Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Szmatuła - Pietrowski, Santos, Sedlar, Mójta - Badia, Murawski, Jankowski (Masłowki 87), Korun - Sekulski (Papadopulos 55), Żivec Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Budzyński - Pawelec, Celeban, Kokoszka (Augusto 65), Lewandowski (Madej 46) - Kovacević, Stjepanović (Morioka 46), Dankowski, Riera, Pich - Biliński Trener: Jan Urban

Piast Gliwice: Papadopulos, Vranjes, Mokwa, Gojko, Mraz, Masłowski, Rusov
Śląsk Wrocław: Kamenar, Augusto, Madej, Grajciar, Łyszczarz, Morioka, Zwoliński

Śląsk prawdopodobnie do końca sezonu będzie walczył o utrzymanie. Wierzymy, że to się uda.

90+5 min. - Koniec meczu.

Jeśli w poniedziałek padnie remis, Śląsk znajdzie się w strefie spadkowej.

90 min. - Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.
90 min. - Gojko z kilku metrów z pierwszej piłki uderza na bramkę ale Budzyński stoi na posterunku.

Poza boiskiem jest ciągle Adam Kokoszka. To może być groźna kontuzja.

88 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie futbolówkę chwyta Szmatuła.
87 min. - Masłowski zmienia Jankowskiego.
86 min. - Zmiana w Piaście. Za Badię wchodzi Gojko.
82 min. - Żółta kartka dla Mariusza Pawelca.
80 min. - Madej wrzuca z lewej strony, ale piłkę przejmuje Piast.
78 min. - Biliński leży na murawie. Czy będzie mógł kontynuować grę?
77 min. - Pich z piłką przed polem karnym Piasta, mija dwóch rywali ale oddaje niegroźny strzał.
75 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę wybija Celeban.

Po raz 3. piłkarz Śląska uzbierał 11 kartek w sezonie ekstraklasy. Wcześniej... Adam Kokoszka (2013/14) i Mariusz Pawelec (2015/16).

73 min. - Kontra Śląska, ale Biliński był słabszy od obrońcy Piasta.
72 min. - Hm... tak, to ciągle Piast atakuje.

Po raz 7. w historii piłkarz Śląska uzbierał 11 kartek w sezonie. Adamowi Kokoszce przytrafiło się to po raz 2., poprzednio 2013/14

68 min. - Murawski strzela ale Budzyński świetnie broni!

Kibice Śląska opuszczają stadion. Wybierają się na mecz do Krakowa Wisły z Lechią Gdańsk.

65 min. - Zmiana w Śląsku. Augusto wchodzi za Kokoszkę.
64 min. - Do wejścia na boisko przygotowuje się Augusto.

Na murawie leży Adam Kokoszka.

Adam Kokoszka z 33. żółtą kartką w Śląsku, 31. ligową, 11. w obecnym sezonie.

63 min. - Morioka do Bilińskiego, ten strzela ale bramkarz broni.
62 min. - Lekki lob z rzutu wolnego, Pawelec oddala zagrożenie.
62 min. - Żółta kartka dla Adama Kokoszki za faul za Papadopulosie, który kontynuował groźną kontrę Piasta.
61 min. - Faulowany Piotr Celeban, Kibice Piasta szaleją na trybunach.

Jest źle.

58 min. - Żivec uderza bardzo ładną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wpadła prosto w okienko bramki Budzyńskiego.
57 min. - Kokoszka fauluje blisko pola karnego Śląska Wrocław.
56 min. - Papadopulos uderza z 10 metrów ale Kokoszka blokuje.
55 min. - Zmiana w Piaście. Papadopulos wchodzi za Sekulskiego.
52 min. - Sekulski uderza z lewej strony boiska z 15 metrów, Budzyński broni!
51 min. - Żivec zamiast strzelać podaje w polu karnym Śląska, wrocławianie odzyskują piłkę.
50 min. - Seria czterech strzałów Śląska, wszystkie zablokowane. Szkoda.Dzieje się!
49 min. - Pietrowski do Murawskiego, ten dośrodkowuje, Sekulski główkuje ale minimalnie się myli. Ufff.
48 min. - Morioka przy piłce w polu karny, minął przeciwnika ale uderzył bardzo lekko i po ziemi. To nie mogło zaszkodzić Szmatuły. Szkoda.
47 min. - Morioka uderza, piłka wyleciała wysooooko w powietrze.
46 min. - Kilkanaście sekund później strzela Żivec ale obok bramki.
46 min. - Sędzia Musiał rozpoczął II połowę.
46 min. - Dwie zmiany w Śląsku. Schodzi Lewandowski i Stjepanović. Na boisku pojawią się Madej i Morioka.

Piast prowadzi zasłużenie. Śląsk jest niedokładny i ma problemy ze konstruowaniem akcji. Czasami jedynie groźnie kontruje. Miejmy nadzieję, że wrocławianie zdobędą przynajmniej dwie bramki w drugiej odsłonie spotkania.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Żivec oddał niezły strzał, niewiele się pomylił.
44 min. - Dobra kontra Piasta. 2 na 5 wystarczyło aby stworzyć groźne zagrożenie.

Ostoja Stjepanović z 5. żółtą kartką w Śląsku. Wszystkie w obecnym sezonie ligowym.

43 min. - Mecz z trybun ogląda prezes oraz dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Radosław Murawski strzela swoją 2. bramkę przeciwko Śląskowi. Poprzednio w maju 2013 r., także w Gliwicach (na 3:2 dla Piasta).

42 min. - W tej chwili rozgrzewają się Madej oraz Morioka.
41 min. - Żółta kartka dla Ostoji Stjepanovicia.
40 min. - Po wrzutce Pawelca, Sedlar wybija piłkę daleko od własnego pola karnego.
38 min. - 1:0 dla Piasta. Podanie do tyłu do Murawskiego, który z 20 metrów strzela na dłuższy róg bramki.
37 min. - Wrzutki, wrzutki w pole karne Śląska, ale nic z tego nie wynika.
36 min. - Statystyka strzałów: 4-4.
35 min. - Riera podaje na wybieg do Picha, ale Słowak nie zdąża dobiec.
34 min. - Lewandowski biegł z piłką, oddał strzał prawą nogą... bardzo, bardzo niecelny strzał prawą nogą.
30 min. - Jankowski strzela, piłka wpada w rękawice Budzyńskiego.
29 min. - Gra się zaostrza. Stjepanović fauluje Murawskiego.
27 min. - Celeban fauluje Sekulskiego.
24 min. - Pich uderza z 30 metrów, ale niestety robi to niecelnie. Wcześniej dobrze rozegrał piłkę Riera.
22 min. - Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mija się z piłką Budzyński, ale na szczęście nie stwarza do żadnego zagrożenia.
20 min. - Piłka odbija się od Lewandowskiego, zawodnik Piasta uderza z 10 metrów ale na szczęście piłka zostaje wybita na róg.

Od debiutu Mariusza Pawelca w Śląsku minęło 3185 dni. Tylko 8 piłkarzy dłużej grało nieprzerwanie w WKS-ie na poziomie ekstraklasy.

19 min. - Dankowski uderza z dystansu ale uderzenie zostaje zablokowane.
18 min. - Riera do Dankowskiego, ten wrzuca piłkę w pole karne, ale Szmatułą niestety ją łapie.
17 min. - Piast gra szybciej, odważniej rozgrywa. Na szczęście jeszcze niewiele z tego wynika.
16 min. - Lewandowski wybija piłkę z autu, ale obrońcy gospodarzy oddalają zagrożenie od własnego pola karnego.

Kapitan Śląska ma na koncie 235 ligowych gier dla WKS-u, co daje mu ex-aequo 9. miejsce z Pawłem Królem. Poza 10 wypada Roman Faber

Piotr Celeban z 271. meczami w Śląsku zrównał się z Waldemarem Prusikiem na 6. miejscu klubowej klasyfikacji wszech czasów.

12 min. - Waleczny Dankowski fauluje Zivca.
11 min. - Podanie do Sekulskiego, który był na spalonym.

Dla Kamila Dankowskiego to 60. występ w ekstraklasie (wszystkie dla Śląska). Sito Riera gra dziś po raz 20. na boiskach ekstraklasy.

10 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska faulowany był Pawelec.

Adam Kokoszka rozgrywa dziś 120. mecz w Śląsku.

9 min. - Piast wychodzi z kontrą, Sedlar zostaje sfaulowany przez Lewandowskiego.
9 min. - Po dośrodkowaniu Picha, obrońca Piasta wybija piłkę na kolejny rzut rożny.
8 min. - Pich podaje do Dankowskiego, ten strzela z pola karnego na bliższy róg, niestety wybija Szmatuła. Dobra kontra Śląska!
7 min. - Po dośrodkowaniu Siwca, piłkę wybija Kokoszka.
6 min. - Podanie do Jankowskiego, na szczęście Pawelec wybija piłkę na rzut rożny.
4 min. - Badia do Jankowskiego, ten do Sekulskiego, ale na szczęście tego ostatniego zostaje zablokowane. Było groźnie. Groźna akcja gospodarzy.
2 min. - Podanie do Jankowskiego, który jest na pozycji spalonej.
1 min. - Rozpoczął Śląsk!

Trójka sędziowska wprowadza obie drużyny na boisko.

- Nie zrzucamy odpowiedzialności na Mariusza. Mamy swoje powody, że dzisiaj broni ktoś inny - stwierdził Jan Urban przed meczem.

Na dole tabeli jest wielki ścisk. Śląsk Wrocław przed tą kolejką miał 17 punktów, a Piast punkt mniej.

Po karze za żółte kartki powrócił również Ostoja Stjepanović.

Do składu wraca Mariusz Pawelec. Kamil Dankowski został przesunięty do pomocy.

Śląsk w tym sezonie rozegrał w sobotę 9 meczów - przegrał tylko raz.

Dokładnie 5 lat temu Śląsk Wrocław został mistrzem Polski.

Mariusz Pawełek poza meczową osiemnastką! Dzisiaj bramki Śląska będzie bronił Dominik Budzyński.

Czas na pierwszy mecz wyjazdowej w grupie walczącej o utrzymanie w ekstraklasie. Śląsku, musisz! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!