Strzelcy: Pawelec 34', Pich 35', Biliński 41', Engels 60' - Sołdecki 15'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Augusto (81' Lewandowski) - Engels, Kovacević (73' Stjepanović), Madej, Morioka, Pich - Biliński (84' Zwoliński) Trener: Jan Urban
Arka Gdynia:(stroje: żółto-niebieskie) Steinbors - Zbozień, Sobieraj, Sołdecki, Marciniak - Hofbauer (46' Da Silva), Łukasiewicz, Kakoko, Szwoch (46' Nalepa), Formella - Siemaszko (74' Zarandia) Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Budzyński, Zieliński, Lewandowski, Stjepanović, Grajciar, Łyszczarz, Zwoliński
Arka Gdynia: Jałocha, Socha, Zarandia, Warcholak, Nalepa, Bożok, Da Silva

Śląsk po raz pierwszy w historii w 2 kolejnych meczach ekstraklasy u siebie strzela 10 bramek.

Śląsk zdobył bardzo cenne 3 punkty i jest w dużo lepszej sytuacji w tabeli niż przed tym spotkaniem. Za tydzień jeśli Arka przegra u siebie z Ruchem, niezależnie od naszego wyniku z Cracovią, utrzymamy się w ekstraklasie. Oczywiście zwycięstwo z krakowianami daje nam pewne utrzymanie.

90+4 min. - Koniec meczu!
90+2 min. - Nalepa powinien zmieścić piłkę w siatce, ale Pawełek sparował piłkę na rzut rożny.
90 min. - Sędzia doliczył minimum 3 minuty.

Mariusz Pawelec nie strzelił gola w 139 kolejnych meczach ekstraklasy. Do klubowego rekordu Ryszarda Sobiesiaka zabrakło mu 18 spotkań.

87 min. - Zwoliński! Dostał piłkę jak na tacy, zamiast strzelać z pierwszej piłki przyjął ją, dlatego obrońca Arki zdążył go zablokować.
85 min. - Zarandia przebiegł z piłką prawie pół boiska, wdarł się w pole karne, ale strzelił nad poprzeczką.
84 min. - Biliński został pożegnany gromkimi brawami, zmienił go Zwoliński.

Na sektorze gości zasiada... trzech kibiców.

81 min. - Lewandowski zmienia Augusto.
79 min. - Morioka spróbował strzału z 16 metrów, piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Engels debiutuje dziś w wyjściowym składzie i strzelił swoją pierwszą bramkę w Śląsku.

Na trybunach zasiada dzisiaj 7200 kibiców.

74 min. - Zarandia zmienił Siemaszkę. To ostatnia zmiana u gości.
74 min. - Biliński strzelił minimalnie nad poprzeczką! To była niezła okazja!
73 min. - Stjepanović zmienia Kovacevicia.
72 min. - Brawo Śląsk, Arka nie potrafi zagrozić, w dodatku to wrocławianie dłużej utrzymują się przy piłce.
71 min. - Teraz z kolei za podobny wślizg żółtą kartkę ujrzał Sobieraj.
71 min. - Morioka zobaczył żółtą kartkę za nierozważny atak nogami.
70 min. - Pich zagrał prostopadle do wybiegającego Engelsa, to była bardzo dobra próba, ale nieco za mocna.
66 min. - Arkowcy domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką, ale sędzia był innego zdania.
60 min. - GOL dla Śląska! Morioka dobrym zagraniem uruchomił na prawym skrzydle Engelsa, który wbiegł w pole karne i pewnym strzałem obok daleszego słupka podwyższył na 4:1!
57 min. - Morioka miał dobrze ustawionych partnerów, ale postanowił spróbować swoich sił i strzelił zza pola karnego wyraźnie nad poprzeczką.
55 min. - Pich został nagrodzony brawami po prostu za walkę. Po chwili Biliński również, bo wywalczył rzut rożny.
52 min. - Dankowski dostał drugą szansę na strzał z rzutu wolnego, ale drugi trafił w mur.

W ekstraklasie Śląskowi nie udało się odwrócić wyniku meczu u siebie już w pierwszej połowie od 1989 r. Wówczas pokonał Jastrzębie aż 6:1.

50 min. - W odpowiedzi Pich szarżował na wprost bramki, ale został powalony przez Nalepę, który musiał być za to napomniany.

Śląsk poprzednio odwrócił wynik już w pierwszej połowie w 2014 r. w Kielcach z Koroną. Ostatecznie wygrał wtedy 5:1.

48 min. - I kolejna okazja dla Arki! Siemaszko miał piłkę na 12 metrze, ale fatalnie spudłował! Przyczynił się do tego Celeban, który za wszelką cenę chciał ten strzał zablokować.
47 min. - Pierwsze ostrzeżenie dla Śląska! Po rzucie rożnym Madej wybił piłkę sprzed linii bramkowej!
46 min. - Arka zaczęła drugie 45 minut.
46 min. - Dwie zmiany w Arce - zeszli Hofbauer i Szwoch, zastąpili ich Da Silva i Nalepa.

Uff, takich emocji się nie spodziewaliśmy! Śląsk był bardzo niemrawy przez pierwsze pół godziny, ale to, co stało się później, przerosło nasze oczekiwania!

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia doliczył minimum minutę.
45 min. - Formella złamał akcję z lewej strony do środka, Pawełek obronił jego lekki strzał, ale nie była to pewna interwencja.

WKS w ciągu 66 sekund odwrócił wynik, a w 6 minut strzelił 3 gole.

Kamil Biliński strzelił 19. bramkę w Śląsku, 15. w ekstraklasie, a 9. w obecnym sezonie.

41 min. - GOL dla Śląska! Fatalny błąd kapitana Arki Sobieraja, Biliński wywalczył od niego piłkę, pobiegł sam z piłką na bramkę i strzelił nie do obrony po ziemi obok prawego słupka!

Pomiędzy jedną a drugą bramką minęło dokładnie 66 sekund.

Pich strzelił 21. bramkę w Śląsku, 20. w ekstraklasie, 7. w obecnym sezonie.

Stadion eksplodował z radości, te 2 minuty wstrząsnęły Arką! Mariusz Pawelec strzela 2. bramkę w karierze. Po raz 2. przeciwko Arce Gdynia!

34 min. - Kolejny GOL dla Śląska!!! Morioka zagrał prostopadle do Picha, który wygrał pojedynek sam na sam ze Steinborsem!
34 min. - GOL dla Śląska! Po dośrodkowaniu w polu karnym i małym zamieszaniu Pawelec wpakował piłkę do siatki!
33 min. - Kolejna żółta kartka, tym razem dla Marciniaka za nierozważny faul na Engelsie.
31 min. - Kamil Dankowski z 20 metrów strzelił z rzutu wolnego prost w mur. Po tym zagraniu próbował wymusić kolejny rzut wolny, za co został napomniany przez Gila.

30 min. - Sobieraj zatrzymał pod własnym polem karnym piłkę dośrodkowaną w pole karne, kolejną żółta kartka dla Arki.
27 min. - Śląsk mógł skontrować, ale Hofbauer powstrzymał tę akcję, za co zobaczył żółtą kartkę.
25 min. - Wreszcie jakaś próba szybszej gry Śląska i od razu udało się zagrozić Arce, ale Morioce zabrakło decyzji o strzale. Śląsk domagał się rzutu karnego po zagraniu ręką przy wślizgu, który zablokował dośrodkowanie.

Śląsk w tym sezonie tylko raz doprowadził do wyrównania. Jesienią z Zagłębiem Lubin u siebie (2:1).

23 min. - Zbozień szarżował prawą stroną, ale lepiej dośrodkowuje rękoma niż prawą nogą.

Śląsk - Arka w tym sezonie 0:5. Bramka Sołdeckiego to 50. ligowy gol Arki w meczach ze Śląskiem.

15 min. - GOL dla Arki. Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, Sołdecki strzelił głową pomimo asysty Celebana i Bilińskiego. Piłka leciała lekkim lobem, wydaje się, że Pawełek powinien to obronić!

Paweł Gil sędziuje dziś 26. mecz Śląska, a 25. w ekstraklasie. Bilans WKS-u w spotkaniach prowadzonych przez tego arbitra: 7-10-8, 20:22.

Jan Urban jako trener nigdy nie przegrał w ekstraklasie w meczu z Arką Gdynia.

12 min. - Pierwszy strzał Arki - bardzo niecelny.

Śląsk kontra trener Leszek Ojrzyński: 4-7-3, 19:12, w ekstraklasie: 2-7-3, 14:12. Trener Jan Urban kontra Arka Gdynia: 5-1-0, 8:1.

6 min. - Engels szarpnął prawą stronę, obrońca Arki wybił piłkę przed polem karnym, Augusto huknął z 20 metrów minimalnie nad bramką! Trybuny jęknęły z zawodu.

Kamil Dankowski dziś po raz 70., zaś Augusto 20. w barwach Śląska.

5 min. - Tempo na razie spacerowe. Takie szachy. Albo raczej warcaby.
1 min. - Zaczęli wrocławianie. Kibice śpiewają - biegać, walczyć i się starać, a jak nie, to wyp...ć!

W pierwszej połowie Śląsk będzie atakował w stronę sektora gości (ciągle pustego).

Piłkarze wyszli na murawę. Tak cicho na stadionie jeszcze nie było.

Sektor gości jest ciągle pusty.

Przed nami mecz, którego nie możemy przegrać, a powinniśmy wygrać. Niestety obejrzy go garstka kibiców.

Trener Urban w pierwszym składzie dokonał dwóch zmian - Augusto zluzował Lewandowskiego, zawieszonego Rierę zastąpi Engels.

Ten mecz może zdecydować się o utrzymaniu lub spadku Śląska Wrocław z Ekstraklasy. Emocje gwarantowane. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Banan