Strzelcy: Biliński 15' Pich 42' - Drewniak 57', Hernandez 81

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski, Kovacević, Stjepanović (88 Augusto), Riera, Madej (72 Engels), Pich, Biliński (64 Zwoliński) Trener: Jan Urban
Górnik Łęczna:(stroje: białe) Prusak, Eugen Matei, Komor, Pitry, Jarecki, Bonin, Sasin (69 Ubiparip), Piesio (61 Grzelczak), Tymiński (46 Drewniak), Hernandez, Śpiączka Trener: Franciszek Smuda

Śląsk Wrocław: Budzyński, Pawelec, Augusto, Grajciar, Engels, Łyszczarz, Zwoliński
Górnik Łęczna: Małecki, Grzelczak, Atoche, Dźwigała, Ubiparip, Drewniak, Askovski

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wypuścił z rąk 3 punkty.
90+1 min. - Róg dla Śląska.
90 min. - Śląsk napiera, ale najpierw Zwoliński zamiast strzelać jak napadzior, podał do bramkarza, a po chwili Kovacević niecelnie z dystansu.
89 min. - Ładna akcja Śląska. Augusto ładnie dorzuca ze skrzydła, ale Zwoliński tylko musnął piłkę grzywą.
88 min. - Śpiączka uderza mocno bodaj z 40 metrów, ale ale wprost w Pawełka.
86 min. - Cios za cios. Obaj bramkarze zostali zmuszeni do interwencji w ciągu minuty, ale były to zbyt lekkie uderzenia.
84 min. - Śląsk wychodził z kontrą 4 na 3, ale Riera po pierwsze - zbyt długo przytrzymał piłkę, po drugie - fatalnie podał.

Śląsk został ukarany za oddanie pola rywalom i pasywną grę w odbiorze.

81 min. - Javier Hernandez wyrównuje!!! Czy to był kolejny wielbłąd Pawełka?! Javi przelobował bramkarza z bardzo ostrego kąta, piłka opadła przed spojeniem słupka z poprzeczką.

WKS zaczyna się bronić coraz głębiej.

76 min. - Świetny odbiór Celebana, mogło być groźnie.
74 min. - Ostoja zagrywa z wolnego wzdłuż pola karnego, ostatecznie wszystko mocno niecelnym strzałem prawą nogą kończy Lewandowski.
72 min. - Stjepanović wyprzedził na skrzydle Hernandeza i został wycięty. Rywal dostaje kartkę.

Coraz częściej Górnik stara się rozgrywać, a Śląsk kontratakować.

71 min. - Stjepanović krótko gra z wolnego do Dankowskiego, a ten decyduje się na strzał z ok. 40 metrów. Piłka o dwa metry mija słupek.
69 min. - Śląsk teraz zbyt wolno wyprowadził kontrę, a na końcu Riera uderzył bardzo niecelnie, chciał chyba wrzucić Prusakowi piłkę za kołnierz.
68 min. - Riera zbyt ostro w środkowej strefie.
66 min. - Dankowski dobrze znalazł się na prawej stronie, ale posłał zbyt wysoką piłki. Doszedl do niej jednak Lewandowski , ale zbyt długo składał się do strzału i stracił piłkę.

Zwoliński gra 90 mecz w ekstraklasie.

64 min. - Zwoliński wchodzi za Bilińskiego.

Śląsk po stracie gola nie wrócił na razie na właściwe tory.

62 min. - Śpiączka na spalonym.
61 min. - Na boisku melduje się Piotr Grzelczak, który zmienia Grzegorza Piesio. Zobaczymy, jak ułożona jest dziś jego lewa noga.
57 min. - Szymon Drewniak strzela gola kontaktowego! Wrzutka z lewej strony, Drewniak był kompletnie niepilnowany i strzałem głową pokonał Pawełka. Posypała się w teej sytuacji obrona Śląska.
55 min. - Świetna akcja Śląska. Madej pociągnął środkiem pola i zagrał w uliczkę do Picha, który trafił jednak prosto w Prusaka!
54 min. - Ponownie Madej próbuje z dystansu, ale tym razem za lekko. Prusak rzuca się na lewy bok i spokojnie łapie piłkę.

Śląsk wygląda naprawdę dobrze na tle Górnika.

51 min. - Znowu efektowna akcja Śląska. Biliński zagrywa z pierwszej piłki, dostaje ją z powrotem i wywalcza rzut rożny po interwencji Komora. Pich zagrywa jednak ze stojącej piłki niecelnie.
50 min. - Madej ma miejsce przed szesnastką i decyduje się na strzał. Mocno i minimalnie niecelnie.
49 min. - - Kontra Śląska, ale Biliński za mocno podaje i choć piłka została w boisku, Górnik zdążył się ustawić.
48 min. - Jarecki wywalczył na lewej stronie rzut rożny. Po centrze Pawełek piąstkuje poza pole karne.
46 min. - Drewniak za Tymińskiego.

Śląsk pewnie prowadzi do przerwy. Potrafi przyspieszyć grę przed polem karnym gości i wymanewrować ich defensywę, a z tyłu dosyć pewnie gasić kontry Górnika.

Robert Pich strzelił 20 gola dla Śląska.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45 min. - Dobra piłka za obronę Śląska, ale Mariusz Pawełek odważnie wybiega za pole karne i głową zażegnuje niebezpieczeństwo.
44 min. - Rzut wolny dla łęcznian. Hernandez wrzuca, Pitry strzela głową w boczną siatkę.
42 min. - I jeszcze przed przerwą Śląsk wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Szybka akcja gospodarzy, Biliński świetnie odgrywa z pierwszej piłki do Picha, który wychodzi na czystą pozycję i mocnym uderzeniem pakuje piłkę do siatki.
40 min. - Zaskakujący i mocny strzał Dankowskiego z dystansu, ale piłka minęła dłuższy słupek.

Łukasz Madej jest dziś 5. najstarszym piłkarzem w historii Śląska.

37 min. - Wrzutka Piesio do Śpiączki, ale napastnik Łęcznej mija się z piłką, był też dobrze kryty.

Spokojniejszy fragment meczu. Żadna z drużyn nie potrafi dłużej pograć piłką, wymienić kilku celnych podań.

32 min. - Spalony Śpiączki. Riera wsadził na konia Stjepanovicia, Macedończyk nie dał rady i stąd wzięła się ta kontra.
30 min. - Tymiński z kartonikiem. Rzut wolny dla Śląska. Po wrzutce Picha defensor Górnika wybija piłkę.
28 min. - Śpiączka walczy w polu karnym, w końcu jeden z obrońców Śląska nabija Grzegorza Piesio.
26 min. - Róg dla WKS-u. Riera holuje piłkę, w końcu Lewandowski ładnie przerzuca do Bilińskiego, który ogrywa przy linii końcowej rywala, ale arbiter odgwizdał faul w ofensywie.
25 min. - Kontra Górnika, w której najpierw obrońcy zabierają piłkę Boninowi, a po chwili Drewniak strzela niecelnie z dystansu.
23 min. - Rzut rożny Śląska. Piłka trafia do ustawionego po drugiej stronie pola karnego Bilińskiego, który ogrywa dwch rywali i oddaje celny strzał. Prusak jednak broni. Napastnik Śląska dobrze się dzisiaj czuje.
20 min. - Lewandowski dostał prostopadłe podanie od Kovacevicia w środku pola, ale się pogubił.
19 min. - Górnik poszedł do przodu. Groźną sytuację wyjaśnia Pawełek odważnym wyjściem na dziesiąty metr i wykopem piłki.
17 min. - Riera znów aktywny, zagrywa sprytnie do Madeja wzdłuż pola karnego, ale trochę za mocno.

Statystyki Bilińskiego: 15 gol w Śląsku, 11 w ekstraklasie, 5 w tym sezonie, 4 z Górnikiem Łęczna w ekstraklasie.

15 min. - BILIŃSKI! 1:0 dla Śląska. Fantastyczna asysta piętką Riery, Biliński wychodzi na czystą pozycję i mocnym strzałem pokonuje Prusaka!
12 min. - Łęczna liczy na kontry, rozgrywanie piłki im nie wychodzi. Gra toczy się na połowie gości.
11 min. - W akcji Riera. Hiszpan przy linii końcowej próbuje odgrywać do Bili, ale traci równowagę i podaje niecelnie.
10 min. - Niezły drybling Picha, ale goście na razie nie mają luk w defensywie.
9 min. - Riera traci piłkę przed polem karnym gości i Górnik znów wychodzi z kontrą. Tym razem niedobra wrzutka Grzegorza Bonina.
7 min. - Dwie kontry Górnika z lewej strony, ale za każdym razem piłka mija w szesnastce Bartosza Śpiączkę.

To pierwszy mecz w tym sezonie, w którym brakuje Morioki. Teraz jedynym, który ma na koncie występy we wszystkich spotkaniach, jest Celeban.

5 min. - Składna akcja Śląska. Obońca Górnika wybija piłkę głową przed pole karne, a tam czeka na nią Kovacević. Jego uderzenie jest jednak bardzo niecelnie.
4 min. - Lewandowski podał wzdłuż linii bocznej do Bilińskiiego, ale ten był blokowany.

Robert Pich gra 90. mecz w Śląsku Wrocław, a Mariusz Pawełek 240. w ekstraklasie.

Śląsk nigdy w historii nie przegrał z Łęczną w ekstraklasie.

1 min. - Mecz rozpoczęty. Madej znalazł się na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie było przeciągnięte.

Wielka Sobota to znaczy, wielki mecz, prawda? Zbliżamy się do końca sezonu zasadniczego. Śląsk Wrocław podejmie Górnika Łęczna. Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Adam Osiński