Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Kun, Vinicius (46, Nalepa), Kakoko, Marciniak (87' Sołdecki), Piesio - Siemaszko (67' Jurado) Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Kosecki, Madej (87' Łuczak), Srnić (60' Chrapek), Pich - Mak (60' Łyszczarz) - Piech Trener: Jan Urban

Arka Gdynia: Pilarz - Zbozień, Sołdecki, Jurado, Nalepa, Rey, Jazvić
Śląsk Wrocław: Słowik, Dvali, Łuczak, Augusto, Łyszczarz, Skrzecz, Chrapek

Nieudana inauguracja sezonu 2017/2018 w wykonaniu Śląska. Wrocławianie przegrali w Gdyni z miejscową Arką 0:2. Momenty dobrej gry były, ale to za mało na gospodarzy, którzy skutecznie wykorzystywali stwarzane sobie sytuacje.

87 min. - Zmiana w obu zespołach. Sołdecki za Marciniaka, Łuczak za Madeja
87 min. - Petarda Picha nad bramką.
85 min. - Znakomite prostopadłe podanie Chrapka do Piecha. Napastnik Śląska przyjmuje piłkę, wbiega w pole karne, i... interweniuje Warcholak
84 min. - Kapitalna interwencja Wrąbla uchroniła Śląsk przed stratą trzeciej bramki. Groźnie strzelał Warcholak
82 min. - Po rzucie rożnym głową strzelał Tarasovs. Niecelnie,.

Fatalny błąd młodego zawodnika Śląska. Szkoda, po wejściu na boisko prezentował się bardzo dobrze.

78 min. - Arka prowadzi już 2:0. Błąd Łyszczarza wykorzystał Nalepa, który przebiegł z piłką ponad 50 metrów, ograł interweniującego Wrąbla i skierował piłkę do pustej bramki.
77 min. - Strzał Koseckiego zablokowany. WKS w natarciu
76 min. - Znakomita akcja Śląska zakończona niecelnym strzałem Picha. Słowak powinien to strzelić.

Pierwszy gol stracony przez Śląsk od 324 minut. Poprzednio wrocławskiego bramkarza pokonał Dawid Sołdecki z Arki.

72 min. - Strzał głową Piecha, jednak za słaby
70 min. - Gol dla gospodarzy. Kun strzela bramkę po podaniu Marciniaka.
67 min. - Druga zmiana w zespole gospodarzy. Jurado w miejsce Siemaszko.
64 min. - Rzut rożny dla Śląska.
62 min. - Chrapek z Łyszczarzem na 6, Madej przed nimi.
61 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Łyszczarz w miejsce Maka.
60 min. - Zapowiadana wcześniej zmiana w Śląsku. Chrapek w miejsce Srnicia
58 min. - Kontuzja Srnicia. Serb leży na środku boiska. Potrzebna będzie zmiana
57 min. - Żółta kartka dla Maka, żółta kartka chwilę później dla Kuna
56 min. - Celeban głową wybija piłkę lecącą do bramki po strzale Nalepy. Ważna interwencja kapitana uratowała Śląsk przed stratą bramki.
53 min. - Strzał Piesio z 30 metrów, mocno niecelny.
52 min. - Według gniazdowego gospodarzy Arka sobie nie radzi. To zbyt krytyczna ocena.
48 min. - To była setka. Rajd Koseckiego prawym skrzydłem, płaskie dośrodkowanie w pole karne, do którego dochodzi Piech i oddaje słaby strzał. Steinbors broni bez trudu
47 min. - Faul w środku boiska Piecha.

A jednak, zmiana w zespole gospodarzy. Nalepa za Da Silvę

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za kilka chwil zaczynamy drugie 45 minut. Bez zmian.

Wynik 0:0 po 45 minutach w ekstraklasowym meczu Arki ze Śląskiem w Gdyni przydarzył się poprzednio w 1980 r. Skończyło się również 0:0.

Śląsk poprzednio bezbramkowo remisował do przerwy z Wisłą Kraków, 16 meczów temu.

45 min. - Faul Pawelca na Piesio, 20 metrów od bramki Wrąbla. Arka tuż przed przerwą mogła objąć prowadzenie, Da Silva uderza jednak nad poprzeczką.
41 min. - Wejście w szesnastkę Koseckiego, ale strzał kilkadziesiąt centymetrów obok słupka
37 min. - Śląsk z każdą minutą zyskuje optyczną przewagę. Brakuje jednak strzałów
34 min. - Mnożą się faule Arkowców. Nie radzą sobie z szybkimi: Koseckim, Makiem i Pichem

Śląsk już raz zaczynał sezon z Arką. Było to w 1961 r. w II lidze. We Wrocławiu wygrał WKS 3:1.

31 min. - Kosecki może się podobać. Siatka założona Marciniakowi, ładna indywidualna akcja zakończona dośrodkowaniem. Rzut rożny dla Śląska.
30 min. - Pawelec przerywa akcję Arki, oczywiście wślizgiem.
28 min. - Ofiarny powrót Da Silvy. Pomocnik Arki przerwał indywidualną akcję Picha
25 min. - Sztuczka techniczna Maka, podanie piętką do Koseckiego jednak minimalnie za mocne
24 min. - Zapasy Piecha z Warcholakiem. Kogucik...
22 min. - Strzał Maka zablokowany, Śląsk ma rzut rożny. Głową uderza Tarasovs, ale obok bramki
19 min. - Fatalne dośrodkowanie Da Silvy, kiks Piecha i kolejny korner dla gospodarzy
18 min. - Sambea groźnie strzela zza 16, Wrąbel z ogromnymi problemami na rzut rożny
17 min. - Za mocny przerzut Madeja do Koseckiego. Nowy skrzydłowy Śląska jest aktywny w pierwszym kwadransie

Tylko 4 zawodników Śląska występowało we wrocławskim zespole w poprzednim sezonie: Celeban, Pawelec, Madej i Pich. Wszyscy zagrali w Płocku.

Aż 6 debiutantów to nowy rekord Śląska w ekstraklasie. Poprzedni (5 nowych graczy) ustanowiono 10.3.2001 w meczu z Górnikiem w Zabrzu (0:2).

10 min. - Groźna wrzutka Picha, ale nikt nie domknął akcji.
9 min. - Čotra faulowany przez Sochę przy naroniku boiska.
8 min. - Rajd Maka lewą stroną, ale zbyt głębokie podanie do Piecha.
6 min. - Mak fauluje Silvę. Szarpana gra w środku pola.
4 min. - Ostre wejście Madeja, po którym sędzia upomina pomocnika WKS_u.

W Śląsku aż 6 nowych zawodników oraz Wrąbel, który powrócił po rocznej przerwie.

1 min. - 50 sekunda i już pierwsza powazna interwencja Wrąbla, który obronił mocny strzał Piesia.
1 min. - Siemaszko do Sambey - rozpoczął się mecz.

Nowy sezon czas zacząć! Na początek wyjazdowe spotkanie ze zdobywcą Pucharu Polski. Z Gdyni zamierzamy wrócić z trzema punktami! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!