocje rozpoczęły się dopiero w końcówce. Śląsk zacznie drugą część z przewagą zawodnika.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Guldan dostał żółtą kartkę za zagranie ręką.
45 min. - Sędzia doliczył 2 minuty.
45 min. - Przy wybiciu piłki w poprzedniej akcji Srnić był faulowany. Tosik otrzymał drugą żółtą kartkę w tym meczu i już zakończył udział w meczu!
44 min. - Wyśmienita okazja dla Śląska! Srnić wybija piłkę Tosikowi, ta trafia do Robaka, który na linii pola karnego oddają ją do nabiegającego Riery. Hiszpan nie miał koło siebie obrońców, ale jego uderzenie zostało obronione przez Polacka.
41 min. - Chrapek zagrał świetną prostopadłą piłkę do Picha w pole karne. Ten jednak nie zdołał opanować futbolówki. Szkoda, bo byłaby dobra okazja do pokonania Polacka.

Trener Piotr Stokowiec jeszcze nie przegrał meczu u siebie ze Śląskiem: 2 zwycięstwa, 3 remisy, bramki 9:5.

38 min. - Dobra akcja KGHM Zagłębia. Na szczęście strzały Woźniaka i Starzyńskiego zostały ofiarnie zablokowane przez zawodników WKS-u.
37 min. - Nic nie zapowiada przerwania serii meczów w Ekstraklasie bez gola do przerwy.
35 min. - Po dobrym podaniu od Koseckiego Riera dośrodkował piłkę do Robaka, zbyt wysoko jednak, aby napastnik zdołał oddać strzał głową.

Śląsk gra po raz 20. w Lubinie. Wszystkie mecze rozegrano w ekstraklasie. WKS wygrał 5, Zagłębie 9, padło 5 remisów, bramki 24:32.

W obrazie gry niewiele się zmieniło, wciąż brakuje sytuacji podbramkowych.

31 min. - Zagranie w pole karne Śląska, jednak Celeban nie dał Nesporowi szans na przyjęcie piłki.

27 min. - Za faul na Chrapku żółtą kartką został ukarany Tosik.

Śląsk nigdy nie zaczął sezonu w Ekstraklasie od dwóch wyjazdów. W niższych ligach poprzednio w 2006 r.: 2:0 z Miedzią i 0:2 w Bydgoszczy.

23 min. - Z prawego skrzydła Woźniak wbił piłkę w pole karne. Wrąbel z trudem sobie z tym zagraniem poradził.
22 min. - Robak świetnie poradził sobie z Guldanem, podał piłkę do Riery, który znalazł sobie miejsce przed polem karnym do uderzenia, ale strzelił wysoko ponad bramką gospodarzy.

Piotr Celeban rozgrywa 226. ekstraklasowy mecz w Śląsku. Dogonił Waldemara Tęsiorowskiego na 7. miejscu klasyfikacji wszechczasów.

19 min. - Świetna okazja dla Śląska. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Celeban znalazł się w dobrej sytuacji, ale zawahał się i ostatecznie nie zdołał oddać strzału.
17 min. - Wożniak zaatakował łokciem Koseckiego, ale sędzia nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtego kartonika.
15 min. - Gra toczy się głównie w środku boiska.

Mariusz Pawelec rozgrywa dziś 200. ekstraklasowy mecz w Śląsku. Jest 13. zawodnikiem w historii, który tego dokonał.

14 min. - Cotra zagrywa piłkę w pole karne do Robaka, ten pada na ziemię, ale sędzia pozostał niewzruszony.

Róbert Pich po raz 100. w barwach Śląska. To 2. obcokrajowiec, który osiągnął taką liczbę. Przed nim jedynie Marian Kelemen.

10 min. - Po rzucie rożnym Jakub Wrąbel musiał wypiąstkować piłkę poza boisko. Następny korner trafił bez problemów w ręce bramkarza.
9 min. - Polacek posłał daleką piłkę na skrzydło do Starzyńskiego, ale zanim pojawiło się zagrożenie pod bramką Śląska akcję skasował Pawelec.
6 min. - Po starciu z Rierą ucierpiał Jakub Tosik. Potrzeba pomoc medyczna.
5 min. - Ogłuszające gwizdy i wulgarne okrzyki towarzyszą każdemu kontaktowi Đorđego Čotry z piłką.
3 min. - Po dośrodkowaniu Čotry piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Zagłębia i Polacek musiał zbijać ją na rzut rożny.
2 min. - Po minucie gry Marcin Robak otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę w barwach Śląska. Faulował Janoszkę.

Zaczął Śląsk!

Zaraz rozpocznie się mecz.

Dzieci do podawania piłek to drużyna prowadzona przez Marcina Cilińskiego, byłego piłkarza zarówno Zagłębia, jak i Śląska

W tym roku oba zespoły grały ze sobą w Lubinie już dwukrotnie. W 30 kolejce padł remis 1:1. natomiast w grupie spadkowej gospodarze wygrali 2:0.

W pierwszej kolejce KGHM Zagłębie pokonało 1:0 na wyjeździe Koronę Kielce. Zwycięską bramkę zdobył z rzutu karnego Filip Starzyński.

Trener Urban dokonał 3 zmian w składzie w stosunku do spotkania w Gdyni. W barwach Śląska zadebiutuje Marcin Robak, Sito Riera wraca do gry po zawieszeniu. Od pierwszej minuty zobaczymy też Michała Chrapka.

Czas na derby! Oj będzie się działo. Czekamy na pierwsze zwycięstwo Śląska w tym sezonie! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: mkvsk