Strzelcy: Biliński 15, Morioka 50, Biliński 54, Celeban 54, Biliński 72, Morioka 82

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Kovacević (Łyszczarz 76), Madej (Engels 65), Riera, Morioka, Pich - Biliński Trener: Jan Urban
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk - Przybecki, Surma, Urbańczyk (Niezgoda 46), Nowak, Moneta - Arak Trener: Krzysztof Warzycha

Śląsk Wrocław: Budzyński, Zwoliński, Zieliński, Stjepanović, Engels, Łyszczarz, Augusto
Ruch Chorzów: Lech, Cichocki, Niezgoda, Oleksy, Visnakovs, Walski

Śląsk Wrocław rozgromił Ruch Chorzów aż 6:0! Zaglądajcie na slasknet.com po pomeczowe materiały! ;)

90 min. - Koniec meczu!

Adrian Łyszczarz jest obecnie najpóźniej urodzonym piłkarzem Śląska w ekstraklasie (22.8.1999). Na 2. spadł Mariusz Idzik (1.4.1997)

Śląsk 3. raz w historii strzela 6 goli w meczu ekstraklasy. W 1989 z Jastrzębiem (6:1), a 2 lata później z Zagłebiem Sosnowiec (7:0)

Ryota Morioka strzela 14. bramkę dla Śląska, wszystkie w ekstraklasie, 7 w obecnym sezonie.

82 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Świetne dryblingi Engelsa, potem kilka podań, piłka trafia do Morioki, który z kilku metrów zdobył gola na 6:0!

Adrian Łyszczarz 30. zawodnikiem Śląska w tym sezonie.

80 min. - Gra się uspokoiła. Toczy się głównie w środku boiska.

Kamil Biliński zdobywcą 9. hat-tricka Śląska w ekstraklasie. Przed nim Flavio w Gdańsku (2014), a we Wrocławiu Diaz z Arką (2011)

76 min. - Zmiana w Śląsku. Łyszczarz wchodzi za Kovacevicia. To debiut młodego zawodnika WKS-u!

Kamil Biliński strzela 18. bramkę dla Śląska, 14. w ekstraklasie, 8. w obecnym sezonie, 3. w dzisiejszym meczu.

72 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Biliński do Morioki, ten na dobieg do Engelsa, który w polu karnym odgrywa do Bilińskiego, który zdobywa kolejną bramkę dla Śląska Wrocław!

Kamil Biliński wyrównał swój ubiegłoroczny rekord 7 bramek w sezonie dla Śląska, Morioce brakuje do tego już tylko gola.

65 min. - Zmiana w Śląsku. Engels za Madeja.
63 min. - Piotrek Celeban wybija piłkę z linii bramkowej głową!

Poprzednio 4 bramki na Stadionie Miejskim Śląsk strzelił w październiku 2013 r. z Podbeskidziem Bielsko-Biała (4:0).

Najwięcej bramek dla Śląska w tym sezonie: Biliński (7), Pich i Morioka (po 6), Grajciar, Kokoszka i Celeban (po 3).

60 min. - Kovacević uderzał znowu z ponad 30 metrów, tym razem bliżej, ale niewystarczająco blisko.

Piotr Celeban strzela 26. bramkę dla Śląska, w tym 23. w lidze, a 21. ekstraklasie, zaś 3. w obecnym sezonie.

Kamil Biliński strzela 17. bramkę dla Śląska, 13. w ekstraklasie, 7. w obecnym sezonie.

56 min. - GOLLLLLLLLLLL 4:0! Co tu się dzieje! Celeban dobija rywala!
54 min. - GOLLLLLLLLLLL Podanie z prawej strony boiska, Biliński leżąc na boisku przedłuża lot piłki i zdobywa kolejną bramkę dla WKS-u!

50 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLL Z 15 metrów uderza Pich, Hrdlicek wybija przed siebie, tam znajduje się Morioka, który z 2 metrów umieszcza piłkę w siatce rywala!
47 min. - Madej uderzał z 25 metrów ale bardzo niecelnie.
46 min. - Śląsk rozpoczął II połowę!
46 min. - Zmiana w Ruchu. Niezgoda wchodzi za Urbańczyka.

Mecz z trybun ogląda trener Zagłębie Lubin - Piotr Stokowiec.

45+1 min. - Koniec I połowy spotkania. Prowadzimy!
45+1 min. - Madej do Grodzickiego ale ten jednak nie strzela samobója.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu I połowy doliczy przynajmniej 1 minutę.
44 min. - Rajd Dankowskiego zakończony zablokowanym strzałem.
42 min. - Grodzicki szybszy w starciu z Pichem,
41 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie łapie piłkę Pawełek!

Kamil Biliński 8. zawodnikiem Śląska z najdłuższym strzeleckim stażem w ekstraklasie. Debiutanckie trafienie zaliczył 25.4.2009 r.

37 min. - Płaskie uderzenie ale Pawełek chwyta piłkę bez problemów.
36 min. - Kovacević uderzył z ponad 30 metrów ale bardzo niecelnie.
35 min. - Dankowski wrzuca w pole karne, tam piłki głową nie sięga Biliński. Było szybko i groźnie.
32 min. - Po wrzutce w pole karne, nieudanie główkował Bila, potem wrzucał Morioka, ostatecznie piłkę dostał Riera ale strzelił obok bramki.

Mateusz Lewandowski z 2. żółtą kartką w Śląsku, a 6. w obecnym sezonie ekstraklasy.

29 min. - Kontra Ruchu, ale Przybecki z 10 metrów mocno niecelnie.
28 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Mateusz Lewandowski za faul na Przybeckim.
26 min. - Strzał Morioki z 20 metrów zostaje zablokowany.
24 min. - Madej zbyt mocno wyrzucił sobie piłkę, w ostateczności przejęli ją obrońcy Ruchu.

Kamil Biliński z 6 golami dogonił Róberta Picha wśród najlepszych strzelców Śląska w tym sezonie i pobił swój ekstraklasowy rekord.

22 min. - Dankowski tak przerzucił piłkę, że z 5 metrów wznowi Hrdlicka.
16 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, główkuje Arak, ale Pawełek pewnie interweniuje!

15 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Dośrodkowanie w pole karne, a tam główkuje Kamil Biliński! Prowadzimy 1:0!
14 min. - Morioka przejął piłkę, a potem.... nie wiem czy strzelał czy podawał. Ale powinien podawać do Bilińskiego.
13 min. - Riera był bliski zdobycia gola ale piłka minimalnie minęła słupek bramki po zewnętrznej stronie.

W 3. meczu z rzędu Śląsk podejmuje na Stadionie Miejskim outsidera. Poprzednio zremisował 2:2 i przegrał 0:2 z Górnikiem Łęczna.

10 min. - Lewandowski dośrodkowuje piłkę z prawej strony boiska, Biliński główkuje prosto w bramkarza, ale ten puszcza piłkę i dopiero na raty ją łapie. Stadion krzyczy, że piłka przekroczyła linię bramkową, ale gwizdek sędziego milczy.
9 min. - Mariusz Pawełek piąstkuje piłkę po wybiciu jej z rzutu rożnego.

Piotr Celeban występuje po raz 272. w Śląsku, awansował na samodzielne 6. miejsce w klubowej klasyfikacji wszech czasów.

8 min. - Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie w pole karne, tam piętką uderza piłkę Celeban ale nie tworzy to żadnego zagrożenia.
7 min. - Faul na Mateuszu Lewandowskim.
6 min. - Wrzutka z autu w pole karne Ruchu, ale tam obrońcy gości oddalają zagrożenie.

Piotr Celeban rozgrywa dziś 220. ekstraklasowe spotkanie w barwach Śląska.

3 min. - Przypadkowa piłka do Bilińskiego ale ten się poślizgnął i nie dobiegł do piłki.
2 min. - Morioka wrzuca z prawej strony do Bilińskiego ale ten nie opanował piłki w polu karnym.
1 min. - Kwiatkowski gwiżdże i zacyznamy!

Pod nieobecność Andrzeja Gliniaka rolę spikera pełni dzisiaj ex-redaktor ŚLĄSKnetu - Aleksander Janik.

Po dwóch porażkach czas na zwycięstwo! Śląsk i Ruch przed rozpoczęciem spotkania zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Która drużyna wygra i odetchnie na chwilę? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: szkunter