Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Augusto - Kovacević, Madej, Morioka, Engels, Pich - Biliński Trener: Jan Urban
Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Sandomierski, Wójcicki, Dąbrowski, Steblecki, Szczepaniak, Wołąkiewicz, Polczak, Budziński, Jaroszyński, Jendrisek, Piątek Trener: Jacek Zieliński

Śląsk Wrocław: Budzyński, Zwoliński, Zieliński, Grajciar, Stjepanović, Łyszczarz, Lewandowski
Cracovia: Stępniowski, Brzyski, Litauszki, Dimun, Vestenicky, Kanach, Adamczyk

Śląsk strzelił w tym sezonie u siebie 28 bramek. W ekstraklasie więcej uzyskał jedynie w rozgrywkach 1981/82 - 35 goli. #ŚLĄCRA

Koniec meczu! Śląsk utrzymany w Ekstraklasie! Pokonujemy Cracovię 2:0!

Śląsk po raz pierwszy w tym sezonie ma dodatni bilans bramek w meczach na własnym stadionie. #ŚLĄCRA

90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty. Tyle dzieli Śląsk od utrzymania w Ekstraklasie!
89 min. - Zdobywca pierwszej bramki dla Śląska, Kamil Biliński opuszcza boisko. Wchodzi Zwoliński.
88 min. - Stjepanović zmienia Madeja. Do końca spotkania zostało tylko kilka minut.

Piotr Celeban 10. piłkarzem z najdłuższym stażem w historii Śląska (4081 dni). Poza czołową dziesiątkę wypada dziś Dariusz Sztylka. #ŚLĄCRA

87 min. - Piłka trafia w mur.
86 min. - Morioka faulowany przed polem karnym. Do piłki podchodzi Kovacević.
85 min. - Pawełek broni kolejne groźne uderzenie. Cracovia gra już trzema obrońcami.
83 min. - Kolejny kartonik dla gracza Cracovii. Tym razem ukarany Budziński.
83 min. - Korner dla Cracovii zakończony celnym strzałem na bramkę Pawełka.
82 min. - Śląsk zamknął Cracovię w jej własnym polu karnym.
80 min. - Dwójkowa akcja Madeja i Morioki. Japończyk minął dwóch rywali, oddał strzał z linii pola karnego. Piłka minęła słupek, ale po jego zewnętrznej stronie. Sandomierski byłby bez szans.
78 min. - Kovacević fauluje rywala 35 metrów od bramki. Brzyski wykonuje rzut wolny. Piłka wychodzi poza linię końcową. Grę wznowi Pawełek.
76 min. - Trzecia zmiana w ekipie Pasów. Adamczyk za Jendriska.
75 min. - Śląsk wykonywał dwa rzuty rożne. Bez większej historii.

Aleksandar Kovačević z 2. żółtą kartką w Śląsku i 4. w obecnym sezonie ekstraklasy. #ŚLĄCRA

73 min. - Jendrisek ukarany żółtą kartką za faul na Dankowskim.

Mariusz Pawełek stał się dziś 5. najstarszym zawodnikiem w historii Śląska. Wyprzedził Romualda Kujawę. #ŚLĄCRA

71 min. - Lewandowski za Augusto.
70 min. - Za chwilę na boisku pojawi się Lewandowski.
70 min. - Dankowski uderzył prosto w mur.
70 min. - Rzut wolny dla Śląska po faulu na Pichu. Szansa na zdobycie kolejnej bramki.
66 min. - Kartka dla Piątka i Kovacevicia.
63 min. - Kartka dla Wołąkiewicza za faul na Morioce. Pawełek opatrywany przez sztab medyczny.
62 min. - Mariusz Pawełek SHOW! Najpierw strzał głową na bramkę Śląska, po którym piłka uderzyła w słupek. Później dobitka z najbliższej odległości, którą również broni golkiper z Wrocławia, a po chwili jeszcze jedna dobitka. Z największym poświęceniem Pawełek ratuje zespół przed utratą bramki!!!
61 min. - Boisko opuszcza Steblecki. Wchodzi Vestenicky.
60 min. - Brzyski próbował uderzenia z bardzo ostrego kąta. Piłka minęła bramkę i wyszła na aut.
59 min. - Augusto fauluje Brzyskiego na skraju pola karnego. Cracovia będzie wykonywała rzut wolny.
56 min. - Engels znów ruszył na pole karne i wywalczył rzut rożny. Po małym zamieszaniu Augusto dostaje piłkę i próbuje dośrodkować do niepilnowanego Madeja. Piłka ląduje jednak poza polem gry.
55 min. - Za nami 10 minut drugiej połowy. Śląsk kontroluje przebieg gry i przerywa akcje rywala daleko od bramki Pawełka.
53 min. - W odpowiedzi goście ruszyli z szybką kontrą. Sytuację wyjaśnił Dankowski. Od bramki Pawełek.
51 min. - Centrostrzał Roberta Picha, który z niemałym trudem wybija poza pole gry Sandomierski. Korner dla Śląska.
47 min. - Stały fragment gry na skraju pola karnego po faulu na Augusto. Dobre miejsce na oddanie bezpośredniego strzału.

Zaczynamy drugą połowę.

W pozostałych trzech meczach grupy spadkowej, które rozgrywane są jednocześnie, do przerwy mamy same remisy.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk pewnie prowadzi z Cracovią 2:0 i nie zanosi się na to, aby miało się coś zmienić. Ekstraklasa zostanie we Wrocławiu!

Ryota Morioka strzela swoją 2. bramkę Cracovii. Poprzednio na zakończenie sezonu zasadniczego w 2006 r. Japończyk dogonił Cristiana Diaza na 6. miejscu wśród najlepszych zagranicznych strzelców Śląska w lidze.

Ryota Morioka strzela 15. bramkę w Śląsku, wszystkie w ekstraklasie, 8 w obecnym sezonie. # ŚLACRA

45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
44 min. - Dzieje się! Biliński w indywidualnej akcji próbował uderzenia zza pola karnego. Chwilę później Engels popisał się rajdem pod pole karne rywala. A teraz garstka kibiców Cracovii wszczyna niepotrzebne awantury z kibicami, którzy znajdują się na trybunie C.
43 min. - Niepewna interwencja Pawełka, który wypluł piłkę przed siebie. Na szczęście na posterunku był Celeban.
39 min. - Dzisiaj na Stadionie Wrocław mamy jedną z lepszych frekwencji w tym sezonie. Jesteśmy świadkami bardzo dobrego widowiska.
35 min. - Najpierw Madej przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką przy nodze, po czym podał ją do Morioki. Japończyk zatańczył z obrońcami w polu karnym i pokonał Sandomierskiego. 2:0!!! A chwilę wcześniej Augusto uratował zespół przed utratą bramki blokując strzał z najbliższej odległości.
35 min. - GOOOOOOOOOOL! 2:0! Ryota Mooooorioka!

Tylko 7 razy w historii piłkarz Śląska strzelił ponad 10 goli w sezonie ekstraklasy. Trzykrotnie dokonał tego Tadeusz Pawłowski. #ŚLACRA

32 min. - Po drugiej stronie Pawełek broni strzał Dąbrowskiego.
30 min. - Engels próbował uderzenia zza pola karnego. Kolejny raz golkiper rywala ratuje swój zespół.

Kamil Biliński strzela swoją 20. bramkę w Śląsku, 16. w ekstraklasie, a 10. w obecnym sezonie. #ŚLACRA

28 min. - Morioka sam na sam z bramkarzem! Górą niestety Sandomierski. Śląsk z każą minutą się rozpędza.
27 min. - Wójcicki, który chwilę wcześniej leżał na murawie opuścił właśnie boisko. Zastąpił go Brzyski.
25 min. - Na trybunie B zostały odpalone race.
22 min. - Kolejna świetna okazja Śląska! Dośrodkowanie na pole karne posłał Kovacević, a tam niewiele zabrakło aby Biliński lub Pich skierowali piłkę do siatki.
21 min. - Mamy przerwę w grze. Na boisku leży jeden z zawodników Cracovii.

Dla Piotra Celebana to 275. występ w barwach Śląska. #ŚLĄCRA

19 min. - Na sektorze B pojawiła się imponująca oprawa. "Widzisz czaszkę, myślisz Śląsk".
17 min. - Cracovia od razu próbuje zabrać się za odrabianie strat. Od kilku minut nie wychodzimy z pola karnego Śląska.

Augusto dziś po raz 20. na boiskach ekstraklasy. #ŚLĄCRA

13 min. - Jedno z wielu dośrodkowań jakich Śląsk próbuje od początku spotkania dotarło idealnie pod nogi napastnika z Wrocławia, a ten ze stoickim spokojem wykończył akcję i mamy 1:0!
13 min. - GOOOOOOOOOOOL!!!! Kamil Biliński!
10 min. - Kolejny stały fragment gry dla Cracovii. Bez większej historii.

Ruch prowadzi w Gdyni z Arką. Ten wynik zapewnia Śląskowi i Cracovii utrzymanie. #ŚLĄCRA

8 min. - Korner dla Cracovii po interwencji Pawelca. Rywalom udało się oddać strzał głową, na szczęście piłka poszybowała ponad bramką.
5 min. - Kolejne dośrodkowanie na pole karne. Sandomierski znów łapie bez problemu piłkę.
3 min. - Pierwsza groźna okazja Śląska. Do piłki w polu karnym dopadł Biliński, ale Sandomierski na posterunku.
1 min. - Sędzia daje znak i zaczynamy mecz z Cracovią!

To już ostatni mecz Śląska we Wrocławiu w tym sezonie. Niech zakończy się zwycięstwem i utrzymaniem w ekstraklasie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Paweł Rogaczewski