Wisła Płock:(stroje: biało-niebieskie) Kryczka - Kieplin (89' Mielczarski), Wlazło, Sielewski, Stępiński - Truskolaski, Furman (68' Popiela), Merebashvili, Reca, Iliev - Piątkowski Trener: Marcin Kaczmarek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Budzyński - Zieliński, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Grajciar (67' Łyszczarz) , Madej, Engels (74' Łuczak), Morioka, Pich - Biliński (77' Zwoliński) Trener: Jan Urban

Wisła Płock: Kaniecki, Mielczarski, Błachnio, Majchrzak, Kun, Popiela, Drozdowicz
Śląsk Wrocław: Kamenar, Dankowski, Wiech, Łuczak, Łyszczarz, Zwoliński

Śląsk wygrywa 3:0!!! Sędzia zakończył mecz

91 min. - Arek Reca pudłuje z bliskiej odległości po kontrze Nafciarzy
90 min. - Pich sam na sam z Kryczką! Dobra postawa bramkarza Wisły!
89 min. - Na ostatnie kilka minut boisko opuszcza Kieplin. Na murawe wbiega Mielczarski
88 min. - Łyszczarz zagrywa do Madeja, ten centruje do Morioki, ale Japończyk miał za mało miejsca, żeby próbować oddać strzał
86 min. - Adrian Łyszczarz z dystansu!
85 min. - Truskolaski z dystansu ponad bramką Budzyńskiego
84 min. - Merebashvili z żółtą kartką
81 min. - Blisko szansy Wisła!
78 min. - Pich brzydko faulowany przez Truskolaskiego, żółta kartka dla piłkarza Nafciarzy
77 min. - Zmiana. Biliński schodzi, na murawie Zwoliński
75 min. - Piątkowski walczy o strzelenie honorowej bramki dla Wisły, ale ostatecznie traci piłkę
73 min. - Łuczak wchodzi za Engelsa
72 min. - Łuczak szykuje sie do zmiany
70 min. - Dobra sytuacja Morioki, Japończyk marnuje okazje i uderza zbyt lekko

Po raz 8. w historii piłkarz Śląska strzela 11 goli w sezonie ekstraklasy: Pawłowski (3 razy), Z.Garłowski, Basow i bracia Paixao.

68 min. - Zmiana także w zespole gospodarzy. Popiela za Furmana
67 min. - Łyszczarz za Grajciara
66 min. - Zmiana w Śląsku. Na boisko szykuje się Adrian Łyszczarz

Kamil Biliński strzela 21. bramkę w Śląsku, 17. w ekstraklasie, z czego 11. w tym sezonie

Co za fenomenalna bramka napastnika wrocławian! Bila uderza z dystansu nie do obrony!

64 min. - GOOOOOL! BILIŃSKI!!!!!
63 min. - Lewandowski do Bili kilka metrów od bramki Kryczki!
61 min. - Furman z wolnego, przejmuje piłkę Madej
60 min. - Morioka ukarany żółtą kartką

Mario Engels strzela swoją trzecią bramkę w barwach wrocławskiego zespołu. Śląsk prowadzi w Płocku już 2:0!!!

58 min. - GOLLLL!!!!!! WIEDER ENGELS!!!
56 min. - Śląsk napiera na obrońców Nafciarzy. Świetnie dziś z przodu zachowuje się Mateusz Lewandowski
55 min. - Ale zamieszanie teraz w polu karnym Śląska. Wisła nadal bez gola
54 min. - Wisła w natarciu, Śląsk się broni - Zieliński podaje do Budzyńskiego, a bramkarz Śląska wybija po ziemi
52 min. - Wisła rozgrywa piłkę przy linii środkowej
50 min. - Rzut rożny dla płocczan
48 min. - Dobry rajd Piątkowskiego z Recą. Napastnik Wisły centruje do Furmana, ale ten wyskakuje zbyt nisko
47 min. - Rzut wolny dla WKS-u, przy piłce Pich
46 min. - Morioka do Grajciara i zaczynamy drugą połowę!
45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę. Śląsk Wrocław prowadzi w Płocku 1:0! Mamy nadzieje, że wrocławianie zadbają podwyższenie tego wyniku w kolejnej odsłonie dzisiejszego spotkania!
44 min. - Madej z dystansu, piłka wysoko nad poprzeczką
43 min. - Pich z Bilą blisko fantastycznej okazji, ale akcje wrocławian przecina obrońca Wisły...
41 min. - Wlazło obok słupka! Śląsk zagrożony!

Śląsk strzelił w tym sezonie już 47 bramek. W ekstraklasie tylko w sezonach 2013/14 i 2014/15 zdobywał więcej, odpowiednio 49 i 50.

38 min. - Czterech zawodników Śląska w fenomenalnej akcji, jednak podanie Morioki nie dochodzi do Engelsa
36 min. - Śląsk ostrzeliwuje bramkę Kryczki! Najpierw Lewandowski, później Pich i na końcu Zieliński w poprzeczkę!
35 min. - Japończyk bliski strzelenia... samobója
33 min. - Morioka zatrzymuje Merebashvillego. Stały fragment gry dla płocczan
32 min. - Rzut wolny dla Śląska. Dośrodkowuje Pich, a potem zawodnicy Wisły przejmują piłkę i kontraatakują
31 min. - Piątkowski pudłuje z kilku metrów! Pierwszorzędne zachowanie bramkarza WKS-u!
28 min. - Engels ładne zagranie z prawej strony do Bilińskiego, ale zamieszanie w polu karnym nie pozwoliło opanować piłki

rajciar po raz 1. w składzie od grudniowego meczu w Gdańsku. Z 67 meczami wskoczył na samodzielne 10. miejsce wśród obcokrajowców WKS-u.

24 min. - Strata Grajciara i perfekcyjna okazja dla podopiecznych trenera Kaczmarka. Zawodnik Wisły znalazł się sam na sam z Budzyńskim, który zresztą świetnie wybronił. Sędzia dopatrzył się, jednak spalonego
21 min. - Lewandowski świetnie okiwał Kieplina, wykładając idealną piłkę przed polem karnym, niestety napastnik WKS-u nie doszedł do niej

Po raz 5. w historii piłkarz Śląska zaliczył 37 spotkań w sezonie ekstraklasy. Piotr Celeban jest pierwszym, który dokonał tego dwukrotnie.

20 min. - Pich do Lewandowskiego, ten ponownie zagrywa do środka, ale Wlazło wybija
19 min. - Płaski strzał Engelsa, ale by to była bramka!
18 min. - Ależ akcja Morioki! Japończyk fenomenalnie przeszedł zawodników Wisły i podawał do Lewandowskiego. Obrońca WKS-u zagrywał w kierunku bramki Kryczki, ale piłka odbita od defensora Wisły

Piotr Celeban notuje 224. ekstraklasowe spotkanie w Śląsku i dogania Aleksandra Sochę na 9. miejscu klubowej klasyfikacji wszech czasów.

16 min. - Szansa Celebana po dośrodkowaniu Picha!

Dla Róberta Picha to 90. spotkanie w ekstraklasie, Wszystkie w Śląsku. Więcej wśród wrocławskich obcokrajowców ma tylko Marian Kelemen (113)

13 min. - Po wrzutce Picha z lewej strony, piłkę głową próbuje sięgnąć Biliński, jednak futbolówka znalazła się zbyt wysoko
12 min. - Groźna akcja Wisły, defensorzy Śląska bronią się

Biliński pewnie strzelał na bramkę gospodarzy, ale Kryczka wybijał piłkę, do której doszedł Engels i zdobył swojego drugiego gola dla WKS-u!

9 min. - GOOOOOOL! Mario Engels!!!!
7 min. - Szansa dla płocczan! Zawodnik Wisły trafia w słupek!
6 min. - Zieliński przerywa fantastyczną akcje Recy. Napastnik Wisły znalazłby się sam na sam z golkiperem WKS-u
5 min. - Kieplin i Merebashvili próbowali oszukać Lewandowskiego, jednak bez szans. Śląsk od bramki
4 min. - Faul Morioki na Furmanie
2 min. - Śląsk przy piłce, próbuje podejść pod bramkę płocczan
1 min. - Sędzia Łukasz Szczech rozpoczął spotkanie!

W ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 Śląsk podejmuje na wyjeździe Wisłe Płock. Na obecną chwilę WKS zajmuje 12. miejsce w Ekstraklasie, a Wisła obejmuje 10. lokatę

Dziś 100. występ w barwach Śląska dwóch piłkarzy naszej drużyny - Łukasza Madeja i Kamila Bilińskiego!

To już ostatni mecz sezonu! Zwycięski mecz, prawda? Zachęcamy do czytania relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: Claudia Haor